Italský kyrys

Odpovědět
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Italský kyrys

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Zdravím,

sháním nějaké podklady pro výrobu italského kyrysu, ale té ranější verze, tedy ne s pannty na jedné sraně a dělenými zády v horní polovině kyrysu, ale tu obyčejnější (pro mne hezčí) verzi, tedy, kdy je kyrys sepnutý po obvodu opaskem, a vrchní a spodní část předku i zad jsou spojeny řemínkem.

Mám jen ten obrázek kde je kyrys vyobrazen i s přílbou, lokty a nohama, chtěl bych nějaký obrázek nebo popis jak vypadá uvnitř - tj. čím jsou spojeny kovové lamely suknice - zda řemínky či jsou snýtované k sobě a pohybují se v tzv. kolejničkách, kolik tam je případně těch pásů řemenu na lamelách, atd. atd.

Dál bych potřeboval nějaký obrázek případně fotky zad, (v podstatě i předku :D ) - zkrátka abych to mohl dát platnéři a on to podle předlohy mohl do nejmenšího detailu vyrobit :)

Předem mockrát děkuji za pomoc!
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Dorlas »

Vyhrabal som v počítači tento
Obrázek
Obrázek
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Ignac »

Jop, ale tenhle je právě ten s pantíkama a přeskama, kterej nechtěl :-D :albino:
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Bilajz »

Tady http://www.flickr.com/photos/andrea_car ... 3081739722 je nafocený ze všech možných úhlů.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Standa mž »

No tak znova, zadání znělo bez pantů ! Takže hoši, dobrá snaha, ale oba jsou s pantama.Tady jsou hned nahoře záda bez pantů viewtopic.php?f=167&t=1605 , ale nevím kde je k nim kyrys a jsou trochu pozdnější .
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Siegfried »

Hoši, hoši, to tak málo z vás má základní knihy o zbrojích?
Le Armatura di S. Maria delle Grazie di Curatone di Mantova e L'Armature Lombarda del '400 Boccia, Lionello G.,
Bramante Editrice, 1982.

The Armoury of the castle Churburg,
Mario Scalini,
Magnus Edizioni SpA, Udine Italy, 1996

Jinak Bejčku, tenhle plech mám udělanej a datace na něj se různí... mezi 1390-1435:) Tedy na to co chceš dělat je celkem out. Brožkovi před 5ti lety tyhle podklady stačily, ale detaily vnitřků tam nejsou, musely by se nekde sehnat. Na druhou stranu pokud to dáš někomu kdo Italii umí (U nás aktuálně asi hlavně Brožek/Nádvorník, případně Vaněk) tak detaily vnitřků nepotřebuješ, znaj tyhle věci celkem dobře.
Přílohy
7.jpg
7.jpg (100.3 KiB) Zobrazeno 9173 x
3.jpg
3.jpg (59.15 KiB) Zobrazeno 9173 x
2.jpg
2.jpg (95.81 KiB) Zobrazeno 9173 x
1.jpg
1.jpg (57.75 KiB) Zobrazeno 9173 x

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Bilajz »

Standa mž napsal:No tak znova, zadání znělo bez pantů ! Takže hoši, dobrá snaha, ale oba jsou s pantama.Tady jsou hned nahoře záda bez pantů viewtopic.php?f=167&t=1605 , ale nevím kde je k nim kyrys a jsou trochu pozdnější .
Ach so, moje blbost, že jsem si to nepřečtl celý a pořádně.
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Siegfried napsal:Hoši, hoši, to tak málo z vás má základní knihy o zbrojích?
Le Armatura di S. Maria delle Grazie di Curatone di Mantova e L'Armature Lombarda del '400 Boccia, Lionello G.,
Bramante Editrice, 1982.

The Armoury of the castle Churburg,
Mario Scalini,
Magnus Edizioni SpA, Udine Italy, 1996

Jinak Bejčku, tenhle plech mám udělanej a datace na něj se různí... mezi 1390-1435:) Tedy na to co chceš dělat je celkem out. Brožkovi před 5ti lety tyhle podklady stačily, ale detaily vnitřků tam nejsou, musely by se nekde sehnat. Na druhou stranu pokud to dáš někomu kdo Italii umí (U nás aktuálně asi hlavně Brožek/Nádvorník, případně Vaněk) tak detaily vnitřků nepotřebuješ, znaj tyhle věci celkem dobře.

Vyrábět bude Mojmír Vrtal - dělal mě šalíř kovaný,- ocel, 2mm, kalený, lebka ze 2 kusů, hledí jednokus, s polstrem atd, přesně podle originálu a z prací jsem spokojen - vzhledem k náročnější poptávce jde jako jeden z mála platnéřů krom výše zmiňovaných hooodně nahoru a ceny má přívětivé, bo se teprv rozjíždí. Udělal by i jednokus ale to už by byla ceny jinde...

Tenhle kyrys je na 15.tku out, vím, vím, ale mě se tahle jednoduchost právě líbí, nehledě na to že je neuvěřitelně pohyblivej, ale to z praxe znáš líp než já. Líběj se mi i kanely ale na bitvách je jich už dost - a když už kyrys tak i se zadama, předek je pro mě málo, a zase nechat dělat kanelovovanej předejk i záda aby to vypadalo k světu to už je finančně nákladnější...myslím že by neměl být problém, navíc si budu připadat o to vzácněji, jelikož podobnejch zbrojí moc na akcích neuvidíš, a pokud jo tak už jsou to ty pozdnější, compositové zbroje ala avant armour, to mě přijde spíš pro jezdce :D

Hele takhle nějakou fortku zevnitř toho svýho bys neměl? :) Jinak dík za obrázky, ještě by mě zajímalo jakým způsobem je tam udělanej ten pant na hák?
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Siegfried »

Myslím že existuje jednoduchej pozdnější pokud mi vyjde čas podívám se do katalogu. Oni Italové s těma kanelama zase npřeháněli tak moc jako němci... :)
Jinak jsem zvědvej jak se mojmír porve s těma tvarama... pokud bys měl chvíli pověs někam pár fotek té lebky, jsem celkem zvědavej. Ikdyž už jsem viděl ten jednokusovej klobouk... :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Malej »

Tak jednokusovky má rozdělaný myslím ještě dvě (jinak budou kotlíky). Já jsem zvědav na ty německý rukavice co bude dělat Drakovi. Možná ho z toho jebne .....,ale chce se zkusit s tím poprat. Holt potřebuje lepší vercajk.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Standa mž »

Takže tady máš jeden italský se zády, spojený řemeny na ramenou a v pase. Datace je 1465-70, což je sice mladší než si chtěl, ale podle toho co chceš ztvárnit by se ti mohl hodit do krámu.
Přílohy
1465-1470LucerneHM11back.jpg
1465-1470LucerneHM11back.jpg (60.48 KiB) Zobrazeno 8987 x
1465-1470LucerneHM11.jpg
1465-1470LucerneHM11.jpg (51.35 KiB) Zobrazeno 8987 x
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Italský kyrys

Příspěvek od MLuks »

Mám dotaz na ten výše postovaný kyrys (Siegfriedův) - máte někdo prosím foto z boku, když je přichycena šorc? Mám doma verzi jen do pasu a rozhodl jsem se ho konečně prodloužit, takže by se mi hodil nějaký slušný podklad.

Dík :)
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Italský kyrys

Příspěvek od Siegfried »

Cesneku, co přesně potřebuješ vědět o šorci a není to vidět na těch fotkách nahoře? Zkusím ti zavolat.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti