Váš názor na zbroj

Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Bilajz »

OK, takže pokud to nikde nebudeš prezentovat jako cokoli historického, tak jde jen o funkčnost.
Nákrčník v téhle podobě je nefunkční věc, omezuje tě při pohybu rukou vzhůru, při hodně špatném udělání tě začne škrtit. Sám jsem ho použil na dvou akcích když jsem začínal a pak to rychle šlo pryč.
Co se týče meče, tak jsou zbytečně těžké, zkurvíš si tím zápěstí. Od koho brát? Hugo Vobořil, Jindra Figura a další, koukni tady viewforum.php?f=125
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Divous »

Také jsem byl kdysi hrdý majitel límce ( nákrčník se tomu snad ani říkat nedá neboť to krk nechrání) s rameny a měl jsem to na sobě v bitvě jem jednou a pak jsem tuto "soupravu" rád poslal dál :D Jinak meče s orlí hlavou nebrat. Jsou to kolejnice. Těžké, ošklivé a sem tam se zlomí. Já mám meč od Pavla Moce.
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Mrakomor
Příspěvky: 31
Registrován: 19 Ún 2009, 21:48

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Mrakomor »

Za sebe musim říct, že se mi v "límci" nešermuje nějak výrazně špatně (s bezpečností je to už malinko horší). Všeobecně pak respektuju přání pořadatelů a tam, kde je nežádoucí ho neberu a řešim zbroj dobovějšími prvky.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Mahy »

Já límec nosil také- připadal jsem si jako King :D Měl jsem ho připnutý na cosizbroj. No nechme už límce spát- prostě je to náš výmysl.

K meči- pokud to máš jenom na nějaké to divadlo apod. tak to neřeš. Pokud by jsi to chtěl opravdu na šermování pak už to tu padlo- těžké kusy co ti časem odrovnají zápěstí. Také s jejich kvalitou je to nahnuté, to, že by nějakým způsobem odpovídaly historickým předlohám- ne :thumbdown:
Ovšem díky svým ,,kvalitám'' se dají na Aukru, na Bazaru apod. pořídit opravdu za pár korun- nový bývá předražený jako prase.

Výrobců mečů je mnoho- levnější, dražší. Nějaká jména ti tu padla. Ale nečekej cenu kolem 2000,- nový kvalitní meč stojí prostě více.

Ale jak říkám- ten co tam máš na divadlo stačí.



Jinak- proč to nevzít rovnou z gruntu? Píšeš, že nechceš nikam jezdit- není to škoda? Pokud na sobě mákneš pak tě jistě rádi uvidí i ostatní na akcích. Neboj se toho. Pokud nehodláš dělat vysokou šlechtu, pak se to dá zvládnout celkem slušně. :thumbup:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Hok
Příspěvky: 9
Registrován: 05 Led 2013, 13:20

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Hok »

Ještě teda když už jsem se do toho dal bych se rád zeptal, když připustím, že ty ruce a nohy by šli použít, co byste mi k tomu doporučili? Asi bych se obešel bez kyrysu, aby to nebylo tak těžký, ale byl bych rád kdyby to bylo i koukatelný a nemusel bych se stydět v tom někam vylézt.Období bych řešil podle těch rukou a nohou, kam by se to nejlíp hodilo, jinak je mi to pro mé účely jedno.
Hok
Příspěvky: 9
Registrován: 05 Led 2013, 13:20

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Hok »

Mahy, problém je v tom, že už mám nějaké závazky k rodině a na víc už jezdím na akce třicetileté války. Na akce tohoto typu už prostě nezbývá čas. Tím pádem většina mých velmi omezených financí jde jinam a já nemám na to, abych pořizoval vybavení za velké tisíce.
Naposledy upravil(a) Hok dne 18 Ún 2013, 19:47, celkem upraveno 1 x.
Mrakomor
Příspěvky: 31
Registrován: 19 Ún 2009, 21:48

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Mrakomor »

Pokud chceš dělat "gotiku" tak ta zbroj co máš bohatě stačí.
Ovšem jestli to chceš specifikovat blíž, zkus si tu v salónu krásy projít nějaké postavy a udělat si obrázek, co by ti sedělo.
Dokonce se tu občas najde někdo, kdo dokáže konstruktivně poradit, ale chce to mít rozmyšleno dataci s přesností cca 50 let., přibližnou lokalitu (např. stř. Evropa) a stav (lůza, měšťan, šlechtic ...).
Dá se jít i dál, ale to už osobně považuju za extrém.
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Divous »

No asi budu zlý, ale jestli nechceš/nemůžeš do "gotiky" investovat peníze tak se do toho vůbec nepouštěj.
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od kure »

Já bych to úplně nezatracoval spíš bych začal tím že se pokusíme trochu specifikovat tvoji představu o tom kolik můžeš (chceš) investovat a podle toho se zkusí najít přitalneý kompromis. Tvoji situaci například zjednodušuje i existence kamaráda zajímajícího se o platnéřinu a schopného vyrobit jednodušší kousky doma na koleně a podobně. Pokud máš ve svojem okolí navíc i schopnou švadlenku tak máš skoro z půlky vyhráno a povede se ti ušetřit celkem velká částka z celkového rozpočtu který by jinak padl na nový kostým.
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od sherchan »

Bylo by vhodné zvážit jaké době se chceš věnovat - viz okolní debaty. Pak se dá mluvit o tom, jak by mělo vypadat to co potřebuješ.
Hodně doporučuju, abys prošel debaty v tomhle vlákně, v Badatelském kroužku a v Užitečných odkazech. Čím pozorněji budeš číst, tím méně peněz vyházíš za nepoužitelné věci.
Jako základní výzbroj bych viděl helmu, prošívku a něco na ruce.
Návod na ušití prošívky dával ve své debatě Čapin. S tím ostatním ti může pomoct tvůj kámoš, ale musíš vědět co chceš. Ta kombinace na těch fotkách by to opravdu být neměla.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na zbroj

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Povrchovka je asi taková, jako kdyby to autor bouchal za studena na kopytě a pak to jenom hodil do ohně, aby to chytlo patinu. Snaha se cení, ale řekl bych, že kdo si tenkrát dovolil takové části zbroje, měl prachy i na to si připlatit za lesklejší verzi.

Téma přesunuto, rozsáhlejší pomoc nebyla žádána.
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti