Pochvy a nákončí

Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Hertvík »

mercenary napsal:Saule máš kompresor??? Pokud ano tak jakýkoli rošt, podložit a obestavět cihlama a jako provizorní výheň to funguje. Píši provizorní, nic většího na tom nespácháš. Jinak přesně to co jsem ti říkal, málo materiálu na těch bokách...
Díky. Mám doma ještě pár kousků licích kanálků z doby, kdy jsem stavěl kamna. Je to slušnej šamot a s přívodem vzduchu by taky neměl být problém (kompresor jest). Jinak to na fotkách už bude jen svářečskej ojeb. Kovat to musím jinak. Už ta šablona je blbě. Prohlížel jsem v kůlně starý kovářský práce na zemědělským nářadí a tak jak jsem to nakreslil to jde vskutku jen svařit. Inu každá zkušenost dobrá :badgrin: .
Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Hertvík »

Tak se mi podařilo maloučko pokročit a přidávám sem odkaz na obrázky stále stejné pochvy z tohoto vlákna. Nějak jsem to halt vyvoslil, času moc nemaje. Prosím o názor, jestli mne pořadatelé akcí v budoucnu nepoženou kamením.http://saulon.rajce.idnes.cz/103CANON/ :D
Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Hertvík »

Kudla fix ! :evil: To nákončí stojí pořád za starou belu. Už druhý jsem šlahl do stoupy. Neexistujou taky nějaký prameny, že se třeba ty špice letovaly a pocínovávaly ?
Avatar uživatele
urs
Příspěvky: 129
Registrován: 20 Srp 2010, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od urs »

Kain napsal:Pro zajímavost - mám celkem festovní dlabanou jasanovou pochvu, polepenou lnem a potaženou brokátem. Brokát je dekorace, ale zbytek utvořil pěknou skořepinu. A i tu se mi podařilo přerazit :) Takže bych volil tvrdší dřevo, ale jinak to nehrotil, přerazit se dá všechno...naopak dneska bych možná zvolil jednodušší cestu - dvě prkýnka a mezi ně lajsničky o tloušťce čepele. To ti nebude líto vyhodit, až to přerazíš...
No já jsem to řešil těma jasanovejma prkýnkama...dovnitř jsem ještě vlepil kousek látky která je napuštěná vyjetym olejem a funguje to suprově.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Standa mž »

Proč používáš vyjetý olej ? Aby ti špinil zbraň ? Nebyl by lepší nový , čistý ? Ta decka moc stát nebude .
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Maršálek »

pro inspiraci ;)

Dřevěná pochva, potažená hedvábím, kování je železné, zlacené. Botka je dělaná ze dvou kusů a svařovaná - výrobce Křižák
Přílohy
IMG_0037.JPG
IMG_0037.JPG (99.25 KiB) Zobrazeno 10305 x
IMG_0042.JPG
IMG_0042.JPG (349.18 KiB) Zobrazeno 10305 x
Avatar uživatele
uzdil88
Příspěvky: 58
Registrován: 03 Led 2012, 21:09
SHŠ: Vita Eques
Místo/Bydliště: Broumov

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od uzdil88 »

Konečně jsem udělal dřevěnou pochvu na falickou dýku od Mojsheho. Dřevěné jádro i výsledný výrobek můžete vidět dole.
Je to můj první pokus a vím že zadní steh je šejdrem, je to spíš zkouška a příprava na pochvu na meč.
Jádro je z toho co dům dal, lepená ze třech kusů. Kůže je tenounká, za mokra napnutá a ručně přišitá ševcovskou nití protaženou včelím voskem. Jenom nahoře se mi to trochu hrnulo dolu, tak jsem to máznul chemoprénem :roll:

Měl bych k pochvě dva dotazy.
1.) jak ji vhodně uchytit k opasku, jestli udělat nějaké kování jako je např. na červené pohvě nahoře a nebo kožené "něco" s očkem na provlíknutí opasku
2.) přemýšlel jsem ještě o nějakém nákončí na pochvu ale na druhou stranu se mi to líbí i takhle. Je to nákončí důležié a nebo se vyskytovali pohvy i bez něho

Předem děkuji za postřehy, rady i kritiku.
Přílohy
dýka.jpg
dýka.jpg (1.28 MiB) Zobrazeno 9613 x
PeZ
Příspěvky: 19
Registrován: 11 Črv 2007, 10:22
Místo/Bydliště: U Řípu a Labe
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od PeZ »

Já to řešil takhle - pochva je kuželová takže jsem ušil těsnou koženou objímku s očkem a natlačil jsem to tam.
Ty tam máš ty dvě osazení, takže bych závěs dal mezi ně ( ale podle mě by měly být blíž k ústí pochvy a blíž k sobě pro nějaký typ smyčkového úvazu).
https://lh4.googleusercontent.com/-kxwV ... lock-a.jpg
...neboť muž vítězívá nad mužem a zbraň přemáhá zbraň; pro bohy máme krvavé oběti a proti kouzlům lze použít kouzla; ale neblahému osudu nelze čelit.
Avatar uživatele
uzdil88
Příspěvky: 58
Registrován: 03 Led 2012, 21:09
SHŠ: Vita Eques
Místo/Bydliště: Broumov

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od uzdil88 »

Ahoj, měl bych ještě jeden dotaz.
Dělal jsem bratrovi pochvu, dřevěnou, potaženou hovězinou (cca2-3mm, příště bych dal asi daleko tenčí) a teď řeším jak udělat patku (nákončí?).
Představoval bych si ji z mosazy. Vystřihnout a vytvarovat z plechu by problém nebyl ale nevím jak nebo čím ji na zadní straně spojit a udělat takovou tu hezkou kuličku na konci. Předem děkuji za odpověď a ještě přidávám fotku zmíněné pochvy.
Přílohy
Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg (1.13 MiB) Zobrazeno 8577 x
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Mahy »

Spojit budeš muset letováním, stejně tak tam naletuješ tu mosaznou kuličku. Jiné řešení mne nenapadá.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
uzdil88
Příspěvky: 58
Registrován: 03 Led 2012, 21:09
SHŠ: Vita Eques
Místo/Bydliště: Broumov

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od uzdil88 »

Dík za odpověd. Počítal jsem s pájením ale asi jsem čekal, že to pujde nějak jednodušejc :(
Nechce se mi pořizovat páječka na mosaz kvůli dvou-třem pochvám co budu dělat.
Zkusím se ještě poptat okolí jestli by mi to někdo nesvařil.
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Mojshe »

mám tu originál, který měl kuličku řešenou úplně jinak. Odkud jsi?
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
uzdil88
Příspěvky: 58
Registrován: 03 Led 2012, 21:09
SHŠ: Vita Eques
Místo/Bydliště: Broumov

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od uzdil88 »

Broumov u Náchoda
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od Mojshe »

pokud bys měl cestu ku Praze, ukázal bych ti to v reálu.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
uzdil88
Příspěvky: 58
Registrován: 03 Led 2012, 21:09
SHŠ: Vita Eques
Místo/Bydliště: Broumov

Re: Pochvy a nákončí

Příspěvek od uzdil88 »

Moc děkuji za nabídku. Do Prahy pojedu za 25.8. ale nevím jak budu mít čas. Ale asi by to nějak šlo. Ještě bych se během příštího týdne ozval.
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti