Libušín 2014

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
Avatar uživatele
Talbot
Příspěvky: 137
Registrován: 20 Led 2009, 00:37

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Talbot »

Ahoj, nevím kam přesně to napsat, tak proč ne tady.

Díky za příjemnou akci. Vcelku pěkně to šlapalo a jen drobnou výtku mám k trochu nedořešenému parkování způsobenému hlavně nedostatkem lidí. Chápu, že se těžko hledá člověk, který by se od čtvrtka ubytoval u škváry, ale bylo to trochu potřeba, protože se objevili experti, kteří se prostě zastavili v průjezdech do jednotlivých řad a tím zablokovali třeba půlku celého parkoviště.

Jinak bitva mi přišla v celku ok. Podle ohlasů z publika byla lépe organizovaná než loni a byla přehlednější. Trochu mě mrzeli dvě věci - nepadání (dobře, to mě moc nemrzelo, aspoň jsem si zabouchal :violent1: :lol: , ale nemělo by se to stávat v takové míře). Druhá věc byla střelba lukostřelců, kteří rozhodně nestříleli padáčkem, ale od těch ohrad to do nás sypali pěkně na přímo. Taky trochu nic moc. :thumbdown:

Organizace tábora byla fajn, jen je škoda, že nám v někdo rozebral materiál na poslký plot v průběhu týdny. Hlavně proto, že třeba Václav se tam právě kvůli tomu materiálu dost nadřel. Jinak zoo v pohodě :)

Celkově si myslím, že to byla letos vydařená bitva.
Obrázek
lukacs
Příspěvky: 3
Registrován: 19 Ún 2014, 10:35

Re: Libušín 2014

Příspěvek od lukacs »

Zdar a sílu,
dík patří všem zúčastněným a pořadatelům.
měl bych pár věcí:
- spousta lidí, kteří odcházeli tak nechávali v lese naprostej nepořádek, jedna skupina, nevím která, tak nechala ohniště, hromadu petek, 2 palety a nasekaný dřevo :-(
- byl jsem překvapen, že toitoj byly celkem čistý, ale některé byly zamknuty v sobotu ráno, možná, že se odemkly až odpo.
- v bitvě si lidi měli předávat rozkazy a to moc lidí nedělalo.
- počasí luxus
- škoda, že komerce se začíná dostávat i do trhů, protože letos zde bylo více nedobových věcí než loni
- s parkováním souhlasím, některý auta by zasloužila vypustit pneumatiky
- a k tomu zoo, tak jestli myslíš ty 2 slepice z kestřanskýho manství, tak dobrý. Jen nevím jaká byla polívka.
- víc táborů by mělo mít popisky jejich táborů pro návštěvníky
- oheň neměl chybu, až na to, že u něj bylo celkem teplo :-)
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Divous »

Bitva super, docela hard mazec, ale stále v normě, maximálně jsem si to užíval a všichni, na které jsem narazil od Vikingů, přes RS až po "volné radikály" chápali, že to není úplně doopravdy - takže spokojenost! :thumbup: Osobně jsem padnul 3x a ti které jsem "orazítkoval" padali také, takže jednička s hvězdičkou :D
Tržiště mi letos přišlo slabší, méně zboží a trochu se pomíchaly dobové a nedobové stánky. Tábor super, akorát mě mrzelo, že Vikingové spálili plot, který sami nikdy nestavěli, zato Slánská rota se na něm za poslední 4 roky dost nadřela (než jsme byli letos odsunuti). Ale jinak spokojenost. A počasí za jedna!
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
František Poch
Příspěvky: 138
Registrován: 19 Bře 2012, 17:54
SHŠ: Sv.Gothard (Slánská hotovost)
Místo/Bydliště: Kladno

Re: Libušín 2014

Příspěvek od František Poch »

Za nás,husity,super akce.Bivakování s Lipskou hotovostí za jedna (je to veselá parta :D ) sousedé v podobě Slánské roty a Švýcarské pěchoty také super.Počasí se více než vydařilo,zvláště ve chvíli kdy se kole Libušína motali hrozivé mraky,které krutě ztrestali kladno a blízké okolí,přičemž Libušín milostivě nechali bez nějaké větší katastrofy.
Táboření v 1,5 táboře naprosto poklidné a mírumilovné.Ze strany organizátorů dávám za jedna.. Nácvik bych si asi příště radši odchodil aby bylo úplně jasno co kde a proč..protože do chaosu do kterého jsme se dostali jako jednotka s pražany bych znovu nechtěl..ale každopádně akce povedená... díky opět za možnost liniovek (ač nám šraňky a vesnice znemožnila kvalitní boj linie na linii... škoda že byli střety jen dva).
Jinak toiky držené v skoro pernamentním pořádku a s dostatkem hajzláku :D.
akorát jediné co podotknout,že se kolem oběda a po něm hrnuly tuny lidí (rozuměj lidí bez účasti na nácviku a v neodpovídajících věcech).Kteří se bez problému vloudili do bitvy.A poslední výtka je opětovné nepadání zasažených (jakoby neexistoval fenomén recyklace)
Jinak povedený Libušín... :occasion5:
Naposledy upravil(a) František Poch dne 29 Dub 2014, 19:22, celkem upraveno 1 x.
Svatý Gotharde!Oroduj za nás!
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Lazar »

Kdepak odšlapávat na nácviku.

To by jsme přišli o moment překvapení v bitvě. Libušín je jediná bitva kde si velitelé mohou vyzkoušet obtížnost středověkého velení nad velkým počtem bojujícíh a použít to jako laboratoř pro svou celoroční velitelskou přípravu. Tak jen ať hezky dělají svoji práci.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od MLuks »

Za nás také hodnotím většinu věcí kladně, ale bylo zde bohužel i pár nedostatků:

V pátek kolem 12:00 již nebyla sláma a musel jsem hrabat poslední zbytečky. Družiníci neměli už vůbec žádnou.
Bitva byla zcela jistě povedená, ale díky scénáři jsme se zapojili až ke konci a to do totálního zmatku. Praštil jsem asi dva lidi, pár družiníků se necinklo vůbec - v porovnání se začátkem akce je to dost smutné :( Navíc jsme byli umístěni do skoro neviditelného místa.


Podporuji opětovné zavedení rychlého odšlápnutí nácviku (nebo alespoň včasné vyvěšení scénáře na všechny možné weby abychom si ho mohli nastudovat).
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
František Poch
Příspěvky: 138
Registrován: 19 Bře 2012, 17:54
SHŠ: Sv.Gothard (Slánská hotovost)
Místo/Bydliště: Kladno

Re: Libušín 2014

Příspěvek od František Poch »

Nevím no,co jsem zjišťoval nějakou zpětnou vazbu od diváků (známých) tak se jim to samozřejmě líbilo.Zvlášť naše překvapivé objevení se z lesa..Ale také si dost všimli chaosu v druhé půlce bitvy.. Já osobně jsem se během nácviku dozvěděl o všem jen pramálo a to jsem nekecal a pečlivě stražil uši,abych zaslechl co páně Melkel říká.. a z našich velitelů toho také pramálo vypadlo v rámci informací.Nu,každopádně jsme si užili pravý bitevní chaos no...
Svatý Gotharde!Oroduj za nás!
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2014

Příspěvek od melkel »

Zmatek v bitvě padá na naši hlavu - příliš složitý manévr, příliš málo informací jak k velitelům, tak k lidem. Každopádně se ale nevrátíme k prošlapávání - je to ztráta času a blbý scénář a špatné velitele to stejně nezachrání.
Ad sláma - víme to, ovšem v minulém roce byly k dispozici dva balíky pro oba tábory a polovina jednoho zbyla. Letos byly tři balíky (a další tři v kulisách), a situaci znáte. Opět je to o hlášení včas, a sdělování potřeb.
Avatar uživatele
František Poch
Příspěvky: 138
Registrován: 19 Bře 2012, 17:54
SHŠ: Sv.Gothard (Slánská hotovost)
Místo/Bydliště: Kladno

Re: Libušín 2014

Příspěvek od František Poch »

No ta sláma by možná vyšla,kdyby si to lidé dávali do stanů jen pod sebe a nevystýlali s tím polovinu tábora..
Svatý Gotharde!Oroduj za nás!
trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Libušín 2014

Příspěvek od trener »

Ad Lazar: Je potřeba si uvědomit, co od bitvy jako pořadatelé chcete? Laboratoř pro hraní si na středověké válčení? Už to tu jednou bylo. Potom je nácvik v podstatě zbytečný (až na kontrolu střelných zbraní). Divadlo pro diváky podle scénáře? Potom hlasuji i pro to prošlápnutí, například bych věděl, na kterém křídle našeho šiku budou nepřátelští střelci a postavil bych se proti nim :)
Ad MLuks a scénář: Souhlasím. Opakoval se loňský rok, kdy Pražský svaz opět první polovinu bitvy pročekal :roll:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Divous »

Scénář zad tak složitý nebyl, byl v pohodě. Určitě byly v Libušíně mnohem komplikovanější a klaply. Také bych se přimlouval za odšlapání.
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Mahy »

Ono i když se to odšlape stejně hlavní váha leží na velení jednotlivých šiků, aby to ukočírovali kam mají. Což ze strany velitelů předpokládá dokonalou znalost scénáře a velitelské schopnosti.

Na rovinu- nácviky bývají nudné, ale také bych to skousl a odšlapal- ovšem v rozumné míře. Ne tři hodiny šlapat nácvik a pak rovnou ve fofru přejít do bitvy.

Nevím zda tady na Libuchu využíváte vysílačky mezi sebou v bitvě, ale jinde to na nich funguje. Pendlují tam spojky s vysílačkou a tahají to zpět či tam kam je třeba.
Ovšem je fakt, že Libuch je fenomén což s sebou bohužel nese dost složitou organizaci, kterou vám nezávidím:-)

Ale ono to půjde! Bylo to fajn. :clap:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2014

Příspěvek od melkel »

Přátelé, minulé dva scénáře byly podobně složité, nikdo je neodšlapával a klaply. Takže prosím na základě jedné špatné zkušenosti nechtějme zase všechno zvrátit. Prostě jsme mírně usnuli na vavřínech, minimálně v RS nebyli dobře stanoveni podvelitelé, lidi neznali scénář, protože jsme ho nevyvěsili předem a na nácviku neukázali alespoň s vlajkami atd. Manévr s obrácení bojové linie o 90 stupňů je složitější, než se nám zdálo.
Jinakl vysílačky by nepomohly - Maršálek, Lazar i já jsme věděli, co je potřeba, ale k lidem v přední linii se to prostě nedostane, pokud není velicí struktura..
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Lazar »

Kvůli reálné možnosti malého pocinkání jsou pak k dispozici ty volné bitvy po bitvě scénářové.

To že scémář nevyšel mě tolik netrápí, je to dobrý podnět začít se zdokonalovat ve velení (tedy alespoň pro mě) a zase jsem o něco moudřejší co mohu po lidech chtít.

Beru na vědomí námitku ze Svazu že dostávají málo prostoru, uvidíme co se s tím dá dělat. To že jsme se nedostali na fotograficky exponovaná místa bylo opět jen tím nepovedeným manévrem.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Jelas
Příspěvky: 151
Registrován: 19 Led 2009, 19:46

Re: Libušín 2014

Příspěvek od Jelas »

Velky podekovani organizatorum, velmi povedeny vikend.

A poprve jsem zazil kontrolu tormentace :thumbup: - a hned dvojitou. Poprve od Kozlika a podruhy od policie CR :D
Jsem čarostřelec - každá rána je zázrak
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti