Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Odpovědět
martinT
Příspěvky: 38
Registrován: 07 Dub 2011, 14:17

Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od martinT »

Zdravím chtěl bych vás poprosit nemáte někdo nějaké obrázky,popř. rady kde sehnat nějaký materiál o dámských botách na druhou půlku 15.století?
martinT
Příspěvky: 38
Registrován: 07 Dub 2011, 14:17

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od martinT »

Tak koukám že sem narazil na téma ke kterému mi ani chytré hlavy jako jsou tady nedokážou poradit a to jsem na to vsázel :)
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od Bilajz »

Ale to víš, že poradí. Začni třeba tím, že se podíváš do sešitku od Romana Vaverky http://www.myschwerk.webzdarma.cz/mainpage.html Nebo co bys chtěl vědět konkrétně?
martinT
Příspěvky: 38
Registrován: 07 Dub 2011, 14:17

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od martinT »

Asi sem úplně blbej ale nevim co z těch publikací vybrat,jde mi o to jestli ženský moli mít botky nad kotníky,protože co sem tak viděl všecho to byli zpíš jenom takový bačkory :) de o to že na léto pohoda ale v zimě nic moc tak jestli měli i vyšší boty nebo se to řešilo těma dřevěnejma návlekama :)
Lenka
Příspěvky: 16
Registrován: 21 Bře 2009, 08:16

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od Lenka »

Klikni na "Publikace na prodej", je tam brožura "Obuv ve středověku".
martinT
Příspěvky: 38
Registrován: 07 Dub 2011, 14:17

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od martinT »

děkuju :) ještě by mi byl schopný někdo něco poradit ať to nemám pouze z jednoho zdroje?
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od melkel »

Hezká ukázka pasivní agresivity........
Jinak ohledně bot se můžeš podívat na mnoho různých stránek, například http://www.personal.utulsa.edu/~marc-ca ... OEHOME.HTM.
martinT
Příspěvky: 38
Registrován: 07 Dub 2011, 14:17

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od martinT »

super dík moc
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od Siegfried »

Je to prosté, pokud chceš "dámské kotníkové boty" tak vyber z pánských a nech ušít na konkrétní nohu :) Pokud se samozřejmě bavíme o botách pro ženu táborovou. Pokud chceš pro šlechtičnu na hostinu a ples asi je to něco jiného... (akorát nevím kde je v čechách unosí :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
elona
Příspěvky: 113
Registrován: 29 Črc 2010, 11:02

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od elona »

Podle mě jsou typické dámské kotníkové boty vhodné pro dané období vyobrazené např. na těchto dvou obrázcích:

http://www.e-codices.unifr.ch/en/bbb/Mss-hh-I0001/141
http://www.dancewith.co.uk/history/albr ... asants.jpg

Spodní cast je černá, vrchní bílá. U nás je, pokud vím, ale nikdo nešije a tím pádem ani nenosí. Takže pokud nechceš ladit s nějakým ševcem prototyp, udělej to, jak říká Sigi :-D.
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od Krea »

Už několik let chodím v takových ťapkách na akcích ke 14. století.
tapky.JPG
tapky.JPG (319.38 KiB) Zobrazeno 7624 x
Proč se jistě neví, jaké boty jsou 100% dámské:
- na ikonografii mají nohy od kotníku nahoru většinou ženy zakryté, takže se to dá sledovat jen v málo případech
- nálezy usní jsou často ve fragmentech
- fragmenty jsou hodně zdeformované, usně se sráží, a podle velikosti by to stejně bylo dost nepřesné
... a když o tom tak přemýšlím, nevybavuju si nález z téhle doby, kde by byly ženské ostatky a obuv pohromadě.
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dámské boty na druhou polovinu 15.století

Příspěvek od Krea »

Ani u jednoho případu neřeší, pro jaké pohlaví jsou určeny.
botky.jpg
botky.jpg (144.11 KiB) Zobrazeno 7606 x
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti