Budyně 2011 - po bitvě

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Indy »

Tak akci hodnotím velice positivně, myslím že jsme našli velice důstojnou náhradu za Zbiroh, navíc se zázemím ve formě špejcharu či co to je za budovu.

Jediná výtka z mé strany je skladba jídla. Naprosto chápu, že rozpočet byl napjatý, příště bych diskuzí zkusil oslovit účastníky, klidně si 100 připlatím, aby bylo více masa a méně luštěnin. Chápu že študáci a lidé co mají hluboko do kapsy budou prudit, že vystupují zdarma, tak proč ještě platit za bufet, na druhou stranu, dá se dohodnout skrovný poplatek na pořádné jídlo a pokud to neproprší a přijdou lidé, poplatek odpustit. Neberte to jako rýpání, ale námět.

No a zamyslel bych se nad větším programem dopoledne na nádvoří pro diváky. Je dost pravděpodobné, že část účastníků si může přivést scénku, krátký šerm, či třeba výklad o zbraních, jako byl ten před bitvou, dle mého neštastně umístěný. To se mělo v klidu udělat jako program na nádvoří. Myslím lidi, co jsou zároveň organizováni ve skupinách shš a mají něco secvičeno. A klidně bych jim dal trošku vydělat, když bude rozpočet v plusu. Nemyslím plnohodnotný honorář, myslím formou příspěvku na cestu. Něco podobného bylo nabízeno na Hajnici. Rozhodně to bude levnější, než zvát skupiny jen na scéniku, které chtějí pořádný honorář a většinou se bitvy plnohodnotně neúčastní. Sám nabízím svou maličkost na výklad o palných a střelných zbraních od praku po křesadlovou pušku.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Pappi »

Souhlas Indy. Nestrádal jsem, ale proč se nemít ještě lépěji. Nám masožravcům ta flákota prostě chybí a to co je výše napsáno, je dobré řešení. Pade, nebo stovka už nikoho nezabije. Jinak se mohu přidat k výkladu s kušema, mám napínáky od opaskového háku po anglický kladkový hever a tři různé typy kuší. Šipky rovněž. Dobré by bylo, že i v případě deště by se dala přednáška situovat do hradu.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Moritz »

Velké pochvaly a poděkování:
Kuchařkám že vařily bezva jídlo, včas, a ještě to zvládly s tak malým rozpočtem. Příplatku za víc masa bych se ale nebránil.
Trpaslíkovi a spol. za organizaci tábora, který vypadal nádherně a byl dobře logisticky vybaven(lavice, stoly, plachty). Tady rovnou jednu výtku a to k lidem, kteří se nahlásí se stanem, a pak nepřijedou a hlavně to včas neoznámí. Ty stany tam pak chybí, mezery vypadají divně, ale předělávat kvůli tomu tábor se prostě nedá.
Všem kteří se snažili aktivně vytvářet kulisu pro diváky a hrát nějaké to divadýlko.
Velení za organizaci, scénář, jednání s obcí a vůbec všechny ty věci okolo toho. Bylo to jistě náročné, ale stálo to za to.
V neposlední řadě samotnému hradu, že stále stojí v této podobě, protože kulisa pro takovéto akce je to úžasná :D .

Výtky a stížnosti:
Nejvyššímu tvůrci, že neumí namíchat meteorologické prvky tak, aby alespoň jeden den bylo stálé a příjemné počasí. Neboť střídání poměrného vedra se silným deštěm bylo opravdu únavné.
V bitvě si někteří vojáci poněkud neuvědomovali, že nadešla chvíle, kdy mají prohrát. A místo toho aby se dali efektně zabít, tak se rvali naplno, poměrně brutálně a ignorovali zásahy. Scénář není pro srandu, ale abychom se jím řídili a přizpůsobili plánovanému průběhu střetu svůj styl boje. To že jste bijci si běžte dokazovat na hardturnaje, ne na scénickou bitvu :protest: .

V celkovém součtu, akce byla to byla skvělá. Pevně doufám, že příští rok se bude konat zase.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Siegfried »

Indy napsal: Jediná výtka z mé strany je skladba jídla. Naprosto chápu, že rozpočet byl napjatý, příště bych diskuzí zkusil oslovit účastníky, klidně si 100 připlatím, aby bylo více masa a méně luštěnin.... Neberte to jako rýpání, ale námět.
Souhlas, je to námět co na poslední chvíli napadl i pořadatelský team, ale zhodnotili jsme že není čas to domluvit s účastníky.
Indy napsal: jako byl ten před bitvou, dle mého neštastně umístěný. To se mělo v klidu udělat jako program na nádvoří.
Zde byl jednoznačný záměr mít tam něco před bitvou co můžeme zkrátit nebo prodloužit kdyby ještě byla fronta diváků u kas, jak se stávalo na zbirohu. Jinak souhlas.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Amantius »

Akcia sa mi veľmi páčila. Väčšina už bola povedaná, tak nebudem opakovať, ale k bitke...
Čo som počul odozvu od kamaráta-diváka, tak sa mu zdali boje príliš krátke. Možno by bolo dobré sa viac pohrať s dobývaním a obliehaním hradu. Potenciál tu nato je. Ja, ako strelec, som si skoro ani nestihol všimnúť, kedy sme hrad dobyli, taká to bola bleskovka... :)
Inak výborný prvý ročník v peknej scenérii a dúfam aj s perspektívou do budúcna.
Za nás, Thunských, palec hore. :thumbup:
Varpulis
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Divous »

Už jsem chválil, takže teď trochu pozitivní zpětné vazby (mám z práce vymytý mozek, sorry:-))
Nácvik: Pro Švýcary super. Scénář z 99% řešil co mají Švýcaři dělat, kdy a kde, a po celý nácvik se jim plně věnoval sám Random a spol. Ostatní to měli trochu .... náročnější. Slánští nakonec kvůli nedostatku nepřátel skončili u Savojců. A nikdo si nás bohužel nevšímal :( Po nějaké době, co nácvik probíhal a na nás se zapomělo jsme začali trochu panikařit a schánět informace. Nakonec jsme si sami odvodili co se po nás asi tak bude chtít a kdy a operativně jsme se s kamarády dohodli, co budeme dělat. Ale docela improvizace. Také se několikrát během času od nácviku do bitvy změnili podmínky. Jednou měl být výpad z mostu, po druhé ze zadní branky, pak zase z mostu, pak měl být na mostě boj, pak ne, pak se mělo z mostu nastupovat, pak byli na mostě najednou zvukaři.... 8)

Bitva: asi díky počasí byly šarvátky strašně rychlé. Měli jsme nechat všechny více se vyblbnout. První dějství travalo podle mě tak 45 sekund. A také nebylo moc fér, že při každém našem výpadu na nás čekala všechna děla a arkebuzy Švýcarů a hned pálili. Takže třeba já jsem si druhé a třetí dějství vůbec neužil, protože jsem padnul hned jak jsme vyběhli do příkopu, protože by to vypadalo fakt trapně :doubt:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Random »

Tak, už se nám tady objevily první skutečné podněty, tak se připojím i já.

V obecné části poděkování - já rovněž děkuji všem a to nejenom těm, kteří přijeli a přiložili ruce k dílu, jako i těm, kteří pomohli na dálku. Považuji za úspěch, že jsme dokázali tuhle akci zorganizovat za tři měsíce. Obzvláště děkuji členům organizačního týmu, a dále oběma Aničkám - Anni Sohn a Aničce ze Schwitzu, Maiře, Ursovi, prostě všem, kdo pomohli.

Další postup je následující - co nejdříve po Soestu se opět sejde organizační tým, aby probral naše jednotlivé podněty. V první půli září se sejdeme se starostou se stejným cílem. Až poté rozhodneme, jak dál s Budyní.

Počasí bylo prokleté a je jen shoda šťstných náhod, že jsme vyšli alespoň s tou nulou.

V průběhu akce se nám stalo pár věcí, na které jsme nebyli připraveni a museli reagovat na místě. To se přeneslo i do průběhu akce. Například mě se docela těžko vžívalo do role, když jsem zároveň řešil úklid na wc nebo dostupnost kartiček na dětskou stezku.

Co se týče scénáře, škytavka z mého úhlu pohledu vznikla především kombinací dvou faktorů, a těmi je počet protivníků a nutnost přerozdělit se a počasí. Původně jsme pro pohyb mezi příkopem a můstkem připravili třímetrový žebřík, ale v praxi bylo jednodušší a bezpečnější využít svah. Budka zvukaře měla být o jedno pole plotu dál, což ale nešlo, protože nestačily kabely. To jsme zjistili až ve chvíli, kdy je natáhli.

Savojští měli být především střelci, kteří měli oživovat hrad palbou a obsluhovat bránu. Na nácviku jsme se neshodli, kolik ji tedy má být, bylo jen jasné, že střelců není dost.

Velice souhlasím s tím, že obrazy probíhaly strašně rychle, chtělo by to více rozehrát. Snad příště. Na druhou stranu konstatuji, že snad díky tomu měla hra spád a diváci ani nedutali. Pokud jste si všimli - diváci se nebavili mezu sebou, v pauzách bylo v hledišti nebývalé ticho. Beru to tak, že se jim představení líbilo a jsem s tím spokojený.

V táboře jsem zachytil různé názory na kuchyni - od konstatování, že byla výborná, to se ostatně objevilo i zde, až po názor, že je zbytečná a netřeba se jí zabývat.

Opět nejasná situace kolem hraní. V některých okamžicích, zejména v neděli, bylo těžké vás rozhýbat. Kostýmovaná akce podle programu měla skončit v neděli v poledne, ale někteří měli probléom vstát, jiní šli v něděli hned do civilu, jiní se řídili praxí "snídani a pryč".Odpoledne bylo vyhrazeno úklidu. Inu, někdo zůstal a pomohl, jiný ne. Ve finále jsme tam pobíhlai prakticky v rozsahu organizačního týmu rozšířeného o Vendulku, Aničku a Michala. Nic moc. Nejvíc si užili Žoldák s Trpaslíkem, kteří pak najatou dodávku museli vyložit sami v Holešovicích. Tak tohle by do budoucna chtělo trochu doladit víc, alespoň mezi námi Pražáky.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Divous »

Tak úklid místa akce po akci už tak nějak patří k údělu organizátorů, ne? :D
Ale chápu, že nebylo vůbec snadné určit, kdo kde bude bojovat, když ještě v pátek večer to vypadalo, že proti desítkám Švýcarů bude stát 5 protivníků. A nakonec byli Švýcaři v menšině 8)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Pupek
Příspěvky: 443
Registrován: 24 Lis 2009, 23:54
SHŠ: Rawen, Slánská rota
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Pupek »

Dle mého se akce velice vydařila, občasný déšť jsem spíše vítal, nebylo aspoň vedro. Kuchyni hodnotím velice kladně a rozhodně ji nepovažuji za zbytečnou.

Jinak v bitvě jsem byl zařazen mezi savojské střelce a obsadil jsem první střílnu u brány. Na začátku nikdo z nás nevěděl kde máme přesně být a tak jsem vyběhli i s hradním pánem ven na bitevní pole. Což se ukázalo velmi nešťastné, protože jsme začali pěkně vlhnout. Z oné střílny nebylo snadné sledovat scénář, protože jsem vlastně neviděl ani na jednoho nepřítele ani přítele a ani nebylo vždy vše slyšet. Většinu zorného pole střílny zabírali diváci, takže jsem z bezpečnostních důvodů musel střílet nad ně. Snad tedy střelba působila věrohodně. Nakonec jsem tedy z oné bitvy zas tolik neměl, ale to mi zase tolik nevadí.

Rozhodně se těším na další ročník!
Personal punishment is good and necessary!!!
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Žoldák »

Za sebe:

Akci jako takovou hodnotit nebudu, jednoduše proto, že jsem sobotu ve své podstatě strávil v poklusu mezi různými dílčími úkoly, organizací tržiště a neustálém pátrání nejdříve po klíčích a posléze po Václavovi, který je měl u sebe. Toho, že je čas na bitvu jsem si všimnul až po upozornění, jinak bych na to ani nevzdechl a bitvu prošustroval. Na nácviku jsem z důvodu povinností nebyl, takže opět, nemám k tomu co říct.

Mnou viděná pozitiva:

Renegáti, kteří ve čtvrtek pod vedením Michala vyráběli lavičky-ubyla nám tím práce a sakra nám to bodlo
Michal, který je šikovný jak opice a sakra pracovitý, To samé platí o Aničce, takže velké díky. Nejen za práci ale i za zapůjčení množství vybavení jak dobbového, tak co se týče nářadí.

Michelovi za vysbírání bordelu v příkopu, štípání dříví, mytí nádobí a spoustu dalších maličkostí, kterých se chopil, když bylo řečeno že jsou potřeba a udělal je dřív, než jsme byli schopni je udělat my nebo na to někoho sehnat.

Klukům ze Schwyzu, kteří v dešti likvidovali porost na hradbách a stavěli lešení.

Kulíškovi za všeobecnou pomoc, nejen na místě ale i při malování pavéz před bitvou.

Trpaslíkovi za hromadu práce kterou tu nebudu vyjmenovávat, poněváč by z toho byla slohovka a speciálně za vykládání dodávky v neděli večer. Sám bych to prostě nedal.

Mojshemu za skvělé ztvárnění slizkého rádce-byl jsi prostě skvělej.

Randomovi, Siegfriedovi a Milošovi za ten milion věcí které zařídili, připravili a sehnali.

Všem účinkujícím za to že přijeli a umožnili nám tuhle akci uspořádat.

Negativa:

Počasí-s tím bohužel nic neuděláme, ale buďme rádi alespoň za to, že se nezopakoval loňský Zbiroh

Hraní si-v jednu chvíli mi přišlo, že se ve středověku nedělalo nic jiného, než že se honili různí nezdobové. Osobně nemám příliš co vyskakovat, mě osobně to hraní moc nejde, nicméně je to takový podivný dojem. Je ale možné, že jsem jen neviděl všechno.

Nedostatek pomocných organizačních sil. Příští rok by bylo dobré, kdyby se ještě pár lidí odhodlalo k tomu, že si akci o něco méně užijí a pomohou nám v takovém tom dojdi, vyřiď, přines, sežeň. Vím že to je pakárna, ale v těch pár lidech se všechno olítat sice dá, ale osobně jsem dnešek proseděl doma s nohama v lavoru.

Absence vyřvávače. Tím myslím člověka, který nebude mít na starosti nic jiného, než že buse k dispozici pro vyhlašování různých událostí, zde třeba konkrétně začátku prohlídky programu Rondu a kuchyně na hradě, prohlídky tábora a podobných.

A milion dalších drobností, které mohly být lepší, kdybychom si na ně vzpomněli, měli sílu je udělat, nebo si jich prostě nevšimli pozdě. Sám za sebe si sypu popel na hlavu za nedotažené a nepříliš pěkné tržiště, neoznačené příjezdy na parkoviště a určitě by se našlo i další co jsem udělat mohl ale neudělal....

Takže za rok snad znovu, snad lépe.
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
Jíťa
Příspěvky: 36
Registrován: 10 Bře 2010, 21:13

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Jíťa »

Pár foteček a nějaká videa pro pobavení.

http://fjitka.rajce.idnes.cz/Budyne_nad_Ohri_2011/
Avatar uživatele
Gobers
Příspěvky: 106
Registrován: 29 Pro 2010, 00:53
Místo/Bydliště: Bern (CH), Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Gobers »

Tak tedy i z mé strany několik černoprdelnických postřehů:

Obecné hodnocení: výborná akce, opravdu jsem nelitoval, že jsem přijel (z Bernu do Bernu...;-)) a moc jsem si to užil. Cokoliv dalšího níže uvedeného jsou jen detaily.

Vynechám počasí, na které nemá cenu ani nadávat, ani chválit, protože se objednat nedá a je takové, jaké je (maximálně můžu příště zkusit ze středověkých manuskriptů vytáhnout nějaké to žehnání mraků, ale to by stejně asi moc nepomohlo, protože to obvykle chtěli rolníci aby pršelo...). Stejně tak vynechám i bitvu, kterou jsem viděl jenom jako divák a z toho pohledu se mi líbila (nápad se třemi obrazy z různého úhlu pohledu obzvláště).

Nejprve tedy obecně k akci - co jsem postrádal (a opakovaně jsem to slyšel i z úst návštěvníků, s kterými jsem se dal do řeči), byl nějaký "doprovodný program" v průběhu dne. Zcela a naprosto dávám za pravdu Indymu v tomto:
Indy napsal:No a zamyslel bych se nad větším programem dopoledne na nádvoří pro diváky. Je dost pravděpodobné, že část účastníků si může přivést scénku, krátký šerm, či třeba výklad o zbraních, jako byl ten před bitvou, dle mého neštastně umístěný. To se mělo v klidu udělat jako program na nádvoří. Myslím lidi, co jsou zároveň organizováni ve skupinách shš a mají něco secvičeno. A klidně bych jim dal trošku vydělat, když bude rozpočet v plusu.
Čili bohatší program pro diváky, který by byl také někde zřetelně vyvěšený (ne jen na rozmoklém papíru u kuchyně pro nás), aby i ti, kteří zrovna neslyšeli bubeníka-vyvolávače věděli, že třeba v 11:00 mohou tam a tam shlédnout to a to...

S některými z vás jsem hovořil o tom, že by byl možná do budoucna zájem o kultivaci řekněme "duchovního života" v táboře v duchu dobovém. Nemělo asi cenu řešit to přímo na místě, protože tam bylo tisíc a jedna drobnost, která se musela organizovat dřív a předněji, nicméně pokud by tu taková potřeba nebo chuť byla, tak se mnou samozřejmě můžete počítat. Ale pojďme si pak tedy říci (klidně mi pište do pošty, nebo na to založme někde separátní téma) co byste si představovali. Dělat se dá leccos... žehnaly se krom praporů i meče, zbroje, kříže a různé další věci (voják je tvor pověrčivý a radeji se sichruje kde může), konaly se různé bohoslužby nebo pobožnosti a tak dále a tak podobně. Asi tedy spíš věci zaměřené ad intra, tedy dovnitř na nás samotné, ne nezbytně na diváky. S tím totiž souvisí jedna věc: moc bych prosil abyste měli na paměti, že se tady já sám pohybuju malinko na tenkém ledě. Co je pro jednoho show, folklór a dobový kolorit může být pro druhého (pro mě pochopitelně, ale z rozhovorů soudím, že i pro některé z vás) otázkou živé víry. Třeba tentokrát bylo to žehnání praporů nepříjemně blízko divadlu. Jako že takhle daleko ještě zajít zvládnu, ale o moc dál už ne. Je mi líto, já to fakt jinak, než doopravdy neumím... ;)
Quantum potes, tantum aude!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Random »

Tak zase jen tak v letu:
- program měl každý divák u sebe, byl vytištěný na lístku. Je to asi něco nového, protože jsem zaregistroval, že ne každý si toho všiml, což je škoda. Bude potřeba to řešit důraznějším upozorňováním na pokladně a několika panely s programem ve formátu nejméně A3 porůznu v areálu. Měl jsem diváky za trochu všímavější. Vyvolávač byl navíc, ale to se osvědčilo, takže i tato praxe asi bude pokračovat.

- ad řídký program. To beru na sebe, je to tak. Důvod je ten, že jsme odhadli návštěvu (nedostatečnou) natolik přesně, že jsme týden před akcí zrušili lidové tance (3 x cca 20 minut) a postupně nám odpadly hned tři "šermíři" (pro zjednodušení) a já už neměl sílu hledat pár dnů před akcí čtvrté. Mělo to být nahrazeno programem z vlastních zdrojů, tedy kombinací vyvolávače pravidel na tržišti (to se dělo) a jejich následným okatým porušováním a trestáním viníků. To se dělo už méně a hlavně dost stereotypně. Tož tak. Příležitost byla, jen se moc nevyužívala.

- co se týče praporů, z toho jsme divadlo dělat opravdu nechtěli, Urijský a Bielský byly nové a náš byl ukraden nepřítelem a bylo potřeba mu vrátit jeho sílu, takže pro mě to bylo stejně skutečné, jako Libušín.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Czernozub »

Za ten doprovodný program na tržišti jsem měl být více-méně zodpovědný já, jakožto chytaný popř. vyháněný nezbeda, takže si sypu popel na hlavu. Ovšem ono dělat plamenné kázání pět minut po sobě mi přišlo trochu nepatřičné, to jednak, a druhak člověku dojdou nápady (viz. kurs eura v tom druhém :) )

Osobně myslím že jako program pro diváky by nemuselo být špatné ani utkání v dobových hrách- šiny, skřetbal, tři pole jsou myslím i divácky zajímavé, popř. ty disciplíny ve kterých se soutěžilo v neděli(při čemž jsem už pravda z důvodů dopravy nebyl).

Za mě tedy akce povedená, jen by opravdu chtělo vyplnit ten prázdný prostor na nádvoří, třeba i Trpaslíkovou přednáškou o severských plemenech psů. Howk.
Pěchota z přesvědčení.
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti