Libušín 2015

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Libušín 2015

Příspěvek od snorkis »

Zdravím, mám dotaz ohledně šípů na Libušín. Je mi jasné, že to má být konstrukce EUROšípu, ale jde mi o to, jestli se dá místo korku použít dřevěný váleček o průměru 35mm a délce cca 6cm. Měkčení na ''hrotu'' cca 2cm mirelonu. Dík za odpověď.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2015

Příspěvek od melkel »

snorkis napsal:Zdravím, mám dotaz ohledně šípů na Libušín. Je mi jasné, že to má být konstrukce EUROšípu, ale jde mi o to, jestli se dá místo korku použít dřevěný váleček o průměru 35mm a délce cca 6cm. Měkčení na ''hrotu'' cca 2cm mirelonu. Dík za odpověď.
Ahoj,
ne, nedá. Nevíme, co by dřevo na šípech dělalo, a cílem standardizované konstrukce je - standard, a tím pádem velmi jednoduchá kontrola.
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Libušín 2015

Příspěvek od snorkis »

Dík za odpověď. K tomu co na šípech dělá dřevo klidně dám informaci: Absolutně nic. Na minulým Libušínu jsem to tak měl, další bitvu šípy přežili taky bez problému. Rozhodně se hrot nerozlítne, to už spíš se zlomí 10mm týblo a to taky nevypadne (přilepeno že). Korek se mi moc používat nechce abych pravdu řekl, z toho důvodu, že to není homogení materiál, navíc to dřevo má větší průměr (35mm na rozdíl od 30mm v návodu). Ale pokud tam tedy musí být korek, tak si holt někde budu muset sehnat korek. V tom případě bych uvítal nějaký odkaz, jelikož se mi nikde nedaří najít korek, jenž je popsán v návodu co je tady na brodci. Všude jen 24x40, což mi přijde jako dost málo.
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Libušín 2015

Příspěvek od snorkis »


Děkuji mockrát. až teď sem sem měl dosti času na to, abych se na ten velezajímavý odkaz podíval. Obchod jenž prodává korky po kusech a ne po balení 1000ks jsem nalezl až asi na třetí stránce. :lol: :lol: Teď jen počkat na to až dorazí a užít si spoustu zábavy při předělávání všech šípů. :evil:
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2015

Příspěvek od melkel »

Hele, šampusáky jsem kupoval u Jelínka a potrebyprovinare.cz, takže chyba bude u tebe mezi klávesnicí a židlí :-). Každopádně jsem rád, že jsi našel, co si potřeboval, a uvidíme se na Libušíně.
Avatar uživatele
Lukáš Z Dražic
Příspěvky: 10
Registrován: 25 Dub 2012, 22:14
SHŠ: Hospitaliers 1300
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2015

Příspěvek od Lukáš Z Dražic »

Buďte zdrávi,

Mám dotaz(y):
- V kolik máme navalit a brigádu?
- Máme si vzít nějaký zvláštní nářadí? (krom klasiky kladivo,sekera, pila, mačeta)

Díky za odpověď a hezkou neděli.

L.
Johanité 1300
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2015

Příspěvek od melkel »

Ahoj,
1. na 10
2. ne, pokud někdo z vás nemá motorovou pilu. Je případně přiberte nějaké lano/popruhy na tahání proutí.
Avatar uživatele
hejtman ilburský
Příspěvky: 38
Registrován: 16 Dub 2010, 12:45
SHŠ: Ilburští střelci
Místo/Bydliště: Saaz

Re: Libušín 2015

Příspěvek od hejtman ilburský »

Snorkis: zdravím, nebyl jsi na Podbořanech 2015? Tam někdo takové šípy měl, jeden slušnej zásah strážce na věži a ležel do konce bitvy - dobrej zásah - to se mi líbilo :thumbup:
Můj názor na tento typ šípů - pokud jsou leta válcové střely kolmo na týblo a je průměr širší než korek, tak jsou určitě bezpečnější než běžné "EUROšípy", každopádně bych tam toho miralonu dal větší vrstvu nebo dvě vrstvy karimatky. Letové vlastnosti u těžšího střely jsou sice lepší, ale hlavně bude podstatně vštší dopadové energie na cíl. Pro nekrytou lehkou pěchotu smrtící účinek, proto se nedivím že to na Libušíně neprojde. :)
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2015

Příspěvek od melkel »

melkel napsal:Zahájili jsme registraci na už 24. ročník Libušínské bitvy a historického festivalu. Bude se konat od 23. do 26. 4. na tradičním místě u koupaliště v Libušíně. Program pro veřejnost proběhne v sobotu 25. 4. mezi 12 a 18:30, jako již obvykle.
Letošní rok bude scénářově trochu odlišný - půjde o bitvu o polní tábor, obsazený Pražských svazem, čekejte tedy vozovou hradbu, mohutnou palbu ze všech hlavní a čelní střety. Opět bude v bazénu probíhat BOTN, po bitvě budou volné střety, a v tomto roce budete mít lepší příležitost představit se divákům!
Registraci prosím proveďte do 5. 4. přes formulář http://libusin.org/pro-ucastniky/prihlaska/.
Díky za přihlášení. Máme 178 přihlášek, což je výrazně více než v minulých letech ve stejné době. Hned se lépe plánuje tábor!
snorkis
Příspěvky: 15
Registrován: 27 Kvě 2013, 15:13
SHŠ: Militia Decadentis
Místo/Bydliště: Plzeň, město piva

Re: Libušín 2015

Příspěvek od snorkis »

hejtman ilburský napsal:Snorkis: zdravím, nebyl jsi na Podbořanech 2015? Tam někdo takové šípy měl, jeden slušnej zásah strážce na věži a ležel do konce bitvy - dobrej zásah - to se mi líbilo :thumbup:
Můj názor na tento typ šípů - pokud jsou leta válcové střely kolmo na týblo a je průměr širší než korek, tak jsou určitě bezpečnější než běžné "EUROšípy", každopádně bych tam toho miralonu dal větší vrstvu nebo dvě vrstvy karimatky. Letové vlastnosti u těžšího střely jsou sice lepší, ale hlavně bude podstatně vštší dopadové energie na cíl. Pro nekrytou lehkou pěchotu smrtící účinek, proto se nedivím že to na Libušíně neprojde. :)
Jo, to jsem byl já. S tim týpkem z tý věže sem pak mluvil a měl na hlavě jen kroužky a pod tim tenoučkou čepici (prakticky kroužky na holý hlavě - proto nemám nic proti novýmu pravidlu na libušíně - střelci přilby). Podle mě by dopadl stejně i kdybych ho trefil klasickým šípem s korkem. Dopadová energie by podle mě neměla být vyšší, protože to střílím z jednoho a toho samýho luku. nehledě na to, že ty šípy nejsou o tolik těžší, ± pár gramů. letový vlastnosti jsou poměrně stejný jako korku (když uvážím jak nám to lítá a to ty šípy jsou rozdílný akorát korekXdřevo).
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín 2015

Příspěvek od melkel »

Od každého šiku/větší skupiny potřebujeme několik vět, kterými budou krátce představeni.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín 2015

Příspěvek od Lazar »

24. ročník je oficiálně za námi a nám nezbývá než poděkovat - poděkovat všem účinkujícím, divákům, dobrovolníkům, brigádníkům, městu, sponzorům a partnerům, fotografům a kameramanům.. a všem co jste se jakkoliv jinak podíleli na tomto ročníku.

Také děkujeme meteorologům, že se ve své dlouhodobé předpovědi spletli :thumbup:


Nasbírali jsme další cenné zkušenosti a můžeme se pomalounku polehounku začít zamýšlet k 25. ročníku.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Johan
Příspěvky: 126
Registrován: 14 Zář 2014, 22:14
SHŠ: Kestřanské manství
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2015

Příspěvek od Johan »

Dík za povedenou akci. Užili jsme si to. Ještě tu koluje otázka, kolik lidí bylo skutečně na bojišti?
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti