Festival historie aneb Velhartice na Malešově (2007)

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Festival historie aneb Velhartice na Malešově (2007)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Milí uživatelé,
sice jsem celou tuhle sekci založil, aby se v ní hodnotily akce historické, nicméně si myslím, že festival historie z 29.9. konaný na tvrzi Malešovské, jest vhodným tématem k diskuzi. Slíbil jsem tamnějším přednášejícím, že jim poskytnu prostor pro tlachání -mají ho tedy mít. :badgrin: Mohou začít hned pod mým příspěvkem.

I přes fakt, že jsem v odvětví badatelském "čerstvá naplavenina", jsem si seminářů užíval. Čekaje spoustu hámotin, se mi dostalo docela dobrého výkladu. Jako správného "šermíře" mě samozřejmě nejvíce zaujaly ukázky boje a šermu. Nelenil jsem však a zúčastnil se i přednášek o odívání ve 14. a 15. století. Mám akorát dojem, že děvčata vypotřebovala veškerá zajímavá témata a na příští ročník nebudou mít o čem hovořit. Možná se mýlím... co?

Jen škoda, že jsem nemohl přijet už v pátek a že většina lidí odjela hned po skončení poslední přednášky -večery na Malešově jsou vždy grandiózní a člověk na ně rád vzpomíná. Opět jste tam mohli vidět naše už tradiční, promiskuitní tance. :bootyshake: :badgrin:

No, bylo to zase pěkně výživný... :D
Avatar uživatele
Blanka
Příspěvky: 7
Registrován: 30 Zář 2007, 20:22

Příspěvek od Blanka »

Tož my Ti pěkně děkujeme a jsem zvědavá kolik dalších příspěvků se od zúčastněných sejde.
Akce to byla krásná a velký dík patří panu velkotvrzaři za to, že nás nechal na Malešově tři dny přebývat. Osobně jsem si užívala moc a těším se na další ročník případně na nějakou akci na pořádanou na Malešově, na kterou by se nám náhodou dostalo pozvání.
A neboj, dámy přednášející o odívání si jistě nějaká další témata najdou :)
Avatar uživatele
Koudy
Příspěvky: 40
Registrován: 05 Pro 2006, 09:58
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koudy »

Zdravim,
na Festivalu historie jsem byl letos poprve, na Malesove taktez a nutno rict ze me oboji uchvatilo. Spousta (tedy spis tak akorat) fajn lidi, zajimavy prednasky (ac jsem to necekal, i ty o odivani me zaujaly). Prijemna byla otevrena diskuse po workshopu Trabantengarde.
Neco malo fotek je k videni zde.
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krea »

Eee ... sice mi dělá trochu problém se tu vyznat, ale doufám, že jsem nic nepotento. Smile

Takže - tož ti děkujeme za kladné hodnocení akce. Jinak zajímavá témata jsou v odívání vždy, neb se totiž pravidelně vynořují hrozně zajímavé otázky ohledně úplně nesmyslných věcí, kteréž to tě v prvním záchvatu nadšení ani nenapadly.

Co se týče večeru po, tak jsem byla dost překvapená, kolik lidí se bylo ochotno vzdáti oslnivé přítomnosti Romanovi a jeho spolku. To na Velharticích nebylo - ale tam se po zkončení v 19 hodin domů rozumně nedostaneš, takže tam nic jiného nezbude, než přespat. To je nevýhoda výhodné polohy - v tomto případě zeměpisné. Idea
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Krea:
časem se vyznáš. Když budeš chtít vkládat smajlíky, nic u nich nemaž. (jsi ze mě udělala pěknýho proutníka... Smile) :lol:
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krea »

?
... tedy jsem poděšena, zmatena a zcela jistě se červenám i za ušima.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broďan »

Ousku ty hade, seš bezcharakterní hovado, koukám totiž, že level 4 tady může dostat kdejaká tvoje nahodilá známá bez zřetelných zásluh a v interních debatách pak může nahlížet do našich nejintimnějších niter. Dřív se uděloval pouze členům SSB a teď kvůli tvým neukojeným pudům to rozdáváš je tak za hubičku. Nebo spíš za něco jinýho, že?
V sobotu jsem se věnoval své dceři, jinak bych na Malešov jel a tvoje počínání patřičně umravnil. Broda Hrr!!
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Jan z Siecina
Bůh humanitních věd
Bůh humanitních věd
Příspěvky: 81
Registrován: 04 Pro 2006, 19:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan z Siecina »

Martin Broďan napsal:Ousku ty hade, seš bezcharakterní hovado, koukám totiž, že level 4 tady může dostat kdejaká tvoje nahodilá známá bez zřetelných zásluh a v interních debatách pak může nahlížet do našich nejintimnějších niter. Dřív se uděloval pouze členům SSB a teď kvůli tvým neukojeným pudům to rozdáváš je tak za hubičku. Nebo spíš za něco jinýho, že?
V sobotu jsem se věnoval své dceři, jinak bych na Malešov jel a tvoje počínání patřičně umravnil. Broda Hrr!!
No jo, taky jsem čuměl, co je to za nové cavyky... A ještě je hned moderátorkou důležitých fór jako je studovna a salon krásy...
Amor patriae nostra lex.
Avatar uživatele
Blanka
Příspěvky: 7
Registrován: 30 Zář 2007, 20:22

Příspěvek od Blanka »

Ale no tak pánové, takhle se do něj pouštět, uvidíte, že Krea bude pro fórum jen přínosem, protože je to nesmírně inteligentní, sečtělá a šikovná žena, která je naším kostýmním guru.
No jo, já už mlčim, já tady taky nejsem doma :(
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Broďan »

Musím uznat, že jsem byl včera večer nějak moc spravedlivej, takže se Ouskovi omlouvám za ošklivý tón mého příspěvku.
Nicméně před časem jsme právě do levelu 4 naplkali tolik necenzurovaných "myšlenek", že by se z toho nezasvěceným mohla zatočit hlava či dokonce zvedn
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Jan z Siecina
Bůh humanitních věd
Bůh humanitních věd
Příspěvky: 81
Registrován: 04 Pro 2006, 19:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan z Siecina »

Blanka napsal:Ale no tak pánové, takhle se do něj pouštět, uvidíte, že Krea bude pro fórum jen přínosem, protože je to nesmírně inteligentní, sečtělá a šikovná žena, která je naším kostýmním guru.
No jo, já už mlčim, já tady taky nejsem doma :(
To nevadí, je to ženská, to mluví za všechno :)))
Amor patriae nostra lex.
Avatar uživatele
Blanka
Příspěvky: 7
Registrován: 30 Zář 2007, 20:22

Příspěvek od Blanka »

Martin Broďan napsal:Musím uznat, že jsem byl včera večer nějak moc spravedlivej, takže se Ouskovi omlouvám za ošklivý tón mého příspěvku.
Nicméně před časem jsme právě do levelu 4 naplkali tolik necenzurovaných "myšlenek", že by se z toho nezasvěceným mohla zatočit hlava či dokonce zvednout žaludek.
No však se podívej jak hezky a věcně hodnotíme akci na Malešově 8)
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Broďan:
ani nevíš jaká Krea ve skutečnosti je. Prostě jsem našel další správný přírůstek do SSB. Uvidíš sám. (jo a mezi náma nic neproběhlo, takže zase klídek). Moderovat by měla alespoň v "salonu krásy" (esli nevíš proč, mrkni se do jejího medailonku)
Co se týče minule probírané fámy...
1. já za nic nemůžu. To vždycky ti "druzí"
2. už k tomu nemám důvody
3. prvního listopadu by se to mohlo totálně změnit
;)

Případná úmrtí na otravu levelem 4 beru na svou zodpovědnost :) Nicméně level 3 je o dost hustší.

Jan z Siecina:
Kamile ty se divíš, protože jsi narozdíl ode mne už dlouho nikde nebyl -co víc ti na to mám povědět. Pokud chci, aby se forum zdokonalovalo, potřebuju nové lidi se znalostma, kterýma tu nikdo doteď neoplýval.

A moc tady o ženských nemluv -od toho máme "sexistickou divizi" :violent1:

Blanka:
server je pro všechny. Vyjímku tvoří ing. Motyčka a Troll.jr. :lol:
Pokud si budete chtít pokecat o chlapech, mám tu pro vás skrytý "sbor feministek", který je přístupný pouze ženám a samozřejmě adminoj (ale ten tam vůbec neleze, protože si nechce kazit názory na ženské pohlaví).
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nařčení

Příspěvek od Krea »

Pánové,
ráda bych vás vyvedla z omylu. Nic jsem nechtěla, žádná práva navíc jsem nežádala - nota bene se tu ještě docela nevyznám. Vaše plamená slova hovoří o nechuti experimentovat a jisté dávce uražené maskuliní ješitnosti. Posledních pár let bojuju s větrnými mlýny naší šermířské scény a nemám ani chuť natož čas se s vámi nějak intelektuálně přít a přesvědčovat vás, že mám mozek v hlavě.

Radime, pokud mě těch nadpráv zbavíš, budu jenom ráda.
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krea »

A ještě jedna věc, Radime - ta poznámka, co se mi objevuje nad fotkou ...

... znám Terryho Pratchetta a tohle bych mohla brát osobně. Mým alteregem v této dimenzi je totiž bábi Zlopočasná. :-)))))))
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti