Debata vcelku o ničem, platnéřích a cenách

Zde se baví ti, co neví kam vložit svůj dotaz související s tématikou Brodce :)
Odpovědět
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Debata vcelku o ničem, platnéřích a cenách

Příspěvek od Mac »

Siegfried napsal:
Jan z Nezpečova napsal:Jasan, jde o to že by se mi samozřejmě libila zbroj od Brožka nebo Maca, (spíš Brožka) ale myslim že 20K na obyčejnej klobouk (konkrétně ten co postuju s tou italskou zbrojí) v měšci nemám, i když si trochu pohrávám s myšlenkou takové investice... :D

ale zpátky na zem, co říkáš na skladbu zbroje (obrázky loktů, šalíře a předloktí jsou zatím jen orientační). Nejvíc by mě zajímalo jak prokombinovat podbradí a ten přední plech...
Nemyslím si, že by tenhle klobouk pokud nebude ocelovej stál u Brožka jako jednokus za tepla 20K myslím, že by ses pohyboval kolem 12-14K, ale to je o tom se tam stavit, zeptat se a probrat konkrétní realizaci. Cenu dělá i jak moc to budeš mít leštěné a zdobnost detailů...
Nemusíš na Brožka hned aplikovat cenovou politiku Maca, není to totéž, stejně jako není totéž co ty dva vyrábějí.
Osobně za špičku v zemi považuji Petra Brožka a Jirku Klepače. A to jak tvarem a vzhledem tak i postupem výroby.
Můžeš mi prozradit mojí cenovou politiku? Nějak jsem tvůj konkrétní příspěvek s aplikaci mé cenové politiky na Petra B. příspěvek nepochopil.
Jestli ovšem myslíš to že jsem drahej, tak to pak jo,to jsem!
Jinak ani já nemám klobouk za 20.tis. Klobouk z normálního plechu 2,0mm s vycpávkou u mne vyjde na cca 8.tis. Z pérovky na cca 10.tis.(dle tvaru,povrchu,ovalení,atd.atd.)-svařený!!! To prosím neberte nějakou osobní reklamu, jak již bylo napsáno, práce mám až nad hlavu, jen jsem títmo chtěl rozbýt představu o tom, že klobouk u mne stojí 20.tis. a uvést skutečnou cenu pro klobouk.
Jo, já vím i to je moc a jestli teda znamená má politika, že to nehodlám řešit tak to pak jo, ale nevidím tady souvislosti s Petrem. Nemyslím, že by se výrobce měl řídit cenou dle zákazníka.
M.
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Můžeš mi prozradit mojí cenovou politiku? Nějak jsem tvůj konkrétní příspěvek s aplikaci mé cenové politiky na Petra B. příspěvek nepochopil.
Jestli ovšem myslíš to že jsem drahej, tak to pak jo,to jsem!
Jinak ani já nemám klobouk za 20.tis. Klobouk z normálního plechu 2,0mm s vycpávkou u mne vyjde na cca 8.tis. Z pérovky na cca 10.tis.(dle tvaru,povrchu,ovalení,atd.atd.)-svařený!!! To prosím neberte nějakou osobní reklamu, jak již bylo napsáno, práce mám až nad hlavu, jen jsem títmo chtěl rozbýt představu o tom, že klobouk u mne stojí 20.tis. a uvést skutečnou cenu pro klobouk.
Jo, já vím i to je moc a jestli teda znamená má politika, že to nehodlám řešit tak to pak jo, ale nevidím tady souvislosti s Petrem. Nemyslím, že by se výrobce měl řídit cenou dle zákazníka.
M.[/quote]


To je asi na Siegfrieda což?

Každopádně řeč tu byla o jednokusu z 2mm oceli, takže žádné vaření :) Tuhle informaci mám od Petra, když jsem za ním osobně byl vyzvednout si zbroj z opravy - ptal jsem se ho na blembák - konkrétně ten co má u tý zbroje pro Horacia a řekl mi že na 20K mě vyjde určitě - chtěl jsem ho bez kanel. Jo mohl by bejt i levnější, kdyby neměl zdobenej lem a byl třeba neleštěnej či jen nahrubo... každopádně pod 15K bych se nedostal ani omylem. To není nic proti ničemu, niko tu nehaním - (pokud je ten příspěvek mířen mě tak bych jen dodal že souhlasím s tím že cenu si udává výrobce, zákazník bu%d bere nebo nebere. Takže je mi celkem jedno jak je kdo drahý - já si přece vybírám co od koho koupím ale samozřejmě si soukromě zakroutím hlavou když někdo kdo dělá práci luxusně je drahý a ten kdo jí dělá míň luxusně je ještě dražší :D - mám dnes špatné vyjadřovací schopnosti tak mě nebijte)

Jen pro zajímavost - kolik by stál takovej klobouk u tebe Macu? :)
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Mac »

Jan z Nezpečova napsal:Můžeš mi prozradit mojí cenovou politiku? Nějak jsem tvůj konkrétní příspěvek s aplikaci mé cenové politiky na Petra B. příspěvek nepochopil.
Jestli ovšem myslíš to že jsem drahej, tak to pak jo,to jsem!
Jinak ani já nemám klobouk za 20.tis. Klobouk z normálního plechu 2,0mm s vycpávkou u mne vyjde na cca 8.tis. Z pérovky na cca 10.tis.(dle tvaru,povrchu,ovalení,atd.atd.)-svařený!!! To prosím neberte nějakou osobní reklamu, jak již bylo napsáno, práce mám až nad hlavu, jen jsem títmo chtěl rozbýt představu o tom, že klobouk u mne stojí 20.tis. a uvést skutečnou cenu pro klobouk.
Jo, já vím i to je moc a jestli teda znamená má politika, že to nehodlám řešit tak to pak jo, ale nevidím tady souvislosti s Petrem. Nemyslím, že by se výrobce měl řídit cenou dle zákazníka.
M.

To je asi na Siegfrieda což?

Každopádně řeč tu byla o jednokusu z 2mm oceli, takže žádné vaření :) Tuhle informaci mám od Petra, když jsem za ním osobně byl vyzvednout si zbroj z opravy - ptal jsem se ho na blembák - konkrétně ten co má u tý zbroje pro Horacia a řekl mi že na 20K mě vyjde určitě - chtěl jsem ho bez kanel. Jo mohl by bejt i levnější, kdyby neměl zdobenej lem a byl třeba neleštěnej či jen nahrubo... každopádně pod 15K bych se nedostal ani omylem. To není nic proti ničemu, niko tu nehaním - (pokud je ten příspěvek mířen mě tak bych jen dodal že souhlasím s tím že cenu si udává výrobce, zákazník bu%d bere nebo nebere. Takže je mi celkem jedno jak je kdo drahý - já si přece vybírám co od koho koupím ale samozřejmě si soukromě zakroutím hlavou když někdo kdo dělá práci luxusně je drahý a ten kdo jí dělá míň luxusně je ještě dražší :D - mám dnes špatné vyjadřovací schopnosti tak mě nebijte)

Jen pro zajímavost - kolik by stál takovej klobouk u tebe Macu? :)[/quote]

Ahoj,
ano, můj příspěvek nebyl určen tobě.
Přemýšlel jsem jestli ti mám mým příspěvkem lézt do Tvé debaty, ale opravdu jsem nepochopil souvislosti s debaty s tzv. mojí cenovou politikou. Omlouvám se Ti!
Jeslti máš zájem o cenu na klobouk, tak mi prosím napiš meila, já ti samozřejmně odpovím, nerad bych aby tady vznikl nějaký virtuální cenový souboj), avšak jak jsem psal ,jsem teď momentálně dost časově vytížený.
Myslím, že Jirka V. je výborná volba. Ty věci co má Standa se mi moc líbí!
Přeju ať se ti zadaří "postavit" postavičku dle Tvých představ!

Ahoj M.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Siegfried »

Milý Macu,
zkus si než začneš skákat z krabičky, přečíst co kdo píše. Reagoval jsem na to, že výše uvedený autor paušalizoval tvojí a Brožkovu cenu do jedné, tedy jsem mu napsal, že nemá směšovat tvoje a jeho ceny, protože u Brožka obvykle dostane za méně peněz více.
S tvým výrokem o určování ceny lze souhlasit jen částečně, protože jí určuje taktéž zákazník, tím co kupuje a co ne :-) A proč bychom si jako zákazníci neřekli, že je zbytečné někde připlácet za značku, když mohu koupit podobnou věc výrazně laciněji. Naštěstí nám tu vyrůstá stále více platnéřů co dělají bezva věci takže je z čeho vybírat. Bohužel ne všichni ještě vědí, jaké mají možnosti a proto je potřeba o tom dávat vědět.
Klobouk správného tvaru svařenej ze dvou půlek, z dvojky s ovalením a leštěnej ve stylu "medieval soldier" umí dneska kdekdo za 3500-5000, polstr další max 1000. Připlácí se případně za povrchovku.
Zatím si nám nenapsal za kolik bys ho vykoval z jednoho kusu oceli, aby to vypadalo tak pěkně jako brožek zvenku i zevnitř, nebylo to příliš tenké ve vrchlíku a potrhané v zúžení nad krempou.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Mac »

Siegfried napsal:Milý Macu,
zkus si než začneš skákat z krabičky, přečíst co kdo píše. Reagoval jsem na to, že výše uvedený autor paušalizoval tvojí a Brožkovu cenu do jedné, tedy jsem mu napsal, že nemá směšovat tvoje a jeho ceny, protože u Brožka obvykle dostane za méně peněz více.
S tvým výrokem o určování ceny lze souhlasit jen částečně, protože jí určuje taktéž zákazník, tím co kupuje a co ne :-) A proč bychom si jako zákazníci neřekli, že je zbytečné někde připlácet za značku, když mohu koupit podobnou věc výrazně laciněji. Naštěstí nám tu vyrůstá stále více platnéřů co dělají bezva věci takže je z čeho vybírat. Bohužel ne všichni ještě vědí, jaké mají možnosti a proto je potřeba o tom dávat vědět.
Klobouk správného tvaru svařenej ze dvou půlek, z dvojky s ovalením a leštěnej ve stylu "medieval soldier" umí dneska kdekdo za 3500-5000, polstr další max 1000. Připlácí se případně za povrchovku.
Zatím si nám nenapsal za kolik bys ho vykoval z jednoho kusu oceli, aby to vypadalo tak pěkně jako brožek zvenku i zevnitř, nebylo to příliš tenké ve vrchlíku a potrhané v zúžení nad krempou.
Milý Siegfride,
jeslti-že reaguješ na něčí příspěvek, tak si ho nejprve pořádně přečti a pak dělej rozumy!
Autor napsal - "Jasan, jde o to že by se mi samozřejmě libila zbroj od Brožka nebo Maca, (spíš Brožka) ale myslim že 20K na obyčejnej klobouk (konkrétně ten co postuju s tou italskou zbrojí) v měšci nemám..."
Zaměř se na to co je v závorce!Z autorova textu mi vyplívá, že jsem velmi drahý, ale nesměšuje moje a Petrovy ceny, to děláš až ty tvým příspěvkem.
Pořád mi ovšem uniká výraz moje cenová politika v tvém příspěvku.
Moje cenová politika (abych se k tomu vyjádřil z mé stránky) je asi taková - vařené přilby drahé, přilba z kusu , mega drahá. To je asi vše co k tomu můžu napsat. Jeslti jsi měl na mysli to samé, tak to stačilo napsat jen takto)!
To že je Petr levnější , stejně drahý (popravdě řečeno nemám tucha na kolik od něj vyjdou věci) je jeho věc a to že za míň peněz, více muziky.. k tomu můžu napsat, že to je úhel pohledu a taky osobní náklonosti. Znám lidi, kteří půjdou raději ke mě a tak je to samozřejmně i naopak.
To že jsou i lacinější platnéři, ví snad každý)) To že si můžeš jít koupit něco levnějšího jinak je snad známo každému a není to žádná novinka v obchodu, ale věř, že i s tím jsem se naučil žít a jak píšeš na mé cenové politice to nic nemění. Budeš se divit, ale hodně lidem, kteří mi napíšou a zjistí že nemají dostatek peněz na mé výrobky rád poradím kam se obrátit jinam, či s nimi prokonsultuju co si myslím o výrobcích jednotlivých výrobců - nemám s tím problém.
Jeslti-že chceš vědět za kolik udělám kusový klobou, pošli mi obrázek stejně jako to udělal autor diskuze a já rád Ti odpovím! Dopředu však můžu napsat, že 12-14K to nebude.
Jinak myslím, že je už zbytečné tady řešit obchodní záležitosti v debatě, když už jsme si teda tady vysvětlili, že jsem tedy nejdražší a né úplně tak dobrý. Tak jeslti by jsi měl nějaké další připomínky, tak použij meila.
M.
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Mac »

Omlouvám se zakladateli debaty, ale rád bych přidal jeden menší příspěvek od Petra Vytopila.
Jedná se o část mé korespodnence s ním na trošku jiné téma, ale myslím, že myšlenka o kterou tady začala naše debata je přinejmenším podobná a v zásadě koresponduje s tím co si myslím na téma "nejlepší, nejdražší atd. Pevně doufám že mu nebude Vadit, že to sem vložím.
Jeslti-že bude mít s tím problém jak Petr, tak Jan, prosím napište a já to samozřejmně smažu!!


Ahoj Macu
Máš pravdu, že jakákoliv soutěž choreografií bude problematická, protože u nás neexistuje žádná osobnost, která by byla všeobecně uznávaná a jejíž soudy by ostatní bez problémů akceptovali. Podle mého názoru je to dílem naší slovanské povahy, kdy každý v hospodě přesně ví, jak by se to mělo správně dělat a je jedno, jestli se mluví o politice, jaderné fyzice nebo o práci na zahrádce. Jen je škoda, že žádný z těchto „odborníků“ to zároveň nedělá. Dílem je to pak způsobeno tím, že každý z šermířů má na pojem historický šerm jiný názor a jeho provozováním sleduje jiné cíle. Někomu jde o rekonstrukci, jinému o boj bez ohledu na historické souvislosti a třetímu o to pobavit lidi. V ideálním případě by samozřejmě všechny tři směry splývali, ale ve skutečnosti bych byl rád, kdyby šermíři dělali pořádně třeba jen jeden směr. To koneckonců platí i pro mě.
Pokud ale neexistuje osobnost, jejíž výroky by nikdo nezpochybňoval, pak je nutné vybrat porotu, která nejen že stanoví pořadí, ale zároveň své názory jasně a výstižně odůvodní tak, aby každý věděl proč porota rozhoduje právě takto. Je pak na každém jestli hodnocení poroty příjme nebo se s ním neztotožní. Já osobně právě v tomto vidím důvod pro pořádání soutěže choreografií. Každý soutěžící hned po předvedení choreografie uslyší, co se porotě na jeho výkonu konkrétně líbilo a co nelíbilo. Může se pak nad výroky zamyslet a buď je odmítne nebo naopak příjme a své choreografie změní. Protože na vystoupení i mezi diváky může sedět někdo, kdo je podobného zaměření jako porotce. Hlavní význam soutěže proto vidím ve večerním posezení poroty se soutěžícími bez přítomnosti diváků, kdy se jednotlivé choreografie budou pouštět na dataprojektoru a znovu důkladně rozebírat. Pokud bude porota fundovaná, pak pro všechny zúčastněné taková debata bude zdrojem poučení a snad to povede ke zlepšení úrovně historického šermu u nás.
Když se vrátím k hodnocení – nikdy nemůžeš čekat objektivitu. Na to prostě nikdo z nás nemá. Když po mě třeba budeš chtít vědět, který mečíř je u nás nejlepší, tak na to nebudu moci odpovědět. K serioznímu výroku bych totiž musel mít doma meče všech kvalitních výrobců, musel bych je minimálně rok aktivně užívat a teprve pak by mohl zhodnotit všechny klady a zápory. Víš kolik mám doma mečů. Přesto jsem nikdy neměl meč od Lobka, ačkoliv se mi vždy líbily, mám jen jeden meč od Pavla Moce a příliš ho neužívám, protože to byl dárek od Petera Kozy, Hadovy meče jsem měl před v ruce jen krátce před 12 roky, zbraně od Jindry Figury jsem viděl jen na víkendovce, od Červinky jsem meč jen potěžkal a to už vůbec nemluvím o tom, že meče od Pavla Skryji, Řiháčka nebo Kresla znám jen z obrázků. V žádném případě proto nedokážu říci, který mečíř je nejlepší. Zatím můžu hodnotit jen meče od Jardy Bureše, Luďka Kalného a Patricka Bárty, protože ty mám doma a používám je. Až budu mít hotový meč od Tebe a budu s ním chvíli šermovat, pak klidně budu srovnávat Tvé meče s ostatními stejně jako teprve až mi Jindra Figura dodělá objednávku, budu moci hodnotit jeho výtvory. Je to totiž stejné jako u zbrojí, jedna věc je tvar, druhá hmotnost, třetí jak zbroj sedí, jak funguje. Pro někoho je důležité, jestli je přilba vykovaná z jednoho kusu, pro mě jestli z ní dobře vidím, jestli mi dobře sedí na hlavě a jestli vypadá jako originál. Dokud jsem nevyzkoušel zbroje od Tebe, tak jsem Radima Bittnera považoval za špičku. Pak jsem zjistil, že ve Tvých zbrojích se můžu perfektně hýbat, jsou lehčí a najednou nemám modřiny. Vzhledově ze tří metrů bych ale řekl, že jste na tom oba stejně. A jsme zase u hodnocení choreografií. Můžu říci, že tato choreografie se mi líbí víc než jiná proto a proto. Nedokážu říci, že tato choreografie je nejlepší v republice, zvlášť v případě, kdy jednu choreografii uvidím zblízka a o druhé budu jen slyšet. Je to stejné jako kdybych srovnával Tvoje zbroje se zbrojemi Jirky Klepače, když Tvoje aktivně používám a Jirkovi jsem jen viděl. Víš sám, že to prostě nejde. Můžu říci, že mě se Tvoje zbroje líbí víc než zbroje od Jirky, Brožka, Pavla Junka a ostatních a proto u Tebe objednávám. Nemůžu říci, že jsi nejlepší, stejně jako nemůžu říci, že je Patrick Bárta nejlepší i když mám doma čtyři zbraně od něj a jsou parádní.
Takže máš pravdu, že hodnocení na soutěži choreografií bude vždy subjektivní, vždy bude někdo naštvaný a vítězství nebude průkazné. Vítěz sice nebude moci tvrdit, že je nejlepší v republice, ale bude moci bez problémů říci, že se jeho šerm porotě z x účastníků líbil nejvíc. Ale hlavně se dozví, co se na jeho výkonu líbilo a o čem by měl přemýšlet. Pokud se soutěže budou účastnit jen lidé přesvědčení o své genialitě, pak bude soutěž stát za prd. Pokud ale na soutěž budou chodit lidé s cílem poučit se, vyslechnout názory jiných (úmyslně píšu jiných, ne lepších, protože všichni jsme pouze kolegové a nikdo nemá právo vyvyšovat se nad ostatní a vynášet odsuzující soudy), popřemýšlet nad nimi, pak má soutěž smysl. Protože my na soutěži nechceme říci – tato skupina je nejlepší v Evropě. My chceme říci, že tato skupina se nám líbila nejvíc ze všech zúčastněných a to proto a proto. Víš sám, že se vždy snažím své názory odůvodnit a dokázat a že nemám moc v oblibě lidi, kteří na veřejnosti vynášejí soudy bez jakéhokoliv odůvodnění. Také se mi stalo, že na hofylandu lidé z jedné nejmenované konkurenční školy vykládali jak jsem šíleně drazí. Když jsme pak srovnali ceny našich víkendovek a víkendovek kritiků, najednou jsme zjistili, že jejich víkendovky jsou dvakrát dražší. Kdyby naši kritici byli seriozní a napsali, že naše víkendovky stojí tolik a tolik a jejich víkendovky tolik a tolik, pak je srovnání a každý si může rychle a jasně udělat obrázek. Pokud napíšu, že někdo je strašně drahý, tak už nikdo nezkoumá, jestli je to pravda a tímto způsobem není problém konkurenci poškodit. Můžeme se bavit o tom, že je to podraz, můžeme rozebírat, že z pohledu práva je to nekalosoutěžní jednání, ale nic nemění na tom, že ke škodě došlo. Proto se budu hodně snažit, aby na soutěži jasně zazněly konkrétní pochvaly a výtky tak, aby soutěž měla smysl. Záleží jen na vás, jestli se soutěže zúčastníte, ale byl bych rád, kdyby jste se tam objevili, protože zatím to vypadá, že budou k vidění kvalitní výkony a soutěže se zúčastní i výborní šermíři ze Slovenska a byla by škoda, kdyby první místo nezůstalo u nás.
Měj se a pozdravuj ostatní
Avatar uživatele
dave77
Příspěvky: 44
Registrován: 09 Lis 2009, 23:49

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od dave77 »

Ahoj dlouho jsem přemýšlel zda se do této debaty zapojit ale můj názor je,že Petr Vytopil ačkoliv v tom emailu reaguje na jinou diskuzi na jiné téma odpověděl i na tuhle debatu tak tedy kdo může říci že je takový odborník že ví jak co a za kolik tak bez jakéhokoliv vztahování je pitomec. V ceně podle mě hrají výraznou roli vzájemné sympatie/antipatie,chuť danou věc vyrobit zažil jsem že věc měl chuť daný výrobce prostě vytvořit atd.... A HLAVNĚ KDO Z NÁS SE DANÉMU OBORU VĚNUJE PROFI.....

Pamatuji jistou debatu na téma přilba z jednoho kusu že se přilby svařovaly Vám potvrdí Petr Žákovský a možná to bude znít nafoukaně ale člověk kterého si jako odborníka váží po Evropě,argumenty že sváry jsou vidět taky pěkná blbost stačí vyzpovídat technologa odvětil mi že kdo to pozná bez rentgenu tak ať ho přivedu nebudou muset rentgenovat........

a na závěr kdo řekne že, v oblast která souvisí s archeologii,VÍM ŽE LŽE kdo říká myslím si proto....... tak toho beru vážně.

A k tvorbě cen od 19 let podnikám a měl jsem zákazníky pro které jsem dělal za náklady a pak ty kteří dostal plnou palbu krát 5,a když přišli s tím že jinde je to za děleno 5 tak jsem řekl že je nenutím aby si objednávali cokoliv ode mě.
Tak klidný večer bez zbytečných třenic

Zdar David
Odpovědět

Vrátit se na “Šenk”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti