Vyroba praporu

trener
Příspěvky: 373
Registrován: 03 Črv 2008, 11:28

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od trener »

V té "fotografické knížce od Embletona" (neklame-li mne paměť, tak je to Oděv a zbroj vojáka va středověku) jsou citace z anglických účetních pramenů, kde se hovoří o vlně na prapory a korouhve.
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Chomi »

Ve středověku se prapory běžně malovaly. Takže bych spíš doporučil koupit hezkou,lněnou látku a pomalovat ji, ovšem batvami nějakého rozumného složení, pokud možno historického.
Vyšíváním, sešíváním a našíváním by to jistě šlo řešit taky, ale je to zbytečně složité a asi stejně historické jako malování (nebo míň? - to nevím).
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Indy »

Nevím jak koncem patnáctého století. v 17tém byly běžně malované, dvě látky, které se po namalování přišily k sobě. Satén, hedvábí, snad i hrudší materiály. Sukno atd.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od scarvein »

Diky za prispevky, ted jsem na tom nerozhodne :)
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Mahy »

Budeš ji tahat ty sám do akce? Pak vol hedvábí a malování. Šitá na silnějším materiále se sakra pronese.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Indy »

Přesně! Na váhu myslet především.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od scarvein »

Tahat ji bude kun :) tedy aslespon castecne..

Nemam tady po ruce obrazky, ale z netu je me predstave nejblize tahle kresba z wagnera o postrojich:

Ta uprostred:
http://wagner.bitva.cz/images/wag08-08.jpg

Takze jeste budu vyrabet i to kozene poutko na trmen. Ted kdyz na to koukam, je ta spodni cast kopi nejak dolozena? Jakemu ucelu to slouzi? Vypada to jako misto kde by to mel drzet, ale je to hrozne moc vzadu a bylo by to nevyvazene. muze to byt treba uchop do boje po zesednuti? Zeby to tam drzel zadni rukou?
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Siegfried »

scarvein napsal:
Ta uprostred:
http://wagner.bitva.cz/images/wag08-08.jpg

je ta spodni cast kopi nejak dolozena? Jakemu ucelu to slouzi? Vypada to jako misto kde by to mel drzet, ale je to hrozne moc vzadu a bylo by to nevyvazene. muze to byt treba uchop do boje po zesednuti? Zeby to tam drzel zadni rukou?
Nevím, ale opět bych hledal původní vyobrazení. S tím že ani na něm nemusí být proporce správně :)
A samozřejmě to máš v kombinaci - ruka, hák, podpaží :) (případně štít) takže je možné lecos :)
Nikd yjsem nad tím moc nebádal, třeba tu bude někdo kdo to má nastudované :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od scarvein »

Nemuze mne nekdo prosim odkazat na puvodni vyobrazeni, ktery je k danemu znazorneni uveden? Bohuzel wagnera nemam :(. Predem diky!

Jinak praci s lanci mam na koni vyzkousenou, ruka-hak-podpazi funguje znamenite. Vaha a zatizeni ruky je znizena na minumum a tim padem je mnohem lepsi cit pro praci s lanci. Jedine co mne z toho vyobrazeni napada, je ze ta vykrojena sekce pasuje do prostoru v podpazi, na to ale prijdou ty okraje dost ostre.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Siegfried »

Popis pod obrázkem:
(1) Jízdní trubač; způsob zavěšení trubkyna záda a tvar trubky. (Mittelalterlisches Hausbuch)
(2) Nesení korouhve na koni. Je pravděpodobné, že na třměni bylo připevněno pouzdro, do kterého se vložil spodní konec žerdě korouhve
(3) Jízdní bubeník. Kotlík viz Z. Winter II., 627/353

Takže nevím, v podstatě na nic:)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od scarvein »

Diky Siegfriede.. takze to kozene pouzdro je jenom spekulace!! A ja to bral jako hotovou vec, budis mi odpusteno.

Ale abych si nekradl vlastni temu, vratim se spatky k te vlajce. Malovat umim rozhodne lepe nez sit, takze se spis asi priklonim k malovaci alternative. Nejlepsi by tedy asi bylo sehnat bilou latku (hedvabny dupion nebo vlnene/lnene sukno) namalovat vzor a sesit dve vrstvy jednu na druhou jo? Pocitam ze na cervenou latku by se s bilou pracovalo asi o dost obtizneji, takhle bych zabranil prosvitani, doufam.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Siegfried »

Ony se obvykle motivy dělaly z obou stran k žerdi, takže maluješ přesně na sebe, tedy teoreticky s prosvítáním až takový problém není :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od scarvein »

Jo, toho jsem si vedom. Spis jsem to myslel tak, ze kdyz budu malovat bilou barvou na cervenou latku, tak mi ta latka z pod te barvy bude prosvitat mozna, nevim. Priklanim se k bilemu podkladu :)
Naposledy upravil(a) scarvein dne 21 Dub 2010, 09:24, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od Siegfried »

Tak to určitě, nemluvě o tom že bílá látka byla asi snáze dostupná :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
wassil
Příspěvky: 27
Registrován: 26 Kvě 2009, 10:12
Místo/Bydliště: Nitra - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyroba praporu

Příspěvek od wassil »

zdarec,

zaujimalo by ma ci sa pouzivali drziaky na vlajky aj pre pesich..
na tom obrazku z wagnera je vidiet ze na strmeni ma pripnuty taky drziak..

v zasade mam namysli taketo nieco, udajne USA obcianska vojna:
Obrázek

hodilo by sa to aby som mohol v sprievodoch svihacky kyvat ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Vojenství, taktika, války, opevnění a technika boje”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti