Pochvy a nákončí

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Siegfried »

Co se týče kůže tak je asi potřeba rozlišit jak jí chceme ošetřit (proti čemu a kdy). Jsou produkty konzervační a vodě odolné, většinou s vysokým obsahem vosku. Je zbytečné kupovat drahé "stylové" krémy tohoto typu, když existují třeba vojenské co mají ekvivalentní funkčnost a po armyshopech dobrou cenu. (vojáci mají i světlý krém na goretexovou membránu!)
Pak jsou prostředky pro zvláčnění kuže která tvrdne, používá se třeba když se hodně promočí. Na to funguje lacinej Elaskon, nebo ten leatherfet co taky nestojej moc. Vždy se posměju když si koupím v krámě drahé boty a vnucujou mi k tomu pidi krém za milion kterej je na pohled i omak jako ten vojenskej světlej v mega balení za kilo:)
Hodně kůži uškodí když se moc promočí (vyplavují to činidla) tomu je dobré předejít(krém s voskem) a pokud se stane ošetřit zvláčnujícím krémem. Pokud, ale zvláčňujícím ošetřujeme zbytečně tak kůži taky likvidujem (vytahává se)
A hlavně nesušit prudce třeba mokré boty u ohně, kůže popraská a nevratně se zničí!

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Hertvík »

Díky za pár zajímavých typů. Teď z jiného soudku. Jaké a kde sehnat dřevo na pochvu meče ?
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Siegfried »

Doufej že si všimne Hawkwind a odpoví ti on... já bych volil něco co funguje.. asi obligátní jasan(já ho dávám na vše) Určitě bych se vyhnul těžkejm dřevům co se tříští - (buk) a smrk a borovice mi přijdou v takovýhle rozmerech blbě obrobitelné - budou se trhat a štěpit...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Kain »

Pro zajímavost - mám celkem festovní dlabanou jasanovou pochvu, polepenou lnem a potaženou brokátem. Brokát je dekorace, ale zbytek utvořil pěknou skořepinu. A i tu se mi podařilo přerazit :) Takže bych volil tvrdší dřevo, ale jinak to nehrotil, přerazit se dá všechno...naopak dneska bych možná zvolil jednodušší cestu - dvě prkýnka a mezi ně lajsničky o tloušťce čepele. To ti nebude líto vyhodit, až to přerazíš...
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Siegfried »

Kaine, určitě bych nepoužil výraz tvrdost :) pevnost je výstižnější...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Hertvík »

Včera jsem se pustil do pochvy na meč. Dělám takovej pokus (aby to bylo co nejlevnější). Vím, že dostanu kartáč, ale šlápl jsem v kumbále na odřezek ze smrkové palubky. Prohnul se snad o 20 čísel a nic. Otočil jsem ho a jak jsem koukal na vybrání rubové strany, napadlo mě že hoblíkem vyberu vnitřní žebro, odříznu pero a drážku, spojím tyhle dva metrový kousky rubem k sobě čímž vznikne pěknej futrálek. Na konec vlepím vyřezanou hlavici, aby to vypadalo a pak se vrhnu na potahování kůží. Až to bude okovám to a pak Vám to ukážu, teda jestli mi zatím nedáte za uši - přece jen to je smrk. Ale jak napsal Kain "... aby ti to nebylo líto vyhodit až to přerazíš."
Jo a teď jsem si vzpomněl, někde jsem viděl návod jak se zbavit zinku z pozinkovanýho plechu (šmirglem je to svinská práce :)) neměl by ho někdo?
Avatar uživatele
Pike
Příspěvky: 65
Registrován: 06 Pro 2006, 10:48

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Pike »

Saul napsal:Jo a teď jsem si vzpomněl, někde jsem viděl návod jak se zbavit zinku z pozinkovanýho plechu (šmirglem je to svinská práce :)) neměl by ho někdo?
Hodit na chvílu do kyseliny solné neboli chlorovodíkové (k dostání v každé lepší drogerii ;) ).
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Pappi »

Pike napsal:
Saul napsal:Jo a teď jsem si vzpomněl, někde jsem viděl návod jak se zbavit zinku z pozinkovanýho plechu (šmirglem je to svinská práce :)) neměl by ho někdo?
Hodit na chvílu do kyseliny solné neboli chlorovodíkové (k dostání v každé lepší drogerii ;) ).
Ovšem pozor kyselina solná je potvora zreziví vše v okolí co je kovové. Drát hned dobře omýt, očistit, osušit, naolejovat.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Hertvík »

Pike napsal: Hodit na chvílu do kyseliny solné neboli chlorovodíkové (k dostání v každé lepší drogerii ;) ).
... a nevaří to pak trochu? Abych si nevylepšil sandál :badgrin:
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Pappi »

Já měl kyselinu solnou onehdá v lahvičce ve skříni a orezly pochromované panty, zámek a vůbec vše v ní co nebylo dřevěné.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Hertvík
Příspěvky: 44
Registrován: 19 Říj 2009, 06:08

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Hertvík »

Pappi napsal:Já měl kyselinu solnou onehdá v lahvičce ve skříni a orezly pochromované panty, zámek a vůbec vše v ní co nebylo dřevěné.
Tak to je v poho, protože vše co by mohlo být v jejím okolí už rezavý je. :lol:
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Drak »

A co zinek opálit ve výhni ?
Drak
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od mercenary »

Drak(Drakobijec) napsal:A co zinek opálit ve výhni ?

pán je gurmán, teda nevím jak ty ale já ty smrady z pálícího se zinku nerad :doubt:
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Mahy »

Ony ty smrady po kyselině taky nic moc. Co takhle pozinkovej plech hodit do háje a sehnat klasiku černej? Když vezmu jak se budeš drbat s tím aby si se zbavil zinku a pak to ještě leštit atd. Vysrat na to!
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Zeman - kališník (1418 - 1450)

Příspěvek od Honza F. »

S tou kyselinou chlorovodíkovou a zinkem opatrně.
Zn + HCl ----> ZnCl2 + H2 (ve formě plynu)
Pozor na otevřený oheň.
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Odpovědět

Vrátit se na “Zbraně a jejich doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti