Budyně 2011 - po bitvě

byl jsem tady a támhle...
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od melkel »

Jelikož jsem akcí jen proletěl, velmi krátké dojmy:
- velmi hezké prostředí, i když by se mi jako líné bestii s nulovým orientačním smyslem hodil nějaký plánek areálu s rozmístěním jednotlivých atrakcí/míst.
- velmi chyběl koutek pro děti (nebo jej prckové nenašli). Po pár hodinách se už nudili.
- bitva pro lukostřelce vcelku nudná, vzhledem k tomu, že ten nejhezčí nápad (bitva z perspektivy několika stran) jsem už viděl na Zbirohu, nebylo to tak oslnivé. Žena říkala, že máme bitvy hezčí :-)
- doprovodný program byl alespoň nějaký. Osobně nejsem přítelem "oživování", chytání zlodějů a pod., naopak se velmi rád podívám na řemeslníka. Hugo s kovárnou byl fajn, jen bych navrhnul se s ním domluvit (nebo jinými řemeslníky), aby se věnovali divákům a občas jim vysvětlili, co vlastně dělají.

Sečteno a podtrženo, fajn akce, kousek od baráku, neber to :-)
Avatar uživatele
Gobers
Příspěvky: 106
Registrován: 29 Pro 2010, 00:53
Místo/Bydliště: Bern (CH), Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Gobers »

K doprovodnému programu: já bych ze své kuchyňky mohl vytáhnout nějaký ten boží súd, když už se těmi reálnými dobovými zabývám, pokud by se našli dobrovolníci, kteří by to se mnou zinscenovali. To by mohlo být pro diváka zábavné a zároveň edukativní, protože málokdo má ponětí, jak tyhle legrácky reálně vypadaly. Případně by bylo lze doplnit i o nějaký ten historický výklad, aby to bylo ještě edukativnější.
Quantum potes, tantum aude!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Indy »

úplně super, o tom mají lidi jen velice mlhavou představu.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Random »

Áno, áno, píši si ... , tak to máme jeden ordál nebo několik ...
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Gobers
Příspěvky: 106
Registrován: 29 Pro 2010, 00:53
Místo/Bydliště: Bern (CH), Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Gobers »

Na žhavé železo asi dobrovolníka neseženeme, ale třeba můj oblíbený ordál librou chleba a sýra by mohl být stylový... :D (no dobře, to už je tady v téhle diskuzi mírně OT)
Quantum potes, tantum aude!
Avatar uživatele
umar
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Kvě 2009, 13:08
Místo/Bydliště: Prdelní díra.

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od umar »

Gobers: myslim ze dobrovolnici se najdou
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Randall »

Link na fotky už je funkční (doufám, alepoň mě to teda maká).
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Divous »

Otče Gobersi: trochu OT ale rád jsem tě poznal osobně a ač nejsem katolík, tak duchovní věci mi nejsou cizí a svěcení našeho praporu Bielu jsem dost prožíval, takže za mě to rozhodně nebylo žádné divadlo. A děkuji za lekci sumerského klínového písma! :) Setkání s člověkem s velkým rozhledem je vždycky balzám na duši :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Gobers
Příspěvky: 106
Registrován: 29 Pro 2010, 00:53
Místo/Bydliště: Bern (CH), Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Gobers »

Divous napsal:A děkuji za lekci sumerského klínového písma! :)
Pšššššššt! To je neLH. :D :D Jinak potěšení na mé straně.
Quantum potes, tantum aude!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Random »

Inu, OT-ček tam bylo víc, et super omens rhum, takže tady bych vám to s dovolením típnul, a prosím zde nadále jen o komentáře určené organizátorskému týmu.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
BidakII
Příspěvky: 292
Registrován: 05 Říj 2008, 22:53

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od BidakII »

Uff.. máme po kombu Budyně-Soest, tak se ještě přiřadím zpětně k poděkování všem a zejména kuchyni na Budyni ;) . A velký dík vám, kteří jste zahráli hlavní postavy. V souvislosti s tím prosím Mojsheho, aby předal dík Michelovi, nechodí-li na Brodec.
"Bylo by omylem myslet si, že je-li historikův text čtivý, není dost vědecký."

Jacques Le Goff
Avatar uživatele
Grum
Příspěvky: 155
Registrován: 10 Zář 2008, 17:05

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Grum »

Akce se mi líbila, pěkné romantické:) prostředí, zaplněné živé tržiště, výstavka, prostě pěkné pokoukání. Stravování super, individuální potřebu živočišných bílkovin a tuků nebyl problém doplnit v blízkém hostinci.V bitvě a nácviku mi trochu vadila laxnost při práci se žebříky, což jste si asi všimli. Jinak pokud máme v bitvě trochu hrát nějaké to zranění a umírání a zároveň provést třeba to obléhání, chce to se ztrátami trochu kalkulovat dopředu. Stejně tak je blbé, když má v poli porazit desítka lidí dvojnásob silného protivníka. I když obojí asi padá dost na hlavu účastníků, vyvážení počtů při nácviku a v bitvě mi přišlo hodně rozdílné. Celkově ale dojem dobrý, jen si nemůžu pomoct, nějak mě ty akce pro diváky tolik nebaví.
Avatar uživatele
dojko
Příspěvky: 1
Registrován: 05 Črc 2010, 13:35
SHŠ: ARWEN
Místo/Bydliště: Mojmírovce

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od dojko »

Akcia a prostredie bolo úžasné, zo stravovaním som bol spokojný, no jediné čo mi tu nesedelo bolo využitie pavéz na ochranu halapartníkov(pričom som bol paveznik), skôr by mi sedelo chrániť strelcov alebo použitie statických pavéz(ktoré sa objavujú v dobových obrazových prameňoch pri dobývaní)
dojko
člen skupiny KHS Arwen Nitra
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Žoldák »

Již šestý ročník tradiční bitvy pod Zbirohem....

http://plzen.idnes.cz/obrazem-pod-zbiro ... zpravy_bor

Takže už víme...
Je mi vcelku jedno, že dělají akci tam kde SIG s Mikloszem, přijde mi jen nefér ten tradiční šestý ročník. Ale možná jsem jen přecitlivělej...
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Divous »

Žoldák napsal:Již šestý ročník tradiční bitvy pod Zbirohem....

http://plzen.idnes.cz/obrazem-pod-zbiro ... zpravy_bor

Takže už víme...
Je mi vcelku jedno, že dělají akci tam kde SIG s Mikloszem, přijde mi jen nefér ten tradiční šestý ročník. Ale možná jsem jen přecitlivělej...
Nevidím do toho, co a jak se dělo před letošní Budyní, a ani mě to nezajímá. Co je důležité je skutečnost, že letošní první Budyně se mi líbila a má mojí 100% podporu :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti