Samet a jeho užití

Odpovědět
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Samet a jeho užití

Příspěvek od Romikov »

Ahoja tak jsem si vzpoměl že mi doma myši žerou asi 10 metrů černýho sametu, neví náhodou někdo na co se dá použít aby to bylo v druhé polovině 15st. LH ? Mám pocit že na něco to určitě používali a ne jen jako závěsy....
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Samet a jeho užití

Příspěvek od Dášenka »

Nu abys byl v 15. století LH tak by ten samet musel bejt hedvábnej (ale možná se pletu, je to jen pocit, netuším, kdy se tenhle bavlněnej začal vyrábět). Pokud Ti stačí KM, tak použij bavlněnej...
protože nejsme šlechta, musíme se poohlídnout po tom, co nosili měšťani. No viděla bych to na nějakej takovej ten svrchník. Možná i podle toho střihu, co chce brácha ten vlněnej. Ale samet má oproti vlně ředa nevýhod, hlavně to, že v létě hřeje a v zimě je v něm zima. Takže ho radši použij na závěsy ;-)
Nebo něco širokýho, do pasu nabíranýho, sámečky a nabrání vypadaj na sametu moc pěkně...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Samet a jeho užití

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Inu černé závěsy ve světnici si dokáži živě představit.
Jinak oponu budeme časem potřebovat, hodláme oživit zaprášená představení, takže se neboj, že by ti dál smrděla doma.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Samet a jeho užití

Příspěvek od Romikov »

dobrá - vcelku uzavřeno díky :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti