Střih "princess"

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Otázka ohledně střihu

Příspěvek od Siegfried »

Hlíst:
Ale já sem hajzl a zmrd (po přečtení ty slova zcenzuruj) a žádnou reputaci nemám, tedy už níže se shodit nemohu :) Takže se o mě nestrachuj. Nějak bylo nějak bude :)

Krea:
já ti asi úplně nerozumím. Pouze zde konstatuji, že se některé materiály které se používají jako náhražky dobovějších, díky svým vlastnostem chovají jinak. Tedy se něco dá vypasovat úplně jinak při správné volbě materiálu :) Proto je to součást mé teorie, tedy tím argumentuji. Není to rozhodně myšleno jako útok, protože kdybych nedej bože (Hlíste) na někoho útočil, nepochybuj o tom, že díky mým výše uvedeným charakterovým vlastnostem by to byl naprosto jiný kalibr.
Takže zůstávám u svého názoru, že se něco velmi podobného princesu přirozeně za jistých proporcí, vyvinulo v historii samo:
http://www.wga.hu/art/f/fouquet/madonna.jpg Samozřejmě, že to může být v budoucnu vyvráceno (jako vše), ale dosavadní stupeň poznání mi to potvrzuje. Dobrou.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka ohledně střihu

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ondřeji... nepochybuji. :badgrin: Z toho se však nevyvlečeš. Kvůli takovejm hádkám se může třeba snížit návštěvnost. Vlastně může a nemusí. Ale to je fuk, riskovat nebudem a navíc -já tu velím. :king:
---------------------
Co se týče těch kovovejch oček u šněrování, vykašlal bych se na kroužky z brně, páč trhaj nítě, často se vyvlíkaj, rozevíraj a deformujou. Udělal bych je raději ze slabých odřezků kovové trubičky, které lze zatepla naklepat k docílení požadovaného vzhledu.

---------------------------
Verčo? Nejprve si prosím přečti SZ. Díky :|
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Krea »

Add. Siegfried: Jo, tu tvojí poznámku beru. Je logické, že se spodní cotehardie nešije ze sametu. Výsledné chování látky je zavislé na typu, materiálu, gramáži, zpracování a střihu. Vezmeme-li př. bavlněný samet, hedvábný samet a 100% vlnu ve střední gramáži budou se ti ve výsledku trochu odlišovat, ale střih na nich můžeš uplatnit jeden. Jemné látky na spodní vrstvy nebudeš tolik tvarovat na tělo, protože by se výsledný oděv mohl trhat, rozjíždět ve švu atd. Když svrchní šat je šitý z pevné látky (ať už je to cokoliv), může být klidně upnutý a to tělo pod ním se to vytvaruje. Takže - zase použiju modelově Herd. Když se z boku projme v pase buď přesně podle dochovaného nebi i trošku víc, tak to dámský hruník podpírá a fungujeto jako kvalitní podprsenka. Naomi Tarrant popisuje i cotehardie, které byly vyztužené na hrudníku další vrstvou, aby tvarovaly. Zakopanej pes je podle mého názoru v odlišném chápání oděvu - my nejsme moc zvyklí, aby nám oděv deformoval přirozené proporce těla. Nikde nás nic nesmí řezat nebo svazovat. Navíc, pod našimi oděvy toho moc ze svojí linie neschováš. Oděv má prostě zahalovat. Jenže naši předci to občas chápali opačně. Prostě si tělo tvarovali do módního tvaru oděvem. Ve 14. století se postupně začaly zvírazňovat boky, pas, hrudník. Vyvrcholilo to v 16. století s korzetem a verdugadem a tahle tendence se udržela až do počátku 20. století.

Add. Radim: Radime, když budeš všechny diskuze pořád přejmenovávat, tak se tu budem ztrácet. Je zcela přirozené, že diskuse přejde od tématu A k B.
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Radim Vaňousek »

OFF-TOPIC

Nika:
Badatelský kroužek už přejmenovávat nebudu (myslím, že je to víc než výstižné pojmenování).

Co se týče názvů témat -pište je tak, aby i ostatní věděli, co se v nich probírá.
Představte si, žeby v Badatelském kroužku bylo 200 témat a třeba každý pátý by se jmenoval "Otázka ohledně střihu; střihy, jak to ušiju?; kolik látky?; kde je sehnat?" atp. A potom si představte badatelnu, která má témata "Princess střihy, Kabátce v pozdním středověku; Dublety v pozdním středověku; Typy kalhot a nohavic v pozdním středověku; Typy kalhot a nohavic ve vrcholném středověku. Zásadní změny v odívání v přelomu 15. -16. stol."
Co je lepší?

Já vím, že je to pro Vás zatím nepohodlné, ale buďte prosím trochu tolerantní, pokud nevíte, co administrace fóra a prezentace webu vyžaduje.
Pokud se chcete ušetřit problémům s přesouváním a přejmenováváním témat, zvažte mojí nabídku...

Díky
czlowiczka
Příspěvky: 2
Registrován: 18 Srp 2008, 18:04

Re: Střih "princess"

Příspěvek od czlowiczka »

Ahojky,
tak nevím jestli sem ještě někdo zabloudí, ale snad jo.
Našla jsem tohle náhodou a kousek jsem četla a ráda bych kdyby mi někdo pomohl.
Ráda bych upaličkovala svojí malý šaty podobného střihu, ale říkám si jestli když bude krajka a pod ní látka (jakákoliv to neřeším) tak jestli budou držet rozumně tvar. Psali jste tu něco o spodních šatech a vrchních šatech...takže nevím.... :?:
Jsem ten typ člověka co když veme jehlu do ruky tak si spíš ublíží a když už šít tak radši v ruce a jsem z toho kapku zmatená.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Dášenka »

Pokud uděláš šatičky z nějaký pěkný látky (ani to nemusí asi být nic silného) a tu paličkovanou krajku pak přichytíš na víc místech, tak by to držet mohlo.
Ale na děti bych doporučila střih, kde jsou dva trupové panely a na bocích rovnoramenné trojúhelníky (začínají kousek nad pasem...). Při velikosti 96 je to cca 2 metry šití a nějaké to lemování a docela pěkně to sedí ;-)
Na tom by asi i to paličkování vyznělo líp...
czlowiczka
Příspěvky: 2
Registrován: 18 Srp 2008, 18:04

Re: Střih "princess"

Příspěvek od czlowiczka »

Takže jestli to správně chápu (fakt mám v tomhle kapku dlouhý vedení) tak přední a zadní díl by byl stejný (v podstatě rovný) a na bocích rozšířím trojůhelníky.....
Ony ty šaty budou celopaličkované a abych mohla začít kreslit, musím si nakreslit střih. Látka je pak vedlejší, protože pod krajkou téměř nebude vidět....a navíc vzhledem k tomu, že je bude tahat za sebou a válet se kdekoliv tak asi nebudu kvalitu přehánět. Jen se potřebuju učit na něčem malém :lol:
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Zuza »

Ehmmm, sice je ta diskuze mírně passé, ale já si nemůžu pomoct, že se tu řeší pitomosti, tj. tím chci říct, že pojem "princes" bych vůbec do diskuze o historických střizích nemíchala, protože si pod tím představí každý něco úplně jiného - jestli to má být jen šev, co jde svisle přes prsa a záda, nebo šev, který je také podle toho tvarován - a otázka je kde a jak a kdy už to není princes a kdy už jo a zkrátka je v tom bordel:-)

Připojuju link na jeden ze spousty příspěvků mé oblíbené historičky Robin Netherton. Vím, že ji pořád všude prosazuju, ale narozdíl od nás se tím profesionálně zabývá a krom toho mi ze všech lidí, se kterými si píšu, vždy nejlépe dokáže problém osvětlit a vyklopit neuvěřitelnou řadu zdrojů a důkazů, když se na ně doptám.

http://sca.uwaterloo.ca/Fashion/index.c ... md=Match+7

Tak doufám, že si to někdo přečte - je to sice dlouhé, ale podle mě výstižné a celkem jasné. Krom toho se vším tam zmíněným souhlasím a lépe bych to neřekla.
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Kuno »

Škoda,že to není japonsky.Anglicky neumím.
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Zuza »

Jo a ještě bys měl vypilovat tu němčinu, páč ten podpis máš pořád blbě.
Nihongo o dekimaska? Watashi wa deutzugo dekimas.
No, chtěla jsem říct, že umím anglicky, ale zapomněla jsem, jak se řekne japonsky angličtina:-DDD Hehe, no, japonsky bych se domluvila leda tak na trhu nebo v restauraci a ještě bych tím velmi pobavila, neboť moje slovní zásoba skýtá tak 20 slov:-D

Ale asi ti to nepřeložím, na to jsem moc líná a krom toho ani na to nemám kdy:-) Já si zas moc nepočtu v tý japonštině:-)
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od narvek »

(OT)

2Zuza: engo

(/OT)
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Kuno »

Já umím japonsky jenom Kojo Notsuki ale zas tu umím zpívat. :)
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
volrath
Příspěvky: 48
Registrován: 28 Črc 2009, 17:22
Místo/Bydliště: Bratislava, Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od volrath »

Potreboval by som od Vás pomocnú ruku so šatami pre moju polovičku, ktoré si vybrala na jednu špeciálnu príležitosť. Ja s výrobou ženských odevov nemám žiadne skúsenosti a na takúto krkolomnú záležitosť nemám ani strihy. Viete niekto poradiť, alebo máte na niečo podobné strih?
Obrázek
Schwarzer Tod, willkommner Gast, nimm, die du erkoren hast.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Spakona »

to má být podle všeho burgunda? vypadá to podle obrázku jako kdyby měla surcotte...
zajdi si spíš do salonu krásy, projdi si stránky Krey www.krea.wz.cz a pak si najdi nějaký lepší obrázek - z poloviny 15. století existují už výrazně lepší vyobrazení šatů
a pak si případně založ v salonu krásy vlákno - tady jsi mimo :)
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Střih "princess"

Příspěvek od Zuza »

Projdi si The medieval tailor's assistant, tam na vše jsou střihy i s návody, víc na rekonstrukci při začátečnické úrovni stejně nepotřebuješ. Ta kniha tuším někde koluje naskenovaná, ale za prvé nevím kde, a za druhé to nebudu podporovat, protože mi přijde celkem fajn a fajn knížky by se neměly v nějakém šíleném měřítku kopčit. A určitě na tyto šaty nepoužívej "střih princess":-)
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti