Libušín 2016

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Libušín 2016

Příspěvek od melkel »

Tak se rok s rokem sešel, a další Libušín je za dveřmi.
Naše akce stojí na práci mnoha dobrovolníků, kteří ze všech sil pomáhají s organizací. Ovšem, když je lidí na práci více, je větší zábava a všichni jsou veselejší. Současně se nám občas někdo ozve s nabídkou pomoci v průběhu roku, pak se ale přesně nesmluvíme a nedopadne to. Proto jsme se rozhodli pro tento náborový inzerát :) .

Hledáme spolupořadatele Libušína

Hlavní úkoly:
- obsluha infostanu, vyřizování administrativy, registrace účastníků, opakované podávání stejných informací a neustálé shánění někoho, kdo může rozhodnout/udělat/zařídit
- stavba kulis, nástěnek, odpadkových košů, stanů, přístřesků, přenášení těžkých věcí sem a tam, snaha o to, aby určitá věc (nevím kde je) byla na určitém místě (neřekli kam) v určitý čas (prý podle scénáře)
- uspořádání parkoviště a vyhánění aut z míst, kde nemají co dělat, spojené se ztrátou iluzí o bazální inteligenci českého (a zahraničního) řidiče
- běhání po celém areálu ve snaze splnit pokyny organizátora, který proběhl kolem a na půl úst cosi zamumlal do větru
- sloužit jako hromosvod pro účasníky, kterým je moc zima, moc teplo, mají málo místa, nebo je moc hrbolaté, mají málo dřeva/slámy/vody/toalet, dřevo je mokré, není to sláma ale seno a já jsem alergický, chci tábořit vedle Tondy, tam ale není místo, a proč už to není přátelská akcička, LH fašisto

Nabízíme:

- únavu, nemožnost se opít, stres a drticí pocit odpovědnosti za úspěch akce
- cca měsíc trvající pocit blaha z dobře vykonané práce, ihned následovaný panickou atakou po začátku jednání o dalším ročníku
- občasné poplácání po rameni od velmi dobře se bavícího kamaráda, obvykle následované hádkou s někým, kdo pravidla dodržovat nebude, protože je příliš sexy
- možná pivo

Pokud vás naše nabídka zaujala, ozvěte se buď tady, nebo na mail organizace@libusin.info (to preferujeme, jsme staré struktury).
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ani ne 100 zobrazení. To je ale bída. A to raději nepočítám kolikrát ses na tenhle příspěvek podíval sám, Melkele. :doubt:

Když už je tohle vlákno založený, rád bych se dozvěděl jednu věc: Existuje na Libuchu něco, jako je zákaz boje kopím v jedné ruce a se štítem v druhé? Mám sice pocit, že takový boj je historicky podložený a velice funkční, ale pro naše rekonstrukce zároveň rizikový. Zkušenost s tím mám.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Lazar »

Tuším že se nám stal hlavním komunikačním kanálem facebook.

Co se kopí týče... Vyloženě zakázané to zatím pokud vím není, ale klademe nárok na schopnost kontrolovat zbraň v každém okamžiku jejího užití, ať to již znamená prakticky cokoliv.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Facebook neumím. :alien:

Tento styl boje jsme si ověřili na akci Hvítr Ulfr. Problém obvykle nebývá v neschopnosti to udržet, ale v tom, že za sebou potřebujem kus prostoru, který nám žádný z "kolegů" nedopřeje. Často se pak stává, že bodnutí kopím už nelze stáhnout zpět, protože za mnou někdo stojí a na kopí tlačí. Občas se nekontrolovaně dostane do úrovně hlavy. Secvičené jednotky na menších akcích to mohou mít pod kontrolou, ale na Libuchu je to nejspíš o držku.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Bilajz »

Vím, že pár let zpátky takhle chodilo pár lidí od Karlovců, ale v té skrumáži je to stejně nepoužitelné.
Ad komunikační prostředek, pokud budou ofiko informace tady a na z fb se na ně bude jen odkazovat, tak by měla návštěvnost vzrůst. Ale je to rozhodnutí pořadatelů, kterou platformu chtějí využít. Jim půjde asi především o co největší informovanost.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Lazar »

Co si budeme povídat, víc lidí je na FB, navíc tam jsou informacei pro diváky. Nicméně relevantní informace píšeme i sem, neb si místní komunity vážíme.

A ke kopí, já používám lehké kopí+štít vcelku standardně, ale v bitvě to beru raději vždy obouruč (právě kvůli kontrole zbraně), i když mě tréninkově ta jednoručnost baví.
Nicméně jsem pár lidí zažil co mi to v bitvě poslali na dlouhou jednoruč a vždycky to bylo dost o hubu ve chvíli kdy jsem se bránil, nikoliv tak pro mě, ale spíš pro všechny okolo.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od MLuks »

CO se týče použití kopí jednoruč tak jsem na akcích velikosti Libušína proti. Je nás tam prostě příliš, nemáme moc místa a navíc máme každý jiné zbroje a návyky ze "svého" období. Na nějakém Malešově či jiné komorní akcičce to ale může pěkně doplnit kolorit :)

Facebook vs. Brodec: U věcí organizačních je ten facebook prostě lepší a Brodec může poskytovat pouze cosi jako je záloha hlavních příspěvků, které na FB prostě zapadnou, zahnojí se a může na ně tedy být odkazováno sem. Takhle používá Brodec naše Gléva. Ve věcech bádání apod. je Brodec samozřejmě mnohem vhodnější, ale to není případ Libušína.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Lukáš Z Dražic
Příspěvky: 10
Registrován: 25 Dub 2012, 22:14
SHŠ: Hospitaliers 1300
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Lukáš Z Dražic »

Spitalnici zase pojedou na brigádu(y) a urcite nas tam bude zase takovejch 4 az 8 celej tejden před akci, takze radi opet pomuzeme stavet, opravovat polaky, tahat sem tam drevo a podobne, kdyby cokoliv, Lazar na me kontakt ma (pokud me jako nehodného papezence nesmazal), Melkel myslim taky, kdyby ne, SZ.

Hezky svatky

L.
Johanité 1300
Avatar uživatele
hejtman
Příspěvky: 583
Registrován: 23 Lis 2008, 18:51

Re: Libušín 2016

Příspěvek od hejtman »

Reaguju na poptávku pomocníků. Nabízím se coby průvodce diváků zadním táborem. Pokud to budete dělat, a by byl zájem, dejte vědět kdo ho bude mít na starosti (Richard, Maršálek?) a je s ním domluvím. Budu od něj jenom potřebovat nějaké relevantní údaje, abych tam neplácal voloviny, popř. časy prohlídek.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Vážení,
letos by si představitelé románského období (konkrétněji ti, co nejsou v řádech) přáli vlastní plac pro táboření. Doposud jsme byli přiřazování k Vikingům na úpatí Rotykahillu, kde kolikrát nebylo ani místo pro stany, zatímco levá strana jedničkového tábořiště za bojištěm poskytovala poměrně dost volných míst.
Myslím si, že bychom ta místa mohli obsadit, pokud nebude hrozit povodeň... co? Jsem si jist, že budeme pro Zoo pěkným přírůstkem. :blackeye:
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Libušín 2016

Příspěvek od richardrg »

Chlapi, jako nápad dobré, ale neobsazena zůstala pouze místa, která byla mokrá nebo moc hrbolatá po traktorech. Navíc tam není posekáno, ani se to neudržuje. Museli by jste do toho s křovinořezama.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Pamatuju-li si loňský ročník dobře, vedle Wothanova stanu (hned za branou) bylo použitelného místa dost. Jestli se situace změnila, pak zkusíme najít jiný plac. Čekám však na odpovědi dalších Románců, zdali se chtějí prezentovat v zóně 1, abychom věděli kolik placu bude potřeba.
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Libušín 2016

Příspěvek od richardrg »

To byl plac připravený pro jeho koně, ale stan se tam postavit moc nedá...

osobně vidím největší nebezpečí v tom, že tam budete mít málo místa a budete se tlačit dozadu do karlovců...další možnost je jít až za ně, ale pak je to daleko úplně všude...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2016

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Myslím, že vzdálenost by nemusela lidem vadit. TOIky na dosah budou tak jako tak. Za nepohodlí označuji stanování ve svahu.

Dorazím tam s předstihem (dejmež tomu ve čtvrtek dopoledne), ať to v poklidu uspořádáme.
Avatar uživatele
klimberk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 Led 2010, 22:29

Re: Libušín 2016

Příspěvek od klimberk »

Jako loni tak i letos mám na starosti 14kový tábor já. Jak už psal Richard, levá strana je většinou dost mokrá. Loni to byla výjimka. Místo vedle Ládi bylo loni připraveno pro Poláky, kterých přijelo méně. Bohužel loni, i když bylo posekáno více, díky některým lidem, kteří se nenahlásili, bylo nakonec málo místa. Jediné místo je opravdu pouze za Karlovcema, ale to je na dohodě. A po zkušenostech z předloňska nevím, nevím.
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti