Gladiátoři

Zde se baví ti, co neví kam vložit svůj dotaz související s tématikou Brodce :)
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Gladiátoři

Příspěvek od hawkwind »

Kurvafakingdrát! Že jsem na to klikal. :evil:
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Standa mž »

Máš recht Hawku , to je opravdu hrůza ! Tam je teda techniky , ale je tak dobře schovaná , že jsem si jí nevšiml .
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Mahy »

Na rovinu- Aselhaz to je dost špatný :( ta videa. Kostýmy, šerm hrozný.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od narvek »

Tento příspěvek byl pro množství explicitního jazyka a čiré nenávisti cenzurován. Děkujeme za pochopení.
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Aselhaz »

Mahy napsal:Na rovinu- Aselhaz to je dost špatný :( ta videa. Kostýmy, šerm hrozný.
Ano a právě proto že je to tak hrozný, tak se s tím snažíme něco dělat. Učený z nebe nespadl. Co se kostýmů týče, tak to nejsou kostýmy ale spíš imitace něčeho co by mělo z dálky jako kostým vypadat. Šerm taky stojí za pendrek, proto se pořád učíme.
A když už tu tak hezky haníte začátečníky (Mahy tebe nemyslím, tys to řekl normálně) tak bych rád teď viděl nějaké to vaše video, ať se můžeme inspirovat a nabrat něco od zkušených.
Jo a Hawkwind, o jakém anonymu mluvíš?
Obrázek
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Indy »

Člověče ty si teda případ. To video tam na tebe proflákl někdo jiný. Ted se tou hrůzou prsíš a vyžaduješ videa po jiných. Kde máš svůj zájem o gladiátory? Už si o nich něco zjistil a přečetl? Teda krom leporela pro předškolní děti?
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Standa mž »

Ok . tady jedno moje máš . Je teda už rok staré , ale snad postačí . http://www.stream.cz/video/169627-zoldaci-video-4
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Aselhaz »

Indy napsal:Člověče ty si teda případ. To video tam na tebe proflákl někdo jiný. Ted se tou hrůzou prsíš a vyžaduješ videa po jiných. Kde máš svůj zájem o gladiátory? Už si o nich něco zjistil a přečetl? Teda krom leporela pro předškolní děti?
Já to říkám pořád, textová forma rozhovoru má jedno hlavní úskalí. Není slyšet jak to člověk řekne.
Ty videa bych rád viděl, abych věděl co tam děláme špatně. Ono je hrozně jednoduchý říct "ježiš to je hnus" nebo "děláš to blbě" ale problém poslední doby je, že nikdo neřekne co konkrétně je na tom blbě :?: tak proto bych rád viděl ty videa.

Zájem o ně je stále a dlouho. Jenže po posledním pokusu něco udělat to dopadlo pěkně blbě, jak po stránce "kostýmů" tak i po stránce provedení. Jinak co se jich týče, díky přesměrování jinam, jsem se konečně dostal k materiálům, se kterýma se dá pracovat a řídit se podle nich.

Je mi jedno že jsou videa profláknutá jak říkáš. Spíš jsem za to rád, sice ne zrovna eticky, ale aspoň jsem se dověděl že to opravdu stojí za pendrek a že to nebyl jen můj pocit.

----------------------- 29 lis 2009, 21:47 ---------------------
Standa mž napsal:Ok . tady jedno moje máš . Je teda už rok staré , ale snad postačí . http://www.stream.cz/video/169627-zoldaci-video-4
Excelentní záležitost (bez ironie), víc k tomu říct nemůžu. Byl bych rád kdybych to takhle taky dovedl.
Ale asi to taky nebylo přes noc že ne?
Obrázek
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Standa mž »

Na tom videu je spoustu chyb , během sezony jsme ty věci a další jinné pilovali a bylo to posléze mnohem lepší . Bohužel kolega který to se mnou dělal po sezoně skončil a ve skupině nemáme nikoho , kdo by dlouhý meč alespoň trohu slušně ovládal . Takže mne čaká pauza ve zdokonalování . Jinak šermuji už docela dost let , ale kunstu se věnuji tak cca 3 roky , což je docela málo . Další věc je že naše skupina je hlavně scénického ražení , takže na cvičení kunstu zas až tolik času nezbývalo . V každém případě se nejdřív musíte naučit sekat . To není zas až tak snadné .
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Kain »

Aselhaz napsal:Dobu co jiní tráví doma u televize nebo u PC raději věnuju tomu abych se v šermu rozvíjel.
Aselhaz napsal:...aspoň jsem se dověděl že to opravdu stojí za pendrek a že to nebyl jen můj pocit.
Tak co teda, stojíš si za tím, že zatímco jiní se flákají, ty zlepšuješ techniku, nebo tvoje technika stojí za pendrek a víš o tom? Musíš si vybrat...
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Aselhaz »

Standa mž napsal:Na tom videu je spoustu chyb , během sezony jsme ty věci a další jinné pilovali a bylo to posléze mnohem lepší . Bohužel kolega který to se mnou dělal po sezoně skončil a ve skupině nemáme nikoho , kdo by dlouhý meč alespoň trohu slušně ovládal . Takže mne čaká pauza ve zdokonalování . Jinak šermuji už docela dost let , ale kunstu se věnuji tak cca 3 roky , což je docela málo . Další věc je že naše skupina je hlavně scénického ražení , takže na cvičení kunstu zas až tolik času nezbývalo . V každém případě se nejdřív musíte naučit sekat . To není zas až tak snadné .
Jo už jsem slyšel že sekáme špatně, ale dotyčný na nás cca 3 minuty koukal, pak se zeptal kolegy jestli byl u Kozy (to jsme zrovna šolíchali s mečíkem) v tu dobu jsme neměli nejmenší ponětí kdo to je. Tak jsme jen nesouhlasně zavrtěli hlavama. Ale bohužel jsme se nedověděli o tom jak tedy sekat tak jak se má.
Náš ze všeho největší problém je ten, že nemáme žádnou školu nebo lektora, snažíme se učit sami, vím chyba. Od novýho roku se chceme jít učit k merletům, ale názory na ně se taky dost liší. Ale ten kunst se ti opravdu daří, škoda že ta nucená pauza.

----------------------- 29 lis 2009, 22:11 ---------------------
Kain napsal:
Aselhaz napsal:Dobu co jiní tráví doma u televize nebo u PC raději věnuju tomu abych se v šermu rozvíjel.
Aselhaz napsal:...aspoň jsem se dověděl že to opravdu stojí za pendrek a že to nebyl jen můj pocit.
Tak co teda, stojíš si za tím, že zatímco jiní se flákají, ty zlepšuješ techniku, nebo tvoje technika stojí za pendrek a víš o tom? Musíš si vybrat...
pozor, vím že to stojí za pendrek a proto se snažím pořád zlepšovat a to že mám před sebou ještě hodně práce, neznamená že se o to nesnažím. A jinak "Dobu co jiní tráví doma u televize nebo u PC..." jsem nemyslel jako osobní útok proti tobě. Nevím jestli je zvykem na fórech všechno směřovat přímo proti člověku kterému odepisuji, ale já to ve zvyku nemám. Takže jestli jsi to pochopil tak, že tě vidím jako domácího povaleče kterému se na stěně houpají zbraně, tak si můžeš být jistý že to nebylo zaměřeno proti tobě ani proti ostatním co jsou v této diskuzi.
Obrázek
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Gladiátoři

Příspěvek od hawkwind »

Aselhaz - anonymem myslím samozřejmě někoho kdo napochoduje na fórum bez představení, aniž by měli ostatní povědomí o tom kdo je a co dělá, nafrněnej, krypticky rozhazuje moudra a čílí se jak jsou na něj všichni zlí.
My se tady hošku tak nějak známe, například většina lidí tu nejen zná moje občanské jméno ale i email a telefon a má povědomí o tom co dělám a co jsem dokázal - a to samé platí i o mě co se týče ostatních. Takže není problém se respektovat - nebo se ve vší slušnosti poslat do prdele, když máme pocit, že ten druhej tlachá, protože si to nakonec vysvětlíme a dohodnem.
Nicméně jako někdo kdo nedokázal nic, vypadá a šermuje příšerně bys to nejspíš měl pojmout trochu jinak, totiž jakože trocha pokory by ti fakt nezaškodilo.
Už to první poslání do prdele bylo zasloužené. Všechno co bys potřeboval udělat je koupit papírovej osprey s Gladiátorama, nebo nedej bože si ho stáhnout, na webu je toho plno. Wikipedia taky nezklame, ani google a to jsou základní věci.
Jenže vy jste na tom tak špatně, že nemá cenu se snažit stavět nějaké gladiátorské vystoupení. I pokud děláte scéniku, kde se nechá akceptovat skákání z období do období, nejspíš by vám prospěla nějaká ZÁKLADNÍ šermířská průprava u profesionálů a to vám nezbyde než nalejt na to nějaký prachy.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Standa mž »

Já bych se na Merlety vyprdl ! Nemá to nic společného s dobovým šermem . Oni dělají divadelní šerm . V Praze najdeš spostu jiných a lepších škol . Třeba David Vobr něco prý vede . Ale to je spíš dotaz na Pražáky , ti budou spíš vědět .
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Kain »

Já to neberu osobně. Ale když jednou řekneš něco ve stylu "nemám zmáknutou dobovost, poraďte, furt někde rozvíjím techniku" a pak "moje technika stojí za pendrek", tak vypadáš, že si zrovna vymýšlíš, co se ti hodí...a to se pak špatně diskutuje.

Jestli chceš, tak ti dám úplně jinou radu, než pro jakou sis přišel (protože jsem sice krysa, ale v jádru hodná). Sleduj můj myšlenkový pochod (zcela bez urážky, jen na základě toho, co vidím a cos na sebe sám prozradil):

1) nic moc zatím o historii nevíš
2) nejsi moc schopný samostatného hledání a třídění informací
3) nemáš žádné vybavení, co stojí za řeč
4) neumíš šermovat
5) chceš s tím něco dělat

Takže moje rada je - dejte se s kámošem k nějaké skupině šermu, která:
1) má historickou část zmáknutou
2) má někoho, kdo aktivně táhne zlepšování a pořád něco hledá a učí se
3) poradí a pomůže s vybavením
4) naučí šermovat (scénicky, bojově, to je jedno)
5) chce nového člena

To je nejlevnější, nejefektivnější a nejrychlejší způsob. A pak můžeš zvolit nejhorší způsob - dělat to všechno sám. Jde to, ale je to jako kopat kanál lžičkou...
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Aselhaz »

hawkwind napsal:Aselhaz - anonymem myslím samozřejmě někoho kdo napochoduje na fórum bez představení, aniž by měli ostatní povědomí o tom kdo je a co dělá, nafrněnej, krypticky rozhazuje moudra a čílí se jak jsou na něj všichni zlí.
My se tady hošku tak nějak známe, například většina lidí tu nejen zná moje občanské jméno ale i email a telefon a má povědomí o tom co dělám a co jsem dokázal - a to samé platí i o mě co se týče ostatních. Takže není problém se respektovat - nebo se ve vší slušnosti poslat do prdele, když máme pocit, že ten druhej tlachá, protože si to nakonec vysvětlíme a dohodnem.
Nicméně jako někdo kdo nedokázal nic, vypadá a šermuje příšerně bys to nejspíš měl pojmout trochu jinak, totiž jakože trocha pokory by ti fakt nezaškodilo.
Už to první poslání do prdele bylo zasloužené. Všechno co bys potřeboval udělat je koupit papírovej osprey s Gladiátorama, nebo nedej bože si ho stáhnout, na webu je toho plno. Wikipedia taky nezklame, ani google a to jsou základní věci.
Jenže vy jste na tom tak špatně, že nemá cenu se snažit stavět nějaké gladiátorské vystoupení. I pokud děláte scéniku, kde se nechá akceptovat skákání z období do období, nejspíš by vám prospěla nějaká ZÁKLADNÍ šermířská průprava u profesionálů a to vám nezbyde než nalejt na to nějaký prachy.

J.
Tak takhle myslíš toho anonyma v tomhle ohledu ti musím dát za pravdu, znám nejsem a v šermu jsem dokázal kulové to ano. S tou základní šermířskou průpravou máš pravdu, co se týče peněz, to dá rozum že do toho budeme muset investovat. A co se pokory týče, každý jsme jiní a vzhledem k tomu že jsem zvyklí být k lidem slušný, tak čekám slušnost i z druhé strany. Je to o pohledu na svět. Nevím kolik ti je a jak dlouho děláš co děláš, ale určitě si vzpomeneš na začátek kdy jsi si myslel že změníš svět. Z týhle myšlenky jsme vystřízlivěli teprve před cca 3/4 rokem. A stejně jsme to vzali zase za špatný konec. Nákup co možná největšího počtu mečů a to doslovně. Jenže bohužel pro nás se nikdo z nás nezastavil nad kostýmem, provedením a profesionálním dohledem.

----------------------- 29 lis 2009, 22:48 ---------------------
Kain napsal:Já to neberu osobně. Ale když jednou řekneš něco ve stylu "nemám zmáknutou dobovost, poraďte, furt někde rozvíjím techniku" a pak "moje technika stojí za pendrek", tak vypadáš, že si zrovna vymýšlíš, co se ti hodí...a to se pak špatně diskutuje.

Jestli chceš, tak ti dám úplně jinou radu, než pro jakou sis přišel (protože jsem sice krysa, ale v jádru hodná). Sleduj můj myšlenkový pochod (zcela bez urážky, jen na základě toho, co vidím a cos na sebe sám prozradil):

1) nic moc zatím o historii nevíš
2) nejsi moc schopný samostatného hledání a třídění informací
3) nemáš žádné vybavení, co stojí za řeč
4) neumíš šermovat
5) chceš s tím něco dělat

Takže moje rada je - dejte se s kámošem k nějaké skupině šermu, která:
1) má historickou část zmáknutou
2) má někoho, kdo aktivně táhne zlepšování a pořád něco hledá a učí se
3) poradí a pomůže s vybavením
4) naučí šermovat (scénicky, bojově, to je jedno)
5) chce nového člena

To je nejlevnější, nejefektivnější a nejrychlejší způsob. A pak můžeš zvolit nejhorší způsob - dělat to všechno sám. Jde to, ale je to jako kopat kanál lžičkou...
Jak by řekl Elzar .. BAM!

Trefil jsi to snad akorát v tý dvojce bych se mohl trošku bránit okolnostmi, ale to je můj problém který bych měl zvládnout sám. Zařídím se dle toho, rada je to cenná. Díky

----------------------- 29 lis 2009, 22:49 ---------------------
Standa mž napsal:Já bych se na Merlety vyprdl ! Nemá to nic společného s dobovým šermem . Oni dělají divadelní šerm . V Praze najdeš spostu jiných a lepších škol . Třeba David Vobr něco prý vede . Ale to je spíš dotaz na Pražáky , ti budou spíš vědět .
Tenhle názor u lidí co se tomu věnují docela převažuje, dám na tvou radu a zkusím pana Davida Vobra najít. Díky
Obrázek
Odpovědět

Vrátit se na “Šenk”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů