Lipany 2010 - 22.5.2010

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Lazar »

Tak jsem náhodně zalovil v googlatoru a toto na mne vypadlo:

http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic ... c&start=30

Vlastní hodnocení dodám až dojím zbytek prasete.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Radim Vaňousek »

No, jo. Pan Motyčka má samozřejmě ve všem pravdu. :wave: Hlavně mu tam asi chybí omotané gumáky a pexesa, které jistě k jeho vizi husitství patří, nebo donedávna patřily.
Nedokážu pochopit, jak si může být svými tvrzeními kolikrát tak jist.
-----------------

Čerte, líbilo se mi to. Organizaci nemám co vytknout, bitva byla dobrá. Příjemně jsem si odpočal.
Díky.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Pappi »

Ták já se také podělím se zážitky. Akce Lipany se mi zamlouvala moc, ikdyž dopolední nácviky byly poněkud zběsile rozplizlé a měl jsem z nich dost rozpačité pocity. Ovšem samotná akce mi naprosto sedla a musím říct, že něco podobného tu dosud chybělo. Konečně to nebyla jen scénika, ale divák se mohl dozvědět jaké bylo složení vojska byly mu představeny jednotlivé druhy vojsk, zbraně a to vše pak plynule přešlo v komentovanou bitevní ukázku. Právě tohle se mi moc líbí a vídám to na moderních vojenských akcích, např. v Lešanech, kde není kladen důraz na divadelní schopnosti jednotlivých účastníků, ikdyž bez nich to samozřejmě také nejde, ale hlavní prim hrají předváděné zbraně, technika, uniformy a právě na to já jdu a chci k tomu něco slyšet. Velice hezký houf byli (jsou) Pražani, Sousedé. Na ně byl moc hezký pohled. Je jich jak špinavejch psů a sluší jim to. Pavézy, tyčovky, secvičení, uprostřed korouhev paráda. Tak to má vypadat, když chci lézt před lidi a ukazovat jim jak to bylo. Bylo i spousta jiných kvalitních lidí, ale okomentoval jsem právě ty Pražany, protože dělají spec. ty husitské války. Pak bylo moc dobré, že se sešla skoro všechna děla co jsou v republice a za něco stojí. Né nějaké ty přitroublé modýlky a parodie děl vídáné na mnohých akcích.
Na druhé straně něco kritiky a sice chyběla na place voda pro bojující, Málem jsem v tom vedru chcípnul žízní. Toť asi vše. Jó ti koňáci byli odkud, fakt nevídaní týpci mohl jsem na nich oči nechat. :shock:
Broda hrrr
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Olaff »

Videl som fotos z Lipan, videl som fotos z Lubovne a pocul som ohlasy nasich... No, Siegfriedovci asi budu tento rok nasrati, ze nesli radsej na Lipany, hm...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Siegfried »

Olaff napsal:Videl som fotos z Lipan, videl som fotos z Lubovne a pocul som ohlasy nasich... No, Siegfriedovci asi budu tento rok nasrati, ze nesli radsej na Lipany, hm...
Jenže když se na něčem domluvím, tak domluvu dodržím a mě se na Lubovně líbilo.
Lipany vypadají také pěkně a podpořil jsem čerta aspoň slovem a agitací jak se dalo. A na pohled to vypadá jako důstojná prezentace Lipan a věřím, že bude mít pokračování.

A nasratý jsem akorát pretože akýsi negr čo som sa na něho těšil neprišel... :-(

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Random »

Inu, já bych to nesrovnával - Lipany byla akce "na posední chvíli", která představovala velku sázku na nejistotu. Proto se ladila ještě na místě a za pochodu a takto viděno to dopadlo ještě docela dobře.

Můžeme se sice dlouze bavit o tom, co mohlo být lépe, ale pro mě to smysl nemá. V rámci možností jsme odvedli maximum a doufám, že to bylo vidět. Navzdory bouřce, přívalovému dešti a semifinále se Švédy přišly mraky lidí a aplaus se zdál být nelíčený.

ŠP nakonec dala do táborských houfů 6 ks na ubití (tímto děkuji všem, kteří se dostavili), takže jsme občanskou povinnost splnili a řekl bych, že pokud se akce v příštím roce náhodou konat nebude, důvodem rozhodně nebude to, že by letošní bitva byla nezajímavá či nepovedená.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Madeleine
Příspěvky: 169
Registrován: 09 Dub 2010, 09:50
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praga.

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Madeleine »

Pappi napsal:Ták já se také podělím se zážitky ... Velice hezký houf byli (jsou) Pražani, Sousedé. Na ně byl moc hezký pohled. Je jich jak špinavejch psů a sluší jim to. Pavézy, tyčovky, secvičení, uprostřed korouhev paráda. Tak to má vypadat, když chci lézt před lidi a ukazovat jim jak to bylo. Bylo i spousta jiných kvalitních lidí, ale okomentoval jsem právě ty Pražany, protože dělají spec. ty husitské války ...

Souhlasím, akce to byla celkově mnohem vyvedenější, než jsem čekala. Jedině ten nedostatek vody, to bylo dno, ale třeba od nás nebyla jediná žena, která by nebyla v bitvě, tak jsme nemohli zaúkolovat nějakou FeldFrau. I kdybych měla být příště jediná kdo to zařídí, tak to zařídím.
Pappi, díky moc za naši chválu. Opravdu jo. Jsem za to ráda. A díky všem, co se podíleli.

PS :: A Lazar má nový slušivý kozácký sestřih ;)

PRAGA hrrr.
Omnia Vincit Amor
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Lazar »

Za prvé, je to Praga Caput Regni. Hrrr patří jinam.

Za druhé, tu formaci umíme lépe, ne že ne.

Za třetí jsem ze své čutory napojil nejednoho člověka co jsem potkal. Takže jsem byl Feldfrau a hejtman v jedné osobě? Lidi, mějte čuory, jsou k nezaplacení.

Za čtvrté, jak říká trefně Chomi, není to kozácký sestřih, ale modifikace pro přijímání pod obojí, aby mi krev Kristova netekla do vousů (a vousy nelezly to krve Krista).

A teď konstruktivněji:

+ Strava
+ Žold
+ Tábor a pohodová atmosféra
+ Bitva samotná, když se to již pohlo
+ Doprovodný program
+ Trénovaní koně (zde smekám a tleskám, když jsem viděl jak jednomu koni vypálili přímo za prdelí a on se ani necuknul, dost dobrý)
+ Vozová hradba
+ Barvínek a jeho šenk, ti byli extra vstřícní, že jsem skoro měl pocit že je okrádám, ale oni byli prostě na nás hodní.

- Absence značení kudy kam při příjezdu
- Absence informací někdě volně k nahlédnutí která by nám řekla kde se kdy přihlásit o žranec
- Naprosto neuvěřitelně zdlouhavej nácvik, ubíjející a vysilující lidi před akcí samotnou. Jednou dobré, podruhé fajn, potřetí.... již ne tak moc.
- Superdlouhé čekání před bitvou bez stínu, znovu, lidi se vařili ještě než vyrazili na to stovku sprint do kopce
- Kostýmování jezdců (jako vždy a všude, k pláči)
- Hlasitá hudba hned vedle ležení (hlava mě bolela prakticky celý den, ale chápu že tady není volby), ale především, to ubíjející country, když vše kolem je laděno do středověku?
- Ochrankáři nehlídající bezpečnostní zóu mezi páskami, která byla, jak jinak, plná dětí na sebevražedné výpravě na povel jejich matek. (Evergreen. Když jsem jedné říkal že tam kde sedí na ně může šlápnout kůň, opáčila že jinam nemůže protože je tam vlhko...)

Avšak kolem a kolem, sečteno, podtrženo: velmi zdařilé. Jen tak dál.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Madeleine
Příspěvky: 169
Registrován: 09 Dub 2010, 09:50
SHŠ: Civitas Pragensis
Místo/Bydliště: Praga.

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Madeleine »

Lazar napsal:Za prvé, je to Praga Caput Regni ...
Myslela jsem v humoru i Tvůj sestřih, i to hrrr. vím, kam to patří. :)
Omnia Vincit Amor
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od Lazar »

Humor neznat! :evil:
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
cert
Příspěvky: 62
Registrován: 16 Zář 2008, 14:50

Re: Lipany 2010 - 22.5.2010

Příspěvek od cert »

děkuju, moc, moc, moc. :clap: Dokázali jsme nemožné, pokořili nepokořitelné a překonali nepřekonatelné, a to vše jen díky Vám. :clap:
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti