Dotaz na Italský meč 1400-1440

Odpovědět
Barbar
Příspěvky: 9
Registrován: 09 Lis 2012, 22:08
SHŠ: URSI

Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Barbar »

Zdravím moudré hlavy


Mám dotaz na tenhle meč : http://www.myarmoury.com/view.html?feat ... viii07.jpg

XVIIIa.2 on loan to the Royal Armouries
This example, dated c. 1400-40, is in mediocre condition, having a hilt in better shape than its 33" (83.8cm), bent and corroded blade. The wooden grip is modern.

teoreticky replika by měla vypadat takhle :
http://www.sword.cz/italmec2e.jpg


Přemýšlím že bych si ho nechal udělat jen prodloužit čepel na 106, ale aby nebyl tak těžký tak se chci optat jestli existovali i se žlábkem ? To se mě nepovedlo dohledat.


A tak jsem se rozhodl požádat o radu ( snad se moc neznemožním :) ) protože v mečích se bohužel stále moc nevyznám.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Bum »

Jen si dovolím podotknout, že styl tohoto dotazu (řazení slov, chybějící interpunkce a způsob oslovení a nicneříkající čerstvě založený nick) mi nápadně připomínají kohosi z Českého šermu, kdo každou chvíli sype dotazy typu:
"Ahoj, mám doma meč z období vikingů typu D a chtěl bych se naučit tausovat poradíte mi někdo jak na to a jestli se mám vůbec snažit? Našel jsem tento návod : www.skjaldborg.cz... ale jsem jaksi manuálně nezručný."
"Ahoj, potřeboval bych pomoc, prosím nepřeložil by jste mi někdo do latiny nic není nemožné pro toho kdo se pokusí? Snažil jsem se to přeložit asi v 5 slovnících a stejně jsem to nepřeložil."
"Zdar všichni, hele potřebuji sehnat výrobce na bistu ze sádry. Neznáte někoho, byl bych doopravdy rád."
"Ahoj poradíte mi? Co je těžší na výrobu? Meč nebo šavle? A o kolik? Zajímal by mě hlavně názor někoho kdo dělá často meče i šavle"
"Hoj nevíte někdo kolik by tak stálo přetavení stříbra mám 100 g chtěl bych si z toho něco nechat udělat neporadíte někdo?"
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Rewelus »

Ahoj Barbare,

já ti sic neporadím s tímto dotazem, ale chci jen říct, že by byl vhodnější v jiném vlákně. Například v badatelském kroužku, nebo v kovárně.

Měj se hezky. :salute:
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Barbar
Příspěvky: 9
Registrován: 09 Lis 2012, 22:08
SHŠ: URSI

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Barbar »

Rewelus-přesunu dík:)
Barbar
Příspěvky: 9
Registrován: 09 Lis 2012, 22:08
SHŠ: URSI

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Barbar »

Bum napsal:Jen si dovolím podotknout, že styl tohoto dotazu (řazení slov, chybějící interpunkce a způsob oslovení a nicneříkající čerstvě založený nick) mi nápadně připomínají kohosi z Českého šermu, kdo každou chvíli sype dotazy typu:
"Ahoj, mám doma meč z období vikingů typu D a chtěl bych se naučit tausovat poradíte mi někdo jak na to a jestli se mám vůbec snažit? Našel jsem tento návod : http://www.skjaldborg.cz... ale jsem jaksi manuálně nezručný."
"Ahoj, potřeboval bych pomoc, prosím nepřeložil by jste mi někdo do latiny nic není nemožné pro toho kdo se pokusí? Snažil jsem se to přeložit asi v 5 slovnících a stejně jsem to nepřeložil."
"Zdar všichni, hele potřebuji sehnat výrobce na bistu ze sádry. Neznáte někoho, byl bych doopravdy rád."
"Ahoj poradíte mi? Co je těžší na výrobu? Meč nebo šavle? A o kolik? Zajímal by mě hlavně názor někoho kdo dělá často meče i šavle"
"Hoj nevíte někdo kolik by tak stálo přetavení stříbra mám 100 g chtěl bych si z toho něco nechat udělat neporadíte někdo?"

Drahý Bume

Nevím koho ti připomínám , ale už jsem tu řešil svoji zbroj, pokud tě můj dotaz uráží mile rád ti vyhovím a změním znění...ale byl bych rád kdyby si mě laskavě nezaměňoval s tvými domněnkami...Jsem Barbar z Ursu (přezdívku mám asi 15 let ;) ) , češtinu mám takovou protože jsem dlouho žil v zahraničí a tipuji že bych si tu druhým jazykem moc nepokecal jinak je mě 33 let..Pokud si stále nejsi něčím jist, tak ti mile rád dám i svůj profil na FC nebo si semnou můžeš promluvit o tvých pochybnostech třeba na Libušíně. how.

Příště stačí jen napsat máš to ve špatném tématu a chce to více údajů.
Naposledy upravil(a) Barbar dne 11 Bře 2013, 19:35, celkem upraveno 1 x.
Barbar
Příspěvky: 9
Registrován: 09 Lis 2012, 22:08
SHŠ: URSI

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Barbar »

Prosím o Lock.
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od lasky »

dreses2us je robot bolo by mozne ho vymazat?
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Rewelus »

Nechť je determinován! :protest:
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
zetasj55
Příspěvky: 1
Registrován: 20 Říj 2013, 08:43

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od zetasj55 »

Pokud si stále nejsi něčím jist, tak ti mile rád dám i svůj profil na FC nebo si semnou můžeš promluvit o tvých pochybnostech třeba na Libušíně. how. :banan:
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na Italský meč 1400-1440

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Barbar: Znemožní se se ten, kdo pokládá dotazy na nesprávném místě, nebo nedodržuje kolorit. Poprosil bych o přejmenování tématu podle vzoru... nebo jestli nebude lepší přesunutí tohoto tématu do badatelského kroužku?
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů