ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

byl jsem tady a támhle...
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Myslím ,že se akce vydařila,jako účastník s angažmá ve druhé části jsem z bitvy moc neviděl a tak bych rád slyšel ,jak to vypadalo od diváků.Já jsem udělal životní zkušenost s pobytem na koňském hřbetě a kompletní bojové zbroji - není někde ještě pár fotek? Neobjednal jsem si dokumentaci -no a tak ji nemám. Kobyla mě laskavě dovolila nasednout až po tom ,co jsem sňal přilbu s chocholem,opětovné nasazení už jí nevadilo.Zato dělostřelba ... husiti vůbec nepotřebovali střelivo ,ten rambajz musel spolehlive rozvrátit jezdecký útok už sám o sobě.
Dva podvečerní turnaje vypadali velice pěkně a užili si účastníci i diváci. Tábor mi přišel trochu moc dlouhý.Za kytaru ,která pronikla k našemu ohni se ještě jednou sypu popelem a lezu do kanálu.Nicméně totální deficit hudebních nástrojů bude chtít doladit. Ten kněz ,co se muckal v poledne na veřejných místech s kuchařkou a šíša na večerním šlechtickém stole,to taky neladilo s dobou.
Děkuji řádovým bratřím i spřáteleným pánům ,kmánům i žoldnéřum a nosičkám vody za účast.
Pro příští akci se pokusíme lépe secvičit.
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Já zas pane Jiří prodělal zážitek v podobě plné zbroje na vratkém voru :D Co se týče neduhů v OH táboře tak i já si sypu popel na hlavu. Kytara, brýle a šíša u mého stolu :doubt: Sic večer ale byla tam. Po akci jsem sesílal hromy a blesky na hlavy svých družníků a pro příště to snad ukočíruju lépe.
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Mojshe »

Jiří z Holohlav napsal:... Ten kněz ,co se muckal v poledne na veřejných místech s kuchařkou ...,to taky neladilo s dobou.
myslím, že tohle vůbec nevadí: pro Čechy sice vyhlásil kněžský celibát papežský legát kardinál Quido v roce 1143, i poté však byla myšlenka celibátu na mnoha místech jen velmi těžce uváděna do praxe, zejména na venkově, kde se ji podařilo prosadit vlastně až po reformaci. Traduje se výrok mohučského arcibiskupa Albrechta z roku 1540: „Vím, že všichni moji kněží jsou konkubináři. Co však mám proti tomu dělat? Když jim jejich konkubíny zakáži, budou buď žádat manželky nebo se stanou luterány.“[
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Opravím si nastavení parametrů ,bratry to jistě potěší :D
To mě asi zblbli prudérní Johanité ...
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Ignac »

Tak tady jsou nějaké fotky ode mě
http://ignatz.rajce.idnes.cz/Bitva_Zbor ... venec_2011
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 17
Registrován: 02 Ún 2009, 23:24

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Lňéňa »

Zdravím pane Jiří, příště si objednej fotografa a udělej si čas na pózování. Tady jsou asi nejlepší fotky a je škoda toho divácko-pivního pozadí. Každopádně díky autorovi za ně. Jinak blahopřeju prvnímu rytíři na koni u nás. Překonat se to dá už jen se správnou výbavou pro oře.
Přílohy
Snmek004.jpg
Snmek004.jpg (238.93 KiB) Zobrazeno 10076 x
Snmek003.jpg
Snmek003.jpg (182.49 KiB) Zobrazeno 10076 x
Avatar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 17
Registrován: 02 Ún 2009, 23:24

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Lňéňa »

Teď mi došlo, že první fotky na koni v kompletu měl Wothan, včetně sedla. Tak abych byl spravedlivý.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od noxter »

jo pak třeba ještě Kuno
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od scarvein »

Kompletni rytir na koni se pocita az kdyz nebude mit westernove sedlo a spravne remeni a uzdeni :) Zakryta prasarna je porad prasarna :bom:

Ale na druhou stranu tam vypada docela hezky.
Avatar uživatele
Lňéňa
Příspěvky: 17
Registrován: 02 Ún 2009, 23:24

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Lňéňa »

scarvein napsal:Kompletni rytir na koni se pocita az kdyz nebude mit westernove sedlo a spravne remeni a uzdeni :) Zakryta prasarna je porad prasarna :bom:

Ale na druhou stranu tam vypada docela hezky.
Souhlasím. Tak šup, ať už to máš komplet. :-) A pozor na historická sedla s kalifornským přízvukem.
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od scarvein »

Ja teraz este potrebujem pockat az kon trochu nasvali a sformuje si postavu treningom, takze dobove sedlo a postroje sa budu riesit az na jesen. Kalifornsku kostru nechcem, to je ee :) Sedlo mi bude najskor robit Ramik, ten uz ma skusenosti ako s baroknymi tak aj s neskoro stredovekymi sedlami.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Své verze si cením,protože je použit dlouhý plátový kabátec,špičaté železné boty a ostruhy což nebývá. Zbroj jsem měl kompletní hardovou.Pro mě to byl test jezdecké použitelnosti výstroje.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Kůň Ti musí nejen nasvalit,ale i si zvyknout na davy lidí,řinčení plechů,korouhve a dělostřelbu - to bude možná větší problém.
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od scarvein »

To je samozrejme jasna vec. Treningovy proces je vec dlhodoba, musi mat jasnu koncepciu a v ziadnom pripade sa nesmie podcenit. Myslim, ze naivita a infantilnost (niekto by to nazval romantikou) s kterou lezu niekteri "jazdci" do bitiek u mna nehrozi. Kon bol sice kupeny teraz v lete, ale okolo koni sa aj v ramci vystupeni a bitiek pohybujem uz peknych par rokov, takze viem naco sa musi pripravit a tiez viem, ze niektore veci sa holt mimo bitky naozaj skusit nedaju a clovek musi svoje zviera poznat, aby vedel ako zareaguje. Preto som sa rozhodol s nim az na par sprievodov nikam tuto sezonu neliezt a nechat si cely rok na komplexny trening.

Ale myslim, ze nie je potreba tu s tym spamovat Kostelec, ked tak mozeme skusenosti vymenit cez spravy.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: ZBOŘENÝ KOSTELEC 2011

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Scarvein píše:
Helma vacsinu koni rusi, takze s nou treba okolo kona chodit co najviac - napriklad ho v helme vycistit a nakrmit. Kon si potom po case zvykne. Ale je pravda, ze to mam vyskusane len so slapom bez sklapacieho priezoru(hledi), v plnej helme ako je armet to moze asi trvat o dost dlhsie
což považuju za velmi důležitou informaci a tudíž dávám sem
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti