"husitske" klobuky a vyrobcovia

Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Broďan »

Tahle debata podle mne nemá smysl a navrhuji, aby ji admin smazal.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Trochu jí pročešu. Až se proberu.
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Kain »

Mi se ta debata líbí, aspoň si lidé udělají obrázek. Třeba já na Brožka slyšel od lidí na tomhle foru samou chválu. Na jednu stranu - když má odbyt, proč by šel pod cenu. Na druhou stranu - když se mi ty ceny nelíbí (jakože nelíbí, je to na mě moc), nemusím to kupovat.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
jirilucius
Příspěvky: 22
Registrován: 04 Lis 2008, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od jirilucius »

Mac napsal:
Já jsem opustil od dodělání přilby, způsobem který jsem začal, neb mi to nepřišlo úplně bezpečné pro zákazníka a zkusil jsem udělat přilbu jiným způsobem, který mi byl poraden. Protože to není můj nápad a dalo by se říc, že se vezu, nebudu prozrazovat přesný postup práce, protože by to nebylo ode mne fér vůči lidem kteří mi s tím poradili. Jen napíšu, že podobné prac. postupy jsou k dohledání na armourarchive.org. Samozřejmně že jedna věc je pracovní postup a druhá jak se výrobce dokáže "poprat s tvarama. Každopádně nyní mohu napsat, že jsem velmi spokojen! Po vykování přilby a měření před broušením byly tloušťky v rizikových oblastech (vrchlík, spánek) 2,0mm. Někde i malinko víc. Na zbytku přilby se tl. pohybují 1,8-2,0mm.
Mekoune,
to vole ty ses ale tajnustkar. hehehe Hele vis jak to chodi, tak dlouho to clovek skousi ruznyma spusobama az si clovek na to prijde casem sam. Protoze i s nejlepsi sablonou a pracovnim postupem kterej si clovek nekde sezene muze vyrobit paskvil protoze na to proste nema.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mahy »

Jiří Lucie tak takhle vzniká ono slavné patinování povrchů? Ty to prostě necháš pár neděl oslintávat a ohamtávat malým dítětem a je to! Jednoduché! Mám teď jednoho slintala doma tak si hned nachám napatinovat veškerou zbroj :D
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
jirilucius
Příspěvky: 22
Registrován: 04 Lis 2008, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od jirilucius »

Musim mladyho seznamovat se zbroji , plechem a dalsima vecma uz od mala aby mel k tomu kladny vztah.
Avatar uživatele
alistaire
Příspěvky: 127
Registrován: 12 Bře 2008, 11:24
SHŠ: Regiment Mortaigne

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od alistaire »

:alien: jirilucius - to sis dělal sám, nebo ti u toho někdo pomáhal ? :drunken: :lol:
Co řeknu, to sedí...
Nerad bych seděl za to, co řeknu.

http://www.mortaigne.com Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Obrázek
http://tricitka.brodec.org Diskusní fórum pro zájemce o třicetiletou válku
jirilucius
Příspěvky: 22
Registrován: 04 Lis 2008, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od jirilucius »

alistaire napsal::alien: jirilucius - to sis dělal sám, nebo ti u toho někdo pomáhal ? :drunken: :lol:
oboje sam a s radosti. 8)
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Mekoune,
to vole ty ses ale tajnustkar. hehehe Hele vis jak to chodi, tak dlouho to clovek skousi ruznyma spusobama az si clovek na to prijde casem sam. Protoze i s nejlepsi sablonou a pracovnim postupem kterej si clovek nekde sezene muze vyrobit paskvil protoze na to proste nema.
Nejsem tajnůstkář, jenom si vážím toho když mi někdo poradí a sám moc nechce aby se to šířilo dál. A už vůbec nesnáším když něco někdo udělá s něčí pomocí a pak se tváří že to vymyslel sám. Nemám nějak problém přiznat že jsem v koncích, nebo že mi někdo s něčím poradil. Člověk zkouší několika způsobama, ty mu ale většinou někdo poradil
(nebo dohledal, což dneska ve světě netu je docela snadné)a člověk pak sám dolaďuje . Asi nemá cenu řašit kolikrát jsme konsultovali věci společně a taky bych byl docela nerad, kdyby jsi některé věci co jsem ti řekl dával dál. No a tak to bylo i tady s tím postupem.-nic víc, nic míň
jirilucius
Příspěvky: 22
Registrován: 04 Lis 2008, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od jirilucius »

Mac napsal:Mekoune,
to vole ty ses ale tajnustkar. hehehe Hele vis jak to chodi, tak dlouho to clovek skousi ruznyma spusobama az si clovek na to prijde casem sam. Protoze i s nejlepsi sablonou a pracovnim postupem kterej si clovek nekde sezene muze vyrobit paskvil protoze na to proste nema.


Nejsem tajnůstkář, jenom si vážím toho když mi někdo poradí a sám moc nechce aby se to šířilo dál. A už vůbec nesnáším když něco někdo udělá s něčí pomocí a pak se tváří že to vymyslel sám. Nemám nějak problém přiznat že jsem v koncích, nebo že mi někdo s něčím poradil. Člověk zkouší několika způsobama, ty mu ale většinou někdo poradil
(nebo dohledal, což dneska ve světě netu je docela snadné)a člověk pak sám dolaďuje . Asi nemá cenu řašit kolikrát jsme konsultovali věci společně a taky bych byl docela nerad, kdyby jsi některé věci co jsem ti řekl dával dál. No a tak to bylo i tady s tím postupem.-nic víc, nic míň

Jasne, ktere ze to byly ? ten alzheimer je ale svine.
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Čapin »

Na Hermann Historica jsem před časem narazil na tento klobouk (Německo, polovina 15. století). Četl jsem, že klobouk se zvonem do kužele je špatně. Tady ale máme jeden takový dochovaný ;)
Přílohy
klobouk_hh58.jpg
klobouk_hh58.jpg (368.44 KiB) Zobrazeno 7600 x
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Broďan »

Čapin napsal:Četl jsem, že klobouk se zvonem do kužele je špatně.
A kdes to četl? Možná, že se to spíše týkalo provedení šermířského klobouku, který někdo prostě doma v garáži vystřihne z plechu a snýtuje nebo svaří céóčkem a nemusí do toho ani bouchnout. Zatímco originál je vybouchaný z jednoho kusu i když jeho tvary takové ošklivě rovné. Podobný klobouk má jeden maník v naší městské gardě a dělal ho Petr Brožek z jednoho kusu.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mahy »

Opravdu bylo někde(nevím teď zda ČŠ, tady nebo jinde na Brodci), že se jedná o špatně provedenou a pochopenou rekonstrukci klobouku s hřebenem.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Broďan »

Mahy napsal:Opravdu bylo někde(nevím teď zda ČŠ, tady nebo jinde na Brodci), že se jedná o špatně provedenou a pochopenou rekonstrukci klobouku s hřebenem.
Ona je bohužel dnes taková doba, že to co si lidi dřív říkali v hospodě u piva, tak dneska píšou na internet a někdo si pak myslí, že to musí být nějaké ověřené nebo závazné záležitosti. Každá středověká helma byl originál, ale uměle vytvořené typologie nás nutí všechno zařazovat a nutit i ostatní, aby vše zařazovali a dělili věci na obvyklé a výjimečné. Přitom leckdy známe opravdu jen střípky dávné skutečnosti a stává se, že se nám dochovají i v několika exemplářích věci, které ve skutečnosti byly výjimečné a jiné obvyklé se nedochovají, protože právě ta jejich obvyklost je vrhla do stoupy. :badgrin:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mahy »

Martin Broďan napsal:
Mahy napsal:Opravdu bylo někde(nevím teď zda ČŠ, tady nebo jinde na Brodci), že se jedná o špatně provedenou a pochopenou rekonstrukci klobouku s hřebenem.
Ona je bohužel dnes taková doba, že to co si lidi dřív říkali v hospodě u piva, tak dneska píšou na internet a někdo si pak myslí, že to musí být nějaké ověřené nebo závazné záležitosti. Každá středověká helma byl originál, ale uměle vytvořené typologie nás nutí všechno zařazovat a nutit i ostatní, aby vše zařazovali a dělili věci na obvyklé a výjimečné. Přitom leckdy známe opravdu jen střípky dávné skutečnosti a stává se, že se nám dochovají i v několika exemplářích věci, které ve skutečnosti byly výjimečné a jiné obvyklé se nedochovají, protože právě ta jejich obvyklost je vrhla do stoupy. :badgrin:
Tak v tomhle naprostej souhlas!
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host