Zaves tesaku

Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Amantius »

Nie je lepšia strelecká kapsa miesto vianočného stromčeku na opasku? ;)

Pochvy tesákov sa tu už kdesi preberali. Obvykle už z konštrukcie pochiev a výväzov sa dá usúdiť, že nemôžu byť len z kože, lebo by to buď nešlo spraviť, alebo by to nefungovalo. Z toho, čo sa nám dochovalo sa dá usúdiť, že obvyklé bolo mať dlhšiu čepel ako bol nôž/dýka v drevenej pochve potiahnutej kožou/látkou. Nože a dýky mohli mať i koženú pochvu z jednej, či dvoch vrstiev. Lenže kde je tá deliaca hranica je otázne.

Na druhú stranu, záleží aj na úrovni vierohodnosti danej postavy a tiež od peňazí. Myslím si, že kožená pochva na úrovni u nás nikoho neurazí. ;)

Čo je to "kombinovaná" pochva? :)
Varpulis
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Czernozub »

Hele, kamarád si udělal koženou pochvu na tesák, a řemen k tomu jenom přišněroval podle toho návodu, a ačkoli jsem tomu nejdřív nevěřil, světe div se, drží to, a to i když ho vytáhne...
Pěchota z přesvědčení.
Zorrish
Příspěvky: 47
Registrován: 05 Srp 2010, 08:31
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Zorrish »

Varpulis napsal:Čo je to "kombinovaná" pochva? :)
Kombinovanou pochvou jsem myslel jakoukoliv kombinaci dřevo/kůže/látka/kov :)
Jinak k té střelecké kapse - bál bych se, abych pak nedopadl jako dámy s kabelkou. Půlhodiny hledat nabiják, protože jsem ho neměl čas uložit na správné místo... To mi přišlo jednodužší ho píchnout za opasek, ke kterému bych ho rovnou i přivázal...
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Ignac »

Zorrish napsal:... bál bych se, abych pak nedopadl jako dámy s kabelkou. Půlhodiny hledat nabiják, protože jsem ho neměl čas uložit na správné místo... To mi přišlo jednodužší ho píchnout za opasek, ke kterému bych ho rovnou i přivázal...
Já střelec nejsem, ale co kdybys to přivázal k okraji střelecké kapsy? Našitá očka po okraji a k nim můžeš mít přivázané co chceš. Zatáhneš za správný provázek a nabiják je venku. Pak ho zas hodíš do tašky. Jen ti to při zrychleném přesunu nebude lítat u kolen a mlátit do koulí :-D
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Dášenka »

Ignac napsal:
Zorrish napsal:... bál bych se, abych pak nedopadl jako dámy s kabelkou. Půlhodiny hledat nabiják, protože jsem ho neměl čas uložit na správné místo... To mi přišlo jednodužší ho píchnout za opasek, ke kterému bych ho rovnou i přivázal...
Já střelec nejsem, ale co kdybys to přivázal k okraji střelecké kapsy? Našitá očka po okraji a k nim můžeš mít přivázané co chceš. Zatáhneš za správný provázek a nabiják je venku. Pak ho zas hodíš do tašky. Jen ti to při zrychleném přesunu nebude lítat u kolen a mlátit do koulí :-D
Jo a pak se Ti provázky zamotají, zatáhneš a divíš se :D

(zkušenost kabelka+různá kabeláž - nabíječka + propojovák + náhrdelník = totální uzel)
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Ignac »

Dášenka napsal:Jo a pak se Ti provázky zamotají, zatáhneš a divíš se :D

(zkušenost kabelka+různá kabeláž - nabíječka + propojovák + náhrdelník = totální uzel)
Pravda. Nejsem ani střelec, ani ženská. Tak už raději mlčím.

Jediné s čím mám zkušenosti jsou vojenská pouzdra. Na každou věc jedno speciální pouzdro a kapsa ve střelecké tašce.
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Dášenka »

Ignac napsal:
Dášenka napsal:Jo a pak se Ti provázky zamotají, zatáhneš a divíš se :D

(zkušenost kabelka+různá kabeláž - nabíječka + propojovák + náhrdelník = totální uzel)
Pravda. Nejsem ani střelec, ani ženská. Tak už raději mlčím.

Jediné s čím mám zkušenosti jsou vojenská pouzdra. Na každou věc jedno speciální pouzdro a kapsa ve střelecké tašce.
To bych taky viděla jako dobré řešení, ale vyžaduje to disciplínu a taky trochu toho drilu ;)
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Amantius »

Nabiják do kapsy dávať nebudeš. Ten sa zvykol nosiť za opaskom, to máme na ikonografii... Ale tie ostatné veci nie je potrebné mať všetky zavesené na opasku. ;)

Czernozub: Aj ja som takých zopár videl. A čo by taká pochva povedala na chôdzu a boj s vytiahnutým tesákom? Drží to pri vytiahnutí a opätovnom zasunutí, ale inak? No čo... Aj tak po bitke sa bojisko hemží ľuďmi čo niečo hľadajú... :)
A čo na konci rozšírená čepel? Ako sa dá na ňu urobiť kožená pochva s výväzom?
Ja mám proste taký dojem, že tie výstupky na drevenom jadre, ktoré to celé držia pri tom výväze sa nedajú len tak ofúknuť.

Na druhú stranu mne docela funguje na koženej pochve prišité očko na opasok. Aj keď začína sa mi trhať a ako som mal možnosť vidieť, nie som jediný.
Varpulis
Zorrish
Příspěvky: 47
Registrován: 05 Srp 2010, 08:31
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Zorrish »

Dášenka napsal:To bych taky viděla jako dobré řešení, ale vyžaduje to disciplínu a taky trochu toho drilu ;)
Právě toho se bojím:) Má milá taky dostala k nějaké příležitosti kabelku, kde byla kapsička na všechno, cvoček na připnutí kroužku s klíčema atd... Mno... myslím, že to nemusím dále popisovat. Jedině snad vážně ten drill a všechno se naučit i po slepu strkat a vytahovat z kabely.
Jinak k té pochvě: Doporučená je tedy dřevěná, potáhnutá kůží. No, uvidíme, jak bude:)
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Zaves tesaku

Příspěvek od Czernozub »

Varpulis napsal:Nabiják do kapsy dávať nebudeš. Ten sa zvykol nosiť za opaskom, to máme na ikonografii... Ale tie ostatné veci nie je potrebné mať všetky zavesené na opasku. ;)

Czernozub: Aj ja som takých zopár videl. A čo by taká pochva povedala na chôdzu a boj s vytiahnutým tesákom? Drží to pri vytiahnutí a opätovnom zasunutí, ale inak? No čo... Aj tak po bitke sa bojisko hemží ľuďmi čo niečo hľadajú... :)
A čo na konci rozšírená čepel? Ako sa dá na ňu urobiť kožená pochva s výväzom?
Ja mám proste taký dojem, že tie výstupky na drevenom jadre, ktoré to celé držia pri tom výväze sa nedajú len tak ofúknuť.

Na druhú stranu mne docela funguje na koženej pochve prišité očko na opasok. Aj keď začína sa mi trhať a ako som mal možnosť vidieť, nie som jediný.
Co já vím tak mu to fungovalo za všech okolností...
Pěchota z přesvědčení.
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti