Gladiátoři

Zde se baví ti, co neví kam vložit svůj dotaz související s tématikou Brodce :)
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Gladiátoři

Příspěvek od LosPedros »

Eifel napsal:V ostaních obdobích nemám ortézu problém skrýt, jen právě v gladiátorech. Zkusím nahodit dotaz na římanech... Protože je to v sekci gladiátoři, tak jsem měl samozřejmně na mysli skupïnu co dělá dobře gladiátori. Potřebuji kompromis mezi historií a tím abych přežil vystoupení na betonu, zvláš´t když přitom lítáme všichni vzduchem...

Merletů jsem se musel zastat, protože jsou to mojí přátelé a šermují fakt dobře.
Asi bude nejlepší vycházet ze Samnity nebo Thráka, kteří nosili holenice. V kombinaci se suknicí, která by kryla do půli stehna by to bylo alespoň částečné krytí. No a pod to převázat ortézu navrch bílou bandáží, jakožto přiznané dřívější zranění. Tady hodně spekuluju. Nevím nakolik je reálné aby nedoléčený gladiátor lezl do arény.
BTW jestli budeš ten problém řešit ještě jinde hoď sem prosím odkaz. Docela by mě zajímalo jak to nakonec dopadne. A co ti poradí někdo povolanější. Já tomu přeci jenom rozumím jako koza petrželi.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Standa mž »

Eifel napsal:Zdravím pánové

Překvapujue mě váš názor na Merlety. Dle mého názoru je to skoro absolutní špička u nás. Pokud Aselhaz uvažuje o veřejném vystoupení ( snad za pár let ), tak právě Merlety doporučuji. Mám tu čest už hezkou řádku let dělats nimi a je radost ty kluky ( kterým je ke 40 ) vidět v akci. Je pravda, že moc ,, rádoby technicky " ve svých vystoupeních zas až tak nejedou, ale vzhledem k tomu, že by jejich souboj skončil v 10 vteřině, tak se jim nedivím. Viděl jsem dělat několikrát dělat akce na kameru a zvládají do puntíku ,, středověkké techniky ". Až budou někteří tak dobří co oni, tak prosím, ale zatím nic moc. Musím přiznat, že vybavením jste perfektní, ale šerm technicky perfektní, ale mnohdy scénicky nepoužitelný a o divadlu ani nemluvím...


Ted' , ale k mému dotazu. Potřebuji skrýt na levé noze ortézu přes koleno, která je do půli stehna až do poloviny lýtka a zrovna mě nic nenapadá, tak zháním inspiraci na příští sezónu. Neznáte nějakou dobrou skupinu co se týče vybavení, abych se mohl inspirovat ? Díky za info.
Nikdo netvrdí , že Merleti šermují zle ,ale není to dobový šerm . Ano , jako scénická skupina se skvěle pohybují po scéně , je to plné akce , skvěle odehrané atd. ale s dobovostí to nemá nic moc společného , ostatně jeko jejich vybavení ! Mě osobně se o mnoho více líbí M.C.E.
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Kain »

Eifel: já jsem sice o merletech nic nepsal, ale musím se zastat standy - nikdo tu neříkal, že neumí šermovat (umí dost dobře, např. spáčil je vynikající šermíř) - ale že to v zásadě není jejich hlavní cíl, tím že je scénika (a to je).

Ad gladiátor - podívej se na retiaria, někdy (asi zřídka) mívá na jedné noze něco jako prošívanou nohavici. Zároveň má asi nejlehčí výzbroj, což je pro koleno dobré...jinak třeba secutor...
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Eifel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 Dub 2009, 20:56
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Eifel »

Díky za tip. už se na tom pracuje. 8)
"Haut les têtes, la mitraille n'est pas de la merde !"
Artuš
Příspěvky: 15
Registrován: 06 Ún 2009, 12:45
SHŠ: SHŠ Bellators

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Artuš »

Prostuduj si obraz. gladiatoru,(ortezu maš na kolene?)nekteri maji kovove ci "bronzove" holene,nekteri maji maniky-lat.chranice do puli stehen a je par vyobraz. ze majii neco jako kalhoty-je to ale malo obvikle.Ja bbych to resil na vystupku s prekritim latkovym "obvazem",jsi prece bojovnik a muzes byt i ranen.A.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Romikov »

Jenom abych se vrátil na začátek tématu myslím že jsme zde již probírali nejednou podobné dotazy 1. špatně zařazené, 2.tohoto stylu viewtopic.php?f=1&t=13 - kdyby si dotyčný přečetl pravidla a kam co píše ušetřilo by to dalším práci. Dávám za pravdu Kainovi. Jeho ponaučení je věcné a stručné. jinak se ptám admina kam to nejlíp přesunout - možná bez kategorie?? - nechci tam římánkům dělat bordýlek ale asi bys jim to tam mohl poslat.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Šenk”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti