Brodění 2008

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodění 2008

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Mordor:
No jo, jenže to by se Ondřej musel nechat naklonovat. Sice si těsně před průvodem vzal kucí do parády, ale to byla spíš taková ukázka drillu -jináč trávil hodiny záslužnou prací v prostorách hradebních. Páteční nácvik byl dle mého názoru zbytečně dlouhý, většinu času měl spíš Bróža věnovat proslovu (mně však nácvik byl u řitního věnečku, protože jsem v gardě plnil trochu jinou úlohu).

Howgh!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Brodění 2008

Příspěvek od Siegfried »

Mno co se týče přípravy bojové ukázky, tak celkovou koncepci tedy počet střetů atd. vymejšlel asi Broža a my to s Broďanem trochu upravili na místě za pochodu... ale základní koncepce byla dána a nemyslím, že to bylo až tak blbé... Vzhledem k tomu že Mireček Smělý (der Khune :) nám pomluvil zátaras, což byla zjevná závist...:)))
Jé osobně sem spatřoval nedostatky hlavně v celkové secvičenosti příchodu, odchodu a rozložení v prostoru, pak se mi zdálo že se to zaseklo když měla být v druhé šarvátce salva a lapkové čekali.... protože salva nebyla :) Takže to chce dobré praktického velitele na obě strany co to splichtěj ikdyž se něco zasekne... :)
Na druhou stranu musím velmi vyzvednout práci Jirky Klepače, který na pravé straně šiku zorganizoval pěknou jednoduchou secvičenou mlatu. mám dojem že Mac s Hezounkem zase na druhé... Kluci (Mordor a Roup) se bohužel dostavili až na ranní nácvik, kde už tohle bylo dané a secvičené, takže do toho nebyli zapojeni, což je škoda, páč divadlo umějí slušné... Takže to shrnu, nepovedlo se to trochu organizačně, zvláště s využitím lidí co dorazili až v sobotu ráno. Co se ale dá řešit právě tím, že by přijeli na páteční nácvik. Dále to trošičku asi drhlo i kvůli mnohojazyčnému seskupení na straně lapků... a tomu, že nebyl jednoznačný velitel, co by to zároveň zaštítil scénicky... Asi bych o to na straně lapků příště požádal předem rovnou Jirku Klepače...
Nebo to secvičit celé až ráno, s určením rolí a všeho aby se nestalo že někdo byl na nácviku jen v pátek a někdo jen v sobotu :))
Co se týče mého názoru na mečíkaření, jsem vůči němu velmi skeptický(jako bojovému systému středověkého vojenství) a ještě skeptičtější vůči finančnímu systému letadlo v některých šermířských školách. Ale pokud už někdo chce předvádět soubojový systém vystoupení, je mi forma co používá Bravus velmi příjemná a bližší než většina toho co jsem viděl. Jejich výstroj přeci jen vypadá dobově ok a boj je taky s nasazením. A vystoupení má i vtip. Takže já nic osobny proti fám pane Jakš :) Možná bych tam přidal mlatu na sudlice, což je asi u žoldnéřské pěchoty běžná zbraň, ale chápu, že tam není pokud se bojuje v malých prostorách.
A Roup stojící opřen o sudlici jak si ho podvědomě pamatuji z nějaké fotky je pro mě jeden ze základních pilířů představ o středověkém bojovníkovi... Tedy jeho prodej sudlice vnímám s jistým smutkem... Ale jak řekla kdysi Brunhilda, život sou koleje, někde se protnou a jedou kus vedle sebe a pak holt zmizej v dáli...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodění 2008

Příspěvek od Broďan »

Siegfried napsal:... , pak se mi zdálo že se to zaseklo když měla být v druhé šarvátce salva a lapkové čekali.... protože salva nebyla...
Jak to, že nebyla druhá salva? Byla. Všechno záleží jen na tom, kdy si přední řady dřepnou, nebudeme nikomu střílet do zad. Mají na to svoje velitele. Když se sehnuli, tak se střílelo, nakonec to máš na fotkách.
Obrázek
Já vím, že to musí mít spád kvůli divákům, přesto nemůže jít všechno jak na drátkách, ráz na ráz, aby to bylo alespoň trochu věrohodné. Naopak bych uvítal scénky přibližující charakter reálných postav, tj. vypočítavost, zbabělost, váhání s útokem, vyjednávání apod. Každej věděl, že chcípnout může jenom jednou.
Jinak je s podivem, jak špatně je slyšet povely i v takovémto malém útvaru.

To Mordor: Pokud se týče vystoupení Bravusu, tak jsem je vždycky považoval za nadstandardní. I když tam byla stagnace po stránce kostýmové, vždycky to mělo humor a bylo to akční. Do gardy či jiných historických jednotek jde ale souboj na meče zakomponovat poměrně obtížně. Zvláště na začátku akce použít nejde. Pokud si mezi tyčkovama vykračuje chám vyzbrojený pouze mečem, tak je to rušivý element. Trochu informovaný divák se zeptá, zda je zraněný nebo zda přišel o zbraň? Jiné vysvětlení není. Ledaže by se jednalo o velitele, který se boje bezprostředně neúčastní.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Tree
Příspěvky: 21
Registrován: 03 Pro 2006, 14:03
Místo/Bydliště: Brodec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodění 2008

Příspěvek od Tree »

Hmm. Zajímavé. Opětovně však musím zdůraznit, že šaškování s Kubou mělo svoje důvody. Brožkův totální nezájem a jeho slova: Stoupněte si do třetí řady a potom padněte na nejakou palbu.Po té jsme se domluvili se střelci a udělali takovou malou scénu útoku na střelce která končila mou smrtí jako obránce a následující střelba Jakuba zabila.Na mečíkářském šaškování jsme se domluvili pro to, že by Kuba proti sudlici nešel.
Další věcí je moje sudlice.Ten kdo mě zná, ne jako Roupa ale Davida ví, že zkouším plno věcí okolo a pokud mě ta věc nenaplňuje tak se ji vzdám ve prospěch něčeho nového. To se týká jak šermu, tak třeba i civilních záležitostí. tím však přeci neklesám do pekel.Chci jen zkusit něco jiného a neupadám přeci v zapomění a do průměrného šermířstva tím, že nevlastním sudlici. Ještě rádi budete, až vám u planoucích ohňů budou Hrát Demos A- Gressores a ne bratři Medvědi či nějaká jiná trampská nebo ultrapravicová skupinka. ;)
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Brodění 2008

Příspěvek od Romikov »

Pravda je že sudlice atd. není vše já osobně mám sen dát si do kupy těžkého anglického pěšáka s dvojručním sekero-kladivem :D . Prostě mi to více vyhovuje a stejně tak dvojručky mečáky, nééé aragorni s jedenapůlkou!!!!
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti