kožená podrážka a voda

Odpovědět
Hvozd
Příspěvky: 3
Registrován: 17 Ún 2010, 16:13

kožená podrážka a voda

Příspěvek od Hvozd »

.,.
Naposledy upravil(a) Hvozd dne 02 Kvě 2010, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožená podrážka a voda

Příspěvek od Indy »

Železné cvoky mohu jen doporučit. Naprostá většina bitev a přesunů dnes probíhá po loukách a jiných površích a tam jsou bezkonkurenčně neklouzavé. Pokud se ocitneš v dlouhém pochodu na asfaltu či betonu, nějak zvláště to neklouže, ale cvoky se rychle obrušují a noha značně trpí. Není ,ale nic jednoduššího, než volit cestu pankejtem a minimalizovat tento pevný povrch. Na leštěném mramoru a podobných materiálech to asi bude moc špatné, budou to brusle a za to poškrábání vás majitel či památkáři nechají vyvrhnout. Naštěstí, po tomhle se často nechodí. Takže rada na závěr? Do bitev a jakéhokoli putování či kempování podbít. Na vystupování hladkou klůži, možná bych klidně volil i hnědou gumu bez vzorku. Já mám dvoje boty. Vlastně troje, do tebou vzpomínané vody nosím dřeváky..muhehehehe
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Hvozd
Příspěvky: 3
Registrován: 17 Ún 2010, 16:13

Re: kožená podrážka a voda

Příspěvek od Hvozd »

Já jsem zapoměl zmínit, k čemu boty používám. Především k chození a cestování, takže k tomu jsou dřeváky stejně nevhodné jako třeba nůše. Potřebuji to vyřešit tak, aby vydržely vícedenní cesty. O velikonocích jsem někam šel a musel jsem se vrátit dřív kvůli botám (byly mi také malé) a zimě.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: kožená podrážka a voda

Příspěvek od Ignac »

Teď jsem se na internetu ( http://www.ireceptar.cz/pro-kutily/post ... -receptur/ ) dočetl toto:

Aby podrážky vydržely

kožené podrážkyNové nebo čerstvě podražené boty s koženou podešví trochu osmirkujeme, aby nebyly příliš hladké. Rychlému opotřebení kožených podrážek zabrání nátěr smíchaný z:

* hustého roztoku vodního skla
* 150 g fermeže ze lněného oleje

Podrážky očistíme a zahřejeme. Potom roztok několikrát na podrážky naneseme.
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: kožená podrážka a voda

Příspěvek od Čapin »

Rád bych oživil toto téma. Podle návodu na LH fóru jsem si ušil obrácené boty s podrážkou z 6mm a vrškem z +-2mm hovězí kůže. Nijak jsem je neimpregnoval. Tuto sobotu jsem je totálně promočil na Zbirohu a vyskytly se dvě nepříjemnosti: Boty se mi hodně zvětšily v délce, takže je teď můžu používat na plavání místo ploutví. Navíc se mi udělala viditelná spára mezi podrážkou a vrškem (je vidět prosvítající světlo), ikdyž jsem při šití nitě utahoval, jak jen to šlo.

Budu si tedy muset ušít nové boty, ale rád bych se zeptal, co mám dělat, aby se tahle nepříjemnost neopakovala (hlavně to strašný vytažení). Máte někdo podobné zkušenosti?
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožená podrážka a voda

Příspěvek od Indy »

špatně zvolená kůže. materiál nebo typ. Pokud použiješ kůži z břicha či horní části nohy, má tendenci gumovatět a ve vodě se vytáhnout. Taktéž vyčinění má vliv. Kůže by neměla být pouze přírodně vyčiněná, ale i probarvená, nejlépe z koželužny. Nejsem sice výrobce bot, ale pokud náhodou udělám třeba pochvu moc natěsno, mohu za použití vody ji zvětšit na míru. A té bylo na Zbirohu dost. Takže by povolila kdejaká. Zkus napsat nějakému ševci, jaký typ kůže konkrétně bude nejlepší, já bych asi použil nuval ze hřbetu, tlouštku 2.5 až 3mm
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti