Rada

Odpovědět
Vladislav.horsky
Příspěvky: 1
Registrován: 10 Led 2012, 09:16

Rada

Příspěvek od Vladislav.horsky »

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor ohledně této gotické zbroje.
http://www.zbroj.7x.cz/zbroj označení zbroje je Z-18. (Přikládám i malý obrázek)
Jsem začínající šermíř a rád bych se s Vámi poradil o vhodnosti této zbroje.
Děkuji Vláďa Horský
Přílohy
Z-18.jpg
Z-18.jpg (14.28 KiB) Zobrazeno 4041 x
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Rada

Příspěvek od noxter »

Už jsem ti odpověděl na čš, ale hodím to i sem.

Vladislav.horsky(10. leden 2012 13:28:07) : To chceš trochu moc, z jedné fotky hodnotit kompletní zbroj. Každopádně se pokusím trochu na to odpovědět.
1) replika zbroje to není, může říct, že je dělaná podle předlohy na 2.pol. 15. stol.
2)to co napsal Jiří, není úplně pravda, ke konci století se dají nalézt, zbroje bez stehenních tašek a i to vysoké podbradí s výřezy na oči jsem viděl, jak moc ,je ale tohle povedené nejsem schopný posoudit
3)předpokládám, že ten řemen co je na hrudi přidržuje podbradí, toto přichycení jsem zatím neviděl ani jednou(což samozřejmě nic nevylučuje), ale uchycení bylo buď na zámek, nebo předpokládáme podle dírek co jsou na nálezech , že se mohly přivazovat.
4)tvar kyrysu, mi přijde lehce netrefený, obzvlášť v partijích šorsu.
5) ochrana předloktí moc anatomicky nevypadá
6)těžko můžu z fotky soudit, ale dovolím si tipnout , že kanely jsou dělány na signovačce, což technologicky není dobře ani nevypadá dobře.
7)těžko můžu posoudit zadní kyrys, když není vidět

Toto hodnocení je opravdu jen zevrubně a subjektivní z toho co vidím na fotce, osobně bych si na kompletní zbroj vybral jiného platnéře, ale co jsem tak koukal na fotky, je vidět určitý posun.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Rada

Příspěvek od Kuno »

Hlavně nechat udělat perfektně na míru a bazírovat na tom.žádná "konfekce".
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Rada

Příspěvek od Siegfried »

Myslím že noxter to napsal v zásadě vyčerpávajícím způsobem. Mě s eještě nelíbí poměrně humpolácký tvar lýtek, a u těch kanel to na tu signovačku vypadá dost pravděpodoně.
Dále si myslím, že to je zbytečně přeleštěné, to by bylo tak na krále nebo vévodu :) Prasvděpodobně tím výrobce maskuje výrobní postup, který nebude obsahovat práci v ohni... Podle celkových linií by to tak mohlo být...
A jak říká Kuno, musí to sedět, tedy nejprve si pořid to co budeš mít pod tím, aby si v tom byl správně pohyblivý a fungovalo to a pak teprve na měření a následné zkoušky (měly by před finalizací být aspoň dvě). Kyrys nesmí řezat do krku a lom má být na pupku.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti