Dochované odevy

Odpovědět
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Dochované odevy

Příspěvek od Dorlas »

nevie niekto náhodou niečo bližšie o týchto dvoch kúskoch?
Přílohy
n568566903_1413870_2935883.jpg
n568566903_1413870_2935883.jpg (67.36 KiB) Zobrazeno 8923 x
IMG_1753.jpg
IMG_1753.jpg (45.98 KiB) Zobrazeno 8923 x
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Krea »

Doublet je v Bernu pokud si to dobře pamatuju. Byl publikován př. v FLURY – LEMBERG, Metchild. Textile Conservation and research, Schriften Der Abegg Stiftung, Bern
1988, s. 231
Foto ve stoje převzaté z výše jmenované knížky jsem vkládala do téhle prezentace:
http://festival-velhartice.wz.cz/progra ... _strih.pdf
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Rewelus »

Můžu se zeptat jaká je datace daného Doubletu?
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Dorlas »

jediné čo som našiel tak prvá polovica 16. storočia
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Amantius »

Mne to navyše príde, že ide o taliansky doublet. To, v akom múzeu sa nachádza nemusí o ňom nič vypovedať.
Varpulis
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Rewelus »

Jj uz jsme se shodli aji s ostatnima, ze se jedna o 1. pulku 16. stoleti. I tak díky je to skoda :( Libyl by se me.
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Raymond z Normanov
Příspěvky: 5
Registrován: 05 Pro 2011, 23:14

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Raymond z Normanov »

http://korokcsodai.blogspot.hu/2012/05/ ... othes.html takúto zaujímavosť sme objavili náhodou, len sme sa dosť dlho dohadovali, že čo to sakra je.
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Rewelus »

Ještě, že jsem chlap :D
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Maršálek »

Raymond z Normanov napsal:http://korokcsodai.blogspot.hu/2012/05/ ... othes.html takúto zaujímavosť sme objavili náhodou, len sme sa dosť dlho dohadovali, že čo to sakra je.

;) Když pominu dámské korzety dole, trochu mi ty plátové šaty evokují některé úsměvné turnaje. ve 14. st. se takhle anglický dvůr jednou pustil do kumánského turnaje, aniž někdo Kumána viděl. Obdobně proběhl biskupský turnaj ;)
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Krea »

Kovové výztuhy do korzetů sci-fi nejsou.
... a teď najít někoho, kdo umí maďarsky, aby nám řekl, že ty kovové šaty mají být stylovou kovovou ilustrací dobové módy k těm zbrojím. :-)
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Krea »

Rewelus napsal:Můžu se zeptat jaká je datace daného Doubletu?
Datace doubletu je dokonce 2 . polovina 16. století (podle rozboru tkaniny). V kapitole o restaurování píší, pokud si to dobře pamatuji, že to je dobová napodobenina staršího kusu z 1. poloviny 16. století. Původ je Švýcarsko, ušili ten komplet pro figurínu ve zbrojnici. Dokonce je tam, čí ten oděv byl, ale to bych se musela na to znovu kouknout. Takže takový historický kostým. :-)
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Rewelus »

Maršálek napsal:
Raymond z Normanov napsal:http://korokcsodai.blogspot.hu/2012/05/ ... othes.html takúto zaujímavosť sme objavili náhodou, len sme sa dosť dlho dohadovali, že čo to sakra je.

;) Když pominu dámské korzety dole, trochu mi ty plátové šaty evokují některé úsměvné turnaje. ve 14. st. se takhle anglický dvůr jednou pustil do kumánského turnaje, aniž někdo Kumána viděl. Obdobně proběhl biskupský turnaj ;)

Tak to muselo být velice zábavné, aneb vrtochy vrchnosti :D
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Dochované odevy

Příspěvek od Rewelus »

Krea napsal:
Rewelus napsal:Můžu se zeptat jaká je datace daného Doubletu?
Datace doubletu je dokonce 2 . polovina 16. století (podle rozboru tkaniny). V kapitole o restaurování píší, pokud si to dobře pamatuji, že to je dobová napodobenina staršího kusu z 1. poloviny 16. století. Původ je Švýcarsko, ušili ten komplet pro figurínu ve zbrojnici. Dokonce je tam, čí ten oděv byl, ale to bych se musela na to znovu kouknout. Takže takový historický kostým. :-)

Velice děkuji. Sice jsem na něj zapoměl již dávno, respektive na jeho tvorbu, ale člověk se stále učí. Ještě jednou díky.
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti