Název a příslušnost jednotky?

Rekonstrukce burgundského dvora, burgundské armády v dobách válek, za vlády Karla Smělého a jeho manželky Markéty z Yorku.
Odpovědět
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Název a příslušnost jednotky?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Uvažoval jsem o tom, že bychom mohli utvořit armádu Karla Smělého. Zaprvé jsme první v republice, co se o tohle zajímají (takže by to byla čest) a zadruhé nás to díky dávným nařízením nebude stát majlant, přestože se to tak zprvu jeví. Věc která se mi líbí v tomto případě, je uniformita. Každý bude v modro-bílé s červeným křížem. Mohli bychom se snížit k tomu, aby se chambre skládalo z barev jiných, ale tak jako tak se té uniformitě nevyhneme -šlechta si své oddíly pečlivě oblékala a dávala tím najevo svou majetnost a moc. Typycké pro Burgundy.

Nemám představu kolik lidí dáme dohromady, takže pokud budeme volit název jednotky, chambre (do cca 50 lidí) by bylo skvělé, možná až ideální. Bojím se však, že dáme dohromady sotva 10 lidí a tomu odpovídá lance

Tabulky s počty lidí v oddílech atp. dodám.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Název a příslušnost jednotky?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Nutná aktualizace: Uniformita v podobě modrobílých trikotů není historicky podložena.
Avatar uživatele
dddd
Příspěvky: 4
Registrován: 30 Kvě 2012, 23:43
Místo/Bydliště: Příbor

Re: Název a příslušnost jednotky?

Příspěvek od dddd »

možná by stačilo do začátku,pokud není doložena uniformita modro bílých trikotů,zjistit,co používali,někteří měli letošní bitvě jen červené stuhy,coby Ondřejský kříž,tak pokud používali ten?

dále by se mohlo najít pár základních povelů a třeba bojových hesel,které by se daly naučit a použít v příští bitvě,

na netu jsem zatím moc nehledal,jediné co jsem našel je tento odkaz

http://www.companie-of-st-george.ch/cms/?q=en/Portrait

do příští bitvy na Budyni máme cca rok,tak snad něco dáme dohromady,))
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Název a příslušnost jednotky?

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Kříže a trikoty... Museli bychom dohledat veškeré vojenské ordonance, které od Karla Smělého, jeho předchůdce a nižších šlechticů přišly. Na to je potřeba umět francouzsky, nebo německy (nevím jistě v kterém jazyce to původně bylo) Vycházet z vlastních domněnek, nebo z ilustrací a zápisek od Gerryho Embletona, by bylo sice jednoduché, ale rozhodně by se to nedalo považovat za historicky akurátní postup.

Povely a hlášky v cizí řeči zní hezky, ale leda tak na přehlídce. Z pohledu diváka mi přijde divné, když například velitel Švýcarské pěchoty krásně chrochtá švýcarskou němčinou, ale vzápětí to kouzlo ciziny začne zbytek osazenstva kazit klasickým "Do prdeléééé! Sráči! atp."
Myslím, že cizí jazyk je taková třešnička. Ale budiž, nezavrhuji ho. Jen ho chce lépe zakomponovat do scénáře.

Company of Saint George. Potkal jsem část jejich sdružení na loňském Malešově. Dost z nich nosí originální výbavu (třeba stále udržovanou kroužkovku, několik století starou). Jak moc se mi líbí jejich zápal pro věc, tak moc se mi nelíbí si z nich dělat jakousi předlohu. Otázkou však je -máme nato, abychom dělali něco víc, než je kopírování jejich nynějšího projektu, nebo máme nato čerpat z primárních a sekundárních zdrojů hmotné aj. kultury, abychom dali dohromady rovnocenný projekt s vědomím, že máme vše doloženo?
Je potřeba si vybrat.Vše má své výhody i zápory.

Rok je na takový projekt strašlivě málo. Burgundsko je finančně a badatelsky o několik úrovní výše, než Švýcarská pěchota. A tu zde máme jak dlouho? Od r. 2006, nebo 2007? Stůjme nohama při zemi. Vše má svůj čas.
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Název a příslušnost jednotky?

Příspěvek od Almon »

Pánové, drží vám s projektem palce. V Čechách je dalších patnáctkových projektů potřeba jako soli. Zvláště pak nepřátel odpovídajících datací a lokalitou se nám nedostává...

Pokud nechcete svůj projekt omezit příští rok pouze na Budyni, rádi Vás vyzveme ke společnému táboření, výcviku a zápolení někdy koncem jara / začátkem léta.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Odpovědět

Vrátit se na “Vévodství burgundské”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti