Ratiště

Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

Mno myslel sem násady na lopaty atd. takový osmihraný jsem jinak v normálním prodeji neviděl navíc buk se dost rozesíchá když ho nemáš hezky v jednom prostředí, venku mu stačí pár měsíců a nazdar, jo jinak do práglu to mám přes 150km proto ten smajlík navíc mám práci a doma dva koně plus tři ovce a čtyři jehnátka takže se nedá říct že bych ještě rád večer hobloval ratiště :doubt:
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Romikov napsal: ...mám práci a doma dva koně plus tři ovce a čtyři jehnátka takže se nedá říct že bych ještě rád večer hobloval ratiště :doubt:
Koukám, že se nahobluješ dost... :badgrin:

Prostě a jednoduše -buď akát, nebo jasan. Víc to nemá smysl rozebírat.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

bééé ..... postůj kurv. neutíkej... béééé! :bounce:
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ratiště

Příspěvek od Siegfried »

OK my si necháváme dělat na zakázku ratiště :)
Což mi připomíná teď je otevřená objednávka na jasan osmihran z hranolu 35mm, délka 250cm za 320,- a 300cm za 370,- prosím zájemci urychleně na SZ, odběr praha cca do měsíce.
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Swienty Martin
Příspěvky: 12
Registrován: 30 Zář 2007, 17:59
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Ratiště

Příspěvek od Swienty Martin »

Já bych buk na kopí úplně nezavrhoval, sice nevím jak je to po technické stránce, ale Petr z Krescenciis píše, že z něj jsou výborná kopí.
Blaine! Blaine! James G. Blaine! Continental liar from the state of Maine!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Random »

to Sigfried: já by si, prosím, také vzal, pokud by bylo možné dodat něco jako 26. dubna někam poblíž Kladna, třeba na Libušín :lol: Těch 250,pls.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ratiště

Příspěvek od Siegfried »

Swienty Martin napsal:Já bych buk na kopí úplně nezavrhoval, sice nevím jak je to po technické stránce, ale Petr z Krescenciis píše, že z něj jsou výborná kopí.
Buk má dvě vlastnosti proč si myslím že je horší a to že se tříští a je těžší než jasan. Jinak my je používali doteď a asi ještě dlouho budem, takže to není zlé, ale spíš když může bejt o kilo dráž jasan tak mám volbu jasnou...
Random napsal:to Sigfried: já by si, prosím, také vzal, pokud by bylo možné dodat něco jako 26. dubna někam poblíž Kladna, třeba na Libušín :lol: Těch 250,pls.
Mno na libušín to asi nepovezu protože budu mít v autě spoustu jinejch sudlic, stan, pejska, holku 30tilitrovej kotel pavézy... Mno leda by jel někdo známej s dodávkou...
Muhehe

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

jak vypadá ? ,, holku 30tilitrovej kotel pavézy." ??
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ratiště

Příspěvek od Siegfried »

Romikov napsal:jak vypadá ? ,, holku 30tilitrovej kotel pavézy." ??
celkem normálně když budeš kreativní a vhodně doplníš čárky mezi slova... ale do auta toho bude kurva kopec

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

Siegfried napsal:
Romikov napsal:jak vypadá ? ,, holku 30tilitrovej kotel pavézy." ??
celkem normálně když budeš kreativní a vhodně doplníš čárky mezi slova... ale do auta toho bude kurva kopec
Chápu vlastně ty chybjející čárky symbolizují narvanost těch věcí v autě :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Random »

No, kdyby jel teda nějaký známý s dodávkou nebo kdybys našel nějakou štíhlou, vedle které by se ta tyč vešla, pořád mám zájem.

Co se týče dodávky do Prahy, tam budu dva dny před Bušínem, pokud by to nějak pomohlo, teda 23. večer a 24., možná i 25. ráno, to už se suneme směr Kladno.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ratiště

Příspěvek od Dášenka »

Random napsal:No, kdyby jel teda nějaký známý s dodávkou nebo kdybys našel nějakou štíhlou, vedle které by se ta tyč vešla, pořád mám zájem.
Což vedle mě se ta tyč vejde (obvykle všechny na stan a pár sudlic), ale vedle toho kotle už ne, ten je poněkud tlustší ;-)
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Indy »

Pánové, mi kupujem ratiště ve východních Čechách. V malé vesničce u Dvora Králové, myslím Horní Dehtov, je výrobna dřevěné kulatiny ve velkém. Když jsem tam zajel/zavolal, udělali mi na objednávku kulatinu jakou délku jsem chtěl, průměr dle zadání a materiál taky. Bral jsem 1A kvalitu, bez jakéhokoli suku. A je to z kmene. Jen nevím jestli mají i ten akát. A cena byla asi 160 za kus. Ale brali jsme větší množství bez dokladu. Ale do 200 se vlezete i tak. Zatím jsem zlomil jen jedno, při rozbíjení opevnění na Zbirohu. Holt jsem měl řezat po přilbách, to by se nestalo.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ratiště

Příspěvek od Romikov »

jenže se používaly spíše hranoly a to hlavně šesti či osmi kvúli držení a také díky zpúsobu zpracování oni soustruhy moc nebyli takže šlo hlavně o ruční (loupací) práci ;)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ratiště

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Romikov:
Soustruhy byly, ale dělalo se na nich mnohem menších obrobků. Dneska, 200cm kládu sotva narveš do klasický 40ky TOSky -musíš ji upínat minimálně nadvakrát a ještě ti je schopná rozbít hubu. Kruhovej průřez nenajdeš, protože byl děsně nevzhlednej. Při boji jsem s ním však neměl nikdy potíže. Výhoda kruhového průřezu je pevnost (Proč třeba nemaj luky ostrý hrany? Jedním z důvodů je určitě "aby se neštípaly")
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti