Tóna, vycpávanice, Švýcaři

Zamčeno
Avatar uživatele
Tóna
Příspěvky: 119
Registrován: 09 Lis 2008, 14:59
SHŠ: Truvéři ze Dvora Králové
Místo/Bydliště: Benešovo nábřeží 1898 Dvůr Králové nad Labem 544 01
Kontaktovat uživatele:

Tóna, vycpávanice, Švýcaři

Příspěvek od Tóna »

Mám možnost koupit za hezkou cenu tuto vycpávanici: http://bazar.arms.cz/soubory/foto/2012_ ... 161_01.jpg na Švýcary, podle mě je O.K. ale řešení kolem ramen mi přijde ne úplně typické tak pokládám otázku do pléna je-li toto řešení přípustné pro projekt Švýcarské pěchoty.Díky.
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Tóna, vycpávanice, Švýcaři

Příspěvek od Moritz »

No, hezkou cenu. Je na tom ještě tolik práce, že možná budeš ještě litovat. Je v dost nedodělaném stavu. Musí se založit celý spodní okraj, dodělat knoflíkové dírky, límec, rukávy...
Ty ruční švy jsou dost hezké, přijdou mi dostatečně utažené a pěkně rovnoměrné. Takže z řemeslného hlediska zpracování hodnotím velmi dobře.
Ale. Knoflíky jsou příliš u sebe. Na prošívanici je takové řešení naprosto neúčelné. Navíc chybí méně vycpávaná léga, která se přeloží přes jeden díl a v ní se dělají dírky. Tady jsou v plně vycpávaném pruhu a to je pěkný opruz na výrobu. Dále chybí límec. Bez něj prošívka trochu ztrácí účel. Tedy, pokud bys jí chtěl jako vrchní vestu pro zesílení přes jinou prošívku, která límec má, tak proč ne, ale jestli bude nošená samostatně, tak by tam měl být. Jednak chrání krk proti přímemu seku i proti namožení, když dostaneš ránu do hlavy a jednak celá prošívka lépe sedí v ramenou a nikam se netáhne. Další velký problém je absence rukávů. Bezrukávové vycpávanice se asi dělaly, ale ne s takto řešeným vycpáváním. Ty šikmé pruhy na ramenou máme doložené, ale jedná se o to, že jsou až takhle hluboko vsazené rukávy kvůli pohyblivosti. Tenhle kus vypadá, že je střižen ze čtyř dílů se svislými švy a šikmé pruhy na ramenou jsou udělány jen prošíváním, což není dobře.
Závěrem, pokud nutně s koupí prošívanice nespěcháš, chceš si ušetřit práci a chceš spíše něco spolehlivěji doloženého, tohle neber.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Tóna, vycpávanice, Švýcaři

Příspěvek od Almon »

Pokud to nebudes mit pres spodni vycpavanici nebo krouzkovku tak nekupuj. Byla by to dalsi investice do neceho co neni 100% spravne. Ten clovek to asi taky prodava z nejakeho duvodu...
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Tóna
Příspěvky: 119
Registrován: 09 Lis 2008, 14:59
SHŠ: Truvéři ze Dvora Králové
Místo/Bydliště: Benešovo nábřeží 1898 Dvůr Králové nad Labem 544 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Tóna, vycpávanice, Švýcaři

Příspěvek od Tóna »

Díky kucí, seru na to.Ať si ji nechá :protest:
Zamčeno

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti