Historical Medieval Battles Major League

Zde se baví ti, co neví kam vložit svůj dotaz související s tématikou Brodce :)
Odpovědět
BattleoftheNations
Příspěvky: 1
Registrován: 07 Črv 2010, 12:05

Historical Medieval Battles Major League

Příspěvek od BattleoftheNations »

Dear colleagues-reenactors!
We are glad to inform you that on the basis of the project “Battle of the Nations” world Historical Medieval Battles Major League has been created. It presents historical medieval battle as brand-new elite world kind of extreme sport (http://www.youtube.com/watch?v=BLCLljsihzk, http://www.youtube.com/watch?v=3pnfyv-U ... r_embedded). Major League consists of the best world reenactors who are not only engaged in making arms and armor replicas but also use them in fierce full contact historical medieval battle which is regulated by the strict rules and principles of results estimation. At this point world Historical Medieval Battles Major League consists of the best fighters-representatives of the living history movement from Russia, Ukraine, Belarus, Lithuania and Poland.
In the summer months a new base is being formed. Therefore we suggest forming the National team of your country comprised of at least 8 fighters in order to present your country in general and the best club fighters of your country in particular. We as the organizers of the international project “Battle of the Nations” and the coordinators of world Historical Medieval Battles Major League will be happy to give you any help and support in preparation: to share the experience, to give advice or a consultation, to come personally if needed in order to set connections and support in organization of the National team in your country. Do enter the world rating of the National teams and clubs and join world Historical Medieval Battles Major League! Take part in Major League, show what the National team of your country is worth!

Best regards,

The project “Battle of the Nations” organizers:
international project coordinator Natalia Trubnikova
natsss111@gmail.com
+38 050 2856733 +38 050 2856733
chief project organizer Anton Trubnikov
battleofthenations@gmail.com
+38 096 2330504 +38 096 2330504

The project site: http://battleofthenations.com.ua


Následující text je přeložen automaticky. Omlouváme se za kvalitu!

Vážení kolegové reenactors!

Jsme rádi, že Vás informovat, že na základě projektu "bitva národů", vytvořil svět Major League bitev Historické středověké, představující historické středověké bitvy jako nové globální elity podobě extrémních sportů (http://www.youtube.com/watch?v=BLCLljsihzk, http://www.youtube.com/watch?v=3pnfyv-U ... r_embedded). V první lize patří lepší reenactors světa, kteří se zabývají nejen rekonstrukci zbroje a zbraní, ale jejich praktické uplatnění v tvrdé plném kontaktu středověké historické bitvy, které se řídí jasnými pravidly a zásadami hodnocení výsledků. V tomto bodě v globální lize pro historické středověké bitvy patří nejlepší bojovníky, zástupců hnutí živé historie Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Litvy a Polska.
V létě, novou základnu. V této souvislosti doporučujeme vám tvořit národní tým ve vaší zemi alespoň 8-jádro bojovníci, za možnost reprezentovat svou zemi jako celek, a nejlepší bojovníky klubů ve vaší zemi, zejména. My, jako pořadatelé mezinárodního projektu "Bitva národů" a koordinátory Major League Baseball, bude rád pomůže s jakoukoli podporu při přípravě: pro sdílení zkušeností, poskytovat právní rady, v případě potřeby přijít osobně na vytváření sítí a podporu a pomoc při organizaci National Team ve vaší zemi. Předpokládejme pro čest předložit na festivaly a soutěže "Battle of národů" Vaše Nats.sbornuyu a své nejlepší bojovníky. Zadejte světovém žebříčku Nats.sbornyh a kluby a připojit se k vyšší ligy v historické středověké bitvy! Zapojte se do světa vysoké League, ukázat, co může vaše země je národní tým!

