Flanel na podšívky

Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Kateřina »

Teď (minulý týden) jsem koupila hnědý barchet ve Flextexu v Praze 7 (u Holešovické tržnice) za velmi přátelskou cenu :)

Ale je to shánění, ne nakupování. Tam to mám blízko, tak jsem pravidelným návštěvníkem. Jinak to jsou spíš náhodné nákupy, takže když to jde, kupuji víc metrů najednou.
Avatar uživatele
Tree
Příspěvky: 21
Registrován: 03 Pro 2006, 14:03
Místo/Bydliště: Brodec
Kontaktovat uživatele:

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Tree »

Jéééžkovi zraky :D když to tak pročítám pomalu zjišťuju dost velké novoty a moje mezery.Když Bratr tohle forum zakládal, tak jsme znali jen vlnu a plátno....... a teď toto :o nevím jestli tu není přímo diskuse na toto téma dlooouho jsem tu nebyl, ale mohl by mi někdo napsat pár látek navíc.... co se používali pro druhou půli 15.st. ( napište které látky... svrchní a podšívky) chtěl bych upgrejdovat a tohle by dost pomohlo. :albino:
moc děkuji
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Dášenka »

Tree napsal:Když Bratr tohle forum zakládal, tak jsme znali jen vlnu a plátno.......
Vlna je materiál a plátno je způsob vazby - takže můžeš mít i vlněné plátno ;)

Jak tak hledím na pořád se opakující dotazy, asi by to chtělo nějaký ucelený dokument :thumbup:
Avatar uživatele
Tree
Příspěvky: 21
Registrován: 03 Pro 2006, 14:03
Místo/Bydliště: Brodec
Kontaktovat uživatele:

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Tree »

Jejky zase špatně...děkuju za opravu.... LEN mě treba lehce nasměrovat :) a já už si poradím..když už jsi tu Kočko mohla bys mi říci jestli tu někde najdu střihy na barety a jiné pokrývky hlavy? mám moc práce a raději se zeptám než abych to hledal...dík za nasměrování :albino:
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Kateřina »

Dášenka napsal:...takže můžeš mít i vlněné plátno ;)...
, zvané ovšem sukno, eventuálně barchet, nebo také úplně jinak :D
Chudák případný začátečník...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Siegfried »

Kateřina napsal:
Dášenka napsal:...takže můžeš mít i vlněné plátno ;)...
, zvané ovšem sukno, eventuálně barchet, nebo také úplně jinak :D
Chudák případný začátečník...
Nejsem si definičně jistej z hlavy, ale sukno je to až po tom postříhání a valchování, tedy na konci procesu výroby :)

A co se týče barchetu tak to už jsme asi někdě úplně jinde, původně(respektive pro VS a PS) je to označení lněno-bavlněné tkaniny, kde je len (protože je pevnější) obvykle v osnově.
Dneska se tím označuje počesaná tkanina z viskozy nebo bavlny obvykle tkaná v keprové vazbě... tedy dnešní barchet je něco jiného.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Dášenka »

Ono jak se ten jazyk neustále vyvíjí, tak už je to tak jinde...
Podle všeho mohlo být jako sukno dřív označováno všechny vlněné tkaniny, dneska už je to jinak.

Srovnej
plátno http://cz.texsite.info/Pl%C3%A1tno_%281%29
a
sukno http://cz.texsite.info/Sukno

Takže vskutku: Kdo se v tom má vyznat ;)
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Kateřina »

Siegfried napsal:
Kateřina napsal:...zvané ovšem sukno, eventuálně barchet, nebo také úplně jinak :D
Chudák případný začátečník...
Nejsem si definičně jistej z hlavy, ale sukno je to až po tom postříhání a valchování, tedy na konci procesu výroby :)

A co se týče barchetu tak to už jsme asi někdě úplně jinde, původně(respektive pro VS a PS) je to označení lněno-bavlněné tkaniny, kde je len (protože je pevnější) obvykle v osnově.
Dneska se tím označuje počesaná tkanina z viskozy nebo bavlny obvykle tkaná v keprové vazbě... tedy dnešní barchet je něco jiného.
Jasně, máš pravdu, flanel to měl být, ne barchet!

Jo, to je, po úpravách. Úplně na začátku to je asi cosi jako vlněné plátno bez přívlastků (možná bych tam ponechala "kousavé" :D )
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od deCarabas »

Takze.... je flanel koser alebo nie? :D Myslim dnesny bavlneny :D
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od Siegfried »

deCarabas napsal:Takze.... je flanel koser alebo nie? :D Myslim dnesny bavlneny :D
Není. Nemůžeme vyloučit že ho dokázali, ale určitě by byl značně minoritní. Tedy drž se obvyklých věcí.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Flanel na podšívky

Příspěvek od deCarabas »

:salute:
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů