Libušín 2010

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Přidávám se na stranu spokojených! Zóny super, ze svahu od diváků nebyla vidět jediná bublina! Do boje jsem šel s Pražany a až na pár řekl bych né zrovna podle scénáře jdoucích momentů paráda!

To Mrakomor: Jo jo tuším, že jeden z těch týpků provokoval motorovkou mého pacholka při provádění trestu, kdy měl ruční pilou nařezat dva celkem silné kusy dřeva. Bylo to za čtvrteční večerní incident, kdy se opil a napadal jednoho nejmenovaného zakladatele tohoto fóra! :) Bylo mu zle a trpěl! Ano tak pán oplácí! :D Radime ještě jednou promiň! ;)
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Bilajz »

Koukam, ze ten ctvrtecni vecer byl nejakej osudovej :violent1:
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Bilajz napsal:Koukam, ze ten ctvrtecni vecer byl nejakej osudovej :violent1:
Ano, ano. To s tebou popíjel onu slivovici po které tak vyváděl. Ty jsi skončil pádem na hubu on dal po hubě kamarádovi co ho táhl do stanu, aby šel chrápat. :p
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Radim Vaňousek »

:badgrin: (nemám co dodat)
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Kuno »

tož pravda,pravda...slivovicu nemože pit každý...... :D :D
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Bilajz »

Ta slivovica byla v pohode, to urcite udelal ten kupovanej Jelinek :pukeright: Pane Kuno, jakto ze jste nedorazil? Jinak sorry vsem za mirny OT.
Avatar uživatele
Jindřich mž
Příspěvky: 26
Registrován: 01 Črv 2009, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Jindřich mž »

Nemohl jsem odolat a zmáčkl jsem spoušť, doufám že nebudu ukamenován Pražany nebo těmi rázovitými piknikáři. :? (foto Bušín)
"Hezký vesnice hezky hoří"
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Chomi »

Ti piknikáři jsou taky od nás, od Pražanů. Jsou to kluci z kovárny, proto jsou tak nalehko. Ten třetí je civilní návštěva.
Jinak super fotka:o)))
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Mathias »

Máš prostě foto-voko :D Ale zasmál jsem se taky. Ostatně, ta fotka by byla veselá i bez těch lidí - "oni jsou skořice na hladině dobré kávy"
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Kuno »

Bilajz napsal:Ta slivovica byla v pohode, to urcite udelal ten kupovanej Jelinek :pukeright: Pane Kuno, jakto ze jste nedorazil? Jinak sorry vsem za mirny OT.

No,pan Kuno sice vyrazil,ale na půli cesty se mi na Tranzitu rozletěla spojka. :( :evil: Projel jsem se tedy na odtahovce za 8000 tis. kč zpátky do Zlína :D ,sedl jsem do osobáku,naložil nejnutnější věci na sebe a vyrazil přes Brandýs na Libušín ale večer při vjezdu do brandýsského zámku jsem prorazil obě přední gumy a už jsem tam zůstal.

Shrnuto: Bilance víkendu: cca -25000Kč. :evil: Kurva.
Doufám jen,že smůlu pro letošek mám už vybranou.
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Hm, tak to fakt zamrzí. Já mám jediné štěstí, že jsem měl na tenhle měsíc o pár tisíc větší rozpočet, jináč bych si šel zasejc půjčovat k babičce. Teď musím do další výplaty vydržet s asi 500Kč. Naštěstí už mám všechno za tenhle měsíc poplacené.

Jinak s těma gumama jsi mi připomněl, že jsem si je málem taky oddělal, když jsem popojížděl v libušínských bazéncích. Tolik střepů :crazy:
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od kure »

nazdar s pohledu diváka fotografa se mi bitva poměrn líbila jediné co mi vadilo je minimum komentáře možná by neškodilo víc říkat co se děje na ploše.

Kamarád co byl v boji si stěžoval na zmatené velení jejich velitele a na to že velitel je nasazoval výhradně proti tučovkářům. Byl zařazen mezi nezařaditelné na pravé straně s pohledu diváka.

Jinak moje dávka fotek je tady http://picasaweb.google.cz/101201712874 ... ibusin2010# zbytek bude k viděni na karlovském webu.


EDIT:Libušín s pohledu združení Doba Karlova http://www.dobakarlova.wz.cz/libusin%202010.html
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Divous »

Random napsal:Tzv. "ročník 1" - co k němu? Když začnu od konce, tak bych jeko největší klad viděl, že nevzal chuť na ročník 2. Obecnou diskusi nechám na ČŠ, ale i z pohledu Švýcarské pěchoty se budou některé body opakovat.

Asi nejviditelnjší změnou byl tábor. Podařilo se do velké míry zachovat rozdělení zón a udržet přiměřený vzhled zóny 1. Diváci přicházeli, procházeli, nahlíželi a fotili, co viděli. Z toho mám dobrý pocit.

Nemám dobrý pocit z toho, že se nepodařilo udržet soustavné hlídání švejcarského ležení. Beastman všechno nezvládne - počkejte příště :badgrin:

Bitva - jednotka fungovala velice dobře, ale do budoucna musíme vyřešit efektivní zapojení free lances. Taky si chtějí zabojovat a nemůžeme se divit/zlobit, že zaplňují mezery v našich řadách.

Myslím si, že rozhodnutí nebrat píky se ukázalo jako správné a Švejcaři "po staru" byli v poli velice účinní (nemluvě o přesunu lesem :badgrin: ).

Na co je potřeba se soustředit, je zrychlení do běhu v posledních 10-15 krocích a bojový řev.

Jedna důležitá drobnost - himmel arsch un zwirn, Luut - adrenalin je sviňa, ale nevelte si v bitvě sami ze čtverce!!! Pokud máte pocit, že vám chybí nějaký rozkaz, je to proto, že tomu tak vaši důsojníci chtějí a příště takového chytráka raději sejmu sám, než aby mi vydával nějaké iniciativní lidové povely :evil

Po celou dobu bitvy byli naživu vždycky alespoň dva ze čtyřech důstojníků (mimochodem - svědčí to o skutečnosti, že se poctivě padalo a efektivně recyklovalo ;) ). My víme, co od vás chceme, rádi vám to sdělíme a vy to jenom proveďte!

Zdravím vaší jinak skvělou jednotku! jsem jedním z těch "free lances" jak jsi napsal, co vám možná pokazili - neúmyslně - formaci. A musím říct, že jsem se do první řady vůbec necpal, naopak. Už na nácviku nám byla přidělena vaše jednotka, ovšem v zadních řadách. Jenže v bitvě po náporu nepřítele se na pár místech vaše linie rozpadla a nikdo od vás mezeru nevyplnil... a tak jsem se najednou ocitl v první linii s kamarádem od nás, a rameno vedle ramena jsme urputně bránili švýcarské řady že nikdo z nepřátel neprošel...jako studená sprcha na mě pak zapůsbilo, když se k nám přiřítil jeden z vašich velitelů a obořil se na mě, co tam dělám a že mám vypadnout :cry:

Ale nic nikomu nevyčítám, chápu vás a příště se polepším a nechám nepřítele prorazit 8)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Madeleine
Příspěvky: 169
Registrován: 09 Dub 2010, 09:50
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praga.

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Madeleine »

Random napsal:Jindřichu, ty zvíře ... tohle je hodně zlý :evil:
http://jindrich-tyn.rajce.idnes.cz/Libu ... 242690.JPG

Nejlepší fotka z Bušína 2010!
Nu, co se dá dělat. Alespoň, že jsou z jiný čtvrti. A alespoň, že si zevlí MIMO hlavní ležení. Prostě Ordures :o)
Omnia Vincit Amor
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín 2010

Příspěvek od Indy »

Trochu pozdě to zkusím zhodnotit i z jiné stránky. Zatím jsem spíše jen vtipkoval. Co se týká tábora, tam to viděli všichni, prostě zoo je věc na jakou jsem zvyklý z sedmiletky či třicítky, a je to prostě super cesta správným směrem. Snad jen je třeba doladit pravidla a pravomoce. Viz nedobový bordel každé ráno např. To by měla řešit přísná funkce policajta či kvartýrmaistra. Ovšem ten by měl v táboře trávit více času a neběhat ještě po poradách atd. Výše píšete o strážích. Samozřejmě vypadají dobře, ohlídají majetek a přes noc mají jistě záslužnou funkci. Ovšem přes den spíše jen funkci dekorační. Co hlídají? Vstup do tábora mají zakazovat a komu? Civilistům, jiným obdobím, keckařům, kulhavým psům nebo děvkám? Když zakážeme vstup civilům, rychle si naběhneme s kamarádama, rodičema, neznámýma nováčkama atd. A nebude z toho nic jiného než poslíčkování typu : "Ty počkej tady, já se zeptám! Randóóóméé! Nevíte kde je Random?" běží jeden ze strážných po táboře a řeší hloupost typu jestli růžová pláštěnka může do prostoru tábora. :crazy:

K bitvě. Tady jste si všichni neskutečně dobře spravili chuť. Po loňsku. Protože ať švýcaři přistoupili k jakémukoli nepříteli, rozrušili mu řady a postupně ho zahnali na ústup či útěk. A to swiss poctivě padali, jak je vidět z fotek, nepřevzali móresy nesmrtelnosti od těch naproti. A Hlavně! Ti naproti posléze získali strach v očích! Bylo to již neskutečně krásně vidět, jak se bojí vůbec přijít blíž, jak si dodávají odvahu a jak pokaždé začnou po chvilce couvat a neudrží pozici. Konečně jsme jim do přileb vtloukli respekt. Možná Vám budou tyto žvásty znít pateticky, ale loni jsme měli kredit hezké, dobové, ale nefunkční hračky. A povedlo se nám to zlomit a překonat. Všem moc děkuji, věřím, že podobný pocit zůstal i ve Vás fšech.

Jediná drobnost jsou opět povely, musíme asi zkusit více využívat ty píšťalky a nebo pohledat ty plechové rohy a mocně je používat. K tomu vyběhnutí z lesa či útoku do týlu nepřátel před pevností by vícenásobné troubení znělo asi prímově.
Tož Howgh! :occasion5:
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti