Dobývání Malešova (2007)

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Dobývåní Maleťova 2007

Příspěvek od Pája1111 »

Byla to vydařená taškařice :lol: Víc takových a všichni LH fanatici budou v protialkoholních léčebnách :badgrin: :badgrin: :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Mordor
Válka
Válka
Příspěvky: 75
Registrován: 03 Pro 2006, 22:16
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Mordor »

To máš recht Pájo, proto je zatím asi tak málo příspěvků, všichni si léčí kocovinu :D
Jinak mě letošní Malešov příjemně překvapil, protože jsem vůbec netušil jak bude program vypadat. Rozdělení příběhu na dva obrazy bylo vyvedené a i když byly jen dva nácviky vše se myslím podařilo.
Večerní vystoupení kluků z Brna (to je město, které leží někde na severu, jak tvrdil Pája :D ) bylo fakt super. Jen bych jim ještě trochu ztlumil světlo aby je to tolik neoslňovalo. :D
Večerní kalby kvalitní, jako vždy.
Zlo přichází z východu...buhehe
Avatar uživatele
Mordor
Válka
Válka
Příspěvky: 75
Registrován: 03 Pro 2006, 22:16
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Mordor »

Jo a Pájo, žádný LH, ale KM přece.... :lol:
Zlo přichází z východu...buhehe
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broďan »

Já si léčím nejen kocovinu, ale taky se vzpamatovávám ze včerejšího zubařského zákroku. Strávil jsem totiž příjemné dvě hodinky od 21 do 23 hod. v zubařské ordinaci. Teď mám ale kvalitní pancéřový zub, který mne už nikdy bolet nebude. Zubař kupodivu odér z mých útrob nijak nekomentoval, pouze se divil, že slintám, jakoby mne za to platili.
Z Malešova chystám zase fotografický komiks, jen co se dám trochu do kupy.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Mordor napsal:Jo a Pájo, žádný LH, ale KM přece.... :lol:
Sorry, Koukatelné Minimum, já vím..... :badgrin: Dík za pochvalu vystoupení, snažili jsme se ;)
Broďan: Pancéřový zub? To máš taky od Brožka???? :D A to tě trápili jen dvě hodiny? Sakra, vždyť jsem jim volal, že to mají protáhnout, že máš utrpení rád :badgrin:
Chtěl bych poděkovat organizátorům za vřelé přijetí a poskytnutí luxusního ubytování, kdy jsme nemuseli být namačkáni mezi těmi smradlavými LH-KM, jako je třeba Dudlajs :badgrin: nebo Pappi :badgrin:
Bašta byla super, ještě teď rodím hnědá batolata hýždí s vůní vepřového sádla....
Ještě jednou dík, zdravím všechny z dalekého severu, z Brna. :D
P.S. Už tady začal padat sníh :D
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Letošní Malešov byl opět trochu jiný než ty předchozí což je jenom dobře a něco se mi jak to již bývá líbilo víc něco míň. To co se mi líbilo víc byl prostor a čas na naše "broďanské" střílení, které jsme si nevídaně užili a ještě při tom stačili odbavovat zástupy dětí a chodit rovnou od palpostů na seřadiště či lapků potlučiště. Dále přibylo několik nových tváří z nichž asi, tedy zcela určitě oceňuji, našeho střelce Dudlajze jenž se ze zcela tuctového šermíře libušínského typu ošatil a vybavil ve velice slušného měšťana. Na jeho příkladu je vidět, že když někdo chce a má možnost, tak jde všechno a i za poměrně málo peněz pořídí hodně muziky. Pak smekám před panem velkotvrzařem co nového na tvrzi opět vyrostlo. Úžasný krb, přepychová ložnice, keramická pec s přístřeškem prostě nutno zvolat. Bravo! Též bratr pohan Klíma jenž na tvrzi od prvního ročníku nebyl nešetřil slovy chvály. Tam je ten zážitek a rozdíl díky odstupu času nejvíce vidět. Pak se mi moc líbila hostina, kde dobří Broďaně propadali svatému vytržení a pěli svých nábožných písní aby pak mohli hrdě líbati svou slavnou korouhev. Též má nemalé plus pan Sadílek jenž vědom si svých broďanských kořenů, vida korůhve svaté líbání, hned přez celý sál přiběhl a jal se ji též líbati.
Nýní k bitvě. Zde musím opět potvrdit ten fakt, že když jsou rozumní, lidé jde všechno od kovových sudlic až po odstřelování raněných plazících se po bojišti. To bylo obvzláště efektní a divák to ocenil potleskem během samotné bitevní ukázky.
Též potěšilo vystoupení Brňanů jež bylo předvedeno na malešovském nádvoří. Kam se serou Merleti. Bezvadné oblečení, bezvadné zbraně a bezvadný šerm. Alespoň pro mne jako nešermíře to byly perfektně provedené duely na které bylo radost pohledět pro jejich nasazena předvedenou techniku šermu různými zbraněmi. Tak si to představuju, že to mohlo probíhat v různých renesančních šermírnách či na potemnělých městských ulicích.
Co se mi však letos nezamlouvalo bylo místo kde se odehrávala bitevní ukázka. Zde nebylo dobového vůbec nic a dlužno podotkout, že kdyby se srážka odehrávala v Č.Brodě mezi paneláky tak to vyšlo nastejno. Na fotkách je to obvzláště vidět. Uvázaná kola, auta, moderní domy a mnohé jiné. To prostředí bych se přimlouval na příští ročník určitě změnit. Pak se též nabízelo srovnání s loňským Malešovem jenž byl opravdu jedním z nejlepších ze všech konnaných ročníků a nasadil laťku hodně vysoko. Zde mluvím hlavně o scénáři bitvy a prostředí. Prostě tvrz je tvrz. Popřípadě by snad šla udělat bitvička i pod parkánem na louce mimo ochranné vodní pásmo, ale to nechám na pořadatelích.
Závěrem chci pořadatelům poděkovat za letošní ročník a budu se těšit na další shledání a spolupráci. Prostě Malešov je jen jeden a nezkazí ho ani jeden rytíř inženýr :lol: Modří vědí že?
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

[quote=Pája1111]Chtěl bych poděkovat organizátorům za vřelé přijetí a poskytnutí luxusního ubytování, kdy jsme nemuseli být namačkáni mezi těmi smradlavými LH-KM, jako je třeba Dudlajs :badgrin: nebo Pappi :badgrin:
Bašta byla super, ještě teď rodím hnědá batolata hýždí s vůní vepřového sádla....
Ještě jednou dík, zdravím všechny z dalekého severu, z Brna. :D
P.S. Už tady začal padat sníh :D[/quote]

Pché troubo kdes nás viděl namačkané. Krom Dudlajze jenž nevlastní dům ve městě a spí mezi koňma na seně mi dobří měšťané spíme v maximálním pohodlí svého luxusního stanu na kožešinkách a zabaleni v měkkoučkých dekách obklopeni vším pohodlím jakož i blahobytem našeho měšťanského stavu. Chtělo to je obejít vtrz a spatřil bys tmou svítit náš brodostánek v plné nádheře. Pro lid bereme ještě jeden tzv. kopulační hříbek, ale protože Dudlajz byl sám bylo zbytečné aby vlhnul ranní rosou a válel se v něm pouze jeden střelec. Nebroďani do něho již nesmějí, protože minule nám ho cizí lid hrozně zastříkal a po aktu tiše zmizel neznaje se k tomu. Smůla byla, že ti chámové byli viděni bratrem Pickem-Broďanem a ten je za to veřejně pranýřoval.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Mordor
Válka
Válka
Příspěvky: 75
Registrován: 03 Pro 2006, 22:16
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Mordor »

Souhlasím s Pappim, že to místo nebylo z dobového hlediska nic moc, ale zase kde by šlo tohle udělat ;? Na parkáně bychom se nevešli a dole pod tvrzí by zase nikdo z diváků nic neviděl. ;)
Zlo přichází z východu...buhehe
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Pája1111 napsal:Chtěl bych poděkovat organizátorům za vřelé přijetí a poskytnutí luxusního ubytování, kdy jsme nemuseli být namačkáni mezi těmi smradlavými LH-KM, jako je třeba Dudlajs :badgrin: nebo Pappi :badgrin:
Bašta byla super, ještě teď rodím hnědá batolata hýždí s vůní vepřového sádla....
Ještě jednou dík, zdravím všechny z dalekého severu, z Brna. :D
P.S. Už tady začal padat sníh :D
Pché troubo kdes nás viděl namačkané. Krom Dudlajze jenž nevlastní dům ve městě a spí mezi koňma na seně mi dobří měšťané spíme v maximálním pohodlí svého luxusního stanu na kožešinkách a zabaleni v měkkoučkých dekách obklopeni vším pohodlím jakož i blahobytem našeho měšťanského stavu. Chtělo to je obejít vtrz a spatřil bys tmou svítit náš brodostánek v plné nádheře. Pro lid bereme ještě jeden tzv. kopulační hříbek, ale protože Dudlajz byl sám bylo zbytečné aby vlhnul ranní rosou a válel se v něm pouze jeden střelec. Nebroďani do něho již nesmějí, protože minule nám ho cizí lid hrozně zastříkal a po aktu tiše zmizel neznaje se k tomu. Smůla byla, že ti chámové byli viděni bratrem Pickem-Broďanem a ten je za to veřejně pranýřoval.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Mordor
Válka
Válka
Příspěvky: 75
Registrován: 03 Pro 2006, 22:16
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Mordor »

Pappi, věta..."Chtělo to je obejít vtrz a spatřil..."je opravdu moc hezká, to je klingonsky? :lol: :lol: :lol:
Zlo přichází z východu...buhehe
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Mordor napsal:Pappi, věta..."Chtělo to je obejít vtrz a spatřil..."je opravdu moc hezká, to je klingonsky? :lol: :lol: :lol:
Druhej trouba. Ty už nedostaneš azyl ani v Brodě! Z Prahy jsi byl zrádče vyhnán a v Brně tě podkuřovači nechcou. Teď už ti zbývá jen ten Klingon. A tady to máč ještě jednou.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Mrkvoslav
Příspěvky: 4
Registrován: 10 Pro 2006, 00:04
Místo/Bydliště: Prága
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrkvoslav »

Ještě jednou všem díky za účast - u mnohých až do ranních hodin :)

I já byl s akcí spokojen - je tam sice mnoho rezerv, ale tak to má být - prostor pro zlepšování je třeba!

Co se týče místa na bitvu, s tím asi budeme na tvrzi bojovat stále... Letošní místo bylo supr vzhledem k diváckému výhledu, jinak uznávám, že okolí až zas taková nádhera není. I když paneláky v Brodě to nejsou...

Možná zkusit něco na lukách za vesnicí, ale to už je zas dost daleko... No, něco zkusíme vymyslet... Nápadům a návrhům z vaší strany se meze nekladou :)
Omnia vincit Daucus carota!
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Pappi:Je pravdou, že sem vás nikde namačkané neviděl, ale všude jsem vás cítil :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pappi »

Pája1111 napsal:Pappi:Je pravdou, že sem vás nikde namačkané neviděl, ale všude jsem vás cítil :badgrin:
Já to trochu doplním aby někdo nemyslel, že snad u nás ve svatém městě smrdíme jak v Prušánecký u blázince. Cítil jsi z nás ono mrazení v zádech jež ti vyvstávalo při pohledu na naše arkebusy a ručnice jimž se holt mečem neubráníš. :badgrin:
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Všimli jste si, jak nám tuto debatu kazí Vaňous??? On jedinej není level4 :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů