Vlněné nohavice (podšívání)

Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nohavice.Podšít nebo nepodšít?

Příspěvek od Krea »

Siegfried napsal:Obecně u nohavic z vlny požaduješ aby dobře obebínaly nohu, tedy musej trochu pružit, z tohoto důvodu se stříhají šikmo přes sukno nikoliv vodorovně nebo napříč. A pokud bys to podšil lnem, bude se to hužvit a nebude to tak pružně.. většinou se v praxi podšívá pro zpevnění jen pruh kolem pasu kde jsou dírky :)
Dělá se to tak, že vlna i len stříhají současně a tedy jak vlněná vrstva i lněná jsou střižené diagonálně a tudíž pruží obě vrstvy. Takhle se dají vypodšít nohavice různých typů.
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
BidakII
Příspěvky: 292
Registrován: 05 Říj 2008, 22:53

Re: Nohavice.Podšít nebo nepodšít?

Příspěvek od BidakII »

Krea napsal: Dělá se to tak, že vlna i len stříhají současně a tedy jak vlněná vrstva i lněná jsou střižené diagonálně a tudíž pruží obě vrstvy. Takhle se dají vypodšít nohavice různých typů.
Souhlas - já mám nohavice s podšívkou a protože i ta je střižena šikmo na vlákna, tak má taky vůli v pohybu. To se spíš bránila vlna nohavic, neb ji mám trožku tužší, než by se na nohavice slušelo. A jak jsem na poslední akci s překvapením zjistil, tak se mi ty nohavice i s podšívkou za dva roky nošení povytáhly :)

Myslím, že podšití závisí u nás na vůli nositele a postavě, kterou chce ztvárnit. Doklady máme pro nohavice s podšívkou i bez.
"Bylo by omylem myslet si, že je-li historikův text čtivý, není dost vědecký."

Jacques Le Goff
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlněné nohavice (podšívání)

Příspěvek od Václav »

Tak tady je jeden z příkladů, že i nohavice mohly být podšité, ale nebude to nejspíše pravidlem, protože je i řada vyobrazení, kde podšité nejsou.
Obrázek
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... li_061.jpg - v plném rozlišení
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti