Často kladené dotazy

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Často kladené dotazy

Příspěvek od melkel »

Zde budeme odpovídat na opakované dotazy k Libušínu 2012. Některé dotazy se v mailech opakují často, proto nebudemem každému posílat odpověď zvlášť, ale zveřejníme ji zde.

1.Nejvíce mě zaujal, že si dáváte podmínku 2 nešermující na jednoho
# šermujícího. Nikdá sme nic od pořádajících Libušína nedostali ani já ani ti
# ostatní šermující se tam scházíme v jednom místě. Máme sebou i děti tudíž nám ty
# vaše počty nesedí. Dále pak vozíme nováčky, aby nakoupili na tržišti a viděli
# jak vypadá velká bitva. Co se týká výstroje snažíme se přiblížit co nejvíce
# danné době, nikdá neměl nikdo ni výtku proti nám a vaši snahu rozdělit to na
# sekce si cením je to dobré pro diváky (ale do téé Zoo mě ani kluky nedostane te
# :-D děláme to pro sebe a máme i nedobové věci - púlitry na pivo a ještě tu a tam
# nějaké další nesmysly).

Psali jsme, že, cituji, "uvažujeme o omezení počtu lidí, kteří se neúčastní bitvy, či nespolupracují na programu či pořadatelství". V přihlášce je uvedeno "Počet neúčinkujících". To vše proto, že je pro nás stejně cenný člověk, který bude 3 hodiny v dětském koutku pomáhat bavit diváky, nebo bude předvádět řemeslo, či oživovat tábory v kuchyni.
Myslím, že je ta hranice položená naprosto jasně, a není to bojující/nebojující. To by od nás bylo hloupé, a bylo by to v kontradikci k našemu pojetí Libušína. Děti se do toho nepočítají - například jeden z nás má 4, a těžko by to dával dohromady :-)
Na straně druhé věřím, že chápeš, že Libušín je možné uspořádat díky divákům a tomu, že se tam přicházejí bavit a zaplatí vstupné. V tom, aby se u nás cítili dobře, nám "pasivní příjemce táborových služeb" moc nepomáhá, a stojí nás peníze, a proto je chceme omezit.


# 2. Další co by mě zajímalo co se loni obci nelíbilo? Odjížděl jsem až v pondělí
# kol poledního (než jsme se pobalili, a chtěli sme se vyhnout nedělnímu
# kolapsu). Chodili sme po tábořišti a pomáhali uklizet a sbírat bordel co tam
# zůstal. Než sem odjel ze svého tak sme měli pročesané i okolí a bylo čisté.
# Standartně přijíždíme v průběhu čtvrtka od cca 7h ranní do 5-6večerní. V průběhu
# dne si budujem "dobové ležení" po našem a zajišťujeme se (dřevo, voda apod)

Naše informace jsme vypsali v úvodním hejtmanově příspěvku. Jakékoliv další dotazy na toto téma prosím neklaďte nám, nemáme odpovědi.

# 3. Další z dotazů směřuje k vodě. Bude se opakovat to samé co loni, že zhruba
# kol poledního v neděli vypnou vodu? Pak ji sice zapli, ale už tak to bylo
# hnusné. Kdyby alespoň dali vědět, že ji chcú vypnout, abychom se jí zásobili
# všichni jenž tam sme do večera, popř. do pondělka.

Ne, nevypnou ji, jsme s obcí domluveni. Jen upozorňujeme, že akce se koná do nedělního večera, pokud chcete tábořit do pondělka, je nutné se domluvit s obcí.

# 4. Dřevo - bude jej více jak loni či si máme dopředu domluvit dřevo na místních
# pilách ať máme na čem večer topit a průběžně vařit. Nehodláme kácet v lese byť
# by se tam sušiny našly i do tých 7cm jak zákon povoluje (o odnosu dřeva z lesa
# sbírku a paragraf si nepamatuji)

Dřevo zajistíme. Aby ho bylo dost, potřebujeme dostatečně předem přihlášky s počtem lidí.

# 5. Toi toiky - upřímně sme se loni všichni shodli na několika problémech s
# nimi.
# a) byly dost daleko obzvláště pro nás co jsme na nejvzdálenějším konci
# tábořiště.
# b) bylo jich málo. Alespoň ženské naše si na to stěžovali mi chodili močit
# kousek za tábor do lesa, ale jakmile se letělo na velkou tak buď s dostatečným
# předstihem anebo se nějakou chvíli trpělo
# c) prý byly dost rychle plné (nemůžu říct z vlastního hlediska já si to "sraní"
# raději nechal až na doma)

Viz dřevo. Nebudeme je dávat doprostřed tábora, to by bylo dost neestetické, tudíž vzdálenost bude stále problém, počet a plnost se nám, doufejme, podaří díky dobrému hlášení lidí správně uregulovat.

# 6. Zdravotník - v sobotu ráno se holčina od sousedů vzbudila brzo a šla se
# ohřát k našemu ohništi. Omdlela a padla rukou do něj a žhavé ji docela hnusně
# popálilo. zdravotní pomoc nebyla k nalezení tudíž mě moje děcka vzbudily a musel
# jsem jet pod vlivem do nemocnice. To mám jenom jako poznámku, že jej chce lépe
# vyznačit kde se dá najít. V bitvě byla zdravotní pomoc velice vynikající a můžu
# vzdát jenom hold, kdyby taková pomoc byla na všech akcích.

Neplánujeme celonoční zdravotní službu, budemem mít ale k dispozici lékárničku a hromadu doktorů a zdravotníků v táboře.

# 6. Rozcestníky - pro lepší orientaci po táboře jsem se rozhodl, že letos dovezu
# tzv. rozcestníky a každý (kdo bude chtít) nechť si vyrobí nějakým způsobem šipku
# k sobě kdo bude chtít (výška 15 cm,délka 60cm) Ovšem počet bude limitován výškou
# bude zhruba 0,5m v zemi a nad zem bude cca. 2,5m. Vyrábím jej z důvodu, že se mě
# mnozí přátele pokoušeli loni najít a nenašli. Stejně to bylo i jiných známých,
# kteří byli hledaní svými přáteli a známými. Vadí či nevadí když je tam natluču?
# Po skončení bych vám je nechal nebo si je odvezl. Směrovku svoji určitě odvezu.

Prosím, nápadu se směrovkami se vzdej.

# 7. Tábor - doneslo se mi, že celý prostor tábořiště chcete přesunout. Proto
# bych chtěl požádat o zaslání mailem mapky, kde bude povoleno tábořit. Pokud se
# bude přesouvat tak proberu s ostatními jenž fungujem jako uskupení na Libušín
# (strava, zdroje apod) a zaslal bych je zpátky s přáním/prosbou na blokaci toho
# daného místa.

Poslední informace je ta, že se nám podařilo zajistit ještě na tento rok koupaliště. V žádném případě ale nezajišťujeme blokaci místa mimo 1. zónu.
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host