S pozdravem, organizátoři projektu "bitva národů"
Mezinárodní koordinátor projektu Natalia TRUBNIKOV
natsss111@gmail.com
+38 050 2856733 +38 050 2856733

Hlavním organizátorem projektu Anton TRUBNIKOV
battleofthenations@gmail.com
+38 096 2330504 +38 096 2330504

Místo "bitvy národů": www.battleofthenations.com.ua
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Historical Medieval Battles Major League

Příspěvek od scarvein »

Tak tu mame obrazove info z te jejich bitvy narodu, co tady spamovali uplne vsude, uzijte si trochu akce:

http://www.youtube.com/watch?v=BLCLljsihzk

Sanitek jiste bylo pozehnane :D
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Historical Medieval Battles Major League

Příspěvek od Siegfried »

Nemyslím si, že by tam bylo extrémně sanitek, choděj do toho fyzicky zdatní borci s odpovídající výstrojí... :)
A takhle nějak si přdstavuju RS a VS vojenství v praxi, když nejeli na koních :) Vypadá to hustě a ten hrad je pěknej...
Muhehe myslím, že ještě bude nějakej pátek trvat než se tu dá do kupy team co by na to měl... :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Historical Medieval Battles Major League

Příspěvek od Mahy »

Siegfried napsal:
Mahy napsal:Jo takhle nějak to tehdy mohlo být,ale! Ale dost mi tam schází soudnost. Je fajn si takhle ,,zablbnout'', ale když vidím ty magory tak se divím. Můžeš na to mít, můžeš být fyzicky zdatný a dobře vystrojený, ale i tak ti může nějaký pako rozmašírovat ksicht, páteř atd. Co bude dál? Budeme pro větší autentičnost na akcích střílet ostrýma? To taky dobře chráněný a stavěný jedinec ustojí.

Nic ve zlém, ale akce tohoto typu a navíc v krajinách, kde má lidský život cenu flusu- děkuji nemusím. :salute:
Víš co mě na tom co si napsal nejvíce ze všeho pobavilo? Nebyl jsi tam, neznáš ty lidi (vypadaj, že je to baví), v podstatě o tom nic nevíš. Ale už tu dáváš odborné závěry co se každému může stát. V podstatě máš v argumetaci stejnou mentalitu jako mečíčkáři před 5ti lety když začaly pronikat do bitev sudlice. A pak to uzavřeš demagogickým žvástem o střílení ostrejma. Fakt si ze sebe minimálně pro mě udělal pěknýho pitomce. Skoro se mi to asociovalo k debatě o rychlokvaškách :) Tak se trochu zamysli než začneš od boku střílet takovýhle věci.

Děkuji pěkně Siegfriede.
Nicméně to co tam je k vidění(nebržděné rány do hlav jak krátkými tak dřevcovými zbraněmi, nebržděné rány přes záda, nabíhání v plném trysku do zad jiného válečníka...atd.) mi jako normální nepřipadá. Ano takhle ten boj tehdy mohl vypadat.
Nevím jak máš hodnoty nastaveny ty Sigu, ale já mám rodinu kterou živím, zaměstnání které vyžaduje zdravotní stav A1 a navíc mám hodně silně zakořeněnu úctu ke zdraví a životu. Dovedu si dost dobře vybavit a představit následky tohoto ,,boje''.

Budeš mi oponovat, že tam je každý vystrojen pořádně a má na to fyzičku- to může být, ale otevřené přilby některých aktérů, nečekané rány... :? to už jsem psal.

Nevím, přijde mi, že toto je už trochu přehnané. Ty lidi opravdu neznám-znáš je ty? Ručíš za každého jednoho z nich, že ví co dělá a není slepej, hluchej, plnej adrenalinu?

Nikomu to neberu, koho to baví a chce to podstupovat, pak je to na něm. Jen jsem vyjádřil své pocity po shlédnutí onoho videa.

Tvrdíš, že tu dávám odborné závěry co se může stát. Jenže pokud na toto přestaneme myslet tak jsme na cestě do průseru. Bezpečnost moje, ale především toho kdo stojí proti mě musím mít stále na zřeteli.

Takže asi takhle. Omlouvám se pokud jsem se někoho dotkl tím, že se mi prostě ekluje tento způsob,,zábavy''
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Historical Medieval Battles Major League

Příspěvek od Siegfried »

Ty brzdíš rány a ukazuješ je protivníkovi tak aby o nich věděl? Mám dojem, že to se kromě divadel a sehraných scénických bitev nedělá ani u nás. Ale asi každý děláme něco jiného. Spoustu lidí co jezděj tyhle akce potkávám každý rok na GW, a jsou normální a v pohodě.
Překvapivě mám děti i já, Jiří z Holohlav a další :) A přesto nám to nepřijde takové, abychom se chovali jako kavárenské moralizující hysterky co souděj něco o čem nic nevědí. Ok, přiznej si, že na to nemáš koule a je to v pohodě, nikdo ti to vyčítat nebude, ale dělat se "lepším" a proto je tohle špatné, je směšné a definuje to nesvéprávnost a impotenci současného mainstreamu evropské civilizace.
Jsou hranice rozumu a hranice vyvolané hysterii z vlastní slabosti a pohodlnosti. A myslím že společensky užitečnější je makat na sobě aby na tohle člověk potenciálně měl, než nad tím ohrnovast nos a dělat, že to není "košer". Pro tuhle slabost nás vytlačej jiné civilizace.
Nevidím v tomle nic zásadně nebezpečného a nikoho do toho nikdo nenutí. Já s každým bojuju tak jak si odhadnu, že to ustojí, protože mít na krku ublížení na zdraví někoho (možná kamaráda) mít nechci, přesto se dají dávat slušně vystrojeným lidem tvrdé rány, překvapivě jsou ti lidé rádi, že jsem se s nima trapně nešmrdlal, ale že si zabojovali. A stejně tak cením když mě někdo nešetří, abych věděl kde dělám chyby. Takže trochu nechápu když ti vadí bojování proč tohle vlastně děláš a případně do válek lezeš. Nebezpečné věci ti udělá v nepřehledné vřavě idiot i na libušíně.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Historical Medieval Battles Major League

Příspěvek od Mahy »

Jen jsem vyjádřil svůj názor na tuto akci. Nikomu svůj názor nevnucuji, nikoho nenutím aby se jím řídil. Jen jsem okomentoval z mého pohledu tuto akci. Takže dost dobře nechápu proč bych měl být kavárenská moralizující hysterka co soudí něco o čem nic neví. O čem bych tu měl něco vědět? Vím, že jsou tam lidé kteří mají dobrou výzbroj a výstroj a jdou si tam zabojovat. Jsou tam lidé co bojují s mozkem a jsou tak individua co dělají pičoviny. Co naopak nevím je na kolik jsou všichni soudní a rozumní a na kolik si uvědomují rizika.

Ano já své rány v ,,bitvách'' nevedu vší silou a nekontrolovaně. Snažím se především neublížit. Můžeš mi věřit, že pokud bych byl nucen rvát se o život tak se servu fest(jsem na to i cvičen). Takže toto není až tak o vlastnictví koulí. ;)

Píšeš, že nechceš mít na krku obvinění z ublížení na zdraví- píšeme tedy oba o tom samém. Tak jak ty tvrdím, že je možno dávat tvrdé rány, ale kontrolovaně a s rozumem.. Nechceš mi tvrdit, že v tom videu to nabíhání do chlapa, kdy on je k tobě zády a borec do něj najede vší silou až se tento zlomí v zádech je košer? To že tam klidně někdo seká sekyrami a dřevci do ksichtu i borce co mají evidentně otevřené a nedržící hledí ti taky přijde dobré? Mno proč ne :(

Něco jiného jsou akce kde si vyzkoušíš boj ve formaci, rozumě si zabojuješ a něco jiného je toto. Pokud mohu posoudit hardy u nás-třeba na Curii jsem byl jako přítomný divák, Hradecký jsem skoukl na netu- má to jinou úroveň. Zatímco na hard na Curii bych šel rád(nemám ovšem zatím dotaženou výstroj) tak na tu akci z videa bych opravdu nešel.

Neber to tak, že tu prostě za každou cenu plkám abych se nějak zviditelnil. Jen se mi nelíbí některé akce a tak jsem to sem napsal.

Tímto přeji tobě, Jiřímu z Holohlav a dalším co se Hardů zúčastňují ať se vám daří.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Vrátit se na “Šenk”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host