Skupinové záležitosti

Rekonstrukce burgundského dvora, burgundské armády v dobách válek, za vlády Karla Smělého a jeho manželky Markéty z Yorku.
Odpovědět
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Skupinové záležitosti

Příspěvek od Radim Vaňousek »

info
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Vážení uživatelé,
čas od času mě někdo z vás požádá o začlenění do Vévodství burgundského. Bylo rozhodnuto tak, že projekt zůstane mrtev dříve, než se rozjede. Pokud máte zájem o rekonstrukci historie, pak vám doporučuji se zaměřit na naší zemi. Mnozí z vás k vlastenectví asi netíhnou (to vám nezazlívám), ale bude to pro vás mnohem snazší v některých aspektech:

1. více věrohodných pramenů, které můžete mezi sebou porovnávat
2. některé prameny nemusíte přelouskávat z cizího jazyka
3. Burgundsko by vás vyšlo mnohem dráž.

Pokud se někdo rozhodne tento projekt oživit, bráněno mu v tom samozřejmě nebude. :salute:
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Bilajz »

Obnovení projektu fandím též, vzhledem k tomu, že 15tka je moje hlavní období a konečně to snad začíná vypadat budu jedině rád, když se u nás rozjede i jiný projekt než Švýcaři. Neměli bysme spíš jako první vyřešit, které skupiny, případně jednotlivci by do tohoto projektu šli?
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Vše se musí dělat zároveň. Když budeme dělat propagandu, musí v tomto projektu být něco, po čem lidé zatouží. Když uvidí prázdnotu, moc je to nepřitáhne.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Bilajz »

Jasně, ale kdo je to my? :D
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Radim Vaňousek »

My ...lidé, co se snaží utvořit nějaký základ. Můžu to být já, můžeš to být Ty. Většinou tyhle projekty začínají u jedinců a postupně expandují.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Siegfried »

Letos tam fungovali lidi z Řádu cesty (našili si waffenrocky) a pak lidi z RSG. Tedy bych primárně oslovil tyto dvě skupinky, které mohou být jádrem... budou li mít zájem.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
dddd
Příspěvky: 4
Registrován: 30 Kvě 2012, 23:43
Místo/Bydliště: Příbor

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od dddd »

s řádovcema jsem byl na letošní bitvě v jednotce,na českém šermu se Kouříš vyjádřil,že se rádi připojí,co se týče RSG,na Hukvaldech jsem nadhodil téma Burgnďané,Noxter říkal,že je časově dost vytížen,ale zdálo se mi,že pokud by se tzv. projekt nějak rozběhl a fungoval by,tak,že třeba na Budyňské bitvě by se určitě přidali,
sám ale netuším,jak to celé uchopit,je tu sice 17 témat,ale jeden se v podstatě z nich nic moc nedoví,
tak se ptám,jak to teda začneme,))
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Random »

Inu, Bdurgunďané jsou naši titulární nepřátelé, tak jsem se jim taky trochu věnoval, ale poslem dobrých zpráv asi nebudu. Jednoduché řešení nemám. Není :badgrin:

Pozitivní je, že k Burgundám je spousta materiálům; je to nepoměrně lépe zpracované období, než Švýcaři. Ale bez opravdu dobé znalosti francouzštiny se moc daleko nedostanete.

Já kdybych chtěl něco takového jako burgundská jednotka podnikat, řešil bych v zásadě dvě otázky, a to
- chci dělat Brugunďany z Burgund nebo
- jinou složku burgundské armády?

Obojí má svoje pro a proti. Na první variantu je potřeba nějaký šlechtic s odpovídajícím vybavením, a to i kdybyste dělali třeba jednotku sesedlých těžkooděných couteliers. Drahé, složité.
Na to druhé by stačil jen nějaký burgundský hejtman, který velí např. italským kondotiérům, vlámským pikenýrům nebo třeba anglickým lučištníkům. Problémy s prameny, osobně bych s povely ve starovlámštině učil dost nerad. To mě přijde organizačně jednodušší, ale co naplat, je to takové "málo burgundské" :protest:

Jistou opatrnou cestou vpřed je nakontaktovat se na nějakou existující a fungující burgundskou jednotku v zahraničí a čerpat z jejich bádání a zkušeností. Nemám na mysli jen proslavenou CSG, ale v Belgii jsou určitě nějaké (před pár lety jsem byl v kontaktu se dvěma skupinami, ale nevím, jestli ještě existují) a vloni na Budyni byla parta z Maconu (dělostřelci), takže by se asi našlo, kdyby se hledalo.

V každém případě spousta práce, do které vám přeju pevné nervy hodně elánu. Jestli se vám to rozjede, navedu vás na burgundskou akci přímo v Burgundsku, příští červenec, budete-li mít zájem.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
dddd
Příspěvky: 4
Registrován: 30 Kvě 2012, 23:43
Místo/Bydliště: Příbor

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od dddd »

pokud budu mluvit za sebe,druhá varianta se mi zdá schůdnější na realizaci,zatím jednoduchá bojová jednotka,s tím,že ta první varianta by mohl být takový,jakože "cíl",nebo vzdálená "meta",ke které bychom se mohli časem dopracovat,))

pár lidí,co mluví dobře Francouzky znám i Francouze,kteří mluví česky,bohužel historie není jejich hobby,ale zeptám se,

je fajn,že lidé od Švýcarů s projektem sympatizují,a budu rád,když nám ze začátku jakkoli pomohou,taky si myslím,že oslovit již stávající B. jednotky v zahraničí je dobrý nápad,
na Brodci jsem nováček a tak nevím,zda psát vše na fórum,))nebo tu existuje nějaká vnitřní pošta?

a na konec ještě tzv."neoficiální"názor od jednoho člena z řádu,"Do těch Burgunďanů máme v plánu jít, forum na Brodci jsem prohlédl – myslím ale, že to tam uchopili za nesprávný konec – plánují tam celý dvůr vévody etc., což je dost nákladný. Já to vidím spíš na malou jednotku pěchoty jen s nejnižším velením – bez vévodů, bez rytířů a bez podobných zbytečností;-))"
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Bilajz »

Co bylo v plánu je de facto jedno, jaké si to uděláme(te), takové to bude. Ale z toho mála, co o Burgundech vím, vždycky bude potřeba nějaký velitel, což v tomto případě znamená šlechtic. Když koukneš sem viewtopic.php?f=147&t=633 tak je jasné, že tu šlechtu někdo dělat bude muset.
Za sebe můžu říct, že do příští sezóny budu snad mít hotového těžkooděnce "italského typu", který by mohl velet 3-4 lidem.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Radim Vaňousek »

dddd napsal: na Brodci jsem nováček a tak nevím,zda psát vše na fórum,))nebo tu existuje nějaká vnitřní pošta?

a na konec ještě tzv."neoficiální"názor od jednoho člena z řádu,"Do těch Burgunďanů máme v plánu jít, forum na Brodci jsem prohlédl – myslím ale, že to tam uchopili za nesprávný konec – plánují tam celý dvůr vévody etc., což je dost nákladný. Já to vidím spíš na malou jednotku pěchoty jen s nejnižším velením – bez vévodů, bez rytířů a bez podobných zbytečností;-))"
Brodec se dá upravit tak, že do některých témat mohou vstupovat jen přizvaní uživatelé. Je na to však potřeba zásah administrátora. Vnitřní pošta tu je, stejně jako na Facebooku. Stačí prostudovat FAQ a vlastní uživatelský panel.

"Na Brodci to uchopili za nesprávný konec." Ano, takové názory jsou svým způsobem přínosné, ale jen pokud dotyčný přijde s vlastním propracovaným návrhem a je alespoň schopen se podívat, kdy to tu bylo založeno. Jelikož mám ten dojem, že v době, kdy se tohle plánovalo, bylo dost takových kritiků ještě v buzňáčích.
Šlechtou to mělo začít. Směsice Rondu a několik velmi šikovných lidí z této komunity... plus mí bratři. Pak to zchátralo na faktu, který tu zmiňuje Random -nemáme tahouny se znalostmi francouzštiny. A hlavně se dost pokukujících lidí zaleklo mety, kterou jsem si vytyčil.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Siegfried »

dddd napsal:"Do těch Burgunďanů máme v plánu jít, forum na Brodci jsem prohlédl – myslím ale, že to tam uchopili za nesprávný konec – plánují tam celý dvůr vévody etc., což je dost nákladný. Já to vidím spíš na malou jednotku pěchoty jen s nejnižším velením – bez vévodů, bez rytířů a bez podobných zbytečností;-))"
Myslím si že, mu řekni, že to je ten začátek kterým se dá odstartovat, a že tady už je forum a choděj sem celkově lidé co dělají primárně+ 15.stol. takže tu je vhodní místo kde o tom debatovat. Nastavit se dá vše jak si řeknete.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Skupinové záležitosti

Příspěvek od Amantius »

A čo tak požiadať o pomoc s informáciami Company? Podľa mojich skúseností by to mohla byť schodná cesta...
Varpulis
Odpovědět

Vrátit se na “Vévodství burgundské”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti