uchycení plátových nohou.

Odpovědět
Pádlo
Příspěvky: 2
Registrován: 25 Říj 2009, 22:04

uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Pádlo »

Ahoj,
mám prosbiču o radu, řeším problém jak uchytit plátové nohy a nemůžu přijít na nic kloudnýho. Přivazování na prošívanici jsem zkusil a akorát to omezuje v pohybu rukou, jak to ty nohy tahaj dolů. Přivazování na zvláštní opasek je zas poměrně nepohodlná záležitost. Máte někdo zkušenosti s jiným systémem?
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od MLuks »

Zkoušel jsi ten zvláštní opasek udělat prošívaný? Určitě by to bylo pohodlnější ;)
353.jpg
353.jpg (380.36 KiB) Zobrazeno 7432 x
Naposledy upravil(a) MLuks dne 04 Kvě 2011, 17:03, celkem upraveno 1 x.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Siegfried »

Osobně jsem vyzkoušel i vestu - taky špatné omezuje pohyb rukou a zaškrcuje, tedy cesta je jedine pásek, ale jak píše Martin, musí být vyměkčený a klidně široký .)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od scarvein »

Ja jsem dlouho pouzival privazovani na pasek a bylo to ohromne nepohodlne (i kdyz to docela dobre drzelo). Poslednich par akci jsem to vazal na vestu (dokonce na tu samou, na ktere mam i nohavice) a nebyl s tim absolutne zadny problem. Nikde nic netahalo a nohy drzeli.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Ignac »

Martin Moudrý napsal:Zkoušel jsi ten zvláštní opasek udělat prošívaný? Určitě by to bylo pohodlnější ;)

download/file.php?id=2146
nemám oprávnění ke stažení souboru... o co jde? :|
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Mac »

Ahoj,
v armour and his craft (tuším že to bylo tam) píšou,že nohy se přidělávali k prošívaným vestám. U prošívky jak si zjistil to tahá ruce dolů. Jinak dalšími faktory jak si užít chůzi v plechách je ten, že originál plátové nohy vážili skoro nic . Pláty byli silné cca 0,6 - 1mm. Prostě to nebylo těžké jako látové nohy z 1,5mm. Ale když to není kalené,bohužel se musí přidat na tlouštce.
Neposledním faktorem byla lýtka. Lýtka musí perfektně sedět a oni drží veškerou váhu nohou.Přichycení k vestě by mělo mít v zásadě pouze ten účel že se nohy budou držet u těla a ostatní práci by měla obstarat lýtka.

Jinak v blahé paměti,kdy jsem ještě šermil v plechách a neměl lýtka, tak jsem měl udělané takové kšandy s opaskem, ke kterým jsem měl nohy přidělané. V zásadě to má funkci jako vesta. Rozhodně bych z vlastní zkušenosti nedoporučoval pouze pásek, protože když ho utáhneš aby ti nohy alespoˇtrochu drželi, tak ti bude za chvíli na zvracení a stejně ti ty nohy budou klesat a bude ti to nepříjemný. Je potřeba váhu zavěsit na ramena, aby nohy neklesaly a pásek ti kterej je taky nutnej bude zabraňovat pohybu do stran.Pásek nemusíš utahovat, tak že žaludek bude ok)
Ahoj M.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Romikov »

super sou na uchycení kšandy a opasek .. udělej si něco jako vojenský kšíry , pod zbrojí to nevadí tam ti nikdo nevidí - já osobně sem s tím spokojen kšíry držej opasek ve správný vejšce a opasek nedovoluje aby se ti to někam chrulo takže nohy pak držej perfektně. samozřejmě to musíš ještě přichitit k lejtkám a stehnu. .. eh koukám Mac píše vlastně to samý :D
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Kuno »

mohu-li napsat svoje zkušenosti:
mám i lýtka a prošel jsem si všechny druhy uvazování,každé má svoje plus i mínus ale jako bezkonkurenčně nejlepší je podle mého soudu upevnění přímo na vypasované prošívané kalhoty co pod pl. nohama nosím.

Ale...jinak...podle vkusu každého soudruha. :D
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Pádlo
Příspěvky: 2
Registrován: 25 Říj 2009, 22:04

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od Pádlo »

Díky za rady, o těch kšírách uvažuju, to by mohlo fungovat. Můj problém je ten, že nemám zadní lýtka takže to opravdu musí celé na něčem viset. Trochu se obávám, že ty kšíry mi budou taky tahat ruce dolů, jako pokus č 2 zkusim případně ten polstrovaný opasek.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od noxter »

Já jsem měl staré nohy, taky bez lýtek hozené na kšandách a bylo to v celu bez problému(občas utržený řemínek). Momentálně mám nové nohy s pěkně tvarovanými lýtky a navázané na podzbrojovém doubletu, a nemám s tím žádný problém.... ono totiž hodně záleží na kvalitně průramků a rukávech, aby to netahalo.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: uchycení plátových nohou.

Příspěvek od MLuks »

Ignac napsal:nemám oprávnění ke stažení souboru... o co jde? :|

Vyřešeno ;)
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti