Městská milice

Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Městská milice

Příspěvek od Chomi »

Ad Siegfried: Důležité je to vročení 1474. To ještě probíhaly války s Korvínem a jeho českými spojenci. Čili bych předpokládal, že účast městské hotovosti na těchto bojích byla pravidlená. a v zhledem k tomu, že se do zančné míry jednalo o válku náboženskou, lze očekávat, že účast měšťanů na těženích hotovosti nebyla zanedbatelná. Konec konců - nějaké to náboženské zanícení či vlastenecký zápal z husitských dob ještě během válek s Korvínem prokazatelně zůstaly.
Avatar uživatele
Pupek
Příspěvky: 443
Registrován: 24 Lis 2009, 23:54
SHŠ: Rawen, Slánská rota
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Městská milice

Příspěvek od Pupek »

Právě toto vročení je kvůli informacím, které máme z Rejstříku vojenské hotovosti města Slaného z let 1469 - 1474. V roce 1474 se Slánská rota zúčastnila tažení krále Vladislava do Slezska, které končilo příměřím a mírem v Českých zemích. Dotazy ohledně značení se týkají trojspolku, v kterém bylo město Slaný, Žatec a Louny, jak zde už zmínil PNEUM. Značky, které tyto města pro označení v trojspolku měli se dochovali na jedné dlaždici, zatím nevím o jiném nálezu. Zajímá nás jestli a jak se tyto značky používali na oděvu.
Personal punishment is good and necessary!!!
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Městská milice

Příspěvek od Mathias »

Tak trochu se domnívám, že POKUD se tomu dělo a někde se o tom zachovala zpráva - je diplomatického rázu(rozuměj tím úřední písemnosti). Hledej Šmudlo...
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Městská milice

Příspěvek od sherchan »

Malej napsal:Ahoj! Potřeboval bych poradit ve věci,která mě vyloženě nezajímá,ale slíbil jsem kamarádovi,že se mu s zkusím něco zjistit a pozeptám se. Vybral si kostým člena anglické milice města Spennymoor roku 1350 - 1400. Zajímá ho výzbroj a výstroj,kterou mohl tehdejší voják mít. Co se týče kostýmu: existovala v té době v anglii něco jako uniforma? Pokud ano,byl to svrchní šat nebo pouze "označení" na šatu,aby bylo poznat,že patří k danému městu? Věřím,že pokud někdo poradí vyplynou z diskuze další otázky,které jsem od začátku hned nechtěl uvádět. Díky za jakoukoliv odpověď.

V různých Ospreyích jsem četl, že se dochovaly záznamy typu: Město A postavilo na tažení prince Waleského 100 mužů a dalo pro ně udělat tabardy v takových a takových barvách. Možná by to bylo dobré východisko k hledání.
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Městská milice

Příspěvek od Malej »

Ono už to za ty dva roky není aktuální téma. Co jsem tenkrát mohl,tak to jsem mu zjistil. Dokonce si v tom rozšířil vědomosti skrz pár lidí se kterými si psal. Dnes je členem ŠP a to mu bohatě stačí. Přesto díky :).
Odpovědět

Vrátit se na “Vojenství, taktika, války, opevnění a technika boje”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti