Libušín 2010

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Siegfried »

Asi mi nerozumíš, já si moc dobře uvědomuju co bylo a nebylo blbě, dokonce mi velká část těch věcí byla jasná předem (a to nejen mě), ale existuje nějaká hranice toho co jeden člověk zvládne, když je lidí více je té sumy zvládnutých věcí více. (Stejně jako jsou věci co musejí být a věci co by měly či mohly být)
Těch lidí více není a Vašek Janda samozřejmě na akci hledí z hlediska rentability, tedy co ho stojí málo nebo nic a přinese mu to něco, to podpoří, leč finance nejsou bezedné a obec mu zdražuje nájmy a pod.
Např. letos jsme kalkulovali, že tam budeme schopni dát lidem nějaký prachy na jídlo když tam budou tejden dříve a pomohou s přípravou a rozmístěním, překvapivě se lidé nenašli. Respektivě ne použitelní lidé :) Takže jak jsem řekl, pokud se chceš angažovat můžeš já budu jen rád, ale jinak mi přijde, že se na ty věc koukáš z venku a nevidíš některé souvislosti. Takže pro tebe participace na organizaci bude jistě poučná :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Aneb "Ozval jsi se, tak dokaž, že to sám zvládneš" ... ach jo. Řekněme, že nejsem v situaci, kdy bych se angažovat mohl. Dovolenou si musím vykňučet a prachy nato, abych se týden udržoval v lihu (protože co jiného tam může dělat člověk, který přijede z daleka a je tam toliko dnů sám) fakt nemám. Vrážím je do věcí jiných.
Nicméně si myslím, že všichni na tom nejsou jako já a určitě se najdou tamější studenti, co si brigádou rádi přivydělají. Tím bych uzavřel debatu o parkování.

Co se rozmisťování stanů týče, jde jen o ten volný čas, jinak bych se toho možná i ujal. A opět jsme u toho, že tam přijede několik lidí z ČK, co tu dovolenou na rozdíl ode mne mají a můžou pomoci. Jezdí tam každoročně X dní předem. Ale takovou možnost zavrhujeme... :?: Pochopil bych kdyby odmítli, ale jestli se jich nikdo neptal, pak šance je.
Avatar uživatele
Hugo
Příspěvky: 167
Registrován: 07 Říj 2008, 11:20

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Hugo »

Proc pises "ozval jsi se, tak dokaz..."? Sam mluvis o tom, abychom nasli nejake lidi. Tak paklize mas predstavu, vis kde byl podle tebe problem, tak ti jen logicky Siegfried navrhl, aby jsi se toho ujal. Na tom neni nic spatneho a byl to jen navrh. Nic vic. Z objektivnich pricin nemuzes, ok. Neni podtreba "verejnosti" podsouvat myslenky, ktere nejsou nase (organizatoru). Jako ze snad kazdemu kdo se ozve s kritikou rekneme "tak si to udelej, kdyz jsi si to navrhl". To prece neni pravda.

Staci si uvedomit to, ze nic nejde hned a co se nepovedlo letos, muze povest pristi rok. Ale jsem stoprocentne presvedceny, ze nikoho na to aby na Libusine tyden predem koordinoval auta a stany nenajdeme. A navic ani po pravde nevidim v pripade treba stanu prilis duvod. Koordinovat stany na Libusine je dooost nevdecna a adrenalinova zalezitost. Protoze dost casto to clovek musi resit dohadovanim a vyostrenejsi konverzaci. Podle mne jednoznacne staci dostatecne jasne vymezit zony, dobre, i prijezdove trasy a cesty skrz tabor, plany evidentne pro pochopeni nestaci a pak uz jen zajistit nekoho na koordinaci stanu na patecni vecer. To je cele. Letos jsme si to zkusili, videli jsme ze to jde, ze to ti lidi celkem berou a respektuji, priste to bude uz jednodussi. Ale asi nikdy nezajistime na Libusine to, aby nekdo z jednicky nevidel na taborici ve trojce. Takovy luxus asi na Libusine pro jednickare zajistit nedokazeme. A po pravde mi to prijde i trochu arogantni. Rozdelili jsme tabor do zon, coz je v poradku a celkem se to i povedlo. A ted zacneme vyhanet lidi z tech nizsich zon na ktere my, bohorovni, z jednicky vidime protoze nam kazi vyhled? Trochu moc ne v kontextu Libusina? Libusin neni a nikdy nebude LH akce s triceti skalnimi.

O tom na co jsou, ci nejsou finance my tady tezko muzeme polemizovat protoze kasu drzi Janda. Nicmene pri vsi ucte Radime jsem si myslim letos pri te organizaci ten fakt ohledne dostupnosti financi overil preci jen o neco lepe nez ty a mam preci jen o trochu vetsi prehled o tom, co se treba primo konkretne v pripade Libusina plati. A fakt toho neni malo. Ale i kdyby se ty penize nasly, tak uz vidim kdo by sel dobrovolne tyden sedet na zidli na fotbalove hriste aby hlidal jak prijizdi lidi aby jim mohl ukazat kam zaparkovat nebo na taboriste aby lidi usazoval se stany. My jsme si Radime vikend pred Libusinem na taboristi dost makli a muzu te ujistit, ze tam netaboril primo fyzicky lautr nikdo. Staly tam uz stany, to ano, ale nikdo tam primo nebyl. Alespon ne v sobotu, kdy jsem tam byl ja.
Hugo alias Heinrich von Rheinhausen
www.johanite.cz
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Kateřina »

Siegfried napsal:Abych to shrnul, rozdíl mezi dva a tři byl jen ten, že ve dva chceme aby od diváků nebyly vidět bubliny a vojenské stany.
To se, bohužel, moc nepodařilo, protože přímo v zóně 2, na úbočí Rotyky a pár metrů od pásky ohraničující zónu 1, stály první bubliny už v noci ze čtvrtka na pátek. Hned vedle dobových ležení u cestičky, po které celou sobotu chodilo poměrně dost návštěvníků. Což je docela škoda, protože to "bubliniště" bylo dole zase vystřídáno dobovým ležením ČK.

Snahu o dobovost také hodně narušilo umístění ležení Karlovců a, tuším, Pražanů, za cestu k jakési skládce, ruině nějakého sklípku a plechové boudě s hospodou v pozadí. Ve srovnání s touhle "dekorací" jsou plastové bubliny celkem zanedbatelnou drobnůstkou. Kritizované stavby a skládku pochopitelně nelze odstranit; spíš by možná stálo za zvážení vymezit celou Rotyku zóně 1 a 2 a moderní stany úplně odklonit za cestu směrem k hospodě a dozadu od Údolí sviní směrem k "bazénům".

A když se tak jenom hypoteticky zasním a stejně hypoteticky si představím, že by se třeba dalo dohodnout se stánkaři s více či méně dobovým sortimentem, pak by bylo hezké, kdyby byla cesta pod Rotyku zleva lemována stánky a zprava pak už zónou 1 (stojíc zády k hlavní cestě a obličejem k Údolí sviní). A za těmi stánky už by mohla být zóna 3. Tím by to byla oddělena i ta skládka, ruina, chlívky a další rušivé stavby od dobových táborů.
Avatar uživatele
Hugo
Příspěvky: 167
Registrován: 07 Říj 2008, 11:20

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Hugo »

Tak jasne, ze by bylo lepsi, kdyby veskere moderni stany a bubliny byly schovany az za lesem komplet v udoli Svini. Tam ale doslo k jine veci a sice, ze tu zadni cast obsadil Kolchoz a jeho CK (to neni cestovni kancelar ;) ). Pouze vyuzil toho, ze v trojce muze taborit kdokoli a nechtel se ucastnit predvadeci zoo. A do toho ho nikdo nutit nemuze. To ze se tim padem museli nekoukatelne stany vysunout vic vpred a schovany byl naopak koukatelny Kolchozuv tabor je uz bohuzel fakt. Ale byla to jeho vule, vybral si to a jako prvni obsadil. Nastaveny rad dodrzel a respektoval a proto nebyl duvod ho nejak nutit do presunu.

Dohoda se stankari se zkusit asi muze. Bylo by to hezke. Ale u tech uz to tuplem zalezi na jejich ochote. A oni pujdou logicky tam, kde budou mit vetsi vydelek bez ohledu na to, co by se nam, byt organizatorum, libilo. Obavam se, ze pokud budou mit moznost stankovat nahore, pokud se komplet dobove trziste nestane soucasti tabora, coz se z kapacitnich duvodu zrejme nikdy nestane, tak dolu asi dobrovolne nepujdou. Ale zkusim se nad tim zamyslet. Ostatne jako nad zlepsenim koncepce tabora jako celku. Prehodnoceni rozmistneni zon nebo neco takoveho.
Hugo alias Heinrich von Rheinhausen
www.johanite.cz
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Krea »

No, kdyby se podařilo vykosit tu cukrovou vatu ... jéžiš, to by bylo. :-))) Stejně jsou od toho děcka jenom ulepený. Nebo je odsunout takticky vzad. Ale to bychom od života chtěli moc a mufloni to tak chtěj. Bez pečeného selete, cukrové vaty a žužu není rodiný zážitek.

Poslední dobou vůbec tak licituju. Třeba na akci s tématem renesanční slavnosti chtějí gotickou hudbu a na třicítkové bitvě 14tkový tábor. Na Bečově tuhle chtěli opravdové LH! Jako že na oslavu sv. Maura chtějí skutečně něco blíže 13. století a ne znovu piráty, landsknechty a egyptský břišní tanečnice. Tak jim to zajistil klasický pořadatel - a hádejte co měli ...
? :alien:

A krokodýl se diví!

Pánové, shrňme to:
JSTE MOC ŠIKOVNÍ. Zvládli jste to. Většině lidem se to líbilo nebo všem až na detaily. Příští rok už může být jenom lepší nebo při nejhorším stejně dobrý. Pokud se vám zase podaří něco poštelovat a vylepšit, bude to supr. Nepřizpůsobivé lamy utluče zbytek morálními argumenty ... a nebo aspoň argumenty. Vypustit na ně Radima!
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Maršálek »

Já si Radime, Hugo a Siegfriede myslím, že si neodporujete ;) Za letošní ročník proběhly zcela dramatické změny a pokud to lidi nadchlo, jako že ve většině případů ano, pak lze očekávat i jejich vstřícnost (která má samozřejmě také vlastní meze). Ta by se měla projevit i vlastní iniciativou.
Pokud jde o ornamentní regulaci parkoviště, pak bez jeho zpoplatnění to nevidím jako reálné. Otázkou je, zda si přejeme zpoplatnění jediné velké plochy, kde parkuje i většina z nás… Mimo jiné to povede k tomu, že se bude parkovat úplně všude, což je krok zpět.
K „dobovým“ stánkům – cestu vidím opět v rozdělené do zón, tedy ty „Dobové“ dopředu, skelnou vatu a studené párky do druhé zóny, úplně nahoru.
K táboru Pražanů a Karlovců – obávám se, že tady s ohledem na velikost a charakter celkového tábořiště cestu nenalezneme. Stále se do tábora musí někudy přijít a pokud se bude z jedné strany procházet bublináriem, aby kopečkem konečně začalo ZOO, nebude to lepší estetický zážitek. Ten kontejner a koryta s vodou tam z provozních důvodů prostě být musí. Už přemístění TOIek považuji za velký úspěch, kterým jsme ale prostorové možnosti opět vyčerpali. Bude to prostě historický festival, opřený o bývalé koupaliště s hospodou., protože v téhle lokalitě se to pořádá. U vlastních akcí můžeme lokalitu hledat a máme konkrétní požadavky, tady ale pracujeme s Libušínem, který je tradičně situován.
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Lazar »

Osobně plánuji přestavět tu hospodu na malou tvrz do roku 2020 a floorbalové hřiště na kolbiště. Jen mám pocit že majitel nebude plně souhlasit...

A to je náš problém. Na jedné straně jsou lidé s vizí, a na druhé straně obec, majitelé pozemků a kde kdo další. Osobně do toho moc hluboce nevidím, ale chvílema jsem měl pocit že se do toho snaží mluvit sna úplně každý v Libušíně, včetně fotbalového trenéra a popeláře. A proti těm všem se snažíme hájit vizi ať to dopadne co nejlépe.

A samozřejmě máme svoje limity, dané krajinou, zástavbou a počtem lidí na stanovací prostor, rozpočtem. Co je ale nejdůležitější je, že nechceme aby ta bitva byla "jsme organizátoři, děláme to pro vás", ale spíše "všichni co jsme tady jsme lidé dělající historii a chceme mít reprezentativní velký festival, ať se nemusíme stydět před sebou i zahraničím" a k tomu je prostě potřeba aby na tom všichni pracovali a když se jim něco nelíbí, tak pokud možno to jít řešit hned na místě s organizátorem (třeba špatné umístění stanů) raději než pak plakat po skončení akce jak to bylo špatně. Samozřejmě, vše nebylo dokonale a posloucháme a učíme se z vašich reakcí zde, a doufáme že mnohé napravíme, i když víme že to nikdy nebude dokonalé pro tolik lidí s různými názory.

Organizátoři jsou v tom dobrovolně z vlastní vůle změnit Libušín k lepšímu, nemají z toho víc než více práce, hlavobol, ještě více práce a navíc trochu práce. Když se to povede, jedinou odměnou jsou dobré ohlasy. Nejsme a nechceme být nějací větší slavnější lidé co mají v portfoliu báječnou organizaci akce. Upřímně řečeno, nejraději budu když jednou Libušín bude mít jakési samoudržovací mechanismy z vůle lidu a já si budu moct jít užít ten festival, místo práce hluboko do pátku v noci. Litovat netřeba, jsme v tom nakonec dobrovolně, ale jen pochopit tu myšlenku pro kterou to děláme, to by bylo fajn.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Krea »

No, ale vsteklýho Vaňouse beztak vypustit můžem, ne?
:salute:
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jen si pískej, fašisto... :blackeye:
Avatar uživatele
Algy
Příspěvky: 29
Registrován: 02 Říj 2007, 08:18
Místo/Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Algy »

Lazar napsal:Osobně .... ... ... ... ... .... to by bylo fajn.
:salute: :thumbup: :thumbup:
Klid v duši? ...možná...
Avatar uživatele
Hugo
Příspěvky: 167
Registrován: 07 Říj 2008, 11:20

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Hugo »

Jojo. Lazar to vystihl a napsal moc pekne a vystizne. :thumbup:
Hugo alias Heinrich von Rheinhausen
www.johanite.cz
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Divous »

HUGO:
Zdravím, pane.
Letos v Libušíně jsme se setkali, byl jsem tam s Ravenama.
A viděl jsem dobře, jakou pakárnu jsi měl s tím, udržet v pátek večer po setmění - když začali hromadně najíždět skupiny - původní koncepci rozvržení tábora.
Takže respekt! A nenech se otrávit ;-)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti