Dostřel husitských polních děl

Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Divous »

Hawkwind: jo, mám poruchu. Podobnou jako ty, co všude všechny krmíš báchorkami o nedostižném anglickém luku ;)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od hawkwind »

Já jsem 7. Towton longbowman a mám právo střílet na Bloody Moor pitomče.

Na druhou stranu za celou historii cos kdy postnul na některé z četných diskuzních fór jsem nezaznamenal, že bys kdy napsal něco k věci, krom neustálých kydů a rytí do lidí jako já nebo strejda Wothan, což děláš běžně a ze sportu.

Jdi se vymrdat rezatýma hráběma spammere. Píšeš do každého threadu který je po ruce bez ohledu na to, že o té věci o které je řeč nic nevíš a obvykle je to nějaká tangenta bez hlavy a paty kter z tématem nemá nic společného - asi jako napoleonika s husitama.


J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Divous »

Hawkwind: To trochu přeháníš, ne? Sprostý a vulgární nejsem, k tomu bych se já nikdy nesnížil, a už vůbec ne na tomto seriózním fóru. Tvojí přehnanou a hysterickou reakci sice naprosto nechápu, ale budiš. Jinak skoro 4 roky jsem nikam nepsal ale je pravda, že diskusní fóra moc vážně neberu, dělám si tam spíš legraci. Ale tady je to jiné, podobně jako na diskusním fóru o Době Karlově, kde se snažím něco přiučit. Příspěvek o napoleonových dělech jesm myslel dobře, jako ve smyslu že ta husitská musela mít dostřel asi výrazně menší. Ale jestli to bylo OT tak jsi to měl vymazat a taktně mě upozornit e-mailem, ne se do mě hned navážet
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Radim Vaňousek »

"Klucí, nelejte mi to pívo z voken, podívejte se jak vypadám!" :roll:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Divous »

:D to bude dobré. Je to jen nedorozumění. Moje chyba, že jsem zaprznil tuto diskuzi napolenikou. Fakt se to sem nehodí. Jinak ale vím, že u nás asi není nikdo fundovanější na alnglický long bow, než Hawkwind. Ani jsem to nechtěl snižovat, jen mě trochu zamrzela ta útočná rekce na moje OT o milovaných napolenických dělech :drunken:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od hawkwind »

Hm, zmoderované to nedává smysl. :)

Tak jestli víš cos udělal špatně, tak tě nechám.

J.
Naposledy upravil(a) hawkwind dne 28 Pro 2011, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Divous »

tak to smaž a neponižuj sám sebe hrubostmi.
Btw., strýčka Wothana znám víc, než bys asi řekl, a on mě také dobře zná. Jeho práce si vážím, i když mám vlastní cestu (pro méně chápavé - nikdy jsem Láďu neurazil, naopak. Zpetej se ho ;) ) . Někdy je lepší nejprve přemýšlet a ptát se, a teprve potom střílet od boku. I když anonymní střelba "od boku" do masy je možná pro welšské lučištníky využívající terénní výhody (podobně jako husité vozy) typická - nebo ne? ;)

----------------------- 01 úno 2009, 22:36 ---------------------

a poslední věc - zjisti si, co PŘESNĚ znamené "obsesivní" - aby jsi mi příště nechtěně nelichotil :D
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Kain »

Našl jsem odhad, že bombarda počátku 15. století dostřelila 220m. To se mi nezdá moc. Pak nejtěžší kusy počátku 16. stlletí až 2.500m. To je 10x tolik za 100 let. Ne, že by nemohl být takový vývoj, ale je to 20m ročně, V době lipanské bitvy bychom dotahovali kilometr...takže ta čísla mají asi k nějaké funkci daleko:-)
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Broďan »

Kain napsal:Našl jsem odhad, že bombarda počátku 15. století dostřelila 220m.
To není pravda, dostřel těžkých děl byl mnohem větší. Už z r. 1420 se dochoval zápis, že koule vypálená z Pražského hradu zabila několik lidí v severní části Staroměstského náměstí, což je více, než 1 km. Zprávy o dostřelu přes 1 km se vyskytují i v zahraničních kronikách (1388, obléhání Dortmundu aj.). Palposty před Karlštejnem, které jsou pokládány za dělostřelecké, jsou vzdáleny 200-500 m od hradu. U Bechyně z r. 1428 to bylo 150-450 m, u Lichnice z téhož roku asi 500m od hradu. U Kunratického hrádku byly značně blíže, proto hrad padl tak brzy. Rovněž tak byly bombardy umístěny blízko u Zbořeného Kostelce (těsně před příkopem) a Staré Dubé (75m), oba hrady neměly žádnou šanci proti takovéto palbě a vzdaly se.
Hrubé praky se ničily palbou z děl (např. Vyšehrad 1420, Pražský hrad 1420), proto je jisté, že dostřel praku byl menší, než u těžkého děla.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Kain »

To by asi odpovídalo, znám člověka, co ství repliky praků, je to dávno, co jsem s ním mluvil, ale myslím, že největší dostřel měli asi 400 m. Tím, co popisuješ, by ho děla dala bez problémů.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od hawkwind »

Kain - jak se zdá, jediné štěstí dělosřelců v tomto případě je, že středověké metací stroje mají mizerné parametry oproti antickým. :)

----------------------- pon úno 02, 2009 10:15 am ---------------------

Divous. Divousi laskavě už vyfakuj. Mám tě přesně až sem (ukazuju na krk). Nepíšu že bys strejdu Wothana urážel, píšu že se do něj sereš a do mě taky - jsi obtížnej protože trolíš do spousty témat příspěvky jejichž informační hodnota je vcelku nulová. Člověk který se chce něco naučit jak tu o sobě proklamuješ především drží zobák a nechá ty lidi co k tomu mají co říct aby tak učinili nebo eventuelně pokládá kvalifikované otázky. Ne tak ty. Budeš psát a spamovat úplně všude - např v sekci "historická střelba", že ano a to i bez ohledu na nadpis threadu.

Laskavě přehodnot´svůj postoj nebo tě samozřejmě budu častovat hrubostmi, které jak se domnívám mne nijak neponižují.

Nezkoušej na mě laskavě "Já budu o trochu rozumější, když ty na mě budeš hodnější" nezabírá to ani trochu.

J.P.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Divous »

Hawkwind: No, je možné, že jsem v minulosti ojel děvče, které jsi chtěl pro sebe, to se stává. Sice mě honem nikdo nenapadá, ale jinak si tvojí averzi neumím vysvětlit. Pročítám pořád dokola co jsem napsal tady na fórum a fakt jsem nenašel nic, co by byl vyloženě plk. Střílení mě zajímá a baví a něco málo o něm také jako držitel ZP vím. takže mě zaujalo i toto téma. Ale jinak hodný na mě být nemusíš, tak nějak mě nezajímáš. A do prdele tě tady posílat nebudu, tohle radši dělám osobně ;)

Správce prosím o vymazání mých OT, včetně těch o Napoleonových dělech, abych citlivé jedince zbytečně nedráždil. Díky!
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Zdeslav
Příspěvky: 51
Registrován: 05 Zář 2008, 18:50

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Zdeslav »

Za to jsou 100% plky vaše příspěvky výše. Jestli máte potřebu si vyřikat kdo komu ojel děvče a kdo se má vymrdat hráběma užijte si ve flamewaru...

Divous:
Možná mají různí lidé různé představy o tom, co je to plk. ;)
Tohle forum by mělo bejt k něčemu, nejsme na lidé.cz.
A asi sis všimnul, že na Karlovcích ti mažu skoro půlku příspěvků, protože jsou v blbým tématu nebo mimo. Vyjadřuj se, máš-li co říct. ;)
Obrázek
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Divous »

polepším se...ale s tou polovinou příspěvků co mažeš je to přehnané!!! - tak max. 15%! je to daň za erupci mého velkého ducha. Ale velcí duchové jako já s něčím takovým prostě musí počítat od vás, nevidoucích! 8)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dostřel husitských polních děl

Příspěvek od Siegfried »

Divous napsal:polepším se...ale s tou polovinou příspěvků co mažeš je to přehnané!!! - tak max. 15%! je to daň za erupci mého velkého ducha. Ale velcí duchové jako já s něčím takovým prostě musí počítat od vás, nevidoucích! 8)
žer méně fazolí a hrachu a tvoje velké duchy nebudou obtěžovat sousedy muhehehe :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti