Ochrana hlavy

Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana hlavy

Příspěvek od Divous »

Zajímavé... ale neumím posoudit, jak snadno dostupný byl v té době (v jaké vlastně?) pořádný provaz, neřku-li lano? A jak odolná bude taková přilba z provazu proti fakt ostré čepeli? Kolik vydrží- jednu ránu? Ale zase nasmolené lano se určitě chová úplně jinak... no těším se každopádně na odborné komentáře fundovanějších :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Ochrana hlavy

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Tohle nosím na WB k luku,nebo to maj kluci od katapulty. Provaz 10 mm něco snese a umožní v divadelní bitvě protivníkům decentně trefit moji hlavu. Počítám,že míra ochrany je podobná jako u samotné drátěné kukly,na různá lehká šmrcnutí dobrá,na poctivou ránu nedostatečná.
Kdybyste to snad chtěli šít,tak pozor na délkovou práci lana za různého tepla a vlhkosti.Už jsem povoloval a stejně je hodně fest.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Ochrana hlavy

Příspěvek od Mahy »

Jiří já vím, že je dost lidí nosí, ale jde o to zda to není jenom náš výmysl a nepřesné pochopení funkce.

Abychom netvořili paskvily a nevydávali je za to pravé ořechové.
Naposledy upravil(a) Mahy dne 10 Bře 2013, 19:18, celkem upraveno 1 x.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Ochrana hlavy

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

No - v 15 tým mě to dost překvapilo,ve 12 tým je to starost Wothanova.
Na těch iluminacích mi to nepřijde jako provaz,spíš snopce vlny nebo tak ... tedy spíš něco pod helmu,nějaká forma batvatu.

Reagoval jsem spíš na tu fotku a vlastnosti provazu,abych to uvedl na spávnou míru.
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Ochrana hlavy

Příspěvek od Rewelus »

Nevím, ale mě to jako vlna rozhodně nepřijde. Stačí se podívat, že to má nějaká rovná vlákna. Přijde mě spíše, že se jedná opravdu o orobnici, nebo podobný druh traviny, nebo jak se to nazývá. :D
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host