Libušín - co dále

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

Děkujeme vám všem, že jste dojeli na 25. Libušín a společně si celou akci užili. I přes nepřízeň počasí a šílenou zimu v sobotu večer bylo relativně málo problémů a organizačních zádrhelů, a pokud nastaly, dokázali jsme je s vaším pochopením obvykle rychle vyřešit. Děkujeme všem, kteří tu a tam drobně vypomohli, pomohli s přestavbou kulis, děkujeme za dobré chování na nácviku a všem co respektovali naše pravidla a přispěli tak ke všeobecné pohodě. Jsme si vědomi že právě bez Vás to nejde.
Samozřejmě, také nejsme dokonalí a tu a tam něco nevyšlo přesně tak jak mělo a tak se za jakékoliv problémy a nepříjemnosti omlouváme.
Naopak se se nám nelíbí naprosto stupidní přitvrzování boje provozované částí našich účastníků (přilba z 1,5 kalené pérovky prohnutá na hraně ranou nějaké tyčovky ukazuje, že zbraň občas drží v rukou naprostý bezmozek) a opětovné problémy s úklidem a parkováním.

Letos byl přihlášen (a dojel) rekordní počet účinkujících, což bylo vidět v táboře i na bitevním poli, a celá akce dospěla k bodu zlomu. Dovolte nám trochu podrobnější vysvětlení.
Letošní ročník většina z nás pokládala za svůj poslední. Libušín jsme převzali po katastrofálním roce 2011 s vizí dovést jej do stavu, kdy to bude akce, na kterou můžeme být jako česká (a moravská a slezská :-)) šermířská komunita pyšní. Akce, kde se setkávají různé přístupy k rekonstrukci historie a různá období, víkend, ve které si pokecáte s lidmi, které běžně nepotkáváte, a vyměníte si zkušenosti a názory.
A neskromně si myslíme, že se nám tuto vizi podařilo naplnit. Hlásí se nám stále více skupin z Evropy, vracejí se a přivádějí své přátele, a setkávání je velmi intezivní :-), hodně skupin se dobrovolně přidává k vytváření programu nebo stavbě kulis. Na to jsme hrdí, a velmi všem těmto lidem děkujeme.
Na straně druhé je ale vyčerpání z extrémně náročné organizace, prakticky totální závislost rozpočtu na počasí a hlavně nemilosrdný poměr max. 2 platících diváků na jednoho účinkujícího v táboře (většinou však spíše k 1,75). Každý rok odvaříme několik dobrovolníků, kteří se další rok do našeho týmu už nevrátí, a radost z pochval známých i neznámých lidí už byla pomalu převážena nechutí dál dělat vše sami na koleně a modlit se, abychom zábavu 2 000 lidí neplatili z části z vlastní kapsy (což jsme si již také vyzkoušeli).
Zkoušeli jsme všechny možnosti k vylepšení rozpočtu, které nás napadaly - od žádosti o dotace, přes prodej merchadisingu, hledání sponzorů vlastními silami i externě, až po letošní navýšení vstupného. Ale stále to nestačí k alespoň částečnému zaplacení cca 1 500 člověkohodin, které organizace libušínské bitvy stojí, a to ani nemluvíme o finančně nevyčíslitelné osobní zátěži v rodinách, kdy si po půl roku přidáváme organizaci jako neplacenou práci na poloviční úvazek, pozvolna se stávající v dubnu úvazkem plným.

Měli jsme před sebou 3 základní možnosti:
1. předat organizaci někomu jinému. Zatím se nikdo vhodný neobjevil, nebo nemá ještě potřebné zkušenosti.
2. změnit Libušín na akci pouze na pozvání, omezit počet účastníků na cca 1500 max., zvát pouze intenzivně spolupracující spolky a peníze získávat jako doposud.
3. ponechat Libušín otevřený, zavést povinnou registraci a účastnický poplatek, a z takto získaných peněz zajistit pořádný servis pro účinkující a dostatečně velký organizační tým.
Kvůli naší původní vizi (setkávání a výměna zkušeností) jsme zvolili poslední možnost - tedy povinnou registraci na bitvu předem a platbu účastnického poplatku.

Standardní námitkou je "vždyť tam děláme kulisu/vystupujeme, kvůli nám chodí diváci, a to máme ještě platit?". Je to námitka naprosto logická, a současně lichá. Pro příklad - letos bylo celkově přihlášeno 2800 účastníků. Dojelo jich kolem 2500. Jako "bojoví" se zaregistrovalo cca 1600 lidí. Na bitevním poli jich bylo méně než 900 - 210 RS, 230 VS, 130 u Prahy a 100 Švýcarů, plus střelci a lazarety. Plechota byla velmi specifický případ. Oba velitelé na nácviku rozdali shodný počet camrátek - 50. Do bitvy jich pod Pavlem Horou, který každého poctivě kontroloval, přišlo 50 - ale druhá plechota se zázrakem rozmnožila na cca trojnásobek. Nejsme schopni, a ani ochotni, honit po táboře lidi na nácvik a potom do bitvy. Také orwelovská kontrola každého jedince je pro nás nemožná a nechtěná. Zároveň jsme do programu pro účinkující, a jejich servisu, investovali více než do programu a servisu pro diváky - a nadpoloviční většina účinkujících jej čerpá bez odpovídajícího protiplnění, řečeno ošklivě. Pokud významná část lidí svůj slib účasnit se na programu neplní, musíme přistoupit k jiným opatřením - viz výše.
Přesnou podobu příštího ročníku v tuto chvíli nevíme, co je ale už teď relativně jasné:
- bude povinná registrace na akci, a registrace problémových jedinců či spolků budeme odmítat. Paretovo pravidlo platí i zde - 20% účastníků způsobuje 80% problémů. Nebude už možné prostě přijet a rozložit si stan.
- účastnický poplatek bude někde mezi 50,- a 100,- Kč, a využijeme jej pro rozšíření org. týmu a lepší servis pro účinkující (více dřeva, slámy, zábavy, parkovišť, toalet, brišních tanečnic a pod.).
- lidé, kteří nám pomáhají, ať již s organizací akce, nebo s programem (stavba kulis, infostan, zvláštní vystoupení typu letošního karlovského lazaretu či turnaje v soule, velení atd.) jej platit samozřejmě nebudou.
- zaplacený účastnický poplatek nebude znamenat, že není nutné dodržovat stanovená pravidla a plnit pokyny organizátorů

Podrobnější představu sdělíme co nejdříve (v řádu měsíců), mějte s námi prosím trpělivost. Věříme, že s námi 26. "jiný" ročník zkusíte a po jeho konci řeknete, že ta dvě piva za to stála.

Ještě jednou díky za vaši podporu.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Radim Vaňousek »

3. varianta se mi zdá velmi přívětivá. Osobně nemám problém dát kolem 100-150kč za vstup. Pokud vám to pomůže, jedině dobře. Mám však obavu z rostoucí popularity této akce, jelikož Libušín není nafukovací. Limitu pro účastníky se časem nevyhnete. Tábor za bojištěm byl letos velmi nadupaný.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Mám dojem, že tu byla poměrně věcná a dlouhá připomínka od Mahyho. Kurňa chlapi nestyďte se za svoje názory. Jeden takový příspěvek může být prospěšnější, než tisíc keců na sociální síti. :protest:
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Mahy »

Radime byla, pak jsem ji vyhodil protože nemám nejmenší chuť se na netu hádat- asi stárnu :D

Ale jo dám to sem ať se o tom neplká jenom na nějakém facecosi. Tak jenom ve zkratce:

Nemyslím si, že je tato cesta, tedy varianta 3. z dlouhodobého hlediska řešením. Spíše ne.

Opravdu není asi problém pro většinu lidí zaplatit 100,- 150,- ale...

Pokud už zaplatím nějaký účastnický poplatek, pak za něj budu chtít slibovaný servis. A to pro všechny platící stejný. Tedy budu chtít seno, vodu za zadkem, toiky za zadkem, onu avizovanou zábavu také za zadkem a ne přes lán pole, dostatek dřeva, budu chtít spaní na pěkném placu a ne ve svahu apod. Vím, zní to jako blbost, ale tak to je.
Pokud platím stejnou platbu chci stejné vymoženosti. To je logické. A bohužel si nemyslím, že je v silách pořadatelů zajistit stejný servis všem platícím. To prostě v tomto formátu nejde.

K tomu servisu- ten servis je asi fajn, ale co se spíše z naší strany- tedy ze strany účinkujících uskrovnit? Já nepotřebuji seno- bylo by to fajn vystlat si vysoko stan, ale nač? A stejně se nedostane na všechny. Jsem schopen si dovézt s sebou dřevo. Jediné co bych chtěl po org. je pitná voda a záchody. Nepotřebuji zábavu na pódiu, dovedeme se bavit v táborech, naopak si myslím, že je fajn se sejít a navštívit mezi sebou než zevlovat pod pódiem- od toho jsou jiné akce.

To je to proč se mi příčí platit za svoji účast na akci.

No a co dál? Chtělo by se to třeba zamyslet nad tzv. Plechotou. Je třeba si vybrat co chceme(te)- akci všemasovou za cenu těch úletů co se dějí, nebo raději akci, kde sice ubude cca 200-300 lidí ne-li více(beru Plechotu a jejich doprovod), ale bude oku lahodnější a té historii přeci jenom blíže. Zmizí problém s exoty v poli, s bublináriem a tím peklem co je za dobovými tábory, ubude X aut atd.

Psali jste tu, že byl problém s tím, že třeba Plechota kašle na ,,povinný,, nácvik a pak se dostaví do bitvy v trojnásobném počtu- tak na co sepisujete pravidla? Proč se ostatní táhnou na nácvik s přilbami, štíty a zbraněmi když dalších X exotů na to bohapustě kašle. A ta individua co se tam mezi nimi motají- klasický výprodej v předpeklí.


Nad tím je třeba se zamyslet- poplatek to nespasí.

Podle mne by byla cesta ubrat na masovosti akce a zvát účinkující. Zvát prověřené celky a že jich málo není- Pražské svazy, Švýcaři, Doba Karlova, Dvůr Elišky Rejčky, Johanité, vojska RS, Němečtí rytíři, ostatní řády...vždyť to je lidí spousty a jsou to lidé co se alespoň snaží aby to za něco stálo.

Nevím co k tomu dál dodat. Poplatek to nezachrání.

To byl asi tak můj zmizelý povzdech.

Neberte to kluci a holky zle, vaší práce kolem tohohle si vážím, je jí pořádný kus a není to práce lehká. Navíc letos jste dělali opravdu co se dalo.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Bilajz »

OK, tak já taky přispěju svým názorem, na fb to snáze zapadne.

Nedělá mi problém zaplatit klidně 200-300 pokud tomu budou odpovídat služby. Nepotřebuju program na večer, ten si uděláme v táboře, ale dřevo, které hoří (ne čerstvé), čistý hajzly a pořádně posekanou louku. Byli jsme v rámci Karlovců poslední stany na celé louce. V místě kolem stromu, kde to mělo být vysekáno, tak nebylo, takže jsme se šoupli víc k potoku, kde zase bylo od prasat vše rozryté. Ne, že bysme si s tím neporadili, ale když by se platil poplatek, tak by mě to naštvalo.

Program po večerech nepotřebuju žádný. Za celých 10 Libušínů jsem nikdy nepotřeboval, jedu tam s lidmi, se kterými se umím bavit a program si vyrobíme.

Velkou měrou by tenhle poplatek mohl i odfiltrovat ten největší bordel z plechoty. Tady se s Mahym budu nesouhlasit, i plechota tam patří, ale v omezené míře. A to zejména pro začínající lidi. Před 3 roky jsem šel po dlouhé době s plechotou a ne s Karlovci (chtěl jsem si vyzkoušet novou 15tkovou zbroj) a na nácviku jsme se potkali s bandou, která je v současné době pevnou součástí ŠP. Každý nějak začíná. Důležité je na tomhle stupni nezamrznout. Co udělat s notorickými idioty, ožraly a keckaři netuším.

Nějaké nápady na zlepšení? Dvě kola registrace - nejdřív prověřené spolky, podle jejich počtu doplnit ostatními. V táboře na louce důsledně dbát na to, že tam budou pouze zavedené spolky. Letos se to bohužel nepovedlo.

Držím všem orgům palce, vím, že to nemáte lehké, sám jsem pořádal fesťáky pro tisíce lidí, tak vím, co je to za pakárnu. Díky za to, co se povedlo, i nepovedlo. Posun akce pod vaším vedením je prostě znát ;-)
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

Velmi stručně, protože do jisté míry opakujete argumenty, které jsme několikrát probrali v rámci naší vnitřní diskuse:
1. Libušín od počátku koncipujeme jako otevřený festival, proto se nechceme zbavit lidí, kteří nejsou součástí velkých spolků.
2. Určitý problém s očekáváními lze předpokládát, nemyslím si ale, že by většina účastníků čekala, že budeme celou dobu sedět na místě a odhánět prasata, nebo zajistíme golfový a dokonale rovný trávník a soukromou kadibuddku pro každého. Stejně tak zdůrazňujeme, že účastnický poplatek neznamená nerespektování pravidel akce.
3. To, že někoho nezajímá večerní zábava nebo doprovodný program neznamená, že nemají cenu. S výjimkou koncertu duchovní hudby, na kterém bylo 60 lidí, a uspořádali jsme si ho hlavně pro sebe, je na každé doprovodné aktivitě pár stovek lidí.
Díky za názory, a pokračujme v diskusi!
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Lazar »

Pridám že mi připadá zbytečné zabývat se tím co všechno se dá očekávat za 150 - 300kč když naše stanovisko je spíše 50-100 a s možností slevy za provozované aktivity které přispějí k pestrosti festivalu.
Pochopitelně chápeme že za svoje peníze lidé mají určitá -realistická- očekávání.

Pro představu: Pokud bychom provozovali festival který by měl být a zaměřen pouze na účastníka, pak bychom se tržně pohybovali v kategorii polatku klidně 700-1000kč (to jest festivalová cena u festivalů kde stejně všichni nemají stejně rovný plac na stanování, za ubytování v lepším ještě platí přirážku, a rozhodně to nemají všichni stejně daleko k WC/vodě) za 2 dny programu.

Naopak, kempingové stání pro jeden velký stan v kempech ČR pro velký stan se pohybuje v rozmezí 60 - 150kč/den. Opět to nemají všichni stejně daleko nebo stejně rovné, a nenabízí v zásadě žádný program, není v tom žádný komfort typu dřevo atd.

Naše akce je oficiálně 4 dny, z toho jeden je programově vytížen, navíc poskytujeme zážitek který si dovolím tvrdit neposkytuje žádná jiná bitva široko daleko, snažíme se poskytnout slámu, dřevo. V tomto ohledu necítím že by požadavek okolo 100kč byl jakkoliv zločinný.

Co se dřeva týče a vůle vozit si ho, žádáme lidi aby si vozili svoje každý rok. Každý rok posloucháme že jsme připravili málo dřeva, každý rok když to potom posbíráme co zbyde po táboře zjistíme že jsme ho připravili dost - tato metoda tedy nefunguje. Vzhledem k tomu že z místního lesa si lidé brát nesmí, tak nemůžeme riskovat to že by tam prostě to dřevo pro lidi připravené nebylo když si ho nedovezou. Apelovat na lidskou soudnost je jako koncept hezké, ale bohužel obecně neúčinné.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Itazipa
Příspěvky: 37
Registrován: 06 Pro 2006, 00:37
SHŠ: Thorax
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Itazipa »

Tak já bych měl jeden konstruktivní návrh. Nevím jak by vás to pro začátek finančně zatížilo, ale co se úklidu a pořádku týče by to byl značný přínos. Zkuste prosím zauvažovat nad vratnými kelímky.
http://www.nicknack.cz/proc-vratny-plastovy-kelimek/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... -festivaly
Avatar uživatele
Abďa
Příspěvky: 212
Registrován: 07 Črc 2009, 11:53
SHŠ: FRACCE
Místo/Bydliště: Willenz, Hochland
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Abďa »

Také bych měl jeden lehce konstruktivní, nevím, jak v našich končinách realizovatelný podnět.
Akce typu Libušín je co se týče měřítka srovnatelná například s Landsknecht Hurra, kde se před čtyřmi lety platilo tuším 35 euro. V tom byly denně medovaný kadibudky, pitná voda (o který jsme museli všichni říkat "Diese wasser ist nicht zum trinkem" kvůli jakýmsi hygienickým normám o délce doby stání vody v cisterně) a dřevo na oheň dle libosti. Podotknu, že jde o pěti nebo šestidenní akci, kdy jeden den mohou přijít diváci, kteří myslím nic neplatí (místní ale chodili denně) jinak je to ryze blbnoucí akce.
A teď ten podnět - když jsme dojeli, bylo na zemi tak pět čísel sněhu (v květnu) a začal tát, tudíž se celý tábor změnil v jedno velké blátiště. Pořadatelé vyhlásili vcelku logicky stop autům do tábora a nasadili ruční dvoukoláky (skládací rozměr cca 100x150 cm prostě středověkej vlek) které se půjčovaly, jak kdo vyložil. V průběhu akce pak byl tábor na x dní autům zavřený ať pršelo nebo pralo slunko a kdo odjížděl dřív, buď nosil v teplejch nebo si půjčil dvoukolák. Nebylo by na škodu něco podobného zavést i na Libuchu. Ono vidět v neděli po ránu několik ještě motajících se indivdují zkoušejících na cestě v táboře stav svých pneu v blátě a muchlajících plechy tam stojících vozů jiných, mnohdy s dopomocí lidské tlačné síly v podobném stavu, mi přijde trochu škoda. Nehledě na to, že takhle tam zatúruje pět aut a ostatní už jen bruslí do plotů. Pak se to celý sekne a nedá se ani projít.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Lazar »

Jak začalo pršet tak jsme postavili zátarasy se zákazem vjezdu. Efekt se dostavil rychle - za deset minut je někdo naházel do škarpy vedle cesty. Toto celé proběhlo pro velký úspěch znovu se stejným efektem. Bohužel jedna z věcí co nejsme v našem počtu schopni ohlídat bez zaplacení nějakého hlídače.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

A jedna z věcí, kterou chceme zaplatit z účastnického poplatku - několik lidí, kteří budou okamžitě k dispozici. Jinak vozík/y máme, a rádi ho půjčíme.
Host

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Host »

Lazare ono přirovnání k festivalu malinko pokulhává. Na fesťáku máš zábavu od rána do rána a jedeš tam cíleně proto aby jsi zevloval pod pódiem. Navíc tam jedeš jako pouhý divák, ne tedy účastnit se boje a tvořit atmosféru.

Kdežto na bitvu dovezeš kulisy(tábor), vybavení, účastníš se boje, bez kterého asi nemá smysl pořádat bitvu apod.

To je ten zásadní rozdíl A opravdu za svoji platbu budu chtít podobné podmínky. To co jsem vypsal výše- plac atd. je s nadsázkou. Nicméně pokud už budu platit, pak neskousnu, že někdo je v táboře kde má vše u zadku- pódium, hospodu, vámi zmiňovanou zábavu v podobě tanečnic a jiné. A já budu někde vzadu, kde mám k této zábavě dost daleko.

O dřevu a senu je to stále to samé- ano je a bude- ale bude tedy pro všechny? A bude dřevo hořlavé protože letos to čerstvé prostě hořelo až po dlouhém čarování.


Jako tohle s platbou je možné aplikovat na daleko menší akci, kde účastníkům za poplatek nabídneš pak bonusy- hostinu večer, třeba i tu zábavu. Ale na akci všemasového typu jakou je Libuch je to utopie.

A dovolím si oponovat Bilajzovi- Plechota- jako jo každý nějak začíná, ale sám víš co je tam lidí co to mají X let stejně k prdu a nic je nenutí s tím něco dělat. Naopak utažené šrouby by dost z nich donutilo zamyslet se alespoň nad oděvem a zbrojí. Tábor je finančně náročnější, ale když se uklidí dozadu pak O.K. ale ostatní výstroj a výzbroj- tam bych utahoval. Psal jsem o zvaní zavedených celků- ty by samozřejmě pod svá křídla vzali i volné lidi, ale takové co splní podmínky- ostatně to se už děje.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Mahy »

Příspěvek Host jsem já Mahy, jenom jsem nebyl přihlášen.

Chápu pořadatele, ale cesta by byla ubrat na masovosti a myslím, že by to prospělo celé akci.
Další věc je právě limit daný samotným místem konání. Ten plac opravdu nafukovací není, obec se patrně snaží- do financování nevidím, ale asi se nepřetrhne s finanční podporou.

Co pouvažovat nad změnou lokality? Ano je to zavedené, je to známé, je to oblíbené- ale přestává to stačit.
Je to největší akce tohoto typu u nás i v okolí- nešáhli by někde po tom a nedali by na to rádi finance?

Dovolím si malinko odbočit směrek k napoleonice- léta se dělá bitva u Slavkova. Ta akce je pro diváky zdarma, platí si akorát ti co chtějí V.I.P. služby. A přesto, že ta akce je pro diváky bez vstupného, tak každý rok orgové zaplatí účinkujícícm příspěvek na cestovné, dají jim všem jídlo po celý víkend, dají jim střelný prach a všechny je ubytují.
Mají silné sponzory a partnery- to je cesta. Pokud je tu akce svým rozsahem ojedinělá u nás i v zahraničí musí se hledat sponzoři- ne to tahat po pár korunách z účinkujících- to není cesta, rozhodně ne z dlouhodobého hlediska.

Chápu pořadatele, že toho mají plné kecky, to je normální vývoj. Prvně nadšení, a časem to vyprchává až to člověka znechutí.

Vy jste do toho šli z vizí a elánem. Je to blbý, že to takhle napíšu, ale takovéto akce musí dělat lidé s elánem i za cenu, že z toho mají jenom pot krev a slzy. Ale nelze to řešit tím, že budu loudit drobné z účinkujících a argumentovat tím- ,,Tak si to někdo zkuste a klidně to dělejte místo nás!,,

Když už jste se na to dali musíte se s tím rvát, nebo se na to vykašlat.

Teď budu za hajzla, ale s tím jsem počítal.

Nedělá mi problém vysolit 100,- jde mi o to, že tohle není řešení.

No a do mne. Radime proč to hecuješ? :wave:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

Proč do tebe? Máš právo na svůj názor, bez pochyby, stejně jako my máme právo si vymýšlet novinky a případně si nabít hubu. A samozřejmě se na to někdy vykašlat - do důchodu to dělat nechceme.
S čím silně nesouhlasím je věta "takovéto akce musí dělat lidé s elánem i za cenu, že z toho mají jenom pot krev a slzy". Nemusí, jak ostatně píšeš dole - máme se rvát, nebo se na to vykašlat. A my se rveme - mimo jiné tím, že dáváme pravidla účasti včetně poplatku - i proto, že potu a slz už bylo dost. Tvůj protiargument by měl být "kašlu na vás, nedojedu" - a pokud to udělá většina účinkujících, máme smůlu. Nebo samozřejmě "a proč neuděláte toto (vlož geniální řešení) místo poplatku", my zajásáme, uděláme to a všichni budou spokojeni.
A zkus se na to podívat z jiné stránky - pokud se na to každý organizátor vykašle, protože ho už nebaví "krev, pot a slzy", kam budeme jezdit? Spoléhat na to, že se vždycky vynoří někdo nový je myslím poněkud krátkozraké řešení, pokud mohu přispět k úspěchu akce buď svou prací/představením, nebo trochou peněz. Protože snad každý z nás jezdí na bitvu proto, že ho to baví.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Lazar »

Asi si Mahy nikdy nebyl třeba na Junktownu (asi největší postapo festival u nás, tedy.. 700 lidí tuším? Nevím přesně)...: Jedeš tam stanovat v kostýmu (dělat kulisu), velkou část zábavy si obstaráváš tím že si ji vymýšlíš a s někým bojuješ ve stylu "tady máte herní plac, hrajte si". Zásadní rozdíl je jen v počtu koncertů. Cena 750-900kč dle včasnosti registrace.

Jak řešit problém se vzdáleným táborem nevím, spousta lidí se dožaduje v něm být právě proto že je vzdálen od všeho toho hluku provozu tábora na koupališti. Těžké se zavděčit všem. Lepší posekání by se líbilo i mě. Sehnání lepší techniky = větší náklady.

Obci za naši akci platíme.

Přesun znamená že to nebude již tato akce, tedy je pak nadále irelevantní se bavit o konceptu Libušínské bitvy.

Nemáme výhodu Slavkova že bychom se opírali o reálnou událost a tím to trochu ztrácí tah na sponzory (podobně benefituje taky třeba Grunwald).

Zbytek je prostě jiný pohled na svět a to co ty píšeš že musíme, si myslím že nemusíme. Pravda je ta že jediné hobby se kterým mám co do činění které si vlastní akce neplatí je železný šerm. Všude jinde kam se podívám a s čím mám co do činění všude jako účastník za všechno platím, vlastně neznám za rok jedinou akci co není železo kde by mě někdo čtyři dny zdarma hostil.

Naproti tomu znám docela dost lidí co akce pro železo pověsili na hřebík protože na tom prodělali svoje osobní finance. Což u malé bitvy kde tam člověk třeba zahučí za 20 je politováníhodné a rodinu připraví o rodinou dovolenou. U akce typu Libušín se dá zahučet výrazně hlouběji a touto cestou se zcela jistě nevydám. Pociťuji určitou odpovědnost za pořádání akce a tažení tradice dál, ale větší odpovědnost pociťuji za neruinování své rodiny. Je tedy ideální najít řešení které nikoho nijak citelně neochudí, udrží a vylepší tradici a zároveň nebude ohrožovat můj osobní život jako organizátora.

A takto se s tím rvem.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti