Herní lazaret - Libušín 2016

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Bilajz »

Navazuju na téma herního lazaretu mezi bitvami. U Karlovců to mám na starosti já. Moje představa:
Budeme před diváky polně ošetřovat několik zranění (zlomeniny, tržné a řezné rány, šipky, pokud se povede tak i vyhřezlá střeva, případně řezání končetin). Lidi by se namaskovali někde dole na bojišti a postupně by přicházeli (byli přinášeni k ošetření).
Role - hlavní lékař, 2-3 pomocníci, kněz, 6-8 pomocného personálu, cca 10 zraněných. Celá scénka tak na 10-15 minut, jako výplň mezi bitvami.
Nejednalo by se nejspíš o celofunkční lazaret po čas celé bitvy, protože spousta z nás bude v boji v šiku.
Co vy organizátoři, případně ostatní na to? Budu psát johanitům, jestli by na tom chtěli nějak participovat. Jsem pro každou špatnost. :banan:
Fotky z loňského "dema" jsou např. tady http://mikey88.rajce.idnes.cz/Libusin_2015_-_vyber/
Pokud se to do konceptu nakonec nehodí, dejte prosím vědět.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od melkel »

Bilaajzi, za mě výborný nápad, ideálně provedený v průběhu druhé bitvy, kdy nejste přímo v boji. Pokud byste to chtěli udělat, rádi vás podpoříme.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Bilajz »

Kolik by tam bylo času na přípravu? A pak na případné demaskování lidí na hlavní bitvu? Asi je vcelku jedno, jestli to bude po hlavní bitvě, nebo při druhé. Je ale nutné lidi namaskovat a pak demaskovat (a do poslední bitvy půjdou zasraný od krve). Bude tam na to čas?
Proto jsem si původně myslel, že to bude až po hlavní bitvě. Ošetření by byli odneseni do tábora, kde by už měli klid. Ale pokud bude dost času na vše, tak klidně ve druhé. Řekněte si.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od melkel »

Po hlavní bitvě moc není čas, mezi koncem druhé bitvy a hlavní bitvou je hodina a půl. Na přípravu je minimálně půl hodiny, pokud by se ti lidé účastnili první bitvy, nebo od cca 10 :-). Takže čas podle mě je.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Bilajz »

Tak to je potom myslím v pohodě, zkusím to nahodit mezi Karlovci a dám vědět. Na koho se případně mám přímo obracet s dotazy o průběhu a zajištění? Díky.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od melkel »

Zatím na mě nebo Lazara. Díky.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Lazar »

Na mě se obracet jistě možno, škoda jen že mi to nevytrhne ten trn z paty ohledně lazaretů v bitvě :-D
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Lukáš Z Dražic
Příspěvky: 10
Registrován: 25 Dub 2012, 22:14
SHŠ: Hospitaliers 1300
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Lukáš Z Dražic »

Za Johanity:

Radi pomuzeme mezi prvni a treti bitvou, minimalne servanty zapojim, protoze zahalaka muze maldeho cloveka doslova znicit, meli bychom mit i bratry co nenastoupi do boje, takze i tam bychom mohli prispet, mohli by napriklad osetrovat :)
Pokud by bylo potreba privez nastroje, obvazy atd, taky muzeme pomoci.

Diky

L.
Johanité 1300
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Almon »

Ahoj, bude lazaret fungovat v prubehu druhe bitvy? Pokud ano, lidi od nas se radi zapoji a nechaji se osetrit.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Bilajz »

Ahoj, bude nakonec fungovat až po druhé bitvě. Na ošetřování budeme mít předem namaskované lidi, kteří budou už předem připraveni, aby si divák užil trochu té krve. Během druhé bitvy spíš budeme svážet raněné a celé si to chystat.
Nechci zatím říct na tvůj dotaz úplné ne. Co byste si představovali za zranění?
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Almon »

V pohode, my se bez toho obejdeme, jen jsem mel pocit ze tu je poptavka a my si radi tyhle veci zahrajem. Tak to nechme a pokud by to nakonec bylo, tak to neni problem dohodnout ma miste.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Herní lazaret - Libušín 2016

Příspěvek od Bilajz »

OK souhlas, dořešíme to na nácviku, případně se v pátek večer stav v Karlovském táboře a domluvíme se.
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti