Lipany 2010 - 22.5.2010

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Siegfried »

Text jsme opsal z ČŠ, pořádá to Čert, převzal to po neúspěšných původních organizátorech dost narychlo, tak mu dejte vědět co nejdříve.

Kdo to pořádá : ARMITORES, Jaroslav ČERT Štěpán (603412110, jarostepan@seznam.cz)
Kdy to bude : 21. květen 2010 : (2 dny) od 14:00 do 20:00
Co to je : bitva, vystoupení, slavnosti (městské a jiné), tržiště
Popis : Dámy a pánové,dovolujeme si Vás pozvat 21. - 23.5. 2010 na rekonstrukci Bitvy u Lipan, přímo na autentickém bojiišti, pod pamětní mohylou.
Akce je pořádána Kolínským museem, pod záštitou hejtmana středočeského kraje,
Budou vozy, koně, jednotky s pavézama a tyčovkama, děla... Velký dobový tábor a tržiště, úplně oddělený od buřt stánků a prodavačů hadů. Program na třech podiích... Jenže čas letí a šibenice je to obrovská.
VYHLAŠUJI PROTO TOTÁLNÍ MOBILIZACI!
KAŽDÝ ŽOLDNEŘ, RYTÍŘ, KATOLÍK ČI PODOBOJÍ NECHT SE NAHLÁSÍ NA NÍŽE UVEDENÝ EMAIL, SVÉ FOTO POŠLE A PO SCHVÁLENÍ SE V OSUDNÝ DEN(22.5. o devíté hodimě ranní) DOSTAVÍ NA BITEVNÍ POLE V PLNÉ ZBROJI!
Požadujeme kvalitní dobové vybavení na dané období(1434), VČETNĚ STANŮ! (Kopulky si můžete postavit mimo tábor)
UPOZORNĚNÍ: Počet účastníků je omezen!!!

PROGRAM PRO DIVÁKY v sobotu 22.5. od 14.00 do20.00, BITVA od 16.00

Tábořit možno od čtvrtka, . Plac je ideálně kempovací, na sobotu zajistíme jídlo a pití, možná i nějaký malý žold nebo alespoň lepší cesták. Ucelené skupiny jsou vítány, ale bereme i jednotlivce(třeba jen s pobočními zbraněmi), budou začleněni, vycvičeni a vyzbrojeni. Volejte známé a kamarády, tato příležitost se může opakovat jen pokud to letos všechno dobře dopadne!
Z který je to doby : gotika

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Děkuji moc za založení téhle diskuse. Honím lidi kde se dá, termín je vážně šibeniční a tak říkám: Raději dobrého jagelonce než keckařského rádobyhusitu. Ale jestli nebudu mít dost přihlášek, tak budu jako smrt = beru fšechno. Tuhle akci musím letos postavit za každou cenu, protože nám otevírá spoustu možností pro další roky. Tím chci nenápadně naznačit, že až ji budete následně kritizovat(nejlépe podle fotek :evil: :lol: :evil: ) budu já se ptát kde jste byli když jsem Vás potřeboval. Jasne, že teď je to vydírání,atd...... Jasně, že je to nečestné a nesportovní, NO A CO? Jestli budeme dělat Lipany ještě příští rok a potom až k tý šestistovce v roce 2034, tak o tom rozhoduje právě teď každý jeden z Vás. Jestli jste mě pochopili, tak díky moc, jestli jsem se někoho dotknul, tak se omlouvám, ale hlavně přijeďte.
děkuji cert
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Olaff »

cert napsal:Tím chci nenápadně naznačit, že až ji budete následně kritizovat(nejlépe podle fotek :evil: :lol: :evil: ) budu já se ptát kde jste byli když jsem Vás potřeboval.
Na exkluzivnej dovolenke v St. Lubovni.... :occasion5:
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Dobře, dobře, tuhle omluvenku beru. Má ji, čertužel, i Siegfried.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Indy »

Helfštýn?
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Že vy Moraváci musíte mít vždycky něco extra :violent1: . Aspoň tam všechny pozdravuj, když už tam bude hanácké výkvět.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Siegfried »

cert napsal: Tím chci nenápadně naznačit, že až ji budete následně kritizovat(nejlépe podle fotek :evil: :lol: :evil: ) budu já se ptát kde jste byli když jsem Vás potřeboval. Jasne, že teď je to vydírání,atd...... Jasně, že je to nečestné a nesportovní, NO A CO? Jestli budeme dělat Lipany ještě příští rok a potom až k tý šestistovce v roce 2034, tak o tom rozhoduje právě teď každý jeden z Vás.
děkuji cert
Muhehe pro mě si pro Lipany, zárukou určité kvality, a víme všichni ž en ato máš 11 dní nebo kolik, tedy ti těžko můžu něco vyčítat :)
Žádná další organizační možnost, mě nenaplnuje pocitem kvality. Takže mě fakt sere, že tu nejsem, ale sliby se plní :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Maršálek »

obávám se, že budu mít pracovní víkend, což je v mém povolání otázka rozkazu
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Připadám si tak trochu jako Růžička na MS :evil: . :evil: Ještě, že Vy mi aspoň držíte palce a neházíte klacíky pod nohy. Nutno přiznat, že i morální podpora :protest: je fajn :p .
Avatar uživatele
Madeleine
Příspěvky: 169
Registrován: 09 Dub 2010, 09:50
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praga.

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Madeleine »

cert napsal:Připadám si tak trochu jako Růžička na MS :evil: . :evil: Ještě, že Vy mi aspoň držíte palce a neházíte klacíky pod nohy. Nutno přiznat, že i morální podpora :protest: je fajn :p .
Siegfried napsal: "Muhehe pro mě si pro Lipany, zárukou určité kvality, a víme všichni ž en ato máš 11 dní nebo kolik, tedy ti těžko můžu něco vyčítat
Žádná další organizační možnost, mě nenaplnuje pocitem kvality. Takže mě fakt sere, že tu nejsem, ale sliby se plní "


Faktem zůstává, že ty organizační přesuny a všechno bylo dosti na rychlo, ale my (mohu-li mluvit za Sousedy) jsme s Tebou. Já jsem kvůli Lipanům např. nejela na Brodění, což mne mrzí. Nepotřebuju chválu, to ne! Jen abys věděl, že v tom nejsi sám ! :salute:
Omnia Vincit Amor
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Je fakt, že Sousedi byli jedni z prvních, které sem oslovil. A to v době kdy jsem ještě ani pořádně nevěděl jestli do toho vůbec s Dankem půjdeme a jestli se nám podaří to celé zoorganizovat. Prostě jsem si Lipany bez Vás neuměl moc dobře představit a Lazarův příslib Vaší účasti byl jedním z velmi podstatných argumentu pro to abych strčil hlavu do oprátky. :clap:
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Maršálek »

Podle dohody jsem obratem hodil pozvánku jak na naše Hradecké fórum, tak i Karlovcům ;)
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Díky :thumbup:
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Pappi »

Jen se blbě zeptám, protože mi tato informace asi unikla. Kdy jsou nácviky? Stačí přijet v sobotu ráno?
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

Nácvik je jen jeden, v sobotu ráno od 9.00. POZOR, nácvik je v kompletní zbroji, celou akci bude natáčet Toulavá kamera a už na nácviku se budou dělat předtáčky k bitvě. Tak proto. Díky a hezký pátek a ještě lepší sobotu na Lipanech.
cert
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů