Schwarzschaller

Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od noxter »

Myslíte že je možná malovat i šalíře bežnějšího typu u plno plátu např.: http://collections.royalarmouries.org/i ... iO30=&pg=2 ?

Pro případné chytrolíny: Malovat myslím samozdřejmě z hlediska dobovosti.........jinak mi je jasné že malováni na plech nic nebrání :D
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Broďan »

noxter napsal:Myslíte že je možná malovat i šalíře bežnějšího typu .... :D
Možné to je, protože třeba na Žlebech je šalíř běžného typu z konce 15. stol., který má na zvonu namalované červené plameny. Ale určitě půjde o výjimečnou záležitost. Pokud takováto malovaná helma zrezla, byl velký problém s její údržbou.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od noxter »

tak o víkendu jsem se stavil na výstavu "chladná krása plátových zbrojí" a ten šalíř jsem si prohlídl a mám ho i v zakoupené publikace....je pravda že i podle zadní části přilby je to na tu doby trochu unikát, nezbývá než hledat dále :D
Přílohy
přilba popis.JPG
přilba popis.JPG (229.65 KiB) Zobrazeno 7078 x
přilba.JPG
přilba.JPG (144 KiB) Zobrazeno 7078 x
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Romikov »

ale je kráásnej takovej bych chtěl... :sad2:
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Bilajz »

noxter napsal:tak o víkendu jsem se stavil na výstavu "chladná krása plátových zbrojí" a ten šalíř jsem si prohlídl a mám ho i v zakoupené publikace....je pravda že i podle zadní části přilby je to na tu doby trochu unikát, nezbývá než hledat dále :D
muze se na Bitove fotit, nebo je to stejne jako kdyz to bylo poprve, tudiz ne... chystam se tam v nejblizsich dnesch
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od kure »

Ne nemůže se tam fotit kvůli soukromým vlastníkům některých kusů.

V reálu mi ta malba na tom šalíři připadala o hodně tmavší a nevýraznější než e v knížce envím jestli to je způsobené stárnutím malby nebo to je fotkou z ateliéru.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od noxter »

kure napsal:Ne nemůže se tam fotit kvůli soukromým vlastníkům některých kusů.

V reálu mi ta malba na tom šalíři připadala o hodně tmavší a nevýraznější než e v knížce envím jestli to je způsobené stárnutím malby nebo to je fotkou z ateliéru.
No tmavší byla, ale to je taky z části způsobené scenem. Kždopádně je na něm patrné i obvodové rytí u těch plamenů.

----------------------- 01 zář 2009, 11:47 ---------------------

Na fotkách ze Soestru jsem naěel velice pěkný malovaný šalíř, nevíte někdo jestli to má podle nějaké předlohy(otázka spíš na ty kdo tam byli) popřípadě čím to má malované?
Přílohy
malovaný šalíř.jpg
malovaný šalíř.jpg (19.21 KiB) Zobrazeno 6912 x
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Mathias »

Těžko říct, ale to písmo se každopádně tváří poněkud pofidérně... Hlavně podle litery "S". Nejsem si vědom, že by se takováto podoba v pozdním středověku používala jinak než iniciálně.
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Amantius »

Noxter: Nijak zvláštne som tie prilby (nie konkrétne Schwarzschaller) na Soeste neštudoval, ale mne osobne pripadali tie nátery relatívne hutné, žiadne mikroskopické vrstvičky. Aspoň tak to na mňa, viac menej z bezprostrednej vzdialenosti, zapôsobilo...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Varpulis
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Romikov »

šmarja to jsou hoši z nerezu nebo to porád leštěj? - jinak bych to typ na syntetiku (tu barvu prvního od Noxtera ).
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Romikov napsal:šmarja to jsou hoši z nerezu nebo to porád leštěj? - jinak bych to typ na syntetiku (tu barvu prvního od Noxtera ).
už samotná povrchová úprava udělá hodně...a jo, co sem viděl, tak čistili po každém použití
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Standa mž »

Ono stačí po každém použití vysušit a natřít olejem a nechytne se zez ani za nic . Sám to takhle praktikuji a moje věci vypadají dlouko jako nové . Nezrezne to ani v dešti .
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Romikov »

Já mám rád zašlý věci s patinou užívání - nemám rád když mne vlastní zbroj oslepuje :lol: nu což někdo si to holt leští. ( to ale musí bejt pakec porád to čistit :lol: ) ... nezlobte se, mám rejpavou :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Standa mž »

Problém je v tom že to vůbec neleštím , ani nečistím . Jakmile to konzervuji , tak nemůsím a můžu říct , že je to mnohem méně práce než to čistit . A s tou patinou je to také težké . Pokud tě zbroj má chránit co nejlépe , musíš jí udržovat . Rez narušuje pevnost materiálu .
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Mojshe »

noxter napsal:


Na fotkách ze Soestru jsem naěel velice pěkný malovaný šalíř, nevíte někdo jestli to má podle nějaké předlohy(otázka spíš na ty kdo tam byli) popřípadě čím to má malované?

ten člověk se jmenuje Frank May, ze skupiny Ad Infinitum. nejlepší bude, když se na předlohu zeptáš přímo jeho: f.may@sw-machines.de

(ještě stránky: www.adinf.de)
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti