"husitske" klobuky a vyrobcovia

Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Mahy napsal:Tak myslím pánové, že je čas chytit se za nos! Spousta výrobců co jsme je znali jako ,,okapáře'', ,, lemply'' atd. atd. se pohnula vpřed aniž bychom to zaregistrovali.A naopak spousta výrobců se to snaží čím dál víc ojebávat a usnadňovat si to takže pokud si je nehlídáte a dáte na jejich ,,zkušenost' udělají vám kvalitní ojeb. Je jednoduché někoho odsoudit na základě pár let staré zkušenosti.Myslím, že Macovi dluží někdo omluvu. :albino: Líbí se mi, že si Mac hájí svoji práci- vypadá to, že má být na co hrdej- pěkný kusy.
Děkuju Mahy)!
Jak jsem psal, nehájím se tu z nedostatku práce, ale vadí mi, když někdo něco o mě píše a zná polopravdu, či něco z doslechu. Zrovna jsem ještě sem něco chtěl dát, ale byl jsi rychlejší -no ještě to sem naložím)) -to jen že nedělám moc ve výhni.

Ještě se omlouvám všem, kteří dospěli k názoru k jakému došli na základě mých webových stránek. Bohužel sem tak vytížen, že nechci aby mi webmaster dával nové výrobky na stránky, protože toho mám opravdu moc. Poslední aktualizace mých stránek-resp. fotek je cca 1,5-2 roky zpět. jeslti-že má někdo zájem o nějakou fotodokumentaci výroby atd., nemám problém ji poslat -neznamená to však, že mám volno a sháním práci.

S pozdravem Mac


Ps- na myšky ještě nenadešel správný čas k dodělání -ale kce-typ. německá
Přílohy
foto 020.jpg
foto 020.jpg (40.89 KiB) Zobrazeno 7526 x
foto 008.jpg
foto 008.jpg (27.59 KiB) Zobrazeno 7525 x
foto 002.jpg
foto 002.jpg (30.68 KiB) Zobrazeno 7524 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

tady máme něco málo z lýtek
Přílohy
foto 013.jpg
foto 013.jpg (43.18 KiB) Zobrazeno 7526 x
foto 003.jpg
foto 003.jpg (35.92 KiB) Zobrazeno 7524 x
foto 001.jpg
foto 001.jpg (39.96 KiB) Zobrazeno 7524 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

a dále)
Přílohy
foto 050.jpg
foto 050.jpg (46.71 KiB) Zobrazeno 7525 x
foto 049.jpg
foto 049.jpg (58.16 KiB) Zobrazeno 7517 x
foto 069.jpg
foto 069.jpg (61.13 KiB) Zobrazeno 7517 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

a řekněme, technologicky správný postup výroby kolene.
Bohužel už nebudu pokračovat,jestli má někdo další dotazy,připomínky a pod. budu rád konsultovat
S pozdravem Mac
Přílohy
foto 125.jpg
foto 125.jpg (49.42 KiB) Zobrazeno 7512 x
foto 116.jpg
foto 116.jpg (35.67 KiB) Zobrazeno 7512 x
foto 096.jpg
foto 096.jpg (38.21 KiB) Zobrazeno 7512 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Jinak každopádně nikomu nenutím své věci, neříkám, že jsou nejlepší a nejkrásnější, protože každý má jiný vkus a každý výrobce trošku jiný rukopis, ale rád bych apeloval na to, aby si lidi-zákazníci ověřovali informace sami a nedali na něco co se doslechli, nebo se domívali.
Hezký den Mac
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Kubák »

Mac: Ty věci jsou samozřejmě moc krásné, ale fakt, že ačkoliv umíš např. helmy z jednoho kusu, tak děláš svařované, prostě v očích lidí shazuje kredit. Chápu, že z ekonomického pohledu je to výhodnější...
Druhá věc jsou ceny. Takový šalířek z jednoho kusu, jako jsi zde posílal bych si klidně nechal líbit. Ale co by stál? Nemyslím, že by sis řekl nižší cenu než např. P. Brožek.
Dále bych se tě chtěl zeptat na jednu věc: Jaké používáš podložky pod nýty? Na některých tvých věcech se mi zdály býti kulaté, normované. Nebo si je vysekáváš (vím že kulaté podložky nejsou nesmysl, spíš mi vadí, když někdo používá ty pozinkované kulaté z železářství)? Otázka čistě ze zvědavosti.
Jinak ty fotky co jsi sem nalinkoval vypadají výborně, škoda že nechceš aktualizovat stránky.
I will kill you so hard you will die to death.
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Kubák napsal:Mac: Ty věci jsou samozřejmě moc krásné, ale fakt, že ačkoliv umíš např. helmy z jednoho kusu, tak děláš svařované, prostě v očích lidí shazuje kredit. Chápu, že z ekonomického pohledu je to výhodnější...
Druhá věc jsou ceny. Takový šalířek z jednoho kusu, jako jsi zde posílal bych si klidně nechal líbit. Ale co by stál? Nemyslím, že by sis řekl nižší cenu než např. P. Brožek.
Dále bych se tě chtěl zeptat na jednu věc: Jaké používáš podložky pod nýty? Na některých tvých věcech se mi zdály býti kulaté, normované. Nebo si je vysekáváš (vím že kulaté podložky nejsou nesmysl, spíš mi vadí, když někdo používá ty pozinkované kulaté z železářství)? Otázka čistě ze zvědavosti.
Jinak ty fotky co jsi sem nalinkoval vypadají výborně, škoda že nechceš aktualizovat stránky.
Ahoj,
zkus se na to podívat z druhé strany, je plno lidí, co na přilbu z kusu nemají a i tak chtějí mít pěknou repliku přilby. Teď asi namítneš, že i moje vařené přilby jsou stejně drahé jako prase-no,ale to je dáno nabídkou a poptávkou. Když se ti nahromadí práce, máš několik možností:
a, strhneš se - zkoušel jsem to a nebavilo mě to (sorry)
b, začneš ojebávat - taky špatně
c, platíš někoho, kdo bude dělat věci které zdržují jako třeba hranaté podložky (zároveň odpověď na tvou otázku) - mám,ale nepomáhá to
d, zdražíš tak, aby se počet zájemců zredukoval -hnusný, ale lepší než bod "a"

Píšeš že si shazuju kredit - čím? Že u mne mají lidi možnost výběru? Teď neřeším otázku cen (to sem už popsal -jen bych podotkl, že abych mohl se dostat s cenama tam kde sem sem musel hodně dřít a hodně věcí si odřeknout). Ale vrámci mých cen mají lidi na výběr. Popřemýšlím o tom kreditu,ale asi zůstanu u toho co a jak dělám a co nabízím.
každopádně když jsme u těch přileb - zaručím ti, že když budeš chtít udlělat přilbu, tak nepoznáš jeslti je vařená nebo z kusu (jeslti nemáš rengen )) Přikládám fotku klobouku z vnitřní strany. Já totiž veškeré sváry stejně překovávám . Příští týden budu dělat jeden šalířek, tak bych se tady chtěl trošku zavěnovat vařeným přilbám, technologii zpracování atd.-můžeme sledovat postup a konsultovat -budu se těšit)! Samozřejmně to nebude obhajoba vařených přileb -výroba jednokusové přilby je náročná a před všemi kteří to umí smekám!!! Jen bych rád lidem ukázal jak to dělám já, na co si mají dávat pozor u jiných výrobců, čím je dobré přilbu svařit a čím ne no atd...)))
Co se týče cen kusovek od Petra B. - mohu rovnou popravdě napsat, že jim nemohu konkurovat a ani o to nemám zájem. Každopádně je každého věc za kolik a co dělá - zde jsme zase u poptávky a nabídky.
Ohledně stránek -mám to v plánu. Chtěl bych se více zavěnovat pracovním postupům,ale záleží na mém webmasterovi jak s tím pohne. Bohužel s ním je to na dlouhé lokty(( Teprve včera jsem ho donutil aby mi dodělal stránky pro skupinu. Dělá je skoro rok. -
http://www.trabantengarde.cz/index.html

máte-li nějaké dotazy, jsem Vám k dispozici))!

S pozdravem Mac
Přílohy
foto 005.jpg
foto 005.jpg (53.03 KiB) Zobrazeno 7350 x
foto 055.jpg
foto 055.jpg (37.05 KiB) Zobrazeno 7348 x
foto 018.jpg
foto 018.jpg (54.5 KiB) Zobrazeno 7349 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

To bylo k podložkám a teď k té vařené přilbě-
stačí, když se svár řádně vybrousí, a pak se přilba pře přípravek, který je stejný jako pro výrobu přilby z kusu překove. S jakým svárem lze toto dělat prozradím v dalším článku - " Ze života vařené přilby"
Přílohy
foto 019.jpg
foto 019.jpg (33.99 KiB) Zobrazeno 7345 x
foto 018.jpg
foto 018.jpg (45.65 KiB) Zobrazeno 7346 x
foto 016.jpg
foto 016.jpg (37.86 KiB) Zobrazeno 7344 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Mac napsal:To bylo k podložkám a teď k té vařené přilbě-
stačí, když se svár řádně vybrousí, a pak se přilba pře přípravek, který je stejný jako pro výrobu přilby z kusu překove. S jakým svárem lze toto dělat prozradím v dalším článku - " Ze života vařené přilby"
Přílohy
foto 015.jpg
foto 015.jpg (37 KiB) Zobrazeno 7341 x
foto 008.jpg
foto 008.jpg (34.71 KiB) Zobrazeno 7338 x
foto 002.jpg
foto 002.jpg (39.82 KiB) Zobrazeno 7339 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

ještě mám "kousek" času, tak sem našel u jednoho šlaíře postup, tak jak to mám na mysly.
Příště nafotím důkladněji)
Přílohy
Frýdlant 033.jpg
Frýdlant 033.jpg (27.57 KiB) Zobrazeno 7333 x
Frýdlant 020.jpg
Frýdlant 020.jpg (27.08 KiB) Zobrazeno 7331 x
Frýdlant 013.jpg
Frýdlant 013.jpg (50.48 KiB) Zobrazeno 7327 x
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Mac napsal:ještě mám "kousek" času, tak sem našel u jednoho šlaíře postup, tak jak to mám na mysly.
Příště nafotím důkladněji)
Přílohy
helmet 014.jpg
helmet 014.jpg (36.79 KiB) Zobrazeno 7327 x
Frýdlant 046.jpg
Frýdlant 046.jpg (40.89 KiB) Zobrazeno 7324 x
Frýdlant 040.jpg
Frýdlant 040.jpg (31.63 KiB) Zobrazeno 7323 x
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Broďan »

Mac napsal:Co se týče cen kusovek od Petra B. - mohu rovnou popravdě napsat, že jim nemohu konkurovat a ani o to nemám zájem. Každopádně je každého věc za kolik a co dělá - zde jsme zase u poptávky a nabídky.
No, možná to už není pravda, včera jsem s Petrem mluvil o cenách přileb a přišly mi docela přemrštěné. Ocelový šalíř se sklopným hledím, obyčejný nezdobený, bez týlových lamel, 25-30 tis. Kč. Železný o cca 4-5 tis. méně. Ocelový šalíř s průzorem cca 20 tis., železný cca 17 tis. Když si vezmu tuzemské cenové relace a obvyklé mzdy a taky fakt, že platnéřství je řemeslo, kterému se může naučit prakticky každý zručnější člověk, tak jde o ceny opravdu vysoké. Samozřejmě nabídka je dána poptávkou a ta dosud byla poměrně velká.
Jsem zastáncem poctivého přístupu k našemu koníčku a to, co jsi tady Macu napsal, s tímto přístupem koresponduje. Ano, chtěli bychom, aby všechny helmy byly z jednoho kusu, nejlépe ocelové, stejně tak kyrysy kované ze silných plechů, jednokusové myšky apod. Ale .... žijeme v realitě a není možné zcela zruinovat svůj rozpočet, abychom dosáhli relativní dokonalosti, kterou oceníme vlastně jen my sami. Jen málo lidí, co se zabývají šermem či živou historií je na tom finančně tak dobře, aby si pořídili zbroj za 200 či více tisíc. Mnozí hůře situovaní však také cítí nutnost mít vzhledově pěknou a funkční zbroj. Zde je tedy místo pro zjednodušenou a cenově přijatelnější technologii, pomocí které je dosaženo dobrého výsledku.
Osobně odmítám vydat za normální pěchotní helmu více, než 20K. To je takový můj práh bolesti. Budu-li chtít obyčejný klobouk, byť ocelový, tak si ho pořídím o Brožka. Jednokusový šalíř s pevným hledím už mám a cena byla přijatelná. Ale příští rok uvažuju o šalíři se sklopným hledím a podbradím a tady mne zkrátka bude zajímat pouze dobrý vzhled a funkčnost (jak sedí na hlavě, jaký je výhled, zda nepadá hledí atd.). Cenu budu chtít do 20K a proto si ho u Brožka neobjednám. Bude sice svařovaný, ale nebude to na něm vidět. Ještě nevím jakého platnéře oslovím, možná to bude Zdeněk Grausam z Úval. Viděl jse od něj slušnou zbroj a taky jednokusový klobouk velmi pěkně zpracovaný.
Když jsem si loni kupoval nýtovanou kroužkovku za 35K, kterou vyrobil Bobr Kredl, tak jsme měl pocit dobrého kšeftu. Pokud nebudu mít takovýto pocit i při nákupu zbraně či plátové zbroje, tak do toho zkrátka nepůjdu.
Někteří platnéři-klempíři z ekonomicky neprosperujících částí země se v poslední době hodně zlepšili a dokážou vyrobit vzhledově dobrou věc (byť za použití svářečky) za cenu více než přijatelnou. Svařenec si snadno odůvodním původem plechu, který pochází z válcovací stolice a má vlastnosti zásadně odlišné od středověkého plechu, takže výsledek stejně nemůže být zcela autentický. Sice je to jen taková náplast, ale zkrátka cena hraje roli.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Mac »

Martin Broďan napsal:
Mac napsal:Co se týče cen kusovek od Petra B. - mohu rovnou popravdě napsat, že jim nemohu konkurovat a ani o to nemám zájem. Každopádně je každého věc za kolik a co dělá - zde jsme zase u poptávky a nabídky.
No, možná to už není pravda, včera jsem s Petrem mluvil o cenách přileb a přišly mi docela přemrštěné. Ocelový šalíř se sklopným hledím, obyčejný nezdobený, bez týlových lamel, 25-30 tis. Kč. Železný o cca 4-5 tis. méně. Ocelový šalíř s průzorem cca 20 tis., železný cca 17 tis. Když si vezmu tuzemské cenové relace a obvyklé mzdy a taky fakt, že platnéřství je řemeslo, kterému se může naučit prakticky každý zručnější člověk, tak jde o ceny opravdu vysoké. Samozřejmě nabídka je dána poptávkou a ta dosud byla poměrně velká.
Jsem zastáncem poctivého přístupu k našemu koníčku a to, co jsi tady Macu napsal, s tímto přístupem koresponduje. Ano, chtěli bychom, aby všechny helmy byly z jednoho kusu, nejlépe ocelové, stejně tak kyrysy kované ze silných plechů, jednokusové myšky apod. Ale .... žijeme v realitě a není možné zcela zruinovat svůj rozpočet, abychom dosáhli relativní dokonalosti, kterou oceníme vlastně jen my sami. Jen málo lidí, co se zabývají šermem či živou historií je na tom finančně tak dobře, aby si pořídili zbroj za 200 či více tisíc. Mnozí hůře situovaní však také cítí nutnost mít vzhledově pěknou a funkční zbroj. Zde je tedy místo pro zjednodušenou a cenově přijatelnější technologii, pomocí které je dosaženo dobrého výsledku.
Osobně odmítám vydat za normální pěchotní helmu více, než 20K. To je takový můj práh bolesti. Budu-li chtít obyčejný klobouk, byť ocelový, tak si ho pořídím o Brožka. Jednokusový šalíř s pevným hledím už mám a cena byla přijatelná. Ale příští rok uvažuju o šalíři se sklopným hledím a podbradím a tady mne zkrátka bude zajímat pouze dobrý vzhled a funkčnost (jak sedí na hlavě, jaký je výhled, zda nepadá hledí atd.). Cenu budu chtít do 20K a proto si ho u Brožka neobjednám. Bude sice svařovaný, ale nebude to na něm vidět. Ještě nevím jakého platnéře oslovím, možná to bude Zdeněk Grausam z Úval. Viděl jse od něj slušnou zbroj a taky jednokusový klobouk velmi pěkně zpracovaný.
Když jsem si loni kupoval nýtovanou kroužkovku za 35K, kterou vyrobil Bobr Kredl, tak jsme měl pocit dobrého kšeftu. Pokud nebudu mít takovýto pocit i při nákupu zbraně či plátové zbroje, tak do toho zkrátka nepůjdu.
Někteří platnéři-klempíři z ekonomicky neprosperujících částí země se v poslední době hodně zlepšili a dokážou vyrobit vzhledově dobrou věc (byť za použití svářečky) za cenu více než přijatelnou. Svařenec si snadno odůvodním původem plechu, který pochází z válcovací stolice a má vlastnosti zásadně odlišné od středověkého plechu, takže výsledek stejně nemůže být zcela autentický. Sice je to jen taková náplast, ale zkrátka cena hraje roli.

Ahoj,
olhedně cen od Petra vychzámzí z toho co jsem syšel (bavili jsme se o nějakých cenách osobě) a z toho že Siegfried píše na začátku debaty o klobouku z kusu s vycpávkou od osmi tis. - to já prostě nedám.S tím co jsi napsal se už dokážu ztotožnit
To že platnéře může dělat každý zručnější člověk - v zásadě každý může dělat co se mu zlíbí, tom žádná,ale proč tady není víc lidí,kteří chtějí vydělat ''tvrdý prachy'' , prací která se dá teda snadno naučit? Samozřejmně s odpovídajícím konečným výrobkem). Ono vše dát dohromady není zase tak jednoduché a je otřeba si uvědomit,že účtování za výrobek je ta smetánka na dortu. Jak jsem už psal, ty roky práce a experimentů nikdo nevidí, každý vidí jen to co potřebuje. Teď se tady každý ohání ocelkákem- já s Jirkou sme tady byli rvní, kdo to tu začal dávat do oběhu a trvalo nám cca 3roky,než jsme si řekli, teď už to bude ok a nikomu to nepraskne na hlavě. To že dneska si objednáte ocelovou přilbu je dáno tím, že se na tom někdo nadřel.To není o tom, že bych si ztěžoval, to bych to jinak nedělal,ale taky mě nebaví,jak plno lidí lamentuje nad cenama. To že lidi nemaji 200tis. na zbroj - já taky ne, ale když chce někdo mít zbroj a chce si hrát na rytíře,tak na to musí mít. Dříve to nebylo jinak,ale to je věc na které se určitě shodneme))). Já si taky hraju jenom na žoldnéře a ani osobně nevlastním věci z oceláku,protože na to nemám - což je smutný,ale je to tak))
S poslední větou taky plně souhlasím)- vyděl bych to stejně jako že máme ručně šité oblečení ,ale vlnu jsme si koupili v krámě))
Ahoj M
Prosím, můžeš sem dát zbroj od toho člověka,co jsi psal? Díky!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Broďan »

Mac napsal:To že platnéře může dělat každý zručnější člověk - v zásadě každý může dělat co se mu zlíbí, tom žádná,ale proč tady není víc lidí,kteří chtějí vydělat ''tvrdý prachy'' , prací která se dá teda snadno naučit? Samozřejmně s odpovídajícím konečným výrobkem). Ono vše dát dohromady není zase tak jednoduché ...
Prosím, můžeš sem dát zbroj od toho člověka,co jsi psal? Díky!
Tak jsem to nemyslel. Znám dost lidí, kteří dělaj pěkný věci jen sami pro sebe, protože je spousta důvodů, proč se tím nemohou resp. nechtějí živit. A nejen plechy či historické repliky. Největší překážkou je samotný trh, tedy poptávka a nabídka. Proniknutí na tento trh je obtížné a pokud se týče platnéřství tak tam jsou karty už zřejmě rozdány. Kdyby tady k "top" výrobcům přibyla ještě jedna dílna, tak by se už stěží uživila. Alespoň si to myslím, ale možná se mýlím.
BTW vím, jak začínal Petr Brožek r. 1992, měl jsem pár jeho prvotin a mohu říci, že Kahoun (Grex) byl proti němu o několik tříd výše. Jednu dobu exceloval také Mirek Borovička, ale ten zřejmě skončil jako subdodavatel průměrných plechů západním dealerům. Vzledem k tomu, jak umí malovat a je celkově esteticky vybaven, tak jde zřejmě o nevyužití potenciálu jednoho z mnoha zručných lidí. Asi lenost taky hraje roli a neochota nést kůži na trh.
Jenže Brožka to bavilo a chtěl se učit, navíc má oko pro lidskou anatomii. Helmy z jednoho kusu a nakonec z oceli dělá až na základě vašeho technologického vývoje, o tom není pochyb. Jirka Klepač mu toho předvedl dost. Ale dál se vyvíjí. S těmi cenami jednokusových přileb je to jako s jiným zbožím. Učil se to a prodával prvotní kusy za nízké ceny. Vzbudil tím dost velkou poptávku a tak podražil. Chce více vydělat a taky regulovat poptávku. Je to stejné jako u tebe.
Z jeho dílny vyšel i Zdeněk Grausam, v předloňské Toulavé kameře je ještě společně s Brožkem a Nádvorníkem. Už tehdy se pokoušeli kovat helmy z jednoho kusu a právě Zdeněk ve zmíněném pořadu vysvětluje jak na to. Zřejmě ho živí převážně jiná kovářská činnost, protože nijak neusiluje o proniknutí na platnéřské trhy. Tu zbroj, kterou jsem měl na mysli nosí Jiří z Holohlav, fotku bych někde na netu našel. Kdyby se osamostatnil Petr Nádvorník, tak by rozšířil řady nejlepších platnéřů, o tom není pochyb.
Zdá se mi, že tady chybí jakási "střední" třída platnéřů. Ale možná tady je, já např. Hovorku a Jizbáky moc neznám. Výrobců shitů je tady jak much a stále se z jakéhosi důvodu množí, nebo se mi to alespoň zdá. Ale možná to dopadne stejně jako s nýtovanými kroužkovkami a po čase se k nám budou vozit super plechy kované v Indii nebo Pákistánu za pár šupů. To bych tedy bral radši českou svařenku....
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: "husitske" klobuky a vyrobcovia

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Mac napsal:To že platnéře může dělat každý zručnější člověk - v zásadě každý může dělat co se mu zlíbí, tom žádná,ale proč tady není víc lidí,kteří chtějí vydělat ''tvrdý prachy'' , prací která se dá teda snadno naučit? Samozřejmně s odpovídajícím konečným výrobkem). Ono vše dát dohromady není zase tak jednoduché a je otřeba si uvědomit,že účtování za výrobek je ta smetánka na dortu. Jak jsem už psal, ty roky práce a experimentů nikdo nevidí, každý vidí jen to co potřebuje.
Ano, pravdu díš. Nedělám sice zámečníka/soustružníka dlouho, ale můžu tvoje tvrzení podepsat, že i u manuální práce se musí přemýšlet. A že vychytávky, se nedaj naučit během pár měsíců, či let. Výsledek je samozřejmě nejdůležitější.

Pánové (Siegfried, Kubák),
vzhledem k tomu, že se snažíme šířit osvětu v podobě "koukatelného minima" a ne LH, nechápu negativní postoje některých z vás proti precizně udělaným svařencům. Mít peníze, je mi šumafuk, jestli vezmu platnéřinu od Brožka, či MACa.
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti