Ratiště

Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Indy »

No, logicky pokud se to přiřezávalo, bylo to něco mezi osmihranem a kulatinou. Chtěl bych vidět někoho jak na tenké tyčce udělá pravidelný osmihran nějakým primitivním pořízem. A pokud vím, ty tyčky v tom závodě brousí, popř. dobrušují. To podle prachu, který jsem tam zaregistroval a každá tyč ho ještě měla při koupi na sobě. A co je pozitivní, dřevo je vyzrálé. Po dvou letech jsem šel do sklepa pro jednu a je pořád perfektně rovná.
Ale nevnucuji vám svůj kontakt, přišlo mi, že sháníte zdroj a chtěl jsem pomoct. A možná bych tam brnkl a zeptal se na ty osmihrany.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

jasně beru v potaz.. šlo jen o takový drobnosti jako že vícehran se lépe drží (směr ostří) hlavně při púsobení cizí síly z boku, pořízem vícehran pořídíš celkem snadno i když není jako frézovanej ale je méně pracný než kulatina protože rovinu loupání s ním vpohodě udržíš a hlídáš jen šířku řezu.... něco jsem se nadělal jasanovejch násad na lopaty a hrábě ;) proč to kupovat :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Romikov napsal:jasně beru v potaz.. šlo jen o takový drobnosti jako že vícehran se lépe drží (směr ostří) hlavně při púsobení cizí síly z boku ...něco jsem se nadělal jasanovejch násad na lopaty a hrábě...
Lopata a halapartna je trochu rozdíl :badgrin:
Násada od lopaty by neměla bejt úplně rovná. No to je jedno. U sudlice, která má sekeru, se ti málokdy stane, že bys bacil naplocho -to bys musel bejt opravdu kokot. :lol: A jestli se někdy někomu podaří ti vyrazit sudlici, tak né "z rukou," ale "s rukou." A většinou se tak stane, pokud se budeš snažit vykrejt jinou sudlici.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

se ti málokdy stane, že bys bacil naplocho ... mne neznáš já dokážu věcí :D
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Random »

Mám dotaz, ne že by byla až taková okurková sezóna, ale ...

Tak, ratiště máme, onen zmiňovaný osmihran, ba co více, je osazené apartní kůsou a řádně nakonzervované. Leč při pravní akci narazíte na Urputa s dvouruční sekerou, který - než ho zručně skolíte - vám do ratiště vysekne dva elegantní zuby jak stínky na cimbuří.

A co teď?

Ignorovat? Zabrousit? Zatmelit? Jak udržujete poškozená ratiště?
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Indy »

Zabrousit, ať nemám třísky v rukách a očekávat nemilé křupnutí, nejlépe na začátku jiné bitky. A mít v záloze druhé náhradní ratiště. Tmelení podle mě vypadne při nárazech a materiál to stejně nespojí.
Jinak zásadně používáme asi 50 čísel dlouhá železná pera, kryjící dřevo za tulejí, v místě nejvíce exponovaném. Jen musí být hezky zadlábnutá, ať to trošku vypadá.
Takhle to dělám já, ty si to klidně dělej jak uznáš za vhodné.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů