Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Čapin »

Ahoj,
mám rozdělanou jednu vnější prošívanici s krátkými rukávy, kde vycpávku tvoří 4 vrstvy 3,5mm silného filcu (polyester :? , 400g/m2), která bude potažena hrubým lnem. Asi jsem začal špatně - jednak ten polyester není dobový :lol: a pak jsem jí udělal moc úzkou a tak jí budu muset rozšiřovat. Myslíte že má cenu se s tím dál zabývat, nebo se na to mám kvůli tomu filcu z polyesteru vykašlat a začít znovu?

Dále chci začít šít ještě prošívanici, či vycpávanici spodní (pod kroužkovou zbroj) a rád bych se zeptal na pár věcí:

- Je možné vycpávat instalatérským lnem (koudelí)? Myslím, že dobový materiál to je, ale netuším, jestli nebude plesnivět když zmokne a vůbec, jaké bude mít vlastnosti. Máte s tím někdo zkušenosti?

- Mám pár zelených vojenských dek i vlněných nemocničních (šedé s modrými proužky). Jsou některé vhodnější na prošívanici, nebo je to jedno? (Ty zelené bych raději použil na nocování, ale zase se mi zdají tužší...)

Jinak na netu jsem nalezl následující návody, které se snad hodí pro výrobu prošívanic a vycpávanic :
http://www.eskimo.com/~cwn/padded_jack.html - střih (ten jsem si upravil a šil podle něj)
http://www.arador.com/construction/Basic-Armouring.pdf - kap.8
http://www.companie-of-st-george.ch/new ... agon-3.pdf - časopis Dragon č.3
http://www.companie-of-st-george.ch/new ... agon-5.pdf - časopis Dragon č.5, str.23-26

P.S. Pokud toto téma patří spíše do Salonu krásy, tak se omlouvám a prosím o přesunutí ;)
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Kubák »

Koudelí jsem vycpával, přišlo mi to použitelné, jen je to dost tvrdé a těžké. Když vycpávanici, přijde mi nejlepší ze silně napěchované ovčí vlny, je to lehčí, pružnější a ohebnější. Ta koudel je ovšem neprůstřelná:-)
Docela funguje i vycpávání odstřižky textilu, kterých mě a mojí přítelkyni vznikají doma kila. Nastříháš nebo nějak nacupuješ na malé kousky, a narveš to tam. Bezodpadové šití:-)
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Romikov »

na výplň se hodí pouze materiály netrpící na vodu .-- zn. ovčí vlna a i ta koudel či deky, nebo taky juta. Vol pouzemateriály které po zmoknutí nemění oběm - jinak je jedno co vevnitř máš jediný kdo to bude vědět a koho to max. bude srát jsi ty sám :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od LosPedros »

Na vycpávání se celkem dost lidem zatím osvědčila bavlněná cupanina. Dobře se s tím pracuje a není problém ji sehnat.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Romikov »

LosPedros napsal:Na vycpávání se celkem dost lidem zatím osvědčila bavlněná cupanina. Dobře se s tím pracuje a není problém ji sehnat.
tu bych nedoporučoval protože blbě schne - úplně nejlepší je ovčí rouno jen lehce prané, je totiž vodoodpudivé a drží objem.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Technik
Příspěvky: 13
Registrován: 11 Led 2009, 11:59

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Technik »

Ahoj, nevím kam jsem to měl dát, ale snad se to se hodí. Mám domluvenou vlnu od jednoho chovatele na vycpávanici. Jak ji mám vyčistit a vyprat aby až to nacpu pak nedělalo nějakou neplechu? Dík za odpovědi.
Avatar uživatele
Oblan
Příspěvky: 83
Registrován: 13 Pro 2008, 00:19
Místo/Bydliště: Javornice ,Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Oblan »

Když sem pral vlnu já, tak normálně vymáchat ve studený vodě(zase ne tak abych měl omrzliny) a častěji měnit čistou vodu, hodně rychle se mění v močůvku a podobný chuťovky. Jinak žádný mycí prostředky nejsou potřeba.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Mahy »

mycí prostředky rozhodně ne-odmastil by jsi ji.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Romikov »

Vybrat hrubé nečistoty a s troškou jeleního mýdla (rozměklého v teplé vodě) v pračce na program vlna na patnáct až dvacet stupnů - mastné to trochu zůstane a to stačí - hlavně to pak již nesmrdí a po zmoknutí neprosakují fleky.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Technik
Příspěvky: 13
Registrován: 11 Led 2009, 11:59

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Technik »

Romikov napsal:Vybrat hrubé nečistoty a s troškou jeleního mýdla (rozměklého v teplé vodě) v pračce na program vlna na patnáct až dvacet stupnů - mastné to trochu zůstane a to stačí - hlavně to pak již nesmrdí a po zmoknutí neprosakují fleky.
Ok, díky moc, tohle jsem potřeboval slyšet, konkrétní postup. Snad mi to pračku moc nezaneřádí. brushteeth
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od noxter »

Jeden dotaz.
Udělal jsem si doublet pod zbroj s tím že podpaží mám plně kryto, a není tam taková ta díra. Nato jsem hodil nýtovaný náplet. A dostávám se k problému když zvednu ruce, zvedá mi to celý doublet a mám strach že když na něho přivážu plech nohy......buď pořádně nezvednu ruce a nebo se mi bude trhat. Jak to řešili předtím? Napadla mě nějaká delší vesta, na kterou bych přivazoval oboje nohy, nebo je problém ještě někde jinde?
Přílohy
doublet.jpg
doublet.jpg (72.47 KiB) Zobrazeno 19920 x
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Siegfried »

Dej si ty nohy na tu vestu samostatně :)
Jinak z čeho si to šil? vypadá to jako púřešitej vaťák :) prošij si aspoň ty okraje ať to nevypadá takhle...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Mojshe »

vypadá to, že u doubletu jsi problém zvedání rukou správně vyřešil posunutím rukávového švu až za ramení kloub, ale myslím, že tvar nápletů ti drží ruce přišité k žebrům a nepustí nahoru.
zkus odpárat kroužky na žebrech a vypozorovat kam se pohybují při zvednutí rukou. Pak oprav střih kroužků.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od Maršálek »

souhlas, takhle jsem to řešil také ;)
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Prošívanice, vycpávanice - výrobní postupy

Příspěvek od noxter »

Siegfried napsal:Dej si ty nohy na tu vestu samostatně :)
Jinak z čeho si to šil? vypadá to jako púřešitej vaťák :) prošij si aspoň ty okraje ať to nevypadá takhle...
Vaťák ne, je to hrubé plátno, uvnitř vlněné deky a vnitřní vrstva tenké plátno. Fotil jsem to narychlo takže je to dost zvlněné. Mám ještě jeden který jsem kompletně prošil a dost pak ztvrdnul http://noxter.rajce.idnes.cz/Vybava_ser ... et_001.jpg , tak jsem nechal ten druhý neprošitý.
Mojshe napsal:vypadá to, že u doubletu jsi problém zvedání rukou správně vyřešil posunutím rukávového švu až za ramení kloub, ale myslím, že tvar nápletů ti drží ruce přišité k žebrům a nepustí nahoru.
zkus odpárat kroužky na žebrech a vypozorovat kam se pohybují při zvednutí rukou. Pak oprav střih kroužků.
Jo zkusím si s tím pohrát, akorát musím nějak vyřešit jak roznýtovat ty nýtky. Uvažoval jsem o těch kleštích co prodává J. Klepáč
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host