LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Doplnil jsem jednu kuklu z 8mm kroužků - ploché.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Oznamuji že sbírám objednávky na vánoční dodávku. Čas na závazné objednávky je do konce září!
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tak se mi defakto naplnila aktuální objednávky, dokážu vzít ještě tak jednu zbroj, 2-3 kukly nebo nějaké to pletivo, víc už ne, nechci aby toho bylo moc a rád bych aby tahle dodávka dorazila do Vánoc (aspoň se o to pokusím). Kukly pokud někdo budete chtít spíš atyp - 6mm, kombinované nebo ploché pletivo aj. Kruhových klasických 8mm mám skladem ještě dost.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Takže objednávka je plná a uzavřená. Další objednávka bude v Lednu.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Doplnil jsem konečně na web Loricy mimo pár dalších věcí i nýtovací kleště na úpravy a předělávání zbrojí. Mám dvě varianty - Indické i tuzemské. Indické skladem, tuzemské na objednávku: http://www.lorica.cz/zbroje-sklad.html
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tak přátelé - na Lorice - http://www.lorica.cz - si nyní můžete objednávat výrobu štítů na 11-14.st. Výrobcem tentokrát není Indie, ale spoustě z Vás jistě dobře známý Vrcov (obvyklý vítěz hard turnajů na Curii :-) ). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ty štíty jsou opravdu velmi poctivě dělané, pevné a co je hlavní - velmi velmi lehké! To je zejména u mandlových štítů k nezaplacení. Štíty jsou vyrobené z dřevěných prkýnek a zklížené klihem (viz. popis konstrukce od autora). Uvedené ceny jsou za kompletní výrobek (bez malby - tu si každý stejně dělává sám).

Lorica ty štíty narozdíl od ostatních výrobků přímo nedodává (i když v budoucnu bych rád měl nějaké i skladem), pouze nabízí a zprostředkovává práci kvalitního českého výrobce a slouží mu jako objednávkový systém. Takže uvedené ceny jsou přímo koncové ceny výrobce (i kdybyste za ním zajeli osobně, dostanete stejné ceny) a vaše objednávka (případně dotazy, individuální poptávky, úpravy aj.) z webu Loricy jde rovnou k němu!

Více zde: http://www.lorica.cz/stity.html
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Budu v sobotu v Praze v Modré škole na šermířské burze. Pokud chcete kdokoli cokoli co mám na webu LINK:http://www.lorica.cz - od všeho tam budu něco mít. Zbroj mám už jen poslední - kombo ploché sekané x ploché nýtované + jednu šupinovku z maličkých šupinek pro fajnšmekry. Ale budu tam mít asi deset kukel, nějaké límce, pruhy pletiva, gotické lucerny, ocílky, malé zámečky na truhly, panty, petlice, nýtovací kleště, římské brašny, voskové tabulky, bronzové palcáty apod. A protože potřebuju trochu uvolnit sklad a vydělat hotovost pro další objednávku, budu mít některé věci jen na téhle burze se slevou.

Na ukázku tam budu mít i jeden štít z těch nových od Vrcova.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Zbyla mi na skladě http://www.lorica.cz/ kukla ze 6mm kroužků s aventailem - ale nemá ten široký límec, je to spíše k napletení ke kompletu, použitelné jako závěs apod. Dám jí se slevou za 3 tisíce, budete-li mít někdo zájem. Dále mám nějaké nýtované pruhy pletiva z 8mm kroužků na rozstříhání - 60x90cm za 4 tisíce nebo 15x100cm za tisícovku.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Doplnil jsem na web http://www.lorica.cz vánoční slevy na některé druhy zboží, tak pokud ještě nemáte dárek... :-D
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Přátelé - během ledna budu sbírat objednávku a na konci měsíce odesílat, tak na to prosím myslete kdo co budete chtít. Postup klasika - záloha 50% předem, doplatek po dodání. Mělo by to dojít do Libušína (pokusím se) aby to bylo případně k vyzvednutí i tam. Protože dávám do kupy peníze na novou objednávku, platí vánoční slevy, které mám na webu po celý Leden - viz. http://www.lorica.cz/ . Zároveň připomínám že mám stále na prodej tu franskou šupinovku - je to holt drahá věc. Pokud by se našel kupec rychle, něco bych slevil (kdyžtak napište zprávu). Pokud se neprodá do konce Ledna, nabízet jí už nebudu a nechám si jí na prodej na sezonní akce.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Prodávám svou franskou šupinovou zbroj (použitelná na Franka, Vikinga/Varjaga aj.):

Obrázek
Obrázek

Šupiny jsou ocelové, vyduté o rozměrech 0,5mm x 16mm x 32mm. Přeložené jsou horizontálně i vertikálně (horizontálně jsou vzájemně v řadách spojené drátem, vertikálně jsou našívané na podklad dratví). Celková hmotnost cca 17kg. Délka 110cm, pro postavu do šíře 130cm (není nutné pod to brát tak silnou prošívku). Není ze skladu Loricy - je to moje osobní zbroj, ale protože nemám kvůli románcům a Antice nakonec čas se věnovat Frankům, prodávám jí. Použitá na několika akcích - drobné opravy nutné, nemám na to čas, tak jí prodávám s výrazou slevou - nová stojí 20000,-Kč, Tuhle nabízím za 17 tisíc a pokud s enajde kupec rychle, ještě litr slevím - potřebuji peníze na objednávku zboží, ale ne zase za kažou cenu. Níž už nepůjdu, to si jí nechám na sezónu.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Přátelé - kdo jste si co objednal na podzim, tak zboží by mi mělo přijít v polovině Ledna 2013. Je to už hotové, ještě dodělávají poslední věc a do konce týdne to odešlou. Jde to letecky, takže by to nemělo trvat dlouho - záleží jak rychle půjdou celní procedury aj. Pokusím se vám dát vědět mailem osobně, ale protože je možné že v tom kvantu na někoho zapomenu - dám to vědět i veřejně hned jak to přijde, tak to prosím zkuste i sami sledovat a připomínat se.

Ostatním, kteří chtěli něco objednat teď na jaro připomínám že mohou od příštího týdne posílat závazné objednávky (a do konce měsíce potřebuji mít na účtu vaše zálohy). Na konci Ledna to uzavřu a odešlu, na nikoho čekat bohužel nemůžu, aby se to stihlo do Libušína. Věřím že zase mnozí s vás využijou možnosti si to tam vyzvednout osobně a neřešit/platit dopravu/poštovné aj.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Takže dvě věci:
1. v úterý ukončuji příjem objednávek na jaro. Déle už čekat nemůžu, protože bych jednak nestihl dostat vaše zálohy na účet včas a jednak mám tuhle zakázku už prakticky plnou a každá věc navíc by zdržovala výrobu. Já bych to rád stihl do Libušína abyste si to tam mohli vyzvednout mnozí z vás osobně.

2. mám na prodej nýtovaný komplet (na 12-14.st.) s kapucou, aventailem a dlouhým rukávem (bez pěstnic), kroužky 8mm. Je to komiska - je nepoužitý, kroužky v dobrém stavu, sem tam chybí nýtek jako obvykle. Jen na trupu má krapet lišku ale je to celé silně olejované hnědým olejem. Šíře je na hubenějšího člověka - 126cm. Cena je velice libová - jen 9500,-Kč, protože to spěchá (zákazník se dostal do potíží a nemá prostředky tak to nabízím dál). Už se na to pár lidí ptalo tak jen říkám že to nejsem schopný nikomu rezervovat 14 dní nebo měsíc než sežene peníze - spěchá to takže je cena jaká je a bere první kdo zaplatí.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Doplnil jsem na web Loricy nabídku šupinových zbrojí. Nabídku berte spíše jako orientační přehled toho co moji výrobci už dělali - cena je vždycky individuální a závisí na rozměrech. Jsou to ovšem poměrně drahé věci i v Indii a cena dopravy to ještě násobí (protože narozdíl od kroužkovek to je složené nejen těžké ale i objemné):

http://www.lorica.cz/supiny.html
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Přátelé! S ohledem na to že jsem rozšířil své možnosti v Indii a Pákistánu, mohu nabízet i kroužkové zbroje upravené na míru, se zužovanými rukávy a hlavně 7mm kroužky z ELITE pletiva jaké kdysi míval Jirka Klepač. Cena se tu sice blíží spíše k 6mm kroužkům, ale zbroj je citelně lehčí než 6mm a hlavně opravdu vynikající pletivo. Moje stávající produkce samozřejmě není špatná, ale jak sami víte - sem tam vypadlý nýtek je prostě realita (ovšem vyvážená velmi příznivou cenou). ELITE pletivo má daleko precizněji nýtované kroužky prakticky bez vypadaných nýtků. Výhledově bych měl mít ale i možnost zbrojí na míru z kroužků 6,7,8 a 9mm - v běžném levném provedení i v tomhle kvalitnějším preciznějším provedení.

Další možnost kterou mám jsou zbroje z plochých kroužků nýtované klínkovým nýtkem - opět vyšší cena, ale vyvážená velmi precizní prací.
Odpovědět

Vrátit se na “Ostatní řemesla”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host