Libušín - co dále

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Siegfried » 12 Kvě 2016, 09:56

Myslím, že Mahy by mohl obohatit Libušín jako marketingový specialista co ten sponzoring zajistí. Pořádal jsem v posledních 10ti letech velké množství bitev, zážitkových akcí, městských slavností i vystoupení... A upřímně řečeno, chimera všespásného sponzoringu existuje ve snech stále, ale pokud se od někud vzaly prachy byly to obvykle obcí co tu akci chtěly... sponzoring tak leda, že někdo místní kdo dal dřevo, nebo vodu, pozemek, slevu na něco, pár chlebů nebo buřty... teď vyjednávám s jednou firmou zbrojního průmyslu sponzoring, a jaký kotrmelce kvůli pár tisícům, škoda mluvit. Tedy Mahy budu rád když se toho ujmeš a přejdeš od slov k činům. My budeme jen rádi, že nemusíme dělat opruz účinkujícím.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!

Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 480
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Midgard a Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Supík » 12 Kvě 2016, 11:22

Mahy napsal: Dovolím si malinko odbočit směrek k napoleonice- léta se dělá bitva u Slavkova. Ta akce je pro diváky zdarma, platí si akorát ti co chtějí V.I.P. služby. A přesto, že ta akce je pro diváky bez vstupného, tak každý rok orgové zaplatí účinkujícícm příspěvek na cestovné, dají jim všem jídlo po celý víkend, dají jim střelný prach a všechny je ubytují.
Mají silné sponzory a partnery- to je cesta. Pokud je tu akce svým rozsahem ojedinělá u nás i v zahraničí musí se hledat sponzoři- ne to tahat po pár korunách z účinkujících- to není cesta, rozhodně ne z dlouhodobého hlediska.
Tak zrovna Jandura (nebo jak se jmenuje) co dělá Slavkov si onehdá v médiích pobrekával, že on má rozpočet jen kolem 10M a jen o něco "málo" větší akce v Belgii má rozpočet až 300M a to tam ještě diváci platí pomalu 2000 za vstupenku "na tribunu". A že by mu tedy obec a stát měl dát víc jako nevratnou dotaci.

Jisté je, že jako organizátoři se probereme všema možnýma plusama a mínusama jednotlivých řešení a zkusíme to nastavit, tak aby to bylo dobře. Prozatím jsme prokázali, že to nastavovat umíme docela dobře. Také je jisté, že i přes naší maximální snahu to prostě pro někoho bude problém.
Itazipa napsal:. Zkuste prosím zauvažovat nad vratnými kelímky.
http://www.nicknack.cz/proc-vratny-plastovy-kelimek/
Myšlenka určitě zajímavá. Nejsem si jistý, že problémy s úklidem vyváží finanční nároky na provoz a s ekologií, kterou na webu zmiňují si také nejsem jistý (nikde jsem neviděl kalkulaci uhlíkové stopy výroby běžného kelímku vs. svozu a služeb souvisejících s vratnými kelímky). Problematika odpadů a úklidu bude v týmu určitě znova řešená a mám k tomu pár podnětů. Za námět děkuji.

Abďa napsal:Akce typu Libušín je co se týče měřítka srovnatelná například s Landsknecht Hurra, kde se před čtyřmi lety platilo tuším 35 euro. V tom byly denně medovaný kadibudky, pitná voda (o který jsme museli všichni říkat "Diese wasser ist nicht zum trinkem" kvůli jakýmsi hygienickým normám o délce doby stání vody v cisterně) a dřevo na oheň dle libosti. Podotknu, že jde o pěti nebo šestidenní akci, kdy jeden den mohou přijít diváci, kteří myslím nic neplatí (místní ale chodili denně) jinak je to ryze blbnoucí akce.
Abďo, vlastně vše co popisuješ na Libušíně v porovnatelné míře existuje už teď a za €0. Záchody jsou čisté zajišťovány 7 dní. (postupným otevíráním a následně čištěním v sobotu ráno). Dokonce i hajzlák je trojvrstvý. Voda je pitná a funguje v neomezené míře 7 dní. Dřevo se zajišťuje dle určitých pravidel a "dle libosti tam prozatím nefunguje", přesto ho byla celkem Hromada a nakonec ho i hromada zbyla. To, že se zde zmiňuje, že bylo čerstvé tak bych malinko oponoval. Bylo něco mezi čerstvé a suché. A to, že nakonec hořelo je prostě prima :). Suché dřevo určitě bude řešeno. (našel jsem dodavatele v relativním dosahu co dodává dřevo sušené na <20% což sice stále není úplně ono ale mohlo by to být řešení (bohužel to sušené dřevo je za slušný příplatek)) Bláto je na Libušíne vždy problém. Větší problém jsou lidé co přes to všechno i naše pokyny se vydávají přes a kolem zátarasů s odvahou dál a způsobují jak problémy v logistice tak i v všeobecné kulise tábora. Jediné řešení je lidská síla co tam bude hlídkovat. (a dobrovolníků na toto je extrémní nedostatek).

Osobně mi letos chyběli tak 4-6 lidi, které bych mohl vytěžovat různými pracemi a kteří by byli k dispozici cca 12 hodin denně. Hodně mi pomohli dobrovolníci z RS a např. Martin od Panterů. Přesto to, že nejsou dostupní pořád a nelze je zdržovat na víc než pár hodin je problém. Pokud se najdou finance na brigádníky, tak by se třeba i ještě vylepšilo parkování na škváře. Letos provedený pokus i s neúplným (nebyli lidi) nalajnováním škvárového hřiště a vyznačením šikmých stání považuji za velmi úspěšný. To, že vždy najdou jedinci co parkují stylem "jste mi u prdele hlavně že stojím JÁ" je fakt co vyřeší jen stálá přítomnost stálého dozoru 20 hodin denně v počtu větším než jeden. Ale jinak téměř 100% lidí parkovalo dobře a problémy způsobovaly jednotlivé natvrdlé kusy.

Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Mahy » 12 Kvě 2016, 13:41

No a právě argumentům- ,, Tak si to pojď zkusit sám, můžeš to dělat za nás,, apod. jsem se chtěl vyhnout když jsem smazal první příspěvek.

Nechci to dělat za vás, nezávidím vám to, vím, že s tím dřete až do padnutí- já vám to neupírám, obdivuji vás za to(také jsem pořádal X ročníků bitev a nějaké ty slavnosti)

Ptali jste se na názor

Platba účinkujících z dlouhodobého hlediska neřeší víceméně nic. Pokud budu platit- nedělá mi problém ta stovka či dvě, pak ale budu remcat když nedostanu stejné služby jako ostatní stejně platící. Na to se bohužel připravte a počítejte, že to tak bude.
Toť můj názor a dále již k tématu nemám co říci.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/

Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Lazar » 12 Kvě 2016, 14:07

Já se tomuto typu argumentu taky chtěl vyhnout.

Pravda je jednoduše ta že někde ty zdroje získat musíme, a právě pro toho od koho ty zdroje získáme budeme muset něco udělat. Přijde mi lepší když zlepšíme věci pro účastníky spíš třeba než pro... Dejme tomu Hornbach, nebo nedej bože politickou partaj.

Z mého pohledu ta platba řeší docela hodně, a asi jen budoucnost ukáže jestli se pletu nebo ne.

Za názor děkuji.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.

Avatar uživatele
Palpatine
Příspěvky: 251
Registrován: 09 Ún 2010, 18:09

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Palpatine » 12 Kvě 2016, 17:01

Předem bych Vám rád poděkoval za povedenou akci. Musím říct, že jsem si Libušín fakt užil. Tvrz byla moc pěkná, tohle postavit to klobouk dolů.

A teď můj názor:
Lidí v táboře je hodně, na bitevním poli jich z toho počtu není ani polovina. Bohužel je to dáno tím, že jede jak rodinný doprovod (děti, manželky, přítelkyně), tak i tím, že někteří si jedou jen udělat hezký víkend, aniž by se jakkoli zapojili do programu. Jak eliminovat takovéto příživníky toť otázka.
Cestu pro další ročníky bych viděl ve snižování počtu účastníků, jak jste říkali je nás moc a prostor není nafukovací. Věřím tomu, že účastnický poplatek pár lidí odradí, a doufám, že to nebudou ty lidi, kteří akci posouvají nahoru. Úroveň akcí rok od roku stoupá, přesto je možno na Libušíně (a nejen tam) potkávat stále stejné tváře, ve stále stejných (a na dnešní dobu již nevyhovujících) věcech. Tedy další možností jak snížit počet účastníků je, již tyto lidi na akci nepustit. Čím méně lidí, tím je potřeba méně tojek a méně dřeva atp. Tedy přímá úměra méně lidí = menší výdaje.
Účastnický poplatek je rozporuplná věc, někdo je pro někdo proti. Když bude řekněme 50 - 100 Kč, tak nás to nebude tak bolet a Vám to snad pomůže trochu vylepšit rozpočet. I když chápu odezvy lidí typu - já jim tam jedu za svoje, se svejma věcma a ještě za to mám platit? Mě se to taky moc nelíbí, ale jak říkám, když bude poplatek v rozumné výši tak sice budu brblat ale zaplatím ho, protože mi ten Libušín za to stojí.
Co se dřeva týče, mám dojem že to už tu bylo jeden rok a to jest příděly v určitý čas. Tedy např. 17 - 18 hodin ve čtvrtek, 10 - 11 a 17 - 18 hodin v pátek, 10 - 11 hodin v sobotu. U dřeva by se v daný čas ukázal člověk se seznamem přihlášených účastníků a dřevo by jim dal podle počtu přihlášených osob.

Více mě teď nenapadá, třeba časem a nebo až budou reakce na mé názory.
Nic nedělá věci nevyhnutelnějsí, než přesvědčení o jejich nevyhnutelnosti

trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od trener » 13 Kvě 2016, 09:39

Jednou z dalších možných variant by bylo "zdanění" šermířského doprovodu, který se nepodílí na programu...

Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od MLuks » 13 Kvě 2016, 10:43

trener napsal:Jednou z dalších možných variant by bylo "zdanění" šermířského doprovodu, který se nepodílí na programu...
Takže nenahlásím 7 bojových, 5 nebojových a 3 lazaretnice, ale nahlásím 12 bojových a 3 lazaretnice. Nikdo nebude mít kapacitu na to nás dokopat na battlefield. :roll:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti

trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od trener » 13 Kvě 2016, 11:59

A to je přesně ta druhá strana mince: Jak to odhlídat a zkontrolovat? Ale z mé strany je to spíše takový brainstorming, jeden z mnoha nápadů... ;)

Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Almon » 13 Kvě 2016, 15:35

Par vet za Svycary.

Placeni rozumneho ucastnickeho poplatku vsemi ucastniky (snad s vyjimkou deti) naprosto podporuji. Naopak uvitame, pokud bude mozne diky tomuto poplatku zvysit komfort, ktery se ucastnikum dostava (napr. navysenim poctu organizatoru na miste, suchym drevem, materialem na stavbu plotu, lepsi kontrolu neorganizovanych spolku,…). Take si od toho slibuji vetsi chut organizatoru delalt akci zajimavou (treba budovanim peknych kulis pro bitvu) bez obavy, ze to budou platit z vlastniho.

Byt je Libusin akce s divaky, nikdy jsem nevnimal ucast jako vystupovani, za ktere bych ocekaval nejakou odmenu. Za moznost na akci jet i v budoucnu nemam problem vydat (ve vysledku) par drobnych. Poplatek tezko vyresi vse, ale i pokud jen pomuze udrzet trend zlepsovani akce, nabrany v minulych letech, budou to dobre vynalozene penize.

Jestli jsou v tabore koncerty nebo jakekoli jine atrakce nehodnotim, nekomu se to libi nekomu ne a pokud nenarusuji dobove taboreni, tak si kazdy muze vybrat jestli se bude ucastnit.

Jako ciste kontraproduktivni vidim neselektivni uzavirani akce. Mnohem dulezitejsi je, exoty filtrovat pri registraci a na miste. A ac to muze byt narocne, tak predevsim kontrolovat pri nastupu do bitvy - u organizovanych siku to musi obstarat velitele, u plechoty je to na organizatorech.

Na zaver dekuji za celou Svycarskou pechotu a spratelene spolky za moznost se zucastnit, vazime si prace kterou delate a doufame ze pristi rok to bude prinejmesim stejne povedena akce.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz

melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel » 13 Kvě 2016, 16:06

Almon - v podstatě si shrnul naše uvažování :-)

Avatar uživatele
hejtman
Příspěvky: 583
Registrován: 23 Lis 2008, 18:51

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od hejtman » 15 Kvě 2016, 15:53

Dovolím si malou poznámku k tématu „Jak dál“.
Už v roce 1999 jsme při pořádání téhle bitvy došli ke dvěma poznatkům.
1. že pro tolik účinkujících je jeviště i tábořiště malé (a to v té době bylo minimum velkých stanů, o přístřešcích a kuchyních ani nemluvě)
2. že nechceme jít cestou kvantity účastníků, ale spíš cestou kvality (již v té době byl vidět velký rozdíl ve výstroji). Max. počet šermířů jsme si stanovili na cca 800.
Již tehdy jsme poznali, že velký počet šermířů je sice atraktivní, ale na tak malé ploše omezuje možnosti scénáře. Zkrátka, že méně by bylo více. Je pravda, že tehdejší bitvy měly jinou filozofii než nyní. Tehdy jsme se snažili víc o příběh, než o vykreslení válečného střetnutí, ale to na věci nic nemění.
Jsem zkrátka přesvědčen, že menší počet „účinkujících“ by neubral na atraktivitě, ale naopak, dal by režisérovi větší možnosti vykreslit děj. V současnosti je sice impozantní, když nastoupí na louku 1000 bojovníků, ale potom už je to vlastně jen jeden velký mumraj, kde se s velkou námahou dodržuje scénář, a pro diváky je to půl hodinová mlata.
Proto se přikláním k názoru, že v současnosti, tak jak je to dnes pojaté, by účast měly zajištěnou jednotlivé spolky a ty by byly garantem ostatním skupinám a jednotlivcům. Tedy pokud se já budu chtít zúčastnit, spojím se s konkrétním spolkem, pošlu jim své foto, napravím připomínky a budu v portfoliu tohoto spolku i do budoucna. Takže to nebudu muset dělat každý rok, ale pokud neudělám nějaký jiný morální průšvih, jednou pro vždy. Takhle jsem se kdysi přihlásil přes Siegfrieda na Grundwald, a neměl jsem s tím žádný problém.
Nevím sice, o kolik by se tímhle způsobem snížil počet účastníků, ale rozhodně by zmizely některé hrůzy, o kterých byla již řeč.
Nám se to před těmi 15 lety nepodařilo díky Jandovi prosadit a byl to důvod našeho odchodu od něj a od pořádání Bitvy, vy jste ale dnes v daleko příznivější situaci a mohli by jste to prosadit.
Držím vám palce

trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od trener » 14 Led 2017, 08:57

Prosím, je již termín letošního Libušína? Děkuji

melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel » 14 Led 2017, 16:30

Ano, 29. 4. Registraci chceme zahájit nejpozději na začátku února.

Avatar uživatele
Johan
Příspěvky: 126
Registrován: 14 Zář 2014, 22:14
SHŠ: Kestřanské manství
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Johan » 22 Led 2017, 02:04

Myslím, že co se týče poplatku, 100kč je v pohodě, ale jde spíše o princip.
Podobná částka sotva někoho odradí. Určitě pomůže zlepšit poměr 1,75 . Principiálně ale může odradit taky kvalitní účastníky, kteří vytváří Libušín tím, čím je.
Domnívám se proto, že omezení počtu výběrem účastníků by byl účinnější a dodal akci ještě více na prestiži.
A jsem přesvědčen, že lepší skupiny se umí také lépe chovat, mají disciplínu a jsou soběstačnější.
Uvidíme.

Vzdálenost toyek a vody mi nevadí, alespoň nehyzdí tábor. A lenoši taky nejsme.
Dřeva myslím bývá dost, jen jde o uplatnění systému rozdělování. V táboře pak zůstává hlavně to nesuché. Mohlo by se vracet na nějakou hromadu, která by do příštího roku vyschla.

Zálohované kelímky- V Brně na vánočních trzích a slavnostech vína s tím máme dobré zkušenosti a všichni si to chválí. Ušetří se i na práci a financích za odpad.

Velké podium s hudbou se mi zdá zbytečné a ani nemyslím, že to sem patří. Co jsem si všiml, tak většina skupin je soběstačná i v zábavě. A podporuje to více vzájemnou komunikaci. Naopak živá dobová hudba v krčmě se mi zdá fajn a zasloužila by lepší prostor.

Myslím, že udělat "výstražnou" prezentaci docházky do bitvy by neměl být takový problém. Pokud budem zase nastupovat z jednoho fleku.
Fraucimoru je přeci dostatek a určitě se nějaké ochotné děvčata najdou.
Jestli nevytvořit přímo na akci, kromě organizátorů ještě skupinku schopných dobrovolníků, kteří o sobě budou vědět a vemou si něco na starost? Drobností, které by nemusel hlídat přímo organizátor je tam dost.
Pokud bude zájem, tak se hlásím.

Ivo
Příspěvky: 9
Registrován: 13 Led 2012, 14:46

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Ivo » 29 Led 2017, 20:49

Z pohledu Libušínského "nováčka". Myslím, že Johan vše vystihl. Účastnický poplatek vše řeší jen částečně, ale nic proti němu nemám. Loni se nám, z časových důvodů, povedlo poprvé akce zúčastnit. Těšil jsem se na pohodově prožitý víkend, kde má role je pohoda s hudbou v táboře. Tato role byla naprosto neuchopitelná pro neskutečný tlak reproduktorů zespoda od koupaliště (tábor v lese). Neřeším to, že hudba byla volena většinou nesmyslně a nedobově, ale prostě v průběhu celého dne toho bylo tak nějak moc. Nemám nic proti večernímu koncertu, kde výběr kapel nebyl zlý, hodina, dvě proč ne. Ale celý den rámusu - hůř než u kolotočů. Do ležení za námi a naší hudbou přicházeli účastníci "poslechnout si" , bohužel pro hluk zespod to prostě nešlo. Těšil jsem se na dobovou akci, ale z mého pohledu zklamání. :(
Samozřejmě budoucnost je na Vás organizátorech, ale myslím, že tuhle cestu jste snad nechtěli. Toť vše, názor jednoho bezvýznamného z davu.

Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host